Saturday, July 4, 2020 Register   Login   
 
Spotkania z nauką i techniką
Magia czy fizyka - noc naukowcówMagia czy fizyka - noc naukowców - Friday, September 29, 2017

29 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Małopolskiej Nocy Naukowców. W czasie tego wydarzenia odwiedziliśmy zaprzyjaźniony Instytut Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Braliśmy udział w pokazach fizycznych „Magia czy Fizyka”, odkrywaliśmy fascynujący świat dźwięków, rozmawialiśmy z naukowcami, poznaliśmy, czym jest promieniotwórczość, kwarki wiele innych zjawisk z dziedziny fizyki.
 read more ...

Lekcja w muzeumLekcja w muzeum - Wednesday, April 19, 2017

 

W kwietniu uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w ciekawej lekcji historii w krakowskich muzeach: w Muzeum Archeologicznym i w Muzeum Podziemia Rynku. W dalszej częśći zamieszczamy relację z wycieczki do Krakowa sporządzoną przez uczennicę klasy V - Zuzannę Gniewek.
 read more ...

Kolejna noc z naukąKolejna noc z nauką - Friday, March 10, 2017

Uczniowie klasy V i VI wzięli udział w kolejnych pozalekcyjnych zajęciach matematyczno- przyrodniczych „Spotkanie z nauką”. Na początek aktywnie spędzili wolny czas na kręgielni pod opieką pani Dyrektor i pani Marty Gajos, a następnie wrócili do szkoły, gdzie czekał ich szereg atrakcji: prezentacja samodzielnie przygotowanych doświadczeń przyrodniczych, prezentacja o złudzeniach optycznych. Zajęcia zakończyły się późnym wieczorem.
 read more ...

W klockolandzieW klockolandzie - Monday, February 20, 2017

 

Podczas ferii zimowych przedszkolaki z punktu przedszkolnego oraz uczniowie klasy III byli na wycieczce w Krakowie, gdzie zwiedzili Centrum Nauki i Zabawy Klockoland. Dzieci uczestniczyły w lekcji „Królestwo Zwierząt”, podczas której obejrzały roboty - dzikie zwierzęta i poznały ich sekrety. Potem odbyły się warsztaty z robotyki. Na koniec wszyscy  udali się do strefy edukacyjno-rozrywkowej.
 read more ...

Nocne Spotkania z NaukąNocne Spotkania z Nauką - Friday, January 20, 2017

 

20 stycznia 2017 roku w naszej szkole miało miejsce pierwsze z cyklu zaplanowanych zajęć "Spotkania z Nauką".  Celem zajęć było poszerzanie wiedzy uczniów o otaczającym świecie poprzez obserwacje i przeprowadzanie doświadczeń oraz rozwijanie umiejętności prezentowania swojej wiedzy na szerszym forum. Dzieci miały okazję zobaczyć m.in. wybuchający wulkan, lampkę "lawa", badać właściwości przewodników, izolatorów, gazów oraz cieczy newtonowskiej oraz wieleinnych doświadczeń przyrodniczych.
 read more ...

Zajęcia w muzeumZajęcia w muzeum - Wednesday, October 19, 2016

19 października 2016 r. uczniowie klas V-VI pod opieką pań Grażyny Łysek i Ewy Doniec udali się pociągiem MKA do Krakowa. Celem wycieczki była lekcja muzealna, która odbyła się w oddziale Muzeum Narodowego w Domu Jana Matejki przy ulicy Floriańskiej. Temat lekcji muzealnej brzmiał: Dwie wieże i Stańczyk – krakowskie legendy. Uczniowie najpierw wysłuchali legend związanych z miastem, potem wzięli udział w różnych zabawach, a następnie przystąpili do tworzenia „książek”.
 read more ...

Na wystawie legoNa wystawie lego - Monday, October 10, 2016

Uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Główną atrakcją było zwiedzanie wystawy klocków Lego w Galerii Kazimierz. To największa wystawa w Polsce i jedna z największych na świecie. Wśród wielu makiet każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Drugą częścią wystawy był Funpark, gdzie każdy uczeń mógł spróbować swoich sił jako budowniczy. Dodatkową atrakcją były filmy prezentujące świat nauki przez pryzmat klocków Lego, które można było zobaczyć w edukacyjnym kinie.
 read more ...

Noc naukowcówNoc naukowców - Friday, September 30, 2016

 

30 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu – Małopolskiej Nocy Naukowców. Wydarzenie to ma na celu popularyzację nauki i na trwale wpisało się w kalendarz popularnonaukowych inicjatyw w Europie. Nasi uczniowie odwiedzili Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN. Mieli okazję z bliska poznać fascynujący świat doświadczeń i eksperymentów, zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne i porozmawiać z naukowcami.
 read more ...

Na Festiwalu Nauki w KrakowieNa Festiwalu Nauki w Krakowie - Monday, May 23, 2016

Uczniowie klas IV-VI byli na wycieczce w Krakowie, gdzie uczestniczyli w Festiwalu Nauki odbywającym się na Rynku Głównym. Nasi uczniowie pod okiem pracowników naukowych i studentów mogli rozwijać swoje zainteresowania naukowe. Dzieci przechodząc z namiotu do namiotu, z wielkim zaangażowaniem obserwowały lub samodzielnie przeprowadzały doświadczenia, które poszerzały ich wiedzę na temat otaczającego ich świata.

 

 read more ...

Zajęcia edukacyjne w KlockolandzieZajęcia edukacyjne w Klockolandzie - Friday, May 20, 2016

 

20 maja 2016 roku uczniowie klas IV-VI odbyli ciekawe zajęcia edukacyjne w pierwszym w Krakowie Centrum Nauki i Zabawy KLOCKOLAND. Brali udział w warsztatach z robotyki, podczas których zbudowali z klocków LEGO katapultę, którą samodzielnie przetestowali. Zapoznali się z budową i zastosowaniem wybranych wynalazków. Uczestniczyli w  interaktywnych pokazach robotów.
 read more ...

Zajęcia w Bibliotece Jagiellońskiej Zajęcia w Bibliotece Jagiellońskiej - Wednesday, May 11, 2016

 

19 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy V byli na wycieczce w Krakowie, gdzie zwiedzili Bibliotekę Jagiellońską oraz Collegium Novum Uniwersytetu  Jagiellońskiego. W Collegium Novum mieli okazję zwiedzić aulę, salę senacką, salę nr 56, do której władze okupacyjne 6 listopada 1939 r. podstępnie zwabiły krakowskich profesorów. Obejrzeli pamiątkową tablicę upamiętniającą wydarzenia Sonderaktion Krakau.Na zakończenie pobytu w grodzie Kraka posłuchali opowiadania przewodnika o historii franciszkanów w Krakowie, a także obejrzeli witraże zaprojektowane przez Stanisława Wyspiańskiego.
 read more ...

W Instytucie Fizyki Jądrowej PAN  w KrakowieW Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie - Sunday, February 28, 2016

24 lutego 2016 roku uczniowie klas IV-VI naszj szkoły udali się na wycieczkę do Krakowa, gdzie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Instytutucie Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk. Uczniowie zwiedzili Laboratorium Ekspertyz Radiometrycznych oraz Pracownię Badań Skażeń Radioaktywnych Środowiska. Dowiedzieli się skąd pochodzi radioaktywność, o naturalnym gazowym promieniowaniu izotopu radonu, o awariach elektrowni jądrowych itp.
 read more ...

W Collegium Maius Iniwersytetu Jagiellońskiego w KrakowieW Collegium Maius Iniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie - Monday, January 18, 2016
18 stycznia 2016 r.  uczniowie klas IV - VI udali się do Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zwiedzili tu wystawę „Wszystko jest liczbą”, która przybliżyła im zagadnienia matematyczne. Zwiedzili też muzeum, gdzie wysłuchali ciekawego opowiadania przewodnika o historii Uniwersytetu i osobach z nim związanych. Mieli okazję podziwiać bibliotekę, jadalnię, pokoje profesorów, skarbiec i Aulę, w której odbywają się ważne uroczystości i która jest jednocześnie wspaniałą galerią obrazów.

 

 read more ...

W Centrum Geoedukacji w KielcachW Centrum Geoedukacji w Kielcach - Thursday, October 22, 2015

 22 października 2016 roku uczniowie klas IV - VI  zwiedzili Centrum Geoedukacji, które znajduje się w rezerwacie przyrody „Wietrznia” i należy do Geoparku Kielce. Dzieci obejrzały Galerię Ziemi, gdzie poznały budowę geologiczną Gór Świętokrzyskich. Niezapomnianym przeżyciem była „Podróż do wnętrza Ziemi” kapsułą symulatorem 5D. Odbyły się też zajęcia „Stwórz sobie pamiątkę, moje pierwsze szlify”, podczas których uczniowie poznali metody szlifowania wybranych okazów skał.

 read more ...

W ogrodzie doświadczeń w KrakowieW ogrodzie doświadczeń w Krakowie - Tuesday, August 11, 2015

11 sierpnia 2015 roku uczestnicy półkolonii wzięli udział w wycieczce do Ogrodu Doświadczeń im. S. Lema w Krakowie. Umieszczono tu wiele urządzeń, dzięki którym można doświadczalnie przez zabawę poznać prawa fizyki. Pod kierunkiem przewodników dzieci samodzielnie przeprowadzały ciekawe doświadczenia z różnych działów fizyki.
 read more ...

W muzeum lotnictwaW muzeum lotnictwa - Tuesday, August 11, 2015

11 sierpnia 2015 roku uczestnicy półkolonii wybrali się na wycieczkę do Muzeum Lotnictwa Polskiego  w Krakowie. Po muzeum oprowadzał nas pan przewodnik, który ciekawie opowiedział o historii lotnictwa polskiego i światowego, pokazując wspaniałe eksponaty samolotów zgromadzone w muzeum.
 read more ...

W parku doświadczeń w OgrodzieńcuW parku doświadczeń w Ogrodzieńcu - Wednesday, June 24, 2015


24 czerwca 2015 roku uczniowie klas III- VI byli na wycieczce w Ogrodzieńcu. Tu, między innymi, odwiedzili park doświadczeń, w którym przeprowadzili szereg fizycznych eksperymentów.

 read more ...

Na festiwalu naukiNa festiwalu nauki - Friday, May 22, 2015

 

Uczniowie klas IV-VI byli na wycieczce w Krakowie, gdzie uczestniczyli w Festiwalu Nauki odbywającym się na Rynku Głównym. Nasi uczniowie pod okiem pracowników naukowych i studentów mogli rozwijać swoje zainteresowania naukowe. Dzieci przechodząc z namiotu do namiotu, z wielkim zaangażowaniem obserwowały lub samodzielnie przeprowadzały doświadczenia, które poszerzały ich wiedzę na temat otaczającego ich świata.
 read more ...

Warsztaty lepienia garnkówWarsztaty lepienia garnków - Friday, September 19, 2014

19 września 2014 roku uczniowie uczestniczyli w lekcji warsztatowej pod tytułem „Nie święci garnki lepią”. Lekcja odbyła się w skansenie w Wygiełzowie. Zajęcia prowadzili garncarze, którzy zapoznali dzieci z różnymi technikami obróbki gliny, z historią garncarstwa w Małopolsce oraz z tradycyjnymi wyrobami garncarskimi. Uczestnicy warsztatów samodzielnie „lepili garnki” i próbowali swoich sił w toczeniu na kole garncarskim.
 read more ...

Na Festiwalu NaukiNa Festiwalu Nauki - Saturday, May 12, 2012


10 maja 2012 roku uczniowie klasy VI byli na Festiwalu Nauki w Krakowie. Obejrzeli prezentację osiągnięć i ciekawostek krakowskich uczelni, która odbywała się w ramach XII Festiwalu Nauki. Zwiedzili  „naukowe miasteczko namiotowe” na Rynku Głównym w Krakowie. Mieli możliwość porozmawiać z naukowcami, studentami i innymi osobami zaangażowanymi w organizację Festiwalu. Z ich pomocą wykonywali proste doświadczenia, eksperymenty lub pomiary.

 read more ...

W Muzeum Lotnictwa W Muzeum Lotnictwa - Saturday, March 31, 2012


30 marca 2012 roku uczniowie klasy V pod opieką pani Małgorzaty Boryckiej byli na wycieczce w Muzeum Lotnictwa w Krakowie. W ramach "Bonu Kultury" uczestniczyli w lekcji "Goniąc marzenia, poczuj się pilotem, poczuj się VIPem".

 read more ...

 Print   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Privacy Statement  |  Terms Of Use