24 października 2017 Rejestruj   Zaloguj   
 
Spotkania z nauką i techniką
Zajęcia edukacyjne w KlockolandzieZajęcia edukacyjne w Klockolandzie - 20 maja 2016

 

20 maja 2016 roku uczniowie klas IV-VI odbyli ciekawe zajęcia edukacyjne w pierwszym w Krakowie Centrum Nauki i Zabawy KLOCKOLAND. Brali udział w warsztatach z robotyki, podczas których zbudowali z klocków LEGO katapultę, którą samodzielnie przetestowali. Zapoznali się z budową i zastosowaniem wybranych wynalazków. Uczestniczyli w  interaktywnych pokazach robotów.
 więcej ...

Na Festiwalu Nauki w KrakowieNa Festiwalu Nauki w Krakowie - 20 maja 2016

Uczniowie klas IV-VI byli na wycieczce w Krakowie, gdzie uczestniczyli w Festiwalu Nauki odbywającym się na Rynku Głównym. Nasi uczniowie pod okiem pracowników naukowych i studentów mogli rozwijać swoje zainteresowania naukowe. Dzieci przechodząc z namiotu do namiotu, z wielkim zaangażowaniem obserwowały lub samodzielnie przeprowadzały doświadczenia, które poszerzały ich wiedzę na temat otaczającego ich świata.

 

 więcej ...

Zajęcia w Bibliotece Jagiellońskiej Zajęcia w Bibliotece Jagiellońskiej - 11 maja 2016

 

19 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy V byli na wycieczce w Krakowie, gdzie zwiedzili Bibliotekę Jagiellońską oraz Collegium Novum Uniwersytetu  Jagiellońskiego. W Collegium Novum mieli okazję zwiedzić aulę, salę senacką, salę nr 56, do której władze okupacyjne 6 listopada 1939 r. podstępnie zwabiły krakowskich profesorów. Obejrzeli pamiątkową tablicę upamiętniającą wydarzenia Sonderaktion Krakau.Na zakończenie pobytu w grodzie Kraka posłuchali opowiadania przewodnika o historii franciszkanów w Krakowie, a także obejrzeli witraże zaprojektowane przez Stanisława Wyspiańskiego.
 więcej ...

W Instytucie Fizyki Jądrowej PAN  w KrakowieW Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie - 28 lutego 2016

24 lutego 2016 roku uczniowie klas IV-VI naszj szkoły udali się na wycieczkę do Krakowa, gdzie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Instytutucie Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk. Uczniowie zwiedzili Laboratorium Ekspertyz Radiometrycznych oraz Pracownię Badań Skażeń Radioaktywnych Środowiska. Dowiedzieli się skąd pochodzi radioaktywność, o naturalnym gazowym promieniowaniu izotopu radonu, o awariach elektrowni jądrowych itp.
 więcej ...

W Collegium Maius Iniwersytetu Jagiellońskiego w KrakowieW Collegium Maius Iniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie - 18 stycznia 2016
18 stycznia 2016 r.  uczniowie klas IV - VI udali się do Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zwiedzili tu wystawę „Wszystko jest liczbą”, która przybliżyła im zagadnienia matematyczne. Zwiedzili też muzeum, gdzie wysłuchali ciekawego opowiadania przewodnika o historii Uniwersytetu i osobach z nim związanych. Mieli okazję podziwiać bibliotekę, jadalnię, pokoje profesorów, skarbiec i Aulę, w której odbywają się ważne uroczystości i która jest jednocześnie wspaniałą galerią obrazów.

 

 więcej ...

W Centrum Geoedukacji w KielcachW Centrum Geoedukacji w Kielcach - 22 października 2015

 22 października 2016 roku uczniowie klas IV - VI  zwiedzili Centrum Geoedukacji, które znajduje się w rezerwacie przyrody „Wietrznia” i należy do Geoparku Kielce. Dzieci obejrzały Galerię Ziemi, gdzie poznały budowę geologiczną Gór Świętokrzyskich. Niezapomnianym przeżyciem była „Podróż do wnętrza Ziemi” kapsułą symulatorem 5D. Odbyły się też zajęcia „Stwórz sobie pamiątkę, moje pierwsze szlify”, podczas których uczniowie poznali metody szlifowania wybranych okazów skał.

 więcej ...

W ogrodzie doświadczeń w KrakowieW ogrodzie doświadczeń w Krakowie - 11 sierpnia 2015

11 sierpnia 2015 roku uczestnicy półkolonii wzięli udział w wycieczce do Ogrodu Doświadczeń im. S. Lema w Krakowie. Umieszczono tu wiele urządzeń, dzięki którym można doświadczalnie przez zabawę poznać prawa fizyki. Pod kierunkiem przewodników dzieci samodzielnie przeprowadzały ciekawe doświadczenia z różnych działów fizyki.
 więcej ...

W muzeum lotnictwaW muzeum lotnictwa - 11 sierpnia 2015

11 sierpnia 2015 roku uczestnicy półkolonii wybrali się na wycieczkę do Muzeum Lotnictwa Polskiego  w Krakowie. Po muzeum oprowadzał nas pan przewodnik, który ciekawie opowiedział o historii lotnictwa polskiego i światowego, pokazując wspaniałe eksponaty samolotów zgromadzone w muzeum.
 więcej ...

W parku doświadczeń w OgrodzieńcuW parku doświadczeń w Ogrodzieńcu - 24 czerwca 2015


24 czerwca 2015 roku uczniowie klas III- VI byli na wycieczce w Ogrodzieńcu. Tu, między innymi, odwiedzili park doświadczeń, w którym przeprowadzili szereg fizycznych eksperymentów.

 więcej ...

Warsztaty lepienia garnkówWarsztaty lepienia garnków - 19 września 2014

19 września 2014 roku uczniowie uczestniczyli w lekcji warsztatowej pod tytułem „Nie święci garnki lepią”. Lekcja odbyła się w skansenie w Wygiełzowie. Zajęcia prowadzili garncarze, którzy zapoznali dzieci z różnymi technikami obróbki gliny, z historią garncarstwa w Małopolsce oraz z tradycyjnymi wyrobami garncarskimi. Uczestnicy warsztatów samodzielnie „lepili garnki” i próbowali swoich sił w toczeniu na kole garncarskim.
 więcej ...

Na Festiwalu NaukiNa Festiwalu Nauki - 12 maja 2012


10 maja 2012 roku uczniowie klasy VI byli na Festiwalu Nauki w Krakowie. Obejrzeli prezentację osiągnięć i ciekawostek krakowskich uczelni, która odbywała się w ramach XII Festiwalu Nauki. Zwiedzili  „naukowe miasteczko namiotowe” na Rynku Głównym w Krakowie. Mieli możliwość porozmawiać z naukowcami, studentami i innymi osobami zaangażowanymi w organizację Festiwalu. Z ich pomocą wykonywali proste doświadczenia, eksperymenty lub pomiary.

 więcej ...

W Muzeum Lotnictwa W Muzeum Lotnictwa - 31 marca 2012


30 marca 2012 roku uczniowie klasy V pod opieką pani Małgorzaty Boryckiej byli na wycieczce w Muzeum Lotnictwa w Krakowie. W ramach "Bonu Kultury" uczestniczyli w lekcji "Goniąc marzenia, poczuj się pilotem, poczuj się VIPem".

 więcej ...

 Drukuj   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Zasady zachowania prywatności  |  Zasady użytkowania