16 lipca 2020 Rejestruj   Zaloguj   
 
Zajęcia edukacyjne uczniów klas I-III SP w Antolce w CINEMA CITY –Kraków

,,Sławni Polacy”- kreowanie pozytywnych wzorców zachowań u uczniów na podstawie filmu dla dzieci o Janie Pawle II- pt. ,, Karol, który został świętym”. Jest to pierwszy film, który opowiada o dzieciństwie i młodości Ojca Świętego  łącząc animację, materiały archiwalne i kino aktorskie.
 W głównych rolach występuje Piotr Fronczewski jako przyjaciel Jana Pawła II i dziadek filmowego Kacpra , Andrzej i Kamil Tkacz oraz Katarzyna Glinka mama filmowego Kacpra.  Kacper jako 12- letni pasjonat animacji komputerowej nie potrafi poradzić sobie z chuliganami, którzy zastraszają młodszych kolegów .  O swoich szkolnych problemach  Kacper opowiada dziadkowi, który zabiera wnuka na kilka dni w Tatry. Poprzez  opowieści  dziadka o przyjacielu z  dzieciństwa - Karolu Wojtyle mały Kacper uczy się  jak radzić sobie w różnych  trudnych  sytuacjach aby pokonać lęk, strach i przezwyciężyć zło. Siła ducha i wiara w siebie pozwalają człowiekowi przezwyciężać największe trudności.
  Słuchając opowieści dziadka 12-letni  Kacper tworzy  animacje komputerowe, dzięki którym powstaje opowieść filmowa o niezwykłym, sławnym Polaku- Karolu Wojtyle.
  Dodatkową atrakcją były kręgle. Po raz pierwszy dzieci mogły porzucać kulą w kręgle a  jak się okazało wcale nie było to takie łatwe i proste. Jednak radość uczenia się trzymania i puszczania  kuli była niesamowita.
  Pełni wzruszeń i wrażeń  uczniowie jeszcze nie raz skorzystają z takich wyjazdów.

Elżbieta Szopa

 

 

 

 Drukuj   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Zasady zachowania prywatności  |  Zasady użytkowania