12 lipca 2020 Rejestruj   Zaloguj   
 
Rok szkolny 2013/2014 - Rokiem Szkoły w Ruchu

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu, mając na uwadze promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.

Nasza szkoła realizuje zadania Szkoły w Ruchu, a w grudnia 2013 przystąpiliśmy do Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej "Ćwiczyć każdy może" organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Zgodnie z regulaminem akcji podejmujemy zadania na rzecz aktywności fizycznej we wskazanych w regulaminie obszarach. Wśród nich znajdują się różnorodne akcje związane z aktywnością ruchową odbywającą się w szkole i poza nią.

 

 

 Drukuj   
Obszar1- wychowanie fizyczne - zajęcia edukacyjne (zajęcia organizowane w ramach podstawy programowej)
Wychowanie fizyczne w lesieWychowanie fizyczne w lesie - 20 marca 2014

Klasa IV odbyła ciekawą lekcję wychowania fizycznego w pobliskim lesie. Podczas zajęć wykorzystano las, naturalne przedmioty i naturalnie ukształtowany teren. Lekcja  miała na celu kształtowanie u dzieci zamiłowania do czynnego wypoczynku na łonie natury, pokazanie uczniom, jak ciekawie można spędzić czas wolny na świeżym powietrzu i jak można wykorzystać naturalny teren do zabaw.  Niewątpliwą zaletą takiej lekcji był kontakt ucznia z przyrodą.
 więcej ...

Wychowanie fizyczne z gazetamiWychowanie fizyczne z gazetami - 8 marca 2014

W klasie II odbyły się ciekawe zajęcia wychowania fizycznego z nietypowymi pomocami dydaktycznymi - zwykłymi gazetami. Uczniowie przekonali się, że nawet zwyczajna gazeta może być świetną "zabawką"  i można ją wykorzystać do wielu ćwiczeń, gier i zabaw - wystarczy tylko wykazać trochę inwencji i pomysłowości.
 więcej ...

 Drukuj   
Konspekty zajęć wychowania fizycznego
 Drukuj   
Obszar 3 - edukacja zdrowotna
Jak pożytecznie dla zrowia spędzić wolny czas w lesie - lekcja wfJak pożytecznie dla zrowia spędzić wolny czas w lesie - lekcja wf - 28 marca 2014

 

O tym, jak z pożytkiem dla zdrowia spędzić czas w lesie przypomnieli sobie uczniowie klasy IV podczas lekcji wychowania fizycznego przeprowadzonej w lesie za szkolą. Lekcja w terenie miała na celu uświadomienie uczniom, jak ogromną rolę dla zdrowia człowieka odgrywa aktywność ruchowa, a w szczególności ruch na świeżym powietrzu.
 więcej ...

Dzień Zdrowej ŻywnościDzień Zdrowej Żywności - 27 marca 2014

Zorganizowaliśmy Dzień Zdrowej Żywności. Uczniowie przygotowali smaczne i "zdrowe", wiosenne kanapki, zostali także zapoznani z zasadami zdrowego odżywiania. Dowiedzieli się też o konieczności świadomego doboru produktów spożywczych, zwłaszcza w wieku szkolnym. Przypomnieliśmy uczniom zasady: "Dzień bez pięciu porcji świeżych warzyw, owoców i soku to dzień stracony", "Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem".
 więcej ...

Wybierz zdrowie - nie pal !Wybierz zdrowie - nie pal ! - 10 marca 2014

W marcu odbył się apel poświęcony szkodliwości nałogów p.t. „Papierosy to szybsza śmierć! Decyzja jest w twoich rękach!”.  Dwie inscenizacje przygotowali  członkowie Szkolnego Koła PCK. Przedstawienia w sposób humorystyczny ukazały, jak niezdrowe jest palenie tytoniu dla młodego organizmu. Uczniowie zaapelowali, aby dbać o zdrowie - jeść owoce i warzywa i uprawiać sport.
 więcej ...

Edukacja zdrowotna w ramach programu Edukacja zdrowotna w ramach programu "Owoce w szkole" - 20 stycznia 2014
W ramach projektu "Owoce w szkole" uczniowie otrzymują świeże warzywa i owoce, które wspólnie spożywają w szkole. Prowadzona jest także edukacja zrowotna. Odbyło się wiele zajęć edukacyjnych, uczniowie uczestniczyli w konkursie plastycznym “Projekt Owocolubka lub Warzywolubka”, przygotowali inscenizację pt. "Witaminki z naszej owocowo-warzywnej rodzinki",wykonali piękne, kolorowe gazetki tematyczne, spotkali się z dietetyczką i obejrzeli prezentację  multimedialną pt. "Zasady prawidłowego odżywiania".

 

 więcej ...

Lekcja prawidłowego odżywianiaLekcja prawidłowego odżywiania - 8 stycznia 2014

W klasach I-III odbyły się zajęcia edukacyjne na temat zdrowego odżywiania "Lekcja prawidłowego odżywiania - spotkanie z dietetyczką ( prezentacja multimedialna, zajęcia ruchowe)". Podczas zajęć uczniowie spotkai się z dietetyczką  p. Ewą Kałuzińską. W czasie tego spotkania obejrzeli prezentację  multimedialną pt. "Zasady prawidłowego odżywiania".  W drugiej części zajęć odbyły się dydaktyczne gry i zabawy ruchowe (układanki obrazkowe, wyrazowe, rozsypanki zdaniowe, wyścigi klas, itp.)

 

 więcej ...

 Drukuj   
Edukacja zdrowotna - konspekty zajęć
 Drukuj   
Obszar 5 - Pozalekcyjne zajęcia sportowe
Witamy wiosnę na sportowoWitamy wiosnę na sportowo - 21 marca 2014

21 marca 2014 roku, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny zorganizowaliśmy "Dzień wiosny na sportowo". Każda klasa zaprezentowała się w zumbie - tańcu z elementami aerobiku. Pokazy zumby tak się wszystkim spodobały, że tańczyli ją wszyscy zgromadzeni na sali uczniowie. Potem były występy karaoke, spacer z kukłami Marzannami po najbliższej okolicy, a na zakończenie gry i zabawy sportowe. 

 

 więcej ...

Ćwiczymy zumbęĆwiczymy zumbę - 11 marca 2014


Na pozalekcyjnych zajęciach sportowych uczniowie ćwiczyli zumbę - taniec zawierający elementy aerobiku. Uczniowie wszyskich klas, ćwiczyli z instruktorką - panią Justyną, naśladując jej ruchy, a potem samodzielnie, wykonywali ćwiczenia do muzyki. Zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Uczniom tak spodobały się zajęcia, że  po zakończenia zajęć ćwiczyli już samodzielnie i wykorzystywali każdą wolną chwilę, by móc wspólnie potańczyć.

 

 więcej ...

Zajęcia taneczneZajęcia taneczne - 18 lutego 2014


Od początku roku szkolnego, w każdy piątek po lekcjach odbywają się pozalekcyjne zajęcia taneczne. Prowadzi je wykwalifikowany instruktor tańca. Uczestnicy zajęć uczą się nie tylko różnych układów tanecznych, ale także miło spędzają czas przy wspólnej zabawie.

 więcej ...

Biwak na sportowoBiwak na sportowo - 7 lutego 2014

W czasie ferii zimowych, w dniach  6 i 7 lutego 2014 roku urządziliśmy w szkole biwak. 3 zastępy rywalizowały ze sobą w różnego rodzaju konkursach. Było także wiele gier, zabaw sportowych i harcerskich pląsów. Przeprowadzono: wyści drużyn, zabawy w przeciąganiu liny, konkurs w podrzucaniu i odbijaniu różnych przedmiotów, zabawy z chustą animacjną itp. Odbyło się wiele muzycznych zabaw ruchowych: "mam chusteczkę haftowaną", "gorące krzesła",  "kaczuszki", itp. Harcerze urządzili także dyskotekę.
 więcej ...

Zajęcia gimnastyki korekcyjnejZajęcia gimnastyki korekcyjnej - 20 stycznia 2014

W szkole systematycznie odbywają się zajęcia gimnastyki korekcyjnej Uczestnicy zajęć korygują wady postawy z pomocą różnorodnych przyrządów.

 

 więcej ...

 Drukuj   
Fim - zumba klasa IV

 

 Drukuj   
Film - zumba na powitane wiosny

 

 Drukuj   
Zumba na powitanie wiosny 2

 

 Drukuj   
Obszar 6 - Zajęcia zorganizowane (poza szkołą)
XIII Bieg SienkiewiczowskiXIII Bieg Sienkiewiczowski - 16 maja 2014

15 maja 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII Biegu Sienkiewiczowskim, który odbył się po ulicach Miechowa. Trasa prowadziła ulicami: Szewską, Nową, Bema i Traugutta. Do zawodów przystąpiło 137 uczestników z 5 szkół: SP nr 1 w Miechowie, SP nr 2 W Miechowie, SP w Antolce, SP w Książu Wielkim, SP w Kozłowie. Szkołę Podstawową w Antolce reprezentowało 10 uczniów: z klasy IV Hałat Aleksandra (1 miejsce), Nowak Izabela (2 miejsce). Z klasy V Wachowicz Wiktor (2 miejsce), Kustosz Izabela (3 miejsce), Nowak Katarzyna (15 m-ce), Tkaczewska Karolina (16 m-ce). Z klasy VI Otfinowski Mateusz (1 miejsce), Nowak Paweł (2 miejsce), Pazera Mateusz (13 m-ce), Kałwa Kamil (14 m-ce).

 więcej ...

Zajęcia na kręgielniZajęcia na kręgielni - 24 marca 2014

24 marca 2014 roku wszyscy uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń wybrali  się do Fantasy Park Kraków Plaza, gdzie odbyli ciekawą lekcję gry w kręgle.. Większość uczniów pierwszy raz mogła sprawdzić się w tej dyscyplinie sportowej, ale trzeba przyznać, że świetnie sobie radzili. Uczniowie nie tylko doskonalili technikę gry w kręgle, ale także znakomicie się bawili i przede wszystkim mieli możliwość aktywnego wypoczynku.
 więcej ...

Międzyszkolne zawody sportoweMiędzyszkolne zawody sportowe - 24 marca 2014

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie uczestniczyli w wielu zawodach sportowych: w indywidualnych biegach przełajowych, turnieju tenisa stołowego, koszykówki i siatkowki. Były to zawody gminne, powiatowe, a nawet wojewódzkie.
 więcej ...

Aktywnie po zdrowieAktywnie po zdrowie - 7 lutego 2014

 

7 lutego 2014 roku, w czasie ferii zimowych uczniowie kl. II i kl. III uczestniczyli w gminnej imprezie "Aktywnie po zdrowie" zorganizowanej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Książu Wielkim. W imprezie uczestniczyli uczniowie ze wszystkich szkół gminy Książ Wielki. Dzieci wzięły udział w różnorodnych konkursach związanych ze zdrowiem oraz w rozgrywkach sportowych. Wszystkie rozgrywki miały na celu promocję zdrowia.
 więcej ...

Zabawa karnawałowa w Książu MałymZabawa karnawałowa w Książu Małym - 5 lutego 2014

 

W czasie ferii zimowych, 5 lutego 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnej zabawie karnawałowej, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Książu Małym. Dzieci świetnie się bawiły razem z uczniami z Książa Wielkiego i Książa Małego przy dźwiękach najpopularniejszych przebojów w pięknie udekorowanej sali. Oprócz tańców były liczne konkursy z nagrodami.
 więcej ...

 Drukuj   
Obszar 9 - aktywny wypoczynek -aktywne przerwy
Aktywne przerwyAktywne przerwy - 11 marca 2014

W naszej szkole uczniowie spędzają przerwy aktywnie, w ruchu. Codziennie na dużej przerwie wszyscy chętni uczniowie uczestniczą w różnego rodzaju zabawach sportowych. Kiedy pogoda pozwoli organizowane są zabawy na świeżym powietrzu. Każdego dnia orgnizowane są inne zabawy ruchowe.
 więcej ...

Aktywne przerwy - zabawy naszych dziadkówAktywne przerwy - zabawy naszych dziadków - 4 marca 2014

Dzisiejsze dzieciaki bardzo rzadko spędzają czas wolny na wspólnej zabawie na świeżym powietrzu. Wolą odpoczywać przed komputerem czy telewizorem, zupełnie inaczej niż w dzieciństwie ich dziadkowie, którzy każdą wolną chwilę wykorzystywali, by wyjść na podwórko i pobawić się ze swoimi kolegami. Postanowiliśmy więc dowiedzieć się, w co bawili się w dzieciństwie dziadkowie w czasach kiedy nie było  komputerów i gier wideo.

 

 więcej ...

Aktywne przerwy - dzień z hula hoopAktywne przerwy - dzień z hula hoop - 25 lutego 2014

 

Urządziliśmy zabawy z hula hoop. Najpierw odbyły się zawody w kręceniu hula hop. Uczniowie klas I-VI konkurowalize ze sobą kto najdłużej zakręci kołem wokół pasa, szyi i  ręki. Potem  uczniowie bawili się w różne zabawy z wykorzystaniem hula hoop. Największą atrakcją była stara zabawa "Wiewiorki do dziupli" .
 więcej ...

Aktywne przerwy - zabawy ruchowe z chustą KLANZAAktywne przerwy - zabawy ruchowe z chustą KLANZA - 21 lutego 2014

Uczniowie naszej szkoły bawili się z chustą KLANZA. Zajęcia miały na celu  pobudzanie wyobraźni dzieci, ćwiczenia refleksu, zwinności i spostrzegawczości,a przede wszystkim - czerpania radości płynącej z ruchu i przebywania w grupie.
 więcej ...

Aktywne przerwy - odbijamy i podrzucamyAktywne przerwy - odbijamy i podrzucamy - 1 lutego 2014


Zrealizowaliśmy zadanie 2 z obszaru 9 "Aktywny wypoczynek" -  Odbijamy i podrzucamy!  Wszystko co okrągłe, lekkie, co odbijać i podrzucać się da! Głową, nogą, ręką!

 

 więcej ...

Aktywne przerwy - zabawy z linąAktywne przerwy - zabawy z liną - 30 stycznia 2014

W szkole odbywały się zabawy w przeciąganiu liny. Uczestniczyli w nich wszyscy uczniowie. Jak było o przewidzenia, najsilniejszymi okazali się najstarsi uczniowie. Ale przecież nie o to chodziło, kto jest silniejszy, ale o to, by aktywnie wypoczywać i dobrze się bawić.
 więcej ...

 Drukuj   
Obszar 9 - aktywny wypoczynek
DyskotekaDyskoteka - 17 maja 2014


16 maja 2014 roku po zajęciach lekcyjnych, w godzinach od 16.00 do 19.00 w szkole odbyła się dyskoteka. Uczniowie klas 0-VI aktywnie i z pożytkiem dla zdrowia spędzili swój wolny czas tańcząc w rytm dyskotekowych przebojów. Wspólne spędzenie popołudnia sprzyjało nie tylko aktywnemu wypoczynkowi, ale także integracji społeczności szkolnej. Opiekę nad uczestnikami zabawy sprawowały panie: Grażyna Łysek, Elżbieta Szopa, Bożena Broda i Małgorzata Borycka.

 więcej ...

Wycieczka rowerowaWycieczka rowerowa - 12 kwietnia 2014

W sobotę, 12 kwietnia 2014 roku odbyła się wycieczka rowerowa na Cisie. Wycieczka była połączona z akcją sadzenia drzewek i krzewów na obrzeżąch lasu i w remizach śródpolnych. Połączyliśmy więc przyjemne z pożytecznym. Ucznami opiekowały się panie: Małgorzata Borycka i Bożena Broda oraz myśliwi z Koła Łowieckiego "Leśnik".
 więcej ...

Zabawa noworocznaZabawa noworoczna - 1 lutego 2014

W sobotę, 1 lutego 2014 roku w szkole odbyła się zabawa noworoczna. Uczestniczyła w niej duża  część młodzieży, ale też absolwenci naszej szkoły oraz licznie zgromadzeni rodzice. Spotkanie rozpoczęło się od występów artystycznych. Po występach ropzoczęła się zabawa taneczna, która trwała aż do godziny 20.00. Taka forma aktywnego wypoczynku  była jednocześnie świetną zabawą dla wszystkich uczestników imprezy.
 więcej ...

Zabawa andrzejkowaZabawa andrzejkowa - 29 listopada 2013

29 listopada, po zakończeniu zajęć w szkole w godzinach 15.00 - 20.00 zorganizowaliśmy andrzejki. Andrzejkowy wieczór upłynął w naszej szkole na tradycyjnych wróżbach, konkursch i zabawach. Jednak największą część andrzejkowego wieczoru stanowiła zabawa taneczna. Razem z rodzicami wszyscy uczniowie bawili się w rytm skocznej muzyki aż do późnego wieczora. Dopiero o 20.00 wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni z mile spędzonego czasu wrócili do domów. Taka forma aktywnego wypoczynku jest już tradycją w naszej szkole.
 więcej ...

DyskotekaDyskoteka - 11 października 2013

11 października 2013 r. w godzinach od 15.00 - 20.00 uczniowie klas I-VI oraz ich rodzice bawili się podczas dyskoteki, łącząc przyjemne z pożytecznym, bo oprócz tańca była jeszcze nauka związana z bezpieczeństwem na drodze. Była to kolejna impreza z elementami profilaktyki zorganizowana w ramach programu „Odblaskowa szkoła”. Warunkiem udziału w zabawie był odblaskowy element stroju.
 więcej ...

Wędrujemy szlakami Gór ŚwiętokrzyskichWędrujemy szlakami Gór Świętokrzyskich - 5 października 2013

5 października 2013 r. (w sobotę) uczniowie klas III – VI Szkoły Podstawowej w Antolce uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Wędrówkę po świętokrzyskich szlakach turystycznych rozpoczęli od Nowej Słupi. Na skraju Świętokrzyskiego Parku Narodowego dostrzegli klęczącą figurę św. Emeryka.
 więcej ...

Wycieczka rowerowaWycieczka rowerowa - 6 września 2013

6 września 2013 r. po lekcjach uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Antolce wraz z wychowawczynią, p. Grażyną Łysek, uczestniczyli w wycieczce rowerowej po najbliższej okolicy. Szóstoklasiści, ubrani w kamizelki odblaskowe, bezpiecznie pokonali drogę do Tochołowa.
 więcej ...

 Drukuj   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Zasady zachowania prywatności  |  Zasady użytkowania