24 października 2017 Rejestruj   Zaloguj   
 
Działania w remizach w "Roku gęgawy"
Zbieramy karmę dla leśnej zwierzynyZbieramy karmę dla leśnej zwierzyny - 3 października 2016

W sobotę, 3 października 2015 roku uczniowie naszej szkoły wspólnie z myśliwymi Koła Łowieckirgo "Leśnik" Kraków, pod opieką pani Małgorzaty Boryckiej uczestniczyli w akcji zbierania karny dla leśnej zwierzyny.  W akcji uczestniczyli także uczniowie ze szkół w Kozłowie, Pstroszycach, Przybysławicach i Miechowie. Dzieci zbierały kasztany, żołędzie i kukurydzę.
 więcej ...

Introdukcja bażantówIntrodukcja bażantów - 3 września 2016

W sobotę, 3 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły wspólnie z myśliwymi z koła łowieckiego „Leśnik” Kraków brali udział w akcji wypuszczania bażantów. To ciekawe wydarzenie pozwoliło uczniom na poszerzenie swojej wiedzy na temat ochrony bażantów i ich siedlisk. Koła myśliwskie dbają o różnorodność gatunkową i odpowiednią wielkość populacji na terenach objętych swoimi działaniami.


  

 więcej ...

Prace porządkowe w remizie śródpolnejPrace porządkowe w remizie śródpolnej - 2 września 2016


Wakacje już za nami i od razu zabraliśmy się do pracy. Po raz kolejny przystąpiliśmy do konkursu Ożywić Pola. Już 2 września uczniowie klasy V udali się do remizy  śródpolnej, o którą dbają przez cały rok. Sprawdzili stan podsypu, oczyścili teren z chwastów i śmieci, aby ułatwić zwierzętom dostęp do pokarmu.  Niedługo populacja bażantów w naszej okolicy zostanie zwiększona o nowe osobniki, które zostaną wypuszczone na wolność przez myśliwych.

   

 więcej ...

 Drukuj   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Zasady zachowania prywatności  |  Zasady użytkowania