12 lipca 2020 Rejestruj   Zaloguj   
 
Rok szkolny 2016/2017
Ruszyły Ruszyły "owoce i warzywa w szkole" - 13 września 2016


13 września bieżącego roku to dzień, w którym ruszyło spożywanie owoców i warzyw w klasach I-III oraz w oddziale, do którego uczęszczają dzieci objęte rocznym przygotowaniem przedszkolnym. Pierwszymi owocami, które ze smakiem zjadły dzieci, były borówki. W bieżącym roku szkolnym programem” Owoce i warzywa w szkole” objętych jest 63 uczniów klas 0-III naszej szkoły.
  

 więcej ...

 Drukuj   
Rok szkolny 2015/2016
Wesołe owoce i warzywaWesołe owoce i warzywa - 12 lutego 2016

12 lutego 2016 roku uczniowie klas 0- III wzięli udział w konkursie plastycznym,  zorganizowanym przez wychowawczynię kl I - Małgorzatę Kusarek w ramach programu “Owoce  i warzywa w szkole”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną na temat “Wesołe owoce i warzywa”, posługując sie różnymi materiałami oraz różnymi technikami plastycznymi.

 więcej ...

Lekcja o zdrowiuLekcja o zdrowiu - 1 grudnia 2015

1 grudnia bieżącego roku w w ramach realizacji programu UE “Owoce i warzywa w szkole” odbyło się zajęcie edukacyjne dla uczniów klas 0- III. Prowadziła je mama ucznia klasy I, jednocześnie absolwentka naszej szkoły pani Katarzyna Jedynak- Skałoń. Pani Katarzyna jest lekarzem – stomatologiem.Było to bardzo ciekawe zajęcie przeprowadzone z pomocą prezentacji multimedialnej pt.” Zdrowe odżywianie”.
 więcej ...

Odżywiaj się zdrowoOdżywiaj się zdrowo - 20 listopada 2015

20 listopada bieżącego roku w w ramach realizacji programu UE “Owoce i warzywa w szkole” w klasach I- III przeprowadzono Turniej Wiedzy pt.” Odżywiaj się zdrowo”. Każda klasa otrzymała inny zestaw pytań konkursowych, z którym musiała sobie poradzić w wyznaczonym czasie. Celem tego konkursu było uporządkowanie i ugruntowanie wiedzy uczniów na temat zdrowego odżywiania.
 więcej ...

Akademia zdrowgo uczniaAkademia zdrowgo ucznia - 13 listopada 2015


Jak ważne jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, szczególnie od najmłodszych lat, wiedzą doskonale nauczyciele naszej szkoły. Dlatego też uczniowie klas młodszych od kilku już lat uczestniczą w różnorodnych zajęciach edukacyjnych w ramach realizacji programu współfinansowanego ze środków UE "Owoce  i warzywa w szkole". W ramach tego programu 13 listopada Małgorzata Kusarek przeprowadziła zajęcie, w czasie którego zapoznała maluchów z  tekstem opowiadania pt. ”Zdrowe znaczy smaczne”.

 

 więcej ...

Pij mlieko - będziesz wielki !Pij mlieko - będziesz wielki ! - 1 października 2015

“Pij mleko- będziesz wielki!”, w myśl tej zasady 115 uczniów klas 0-VI  naszej szkoły począwszy od 5 października bieżącego roku uczestniczy w programie “Mleko w szkole”. Celem  tego programu jest kształtowanie wśród dzieci dobrych, zdrowych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożywania mleka i przetworów mlecznych. W ramach tego programu uczniowie będą spożywać mleko białe UHT 0,25 L, 1,5% . Program “Mleko w szkole” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. W Szkole Podstawowej w Antolce  jest on realizowany już drugi rok z kolei .
 więcej ...

Owoce i warzywa znów w szkoleOwoce i warzywa znów w szkole - 24 września 2015

24 września 2015 rplu, to dzień, który rozpoczął już piąty rok  spożywania owoców i warzyw w klasach I-III oraz w oddziale, do którego uczęszczają dzieci objęte rocznym przygotowaniem przedszkolnym. Pierwszymi owocami, które ze smakiem zjadły dzieci były borówki . W bieżącym roku szkolnym programem” Owoce i warzywa w szkole” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej  objętych jest 75  uczniów klas 0-III naszej szkoły.
 więcej ...

Rok 2014/2015 - 22 czerwca 2015

Rok szkolny 2014/2015

 więcej ...

Konkurs recytatorskiKonkurs recytatorski - 24 kwietnia 2015

24 kwietnia 2015 roku  w naszej szkole w ramach realizacji programu “Owoce i warzywa w szkole” odbył się konkurs recytatorski dla klas 0-III. Celem konkursu było propagowanie zdrowego odżywiania, dlatego też w treściach recytowanych wierszy, rymowanek pojawiały się warzywa i owoce. Każda klasa była reprezentowana przez kilku recytatorów. 

                                                                                                                                                                                                                      

 więcej ...

Mój zdrowy jadłospis - konkursMój zdrowy jadłospis - konkurs - 18 kwietnia 2015

 

W kwietniu 2015 roku uczniowie klas I-III brali udział w konkursie plastycznym na temat “Mój zdrowy jadłospis”. Konkurs został zorganizowany przez Małgorzatę Kusarek w ramach realizacji projektu “Owoce i warzywa w szkole”, współfinansowanego przez UE. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić za pomocą różnych technik plastycznych swój jadłospis, w którym będą posiłki zachęcające do jedzenia owoców i warzyw.

 

 więcej ...

Owocowe gazetkiOwocowe gazetki - 30 stycznia 2015

Uczestnicy programu “Owoce i warzywa w szkole”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, czyli uczniowie klas 0- III wraz ze swoimi wychowawczyniami wykonali piękne, kolorowe gazetki tematyczne.  Zachęcają  one do spożywania warzyw i owoców, a tym samym przyczyniają się do kształtowania dobrych nawyków żywieniowych oraz propagują zdrowe odżywianie. Gazetki te znajdują się w salach lekcyjnych poszczególnych klas młodszych .
 więcej ...

O prawidłowym żywieniu uczniów klas młodszychO prawidłowym żywieniu uczniów klas młodszych - 20 listopada 2014

20 listopada 2014 roku dla uczniów klas 0-III zostały zorganizowane zajęcia edukacyjne na temat zdrowego odżywiania. W czasie tych zajęć  maluchy zapoznały się z piramidą zdrowego odżywiania dzieci. Obejrzały również  prezentację  multimedialną pt. "Prawidłowe żywienie uczniów klas młodszych". Prezentacja ta uświadomiła im zależności, jakie występują pomiędzy sposobem odżywiania, a stanem zdrowia.

 

 

 więcej ...

Owoce i warzywa w szkoleOwoce i warzywa w szkole - 9 października 2014

9 października 2014 roku ruszyło spożywanie owoców i warzyw w klasach I-III oraz po raz pierwszy w oddziale, do którego uczęszczają dzieci objęte rocznym przygotowaniem przedszkolnym. Pierwszymi porcjami owocowo- warzywnymi, które ze smakiem zjadły dzieci były borówki oraz pomidory.W bieżącym roku szkolnym programem” Owoce i warzywa w szkole” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej  objętych jest 77 uczniów klas 0-III.
 więcej ...

Rok szkolny 2013/2014 - 18 września 2014

Rok szkolny 2013/2014

 więcej ...

O pszczołach, warzywach i ... historii w NiezwojowicachO pszczołach, warzywach i ... historii w Niezwojowicach - 26 maja 2014

W ramach programu współfinansowanego ze środków UE  “Owoce w szkole” uczniowie klas I-III zwiedzili gospodarstwo ekologiczne państwa Król w Niezwojowicach koło Racławic. Gospodarstwo to wpisane jest do Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Mali podróżnicy dowiedzieli się między innymi, czym są ekologiczne uprawy. Gospodarz pan Janusz Król przedstawił w formie bajki życie pszczelej rodziny w ciągu roku,  dzieci zobaczyły również jak wygląda ul “od środka”, degustowały świeży miód i zrobiły sobie z pszczelego wosku świece.
 więcej ...

Konkurs recytatorskiKonkurs recytatorski - 12 maja 2014


9 maja 2014 roku  w szkole w ramach realizacji programu “Owoce w   szkole”“odbył się konkurs recytatorski klas młodszych, który został zorganizowany przez Małgorzatę Kusarek. Celem konkursu było propagowanie zdrowego odżywiania. Dlatego też w treściach recytowanych wierszy, rymowanek pojawiały się warzywa i owoce.
                                                                                                                                                                                                                  

 więcej ...

Owocolubki i warzywolubkiOwocolubki i warzywolubki - 21 marca 2014

 

20 marca 2014 roku uczniowie klas I-III brali udział w konkursie plastycznym “Projekt Owocolubka lub Warzywolubka”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać projekt postaci bajkowej, fantastycznej, oryginalnej, śmiesznej, sympatycznej, przyjacielskiej, a nawet dziwnej, która byłaby znakiem rozpoznawczym kampanii reklamowej, zachęcającej do jedzenia owoców i warzyw.

 

 więcej ...

Wybieram zdrowie i zdrowe odżywianieWybieram zdrowie i zdrowe odżywianie - 3 marca 2014

 

28 lutego 2014 roku w ramach programu współfinansowanego ze środków UE "Owoce w szkole" uczniowie klas I-III mieli zorganizowane zajęcie edukacyjne na temat zdrowia, które przygotowała i prowadziła M. Kusarek. W czasie tego zajęcia uczniowie zastanawiali się na tym, co to jest zdrowie, co robić, a czego nie, żeby być zdrowym. Obejrzeli  prezentację  multimedialną pt. "Wybieram zdrowie i zdrowe odżywianie".
 więcej ...

Inscenizacja dla przedszkolakówInscenizacja dla przedszkolaków - 7 stycznia 2014


Uczniowie klasy II pod kierunkiem swojej wychowawczyni przygotowali inscenizację pt."Witaminki z naszej owocowo-warzywnej rodzinki", której celem było ukazanie walorów zdrowotnych warzyw i owoców oraz zachęcenie do ich spożywania. Przedstawienie odbyło się 18 grudnia 2013 roku przed dziećmi z oddziału przedszkolnego.

 więcej ...

Owocowe gazetkiOwocowe gazetki - 29 grudnia 2013

 

Uczniowie klasy I, II oraz III wraz ze swoimi wychowawczyniami wykonali piękne, kolorowe gazetki tematyczne.  Zachęcają  one do spożywania warzyw i owoców, a tym samym przyczyniają się do kształtowania dobrych nawyków żywieniowych, uświadamiają dzieciom znaczenie witamin dla zdrowia człowieka oraz propagują zdrowe odżywianie.

 

 więcej ...

Spotkanie z dietetyczkąSpotkanie z dietetyczką - 3 grudnia 2013

29 listopada 2013 roku w ramach programu współfinansowanego ze środków UE "Owoce w szkole" uczniowie klas I-III mieli zorganizowane spotkanie z dietetyczką, p. Ewą Kałuzińską. W czasie tego spotkania obejrzeli prezentację  multimedialną pt. "Zasady prawidłowego odżywiania". Wiele pytań do pani dietetyczki po prezentacji świadczy o ogromnym zainteresowaniu dzieci problematyką zdrowia.
 więcej ...

W krainie witamin - owocowe szaszłykiW krainie witamin - owocowe szaszłyki - 25 listopada 2013


22 listopada 2013 roku w ramach programu "Owoce w szkole" odbyło się zajęcie edukacyjne, którego temat brzmiał: Kraina Witamin – owocowe szaszłyki.

W zajęciu tym wzięli udział  wszyscy uczniowie klas I-III. Uczniowie podzieleni na grupy mieli za zadanie wykonać kolorowe, pełne witamin, owocowe szaszłyki.
 więcej ...

Rok szkolny 2012/2013 - 20 października 2013

 

Rok szkolny 2012/2013

 więcej ...

Konkurs na reklamęKonkurs na reklamę - 18 marca 2013


W ramach realizacji programu UE “Owoce w szkole” 18 marca 2013 r. odbył się konkurs plastyczno- literacki dla klas I-III, którego celem było zareklamowanie owoców i warzyw. Poprzez działalność artystyczną- plastyczną i literacką ( rymowanki, wierszyki) uczniowie zachęcali do spożywania owoców i warzyw. O zwycięzcach  konkursu w poszczególnych klasach czytaj na "więcej":

 więcej ...

Lekcja zdrowego odżywianiaLekcja zdrowego odżywiania - 28 lutego 2013


28 lutego 2013 roku uczniowie klas I-III spotkali się z pielęgniarką szkolną, panią Agatą Orlicką, która przeprowadziła zajęcie na temat zdrowego odżywiania. W czasie spotkania uczniowie usystematyzowali swoją wiedzę na temat tego, co jeść, a czego nie, aby zdrowo rosnąć. Poznali pojęcia: zdrowa żywność, “ śmieciowe jedzenie”.

 więcej ...

Gazetki tematyczneGazetki tematyczne - 3 grudnia 2012


Uczestnicy programu “Owoce w szkole” wykonali piękne, kolorowe gazetki tematyczne. Zachęcają one do spożywania warzyw i owoców, a tym samym, przyczyniają się do kształtowania dobrych nawyków żywieniowych, uświadamiają dzieciom znaczenie witamin dla zdrowia człowieka oraz propagują zdrowe odżywianie. Gazetki te znajdują się w salach lekcyjnych poszczególnych klas młodszych oraz na korytarzu szkolnym.

 więcej ...

Piramida żywnościPiramida żywności - 26 listopada 2012


23 listopada 2012 roku uczniowie klas młodszych uczestniczyli w konkursie plastycznym, zorganizowanym przez wychowawczynię klasy I, Małgorzatę Kusarek. Uczestnicy konkursu mieli wykonać piramidę zdrowego odżywiania. Mali artyści posługując się różnymi technikami plastycznymi, wykazali się pomysłowością, a wszystko w celu propagowania zdrowego odżywiania.

 więcej ...

Już wiemy, jak zdrowo się odżywiaćJuż wiemy, jak zdrowo się odżywiać - 15 listopada 2012


15 listopada 2012 roku w ramach realizacji programu współfinansowanego ze środków unijnych "Owoce w szkole", odbyło się zajęcie edukacyjne dla uczniów klas I-III, którego temat brzmiał: "Już wiem, jak zdrowo się odżywiać". Celem tego zajęcia było zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami żywieniowymi, z rolą witamin dla organizmu oraz z produktami, w których się znajdują.

 więcej ...

Ruszyły owoce w szkoleRuszyły owoce w szkole - 29 października 2012


Już trzeci rok  z kolei uczniowie klas I-III biorą udział w programie profilaktycznym “Owoce w szkole”, który jest współfinansowany ze środków UE. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymywać będzie jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego. Łączna liczba porcji owoców i warzyw otrzymanych przez jednego ucznia w I semestrze roku szkolnego 2012/2013 wynosić będzie 24.

 więcej ...

Rok szkolny 2011/2012 - 1 września 2012

Rok szkolny 2011/2012

 więcej ...

Dzień kolorowej kanapkiDzień kolorowej kanapki - 6 czerwca 2012


4 czerwca 2012 roku wśród uczniów biorących udział w realizacji projektu unijnego “Owoce w szkole”przeprowadzono zajęcie edukacyjne na temat: “Dzień kolorowej kanapki”- smaczne, zdrowe i kolorowe są nasze II śniadania. Po przypomnieniu zasad zdrowego odżywiania odbyły się zajęcia praktyczne.             

 więcej ...

Konkurs recytatorskiKonkurs recytatorski - 16 maja 2012


11 maja 2012 roku w Szkole Podstawowej w Antolce w ramach realizacji programu "Owoce w szkole" odbył się konkurs recytatorski klas młodszych, którego celem było propagowanie zdrowego odżywiania. Dlatego też w treściach recytowanych wierszy, rymowanek pojawiały warzywa i owoce.
Każda klasa była reprezentowana przez kilku recytatorów.

 więcej ...

Konkurs na rymowankęKonkurs na rymowankę - 8 maja 2012


W kwietniu 2012 roku wśród uczniów biorących udział w realizacji projektu unijnego “Owoce w szkole” ogłoszony został konkurs na  rymowankę o wybranym warzywie lub owocu. Ilość dostarczonych rymowanek, świadczy o bardzo dużym zainteresowaniu konkursem. Wybór najlepszych wierszyków był bardzo trudny, dlatego też dopiero po długiej debacie ogłoszono wyniki. 
           

 więcej ...

Wyprawa do Krainy 5 WyspWyprawa do Krainy 5 Wysp - 15 marca 2012


2 marca 2012 roku w ramach programu"Owoce w szkole"odbyło się zajęcie edukacyjne na temat: Wdrażanie do zdrowego trybu życia na podstawie wyprawy do "Krainy 5 Wysp", z wykorzystaniem ćwiczeń w rozwijaniu aktywności. W zajęciu tym wzięli udział uczniowie klas młodszych.

 więcej ...

Owoce w II półroczuOwoce w II półroczu - 14 marca 2012


Już trzeci semestr uczniowie klas I- III Szkoły Podstawowej w Antolce spożywają owoce i warzywa w ramach programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Tym razem uczniowie będą konsumować owoce i warzywa w ciągu 10  dowolnie wybranych przez dostawcę  tygodni. Oprócz spożywania owoców i warzyw dzieci nadal będą uczestniczyć  w zajęciach edukacyjnych, mających  na celu propagowanie zdrowego odżywiania.

 

 więcej ...

Kącik zdrowiaKącik zdrowia - 18 stycznia 2012


Jeśli chcesz wzbogacić swoją wiedzę o zdrowych nawykach żywieniowych zapraszamy do przeczytania tego artykułu. Kliknij na "więcej".

 więcej ...

Zajęcia edukacyjneZajęcia edukacyjne - 11 grudnia 2011


W celu propagowania zdrowego stylu życia oraz kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych w ramach realizacji zadań projektu Unii Europejskiej "Owoce w szkole" w dniach od 5 do 7 grudnia 2011 roku uczniowie klas młodszych  mieli zorganizowane zajęcia edukacyjne.

 więcej ...

Konkurs plastycznyKonkurs plastyczny - 27 listopada 2011


21 listopada 2011 roku uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej w Antolce uczestniczyli w konkursie plastycznym. Konkurs ten był zorganizowany w ramach realizacji programu "Owoce w szkole". Uczestnicy konkursu mieli wykonać nalepkę na wybrany przetwór owocowy lub warzywny.

 więcej ...

Wycieczka do JelczyWycieczka do Jelczy - 15 listopada 2011


W ramach realizacji programu "Owoce w szkole" 14 listopada 2011 roku uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń odbyli wycieczkę do Jelczy, do zakładu "Agro- Wit".  W zakładzie tym mieli możliwość obejrzenia, jak przebiega proces kwaszenia kapusty oraz jej paczkowania.

 więcej ...

Jemy owoce i warzywa przez cztery pory rokuJemy owoce i warzywa przez cztery pory roku - 11 listopada 2011


W ramach realizacji programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej “Owoce w szkole” 10 listopada 2011 roku uczniowie klas I-III mieli zorganizowane zajęcie edukacyjne na temat “Jemy owoce i warzywa przez cztery pory roku”.

 więcej ...

Gazetki klasoweGazetki klasowe - 11 listopada 2011


W ramach realizacji  programu “Owoce w szkole” uczniowie klasy I, II i  III  wykonali wraz ze swoimi wychowawczyniami piękne, kolorowe gazetki tematyczne. Celem ich jest zachęcanie dzieci do spożywania większej ilości owoców i warzyw, a tym samym przyczynianie się do kształtowania dobrych nawyków żywieniowych. Gazetki te znajdują się w salach lekcyjnych poszczególnych klas młodszych.

 więcej ...

Owoce w szkoleOwoce w szkole - 15 października 2011


12 października 2011 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Antolce już po raz drugi rozpoczęli realizację programu “Owoce w szkole”. Program ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. W pierwszym semestrze, w ciągu 9 wybranych tygodni uczniowie będą spożywać świeże owoce i warzywa oraz soki owocowo- warzywne. Będą także realizowali szereg działań edukacyjnych, których celem będzie kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania.

 więcej ...

Rok szkolny 2010/2011 - 3 października 2011


Rok szkolny 2010/2011

 więcej ...

Kwitnący światKwitnący świat - 10 maja 2011


9 maja 2011 roku uczniowie klasy II odbyli wycieczkę do sadu, który znajduje się w pobliżu szkoły. Celem wycieczki była obserwacja kwitnących drzew owocowych. Uczniowie dokonali obserwacji kwiatu jabłoni, rozpoznawali jego poszczególne elementy budowy. Poznali także rolę owadów  w zapylaniu kwiatów oraz dowiedzieli się jak powstają owoce.

 więcej ...

Konkurs recytatorskiKonkurs recytatorski - 9 maja 2011


6 maja 2011 roku w ramach realizacji programu współfinansowanego ze środków unijnych "Owoce w szkole", odbył się konkurs recytatorski klas młodszych, którego celem było propagowanie zdrowego odżywiania. Dlatego też w treściach recytowanych wierszy, rymowanek pojawiały się warzywa i owoce. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe, które wręczyła pani dyrektor Małgorzata Borycka.

 więcej ...

Podróż do Krainy WitaminPodróż do Krainy Witamin - 19 kwietnia 2011


12 kwietnia 2011 roku uczniowie klasy II  pod opieką swojej wychowawczyni, a wspomagani  muzycznie przez pierwszoklasistów i trzecioklasistów zaprezentowali na apelu szkolnym  inscenizację pt.” Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”.

 więcej ...

Hodujemy roślinkiHodujemy roślinki - 31 marca 2011


11 marca 2011 roku uczniowie klasy I pod opieką swojej wychowawczyni założyli hodowlę rzeżuchy. Każdy uczeń ma teraz swoją roślinkę, o którą będzie dbał. Uczniowie zostali zapoznani z wartościami odżywczymi tej małej, niepozornej roślinki. Swoją hodowlę założyli również uczniowie klasy II. Jest to hodowla fasoli.

 więcej ...

Spotkanie z pielęgniarkąSpotkanie z pielęgniarką - 20 marca 2011


15 marca 2011 roku uczniowie klas I-III spotkali się z pielęgniarką szkolną, panią Agatą Orlicką. Spotkanie to odbyło się w ramach realizacji programu współfinansowanego ze środków  Unii Europejskiej “Owoce w szkole”. Celem tego spotkania było zapoznanie uczniów z podstawowymi zasadami zdrowego odżywiania.

 więcej ...

Konkurs plastycznyKonkurs plastyczny - 11 marca 2011


11 marca 2011 roku uczniowie klas młodszych  uczestniczyli w konkursie plastycznym. Konkurs ten był zorganizowany w ramach realizacji programu “Owoce w szkole”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

 więcej ...

Zajęcia edukacyjneZajęcia edukacyjne - 6 marca 2011


4 marca 2011 roku odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej “Owoce w szkole”. Zajęcia dydaktyczno- wychowawcze zostały przeprowadzone w klasie I oraz II. Zajęcia przygotowały i przeprowadziły wychowawczynie klas.

 więcej ...

Ruszyły Ruszyły "Owoce w szkole" - 5 marca 2011


Od 22 lutego 2011 roku uczniowie klas I-III biorą udział w programie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej “Owoce w szkole”. Każde dziecko uczestniczące w programie będzie otrzymywać jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i warzywnego.

 więcej ...

 Drukuj   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Zasady zachowania prywatności  |  Zasady użytkowania