16 lipca 2020 Rejestruj   Zaloguj   
 
Na filmie "Biegnij chłopcze, biegnij!"
Uczniowie klas III - VI w kinie Plaza obejrzeli film, oparty na faktach, a zatytułowany „Biegnij, chłopcze, biegnij”. W międzynarodowej obsadzie znaleźli się m.in. tacy polscy aktorzy jak:  Zbigniew Zamachowski, Olgierd Łukaszewicz, Grażyna Szapołowska, Przemysław Sadowski i Mirosław Baka. Film to opowieść o trudnej drodze żydowskiego dziecka podczas II wojny światowej. Ośmioletni uciekinier z warszawskiego getta stracił rodzinę i zdany jest na pomoc obcych ludzi. Musi błyskawicznie dorosnąć, zmienić swoją tożsamość, żeby przeżyć. Budujący jest jednak fakt, że spotkał na swojej drodze życzliwych ludzi, dzięki którym przetrwał koszmarny czas niemieckiej okupacji.

 

              

 

Na stronie internetowej Multikina można pzeczytać:

"Niesamowita i wzruszająca historia, która wydarzyła się naprawdę. Reżyserem filmu jest zdobywca Oscara Pepe Danquart. W międzynarodowej obsadzie plejada gwiazd polskiego kina. W roli głównej, zagranej wspólnie z bratem-bliźniakiem Andrzejem, Kamil Tkacz, którego debiut w głośnym i wielokrotnie nagrodzonym „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy zachwycił cały świat. „Biegnij, chłopcze, biegnij” to ekranizacja przetłumaczonego na 15 języków bestsellera Uriego Orleva.

Poruszające losy ośmioletniego uciekiniera z warszawskiego getta, który stracił całą rodzinę i zdany jest na pomoc ze strony obcych. Trafia do domu życzliwej Polki (Elizabeth Duda). Kobieta decyduje się go przygarnąć i namawia, by dla bezpieczeństwa przyjął nową tożsamość - osieroconego Polaka wyznania rzymskokatolickiego. Wskutek dramatycznego splotu wydarzeń, chłopiec musi opuścić gościnny dom i rusza w pełną przygód i niebezpieczeństw wędrówkę przez ogarnięty wojną kraj. Korzystając z pomocy polskich rodzin i przybranej tożsamości, próbuje przetrwać koszmar okupacji."

Obsada:

Andrzej Tkacz - Jurek
Kamil Tkacz - Jurek
Elisabeth Duda - Magda Janczyk
Jeanette Hain - Pani Herman
Rainer Bock - Oficer SS
Zbigniew Zamachowski - Hersch Fridman
Itay Tiran - Mosze

 Drukuj   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Zasady zachowania prywatności  |  Zasady użytkowania