12 lipca 2020 Rejestruj   Zaloguj   
 
Przedszkole w roku szkolnym 2015/2016
Wycieczka do Giebułtowa i Książa WielkiegoWycieczka do Giebułtowa i Książa Wielkiego - 6 kwietnia 2016


W środę 6 kwietnia 2016 roku dzieciaki z naszego przedszkola wyruszyły na wycieczkę do Giebułtowa i Książa Wielkiego. W Giebułtowie mogliśmy popatrzeć na rzekę Nidzicę a w Książu Wielkim na stawy położone blisko Zamku na Mirowie. Tam też odbył się krótki piknik, po którym wróciliśmy do przedszkola.

 więcej ...

Warsztaty wielkanocneWarsztaty wielkanocne - 18 marca 2016

 
W piątek 18 marca 2016 roku w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne o tematyce wielkanocnej, w których udział wzięli rodzice przedszkolaków. Wspólnie z dziećmi rodzice wykonywali ozdoby wielkanocne z różnych materiałów. Prace wykonane podczas warsztatów ozdobiły przedszkole oraz domy naszych podopiecznych.

 więcej ...

W Domu KombatantaW Domu Kombatanta - 17 lutego 2016

17 lutego 2016 roku Przedszkolaki z naszego Punktu Przedszkolnego odwiedziły DOM KOMBATANTA w Miechowie. Dzieci ponownie zaprezentowały przedstawienie pt.: „Śnieżka i siedmiu krasnoludków” przed szerokim gronem podopiecznych placówki. Dzieciaki zaskoczyły wszystkich swoją odwagą i talentem aktorskim.
 więcej ...

Dzień Babci i DziadziusiaDzień Babci i Dziadziusia - 12 lutego 2016

W piątek 12 lutego w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadziusia. Przedszkolaki przedstawiły część artystyczną pt.: "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", wręczyły swoim gościom upominki i zaśpiewały tradycyjne "100 lat". W podziękowaniu za występ i gościnę dzieci otrzymały łakocie od swoich Babć i i Dziadziusiów. Dzięki niezawodnym rodzicom całe spotkanie umilił poczęstunek wraz z pięknym tortem dla specjalnych gości z okazji ich święta.

 

 więcej ...

Spotkanie z organistą - tatą DariiSpotkanie z organistą - tatą Darii - 9 lutego 2016

9 lutego 2016 roku przedszkolaki z naszego Punktu Przedszkolnego udały się do Kościoła w Antolce. Tata Darii - pan Andrzej Gniewek jest otganistą i pokazał nam Kościół i opowiedział kilka ciekawostek z nim związanych. Dzieci zwiedziły także chór- miejsce, w którym Pan Andrzej gra i śpiewa podczas nabożeństwa.Mogły one zagrać na instrumencie kościelnym według wskazówek pana organisty. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał Dyplom za samodzielne wykonanie gamy C-dur.
 więcej ...

Zajęcia z ratownikiem - mamą AsiZajęcia z ratownikiem - mamą Asi - 4 lutego 2016


4 lutego 2016 roku odwiedził nas w naszym przedszkolu wyjątkowy gość. Była to Pani Ania Stempińska- Mama Joasi uczęszczającej do klasy „0”. Pani Ania opowiadała nam o swojej pracy, czyli pracy RATOWNIKA MEDYCZNEGO. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz dzieci z klasy „0” wraz z Paniami.

 więcej ...

Wycieczka do MiechowaWycieczka do Miechowa - 23 stycznia 2016


W sobotę 23 stycznia 2016 roku  odbyła się wycieczka do Miechowa. Dzieci z naszego przedszkola obejrzały z zaciekawieniem seans bajkowy w kinie "Gryf" oraz spędziły miło czas w bawialni "Mililandia". Towarzyszyli nam rodzice i starsze rodzeństwo.

 

 więcej ...

Zabawa choinkowaZabawa choinkowa - 15 stycznia 2016

W piątek 15 stycznia 2016 roku odbyła się w naszym przedszkolu odbyła się Zabawa Choinkowa. Dzieci bawiły się w Podchody zakończone słodkim skarbem oraz inne zabawy w miłej atmosferze. Dzięki niezastąpionym rodzicom mogły także cieszyć się ulubionymi łakociami. To miłe wydarzenie zakończyło pierwszy semestr zajęć rozpoczynając Ferie Zimowe.

 

 
 więcej ...

WigiliaWigilia - 23 grudnia 2015


Podczas ostatniego dnia zajęć przed przerwą świąteczną w naszym przedszkolu odbyła się Wigilia. Dzięki zaangażowaniu niezastąpionych rodziców Przedszkolaki mogli cieszyć się uroczystością we wspólnym gronie wraz ze swoimi Paniami oraz Panią Dyrektor Małgorzatą Borycką. Pozostały czas zajęć upłynął w świątecznej, miłej atmosferze, kolędowaniu i słuchaniu fragmentów Pisma Świętego dla Najmłodszych.

 więcej ...

Wizyta MikołajaWizyta Mikołaja - 4 grudnia 2015

4 grudnia 2015 roku do dzieci z punktu przedszkolnego zawitał niezwykły gość. Był to Święty Mikołaj, który przybył w asyście myśliwych z Koła  Łowieckiego "Mirów" z pełnym workiem prezentów. Mikołaj przypomniał dzieciom, że w czasie zimy należy opiekować się leśnymi zwierzętami i ptakami.  Dzieci obiecały zawiesić w swoich ogrodach karmniki i dokarmiać ptaki. Potem gość rozdał każdemu dziecku  aż dwa prezenty. .
 więcej ...

Rok 2012/2013 - 28 lutego 2013
Rok szkolny 2012/2013
 więcej ...

MikołajMikołaj - 8 grudnia 2012


6 grudnia dzieci z przedszkola odwiedził niezwykły gość - w czerwonym stroju z długą siwą brodą i z wielkim workiem pełnym prezentów. Dzieci od razu rozpoznały w nim świętego Mikołaja.  Gość rozdał dzieciom podarunki a potem wszyscy bawili się przy muzyce.

 więcej ...

Andrzejkowe wróżbyAndrzejkowe wróżby - 30 listopada 2012


30 listopada 2012 roku w przedszkolu zorganizowano andrzejki. W pięknie przystrojonej sali odbywały się wróżby i zabawy.  Dzieciom wróżyły wróżki - starsze koleżanki z klasy VI.  Były także tańce oraz smaczny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 więcej ...

Spotkanie z mamą policjantkąSpotkanie z mamą policjantką - 20 października 2012


W przedszkolu gościła mama Michalinki Warchali, panią Iwonę, która pracuje jako policjantka. Pani Iwona przeprowadziła pogadankę na temat zachowania się przy przechodzeniu przez przejścia dla pieszych, chodzeniu wzdłuż jezdni. Ostrzegała dzieci przed rozmowami z nieznajomymi . Na koniec przedszkolaki miały okazję dokładnie obejrzeć strój policjantki, a także różne akcesoria policyjne.

 więcej ...

Odblaskowe przedszkoleOdblaskowe przedszkole - 15 października 2012


Na zajęciach w przedszkolu dzieci uczyły się jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Potem razem z panią strażnik ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię.

 więcej ...

Dzień NauczycielaDzień Nauczyciela - 14 października 2012


"Dzień Edukacji Narodowej" był pierwszą w tym roku szkolnym okazją, aby przedszkolaki odwiedziły dużą szkołę. Dzieci zaprezentowały krótkie wierszyki, a także obdarowały wszystkich pracowników szkoły słodkościami. Póżniej w roli widzów podziwiali występy starszych kolegów i koleżanek.

 więcej ...

Rok szkolny 2011-2012 - 1 września 2012


Rok szkolny 2011 - 2012

 więcej ...

Dzień Mamy i TatyDzień Mamy i Taty - 26 maja 2012


25 maja 2012 roku przedszkolaczki gościły w punkcie przedszkolnym swoich rodziców. Z okazji Dnia Mamy i Taty przygotowały okolicznościowy program artystyczny.

 więcej ...

Przedszkolaki witają wiosnęPrzedszkolaki witają wiosnę - 21 marca 2012


21 marca 2012 roku przedszkolaki powitały wiosnę. Najpierw, w przedszkolu, opowiadały o wiośnie i jej oznakach, a potem na boisku szkolnym rozprawiły się z kukłami Marzannami - symbolami zimy.

 więcej ...

Przedszkolaki dla PańPrzedszkolaki dla Pań - 10 marca 2012


8 marca 2012 roku przedszkolaki wystapiły na szkolnej akademii z okazji Dnia Kobiet. Deklamowały wiersze, śpiewały piosenki, złożyły paniom życzenia i wręczyły przepiękne różyczki wykonane samodzielnie. Dziewczynki zaprezentowały się zebranym w przepięknych strojach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 więcej ...

Zabawa noworocznaZabawa noworoczna - 19 lutego 2012


11 lutego 2012 roku przedszkolaki uczestniczyły w zabawie noworocznej. Z zainteresowaniem obejrzały występy artystyczne swoich starszych kolegów, a potem bawiły się wspólnie z wychowawczyniami. W zabawie uczestniczyli także rodzice, którzy dla swoich pociech zorganizowali słodki poczęstunek.

 więcej ...

Pan kotek byl choryPan kotek byl chory - 30 stycznia 2012


Przedszkolaki obejrzały przedstawienie w wykonaniu swoich straszych kolegów o szkodliwości palenia tytoniu. Dowiedziały się, dlaczego "Pan kotek był chory" i co zrobić, aby długo zachować zdrowie.

 więcej ...

Dzień Babci i DziadkaDzień Babci i Dziadka - 21 stycznia 2012


Żyj nam Babciu lat ze dwieście, boś najlepsza w całym mieście.
Gdy za bardzo rozrabiamy pod twe skrzydła uciekamy.
Ty nas zawsze wytłumaczysz, wszystkie błędy nam wybaczysz.
Bądź więc zdrowa uśmiechnięta - tego życzą Ci wnuczęta

 więcej ...

Wigilia w przedszkoluWigilia w przedszkolu - 29 grudnia 2011


22 grudnia 2011 roku w przedszkolu urządzono wigilię. Z pomocą ruszyli niezawodni rodzice, którzy przygotowali rózne wigilijne smakołyki. Tego dnia zajęcia odbywały się w pięknie przystrojonej sali, z choinką, szopką. Dzieci łamały się opłatkiem, składały sobie życzenia i poznały wiele tradycji związanych ze Świętem Bożego Narodzenia.

 więcej ...

Wizyta św. MikołajaWizyta św. Mikołaja - 6 grudnia 2011


6 grudnia 2011 roku święty Mikołaj odwiedził dzieci z punktu przedszkolnego. Przyniósł ze sobą ogromny worek pełen prezentów, które rozdał wszystkim dzieciom. Przedszkolaki przywitały gościa wierszykami i piosenkami, a potem zaprosiły Mikołaja do wspólnej zabawy.

 więcej ...

Andrzejki w przedszkoluAndrzejki w przedszkolu - 27 listopada 2011


25 listopada 2011 roku w przedszkolu zostały zorganizowane "Andrzejki". Do przedszkola zawitały wróżki, które przepowiadały dzieciom przyszłość. Oprócz wróżb były także zabawy przy muzyce oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców. W zabawach i wróżbach wzięły także udział mamy naszych przedszkolaków.

 

 więcej ...

Pierwsze występyPierwsze występy - 14 października 2011


14 października 2011 roku przedszkolaki po raz pierwszy wystąpiły przed szeroką publicznością podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Nauczyciela. Program artystyczny obejrzeli rodzice, nauczyciele oraz uczniowie szkoły podstawowowej. Dzieci pięknie i bez tremy śpiewały piosenki i deklamowały wiersze. Nastepnie wręczyły wszystkim nauczycielom szkoły samodzielnie zrobione laurki z życzeniami.

 więcej ...

Ćwiczenia na jezdniĆwiczenia na jezdni - 24 września 2011


We wrześniu, podczas pierwszych zajęć w przedszkolu, dzieci uczyły się, jak bezpiecznie korzystać z jezdni. Ćwiczenia prowadziły wychowawczynie wraz ze strażnikiem szkoły. Dzieci zapamiętały, że nie wolno im przebywać na jezdni bez opieki dorosłych i że należy nosić elementy odblaskowe.

 

 więcej ...

Rozpoczęcie roku szkolnegoRozpoczęcie roku szkolnego - 2 września 2011


1 września 2011 roku punkt przedszkolny ropoczął pracę. Na uroczyste ropzpoczęcie roku szkolnego, które miało miejsce w budynku szkoły podstawowej przybyły dzieci wraz ze swoimi rodzicami.  W tym roku szkolnym do punktu przedszkolnego będzie uczęsczać 25 dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Wszystkie zajęcia będa sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

 więcej ...

Przed nowym rokiem szkolnymPrzed nowym rokiem szkolnym - 1 września 2011


W czasie wakcji trwały prace remontowe w punkcie przedszkolnym. Po trzyletnim okresie działalności przedszkola przyszedł czas na remonty. Tym bardziej, że projekt "Kuźnia przyszłości" (współfinansowany ze środków Unii Europejskiej) zakończył się w 30 czerwca 20011 roku i z dniem 1 września 2011 roku miał się ropocząć nowy projekt współfinnsowany ze środków unijnych - "Uczy, bawi, wychowuje".

 więcej ...

 Drukuj   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Zasady zachowania prywatności  |  Zasady użytkowania