31 maja 2020 Rejestruj   Zaloguj   
 
Spotkania z kulturą
W teatrze w Gorzowie WielkopolskimW teatrze w Gorzowie Wielkopolskim - 28 stycznia 2015

28 stycznia 2015 roku uczniowie klas I-III już po raz kolejny w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla Szkół mieli możliwość obejrzenia transmisji spektaklu teatralnego. Tym razem zobaczyli jedną z najpiękniejszych baśni o miłości, przyjaźni, o odpowiedzialności za siebie i innych oraz o tym, co w życiu ważne i o co warto walczyć. Była to transmisja spektaklu, opartego na motywach baśni H. Ch. Andersena "Królowa Śniegu", z Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, w reżyserii Jana Tomaszewskiego.

 

 więcej ...

W świecie instrumentów dętychW świecie instrumentów dętych - 20 listopada 2014

Piętnastu uczniów naszej szkoły oraz panie: Małgorzata Borycka i Krystyna Jedynak wysłuchali w Filharmonii Krakowskij koncertu ”Instrumenty jak aktorzy – instrumenty dęte drewniane”. Był to drugi z sześciu koncertów symfonicznych „Musica ars amanda” odbywających się cyklicznie, przeznaczonych dla młodzieży i przybliżający młodym słuchaczom świat muzyki symfonicznej. 
                           

 więcej ...

W Teatrze Ludowym w KrakowieW Teatrze Ludowym w Krakowie - 23 października 2014

23 października 2014 roku uczniowie klas I-III wyruszyli na teatralną wyprawę do Krakowa. Obejrzeli z otwartymi z zaciekawienia ustami świetnie zrealizowany przez aktorów Teatru Ludowego w Krakowie spektakl “Pyza na polskich dróżkach”. Grane z niezmiennym powodzeniem od 8 lat przedstawienie wciąga nie tylko najmłodszych widzów w fascynującą przygodę z “polskością”- roztańczoną, rozśpiewaną, opartą na tradycjach i zwyczajach różnych regionów Polski.
 więcej ...

Na koncercie w filharmoniiNa koncercie w filharmonii - 23 października 2014

 

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie z cyklu Musica Ars Amanda, który odbył się 24 października o godz. 18:00 w Filharmonii Krakowskiej. Był to pierwszy z 6 koncertów odbywających się cyklicznie i przybliżający młodym melomanom świat muzyki symfonicznej.  Tytuł pierwszego koncertu brzmiał: „W świecie instrumentów. Solo i w orkiestrze - rzecz o instrumentach smyczkowych”.

 

 więcej ...

W Teatrze Lalki i Aktora w KielcachW Teatrze Lalki i Aktora w Kielcach - 4 października 2014

3 października 2014 roku po raz kolejny, dzięki projektowi "Internetowy Tetr TVP dla szkół", uczniowie mogli obejrzeć spektakl teatralny. Tym razem była to sztuka "Robale", którą transmitowano z  Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Spektakl w zabawny sposób opowiadał o sile przyjaźni i banalności konfliktów, poruszając również tematykę ekologii.
 więcej ...

W Teatrze Powszechnym w ŁodziW Teatrze Powszechnym w Łodzi - 23 września 2014


23 września o godzinie 10.00 uczniowie klas IV-VI naszej szkoły po raz kolejny obejrzeli sztukę teatralną w internetowym teatrze. Tym razem był to spektakl  w wykonaniu artystów Teatru Powszechnego w Łodzi pt. „Tu-wim”. Było to przedstawienie muzyczne, w którym zaprezentowano utwory Juliana Tuwima.  Spektakl był niezwykle żywy i barwny, pozwolił uczniom poznać utwory Juliana Tuwima w trochę inny, bardziej oryginalny sposób niż ma to miejsce podczas lekcji.

 więcej ...

W Wygiełzowie i na zamku LipowiecW Wygiełzowie i na zamku Lipowiec - 19 września 2014

19 września 2014 roku uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w wycieczce do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie - Lipowcu. Dzieci zwiedziły piękny skansen i zamek Lipowiec, zapoznając się z legendami i historią tych miejsc. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach edukacyjnych „Nie święci garnki lepią”.

 

 więcej ...

Na spektaklu Na spektaklu "Krawiec Niteczka" - 12 września 2014

12 września 2014 roku uczniowie klas I-VI  zasiedli na „widowni” inernetowego teatru TVP. Oglądali na żywo przedstawienie transmitowane ze Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowiach pt.”Krawiec Niteczka”, wyreżyserowane przez Zbigniewa Głowackiego na motywach baśni Kornela Makuszyńskiego. O zainteresowaniu dzieci spektaklem świadczy fakt, że na zakończenie przedstawienia spontanicznie zaczęł bić brawo.

 

 

 więcej ...

Internetowy teatrInternetowy teatr - 26 maja 2014

Uczniowie klas IV-VI obejrzeli  w łódzkim Teatrze „Pinokio” sztukę  pt. „Oskar i Pani Róża”. Było to dla uczniów niezwykłe przeżycie, gdyż mogli obejrzeć spektakl  na żywo, choć bez opuszczania szkoły. Stało się to możliwe dzięki ogólnopolskiemu projektowi „Internetowa Telewizja TVP dla Szkół”, w którym nasza szkoła uczestniczy. Warunkiem udziału w kodowanej, bezpłatnej transmisji jest dostęp do szerokopasmowego internetu  i spełnienie odpowiednich wymogów  technicznych, a z tym nasza szkoła nie ma problemów.
 więcej ...

Wirtualna wycieczka do muzeumWirtualna wycieczka do muzeum - 16 maja 2014

 

Uczniowie klas IV – VI naszej szkoły podczas lekcji języka polskiego wybrali się na wirtualny spacer po Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie. Podczas lekcji wykorzystano sprzęt multimedialny i uruchomiona została odpowiednia strona na ekranie. Efekt był doskonały! A uczniowie zachwyceni. Lekcja odbyła się w zwiąku z obchodzodami Międzynarodowego Dnia Muzeów (18 maja). W Polsce poprzedza je Noc Muzeów, kiedy to muzea otwierają swoje podwoje dla zwiedzających także nocą i co najważniejsze, za darmo.
 więcej ...

Spotkanie z pisarkąSpotkanie z pisarką - 13 maja 2014

13 maja 2014 roku w ramach akcji “Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się spotkanie autorskie z Wiolettą Grzywnowicz, autorką  legend, bajek i opowiadań dla dzieci. Pisarka zaprezentowała małym słuchaczom bajkę pt "Lodowa pułapka” ze swojego zbioru noszącego tytuł” W krainie marzeń”. Skupienie, a potem liczne pytania do autorki, świadczyły o dużym zainteresowaniu  małych czytelników.
 więcej ...

Na filmie ,,Karol, który został świętym”Na filmie ,,Karol, który został świętym” - 27 marca 2014


W marcu 2014 roku uczniowie klas I-III obejrzeli w Cinema City Plaza w Krakowie film "Karol, który został świętym". Po seansie filmowym uczniowie udali się na kręgielnię, gdzie uczestniczyli w cielkawej lekcji gry w kręgle. 

 więcej ...

Lekcja w Tearze im. J. SłowackiegoLekcja w Tearze im. J. Słowackiego - 6 lutego 2014


W dniu 4 lutego 2014 roku ucznowie odwiedzili Teatr im. Juliusza Słowackiego mieszczący się przy Placu Św. Ducha. Odbyli tu ciekawe zajęcia edukacyjne prowadzone przez pracownika teatru.  Dowiedzieli się, że teatr liczy sobie ponad 120 lat i że ten, niewątpliwie najpiękniejszy teatr krakowski, został wybudowany według projektu Jana Zawiejskiego i był oddany do użytku w 1893 r.

 więcej ...

Na filmie Na filmie "Biegnij chłopcze, biegnij" - 6 lutego 2014

Uczniowie klas III - VI w kinie Plaza obejrzeli film, oparty na faktach, a zatytułowany „Biegnij, chłopcze, biegnij”. W międzynarodowej obsadzie znaleźli się m.in. tacy polscy aktorzy jak:  Zbigniew Zamachowski, Olgierd Łukaszewicz, Grażyna Szapołowska, Przemysław Sadowski i Mirosław Baka. Film to opowieść o trudnej drodze żydowskiego dziecka podczas II wojny światowej.
 więcej ...

W Muzeum NarodowymW Muzeum Narodowym - 4 lutego 2014

W trakcie ferii zimowych, 4 lutego 2014 roku, uczniowie odwiedzili Muzeum Narodowe w Sukiennicach. Mieli tam okazję podziwiać obrazy wybitnych polskich malarzy, o których słyszeli już na lekcjach języka polskiego czy plastyki. W Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku obejrzeli dzieła malarstwa i rzeźby reprezentujące epoki i nurty najistotniejsze w sztuce polskiej XIX wieku.


        

 więcej ...

Cyrk w szkoleCyrk w szkole - 30 stycznia 2014

30 stycznia 2014 roku  w naszej szkole odbył się występ artystów cyrkowych.  Uczniowie mieli okazję podziwiać różnorakie sztuczki cyrkowe.  Artyści dali pokaz żonglerki, akrobacji, magii, tresury gołębi,  psa itp. Największą atrakcją  dla dzieci była możliwość wzięcia czynnego udziału w przedstawieniu.
 więcej ...

W Galerii W Galerii "U Jaksy" - 13 grudnia 2013

Uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń brali udział w wycieczce do Miechowa. Celem wyjazdu było poznanie najważniejszych miejsc swojej “małej Ojczyzny” i jej historii. Pierwszym punktem wycieczki był Dworek Zacisze, następnie udali się do galerii “U Jaksy”.
 więcej ...

Pni Muzyka i Pan DźwiękPni Muzyka i Pan Dźwięk - 6 grudnia 2013

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych  ,,Pani Muzyka i Pan Dźwięk zapraszają do kina- historia dźwięku i muzyki w kinie". Ta ciekawa lekcja muzyki odbyła się w Domu Kultury w Wolbromiu. Celem zajęć było przybliżenie uczniom historii powstawania pierwszych  filmów z dźwiękiem, pokazanie współczesnych filmów z dźwiękiem i kolorem oraz poznanie zagadnień związanych z muzyką.
 więcej ...

Ratujmy MikołajaRatujmy Mikołaja - 5 grudnia 2013


5 grudnia 2013 r.  uczniowie  klas V obejrzeli film „Ratujmy  Mikołaja”.  Film opowiada, że niełatwo jest być Świętym Mikołajem. Film wprowadził uczniów w atmosferę zbliżających się mikołajek i  świąt Bożego Narodzenia, a wspólny wyjazd był okazją do integracji.

 więcej ...

"Mój biegun" - 28 listopada 2013

28 listopada 2013 r. siedemnaścioro uczniów klas IV i VI obejrzałoi film „Mój biegun”, zrealizowany na podstawie autentycznych wydarzeń. Historia porażonego przez prąd nastolatka wzruszyła młodych widzów, ale także uświadomiła im, że każdy (nawet niepełnosprawny) może realizować swoje pasje. A także, że wszystko zależy od człowieka, jego woli walki i konsekwentnego dążenia do celu.
 więcej ...

W filharmoniiW filharmonii - 10 października 2013

Uczniowie klas IV – VI odwiedzili Filharmonię Krakowską, by  wziąć udział w koncercie symfonicznym przeznaczonym dla młodzieży szkolnej, odbywającym się w cyklu „Muzyka – sztuka warta pokochania”, wprowadzającym nastoletnią widownię w świat muzyki klasycznej. Po koncercie uczestnicy wycieczki pospacerowali uliczkami Starego Miasta, wstąpili do Sukiennic i kościoła Mariackiego, wysłuchali hejnału… Kraków nocą wywarł na nich ogromne wrażenie.
 więcej ...

Spotkanie z pisarkąSpotkanie z pisarką - 29 kwietnia 2013

W ramach akcji “Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie klas I-III spotkali się z pisarką  -  Wiolettą Grzywnowicz, autorką  legend, bajek i opowiadań dla dzieci. Podczas spotkania autorskiego pisarka w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała uczniom o swojej pracy artystycznej, zaprezentowała  książki oraz przeczytała im kilka  utworów. Skupienie, a potem liczne pytania do autorki, świadczyły o dużym zainteresowaniu  małych czytelników.
 więcej ...

Wycieczka do telewizjiWycieczka do telewizji - 20 czerwca 2012


20 czerwca 2012 roku uczestnicy warsztatów dziennikarskich oraz uczniowie klasy IV pod opieką pań: Grażyny Łysek oraz Małgorzaty Boryckiej zwiedzili budynek Telewizji TVP Kraków na Krzemionkach. Uczniowie obejrzeli studia telewizyjne, pomieszczenia reżyserskie, charakteryzatornię, magazyn rekwizytów.

 więcej ...

Teatrzyk - W Krainie BajtówTeatrzyk - W Krainie Bajtów - 30 marca 2012


W marcu 2012 roku do szkoły zawitał teatrzyk z przedstawieniem profilaktycznym "W Krainie Bajtów". Aktorzy przestrzegali uczniów przed zgubnymi skutkami uzależnienia się od komputera i gier komputerowych.

 więcej ...

Królewna ŚnieżkaKrólewna Śnieżka - 1 marca 2012


W czasie ferii zimowych uczniowie klas IV-VI byli w Multikinie na filmie "Królewna Śnieżka". Była to komedia, w której główną rolę grała Julia Roberts jako Zła Królowa oraz Lily Collins – córka muzyka Phila Collinsa - w roli ślicznej królewny Śnieżki.

 więcej ...

 Drukuj   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Zasady zachowania prywatności  |  Zasady użytkowania