Saturday, July 4, 2020 Register   Login   
 
Rok bażanta
Zbieramy karmę dla leśnej zwierzynyZbieramy karmę dla leśnej zwierzyny - Saturday, October 3, 2015

W sobotę, 3 października 2015 roku uczniowie naszej szkoły wspólnie z myśliwymi Koła Łowieckirgo "Leśnik" Kraków, pod opieką pań: Bożeny Brody o Małgorzaty Boryckiej uczestniczyli w akcji zbierania karny dla leśnej zwierzyny.  Przed rozpoczęciem pracy myśliwi poinformowali uczniów o celu naszej akcji. Uczniowie dowiedzieli sie po co i jak pomagać zwierzętom przetrwać zimę, że kukurydza, kasztany i żołędzie są przysmakiem dzików, saren, jeleni, danieli, a także ptaków: sójek i bażantów.
 read more ...

Finał międzyszkolnego konkursuFinał międzyszkolnego konkursu - Thursday, May 28, 2015

28 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej w Kozłowie odbył się finał międzyszkolnego konkursu wiedzy eklogiczno - przyrodniczej. W eliminacjach do finału uczestniczyło ponad 1000 uczniów z 6 szkół, z których do finału wyłoniono 34 finalistów. W finale uczniowie odpowiadali na 213 pytań z zakresu ekologii i łowiectwa, przy czym część z pytań pochodziła bezpośrednio z testów dla kandydatów na członków PZŁ.
 read more ...

Sadziliśmy drzewaSadziliśmy drzewa - Saturday, April 11, 2015

W sobotę, 11 kwietnia 2015 roku 16 uczniów z klas IV-V wzięło udział w akcji sadzenia drzewek. Akcją kierowali myśliwi z koła łowieckiego „Leśnik” Kraków. Z pomocą myśliwych uczniowie zasadzili  krzewy i drzewa owocowe w wyznaczonych miejscach na obrzeżach lasu. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na odpoczynek.  Panowie myśliwi przygotowali  ognisko i kiełbaski.  Kiedy uczniowie odzyskali siły, aktywnie wypoczywali na świeżym powietrzu.
 read more ...

 Print   
Archiwum wydarzeń
Finał konkursuFinał konkursu - Wednesday, February 4, 2015


Zostaliśmy laureatami Ogólnopolskiego Konkursu "Ożywić pola". W konkursie startowało ponad 130 szkół z całej Polski. Nasza szkoła jest w czołówce. Na razie nie zdradzono, które zajęliśmy miejsce, regionalne finały jeszcze trwają. Regionalny final dla małopolski odbył się 4 lutego 2015 roku w Szkole Podstawowej w Kozłowie. Najlepszym szkołom  wręczono nagrody za zaangażowanie w ochronę przyrody i mądrą edukację ekologiczną. Gratulujemy uczniom i nauczycielom.

 read more ...

Zbudowaliśmy podsyp dla bażantówZbudowaliśmy podsyp dla bażantów - Saturday, October 11, 2014


Członkowie Koła "Leśnik" od wielu lat podejmują działania dla zachowania populacji bażanta. Wytrwale dążą do tego  by stworzyć mu jak najlepsze warunki do bytowania na naszym terenie. W tym roku myśliwi także prowadzili takie działania, a my po raz kolejny pomagaliśmy im chronić te piękne ptaki. Wspólnie z myśliwymi zbudowaliśmy nowy podsyp w naszej remizie.

 read more ...

Zbiórka karmy dla leśnej zwierzynyZbiórka karmy dla leśnej zwierzyny - Saturday, October 4, 2014


W sobotę, 4 października 2014 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji zbierania pokarmu dla leśnej zwierzyny. Organizatorem jesiennej akcji było koło łowieckie „Leśnik” Kraków. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zbierały kukurydzę, żołędzie i kasztany, które są przysmakiem dzików, saren, jeleni, danieli, a także ptaków: sójek i bażantów. 

 read more ...

Piknik w leśniczówce BrzezinyPiknik w leśniczówce Brzeziny - Friday, June 20, 2014

 

20 czerwca 2014 roku w odbył się piknik rodzinny w lesie przy leśniczówce Brzeziny. Brali w nim udział uczniowie klas III i ich rodzice. Na pikniku obecni byli także myśliwi z Koła Łowieckiego „Mirów”. Na początku dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez myśliwych. Celem zajęć było zapoznanie uczniów ze znaczeniem lasu dla życia ludzi i zwierząt, z zagrożeniami dla lasów ze strony człowieka, uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody.

 

 read more ...

Finał Międzyszkolnego Konkursu PrzyrodniczegoFinał Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego - Thursday, May 15, 2014

12 maja 2014 roku odbył się finał Międzydszkolnego Konkursu Wiedzy Ekologiczno - Przyrodniczej. Naszą szkole reprezentowało 5 uczniów: Katarzyna Wilk, Karolina Tkaczewska, Izabela Nowak, Przemysław Bartosik i Wojciech Galon. Uczniów przygotowywała pani Krystyna Jedynak. Finał odbył się w Szkole Podstawowej w Kozłowie. Brało w nim udział 30 finalistów z 4 szkół powiatu miechowskiego. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez koło "Leśnik" oraz firmę "Koba". Trzech zwycięskich uczniów otrzymalo w nagrodę wysokiej klasy tablety.

 read more ...

Akcja sadzenia drzewekAkcja sadzenia drzewek - Saturday, April 12, 2014

 
W sobotę, 12 kwietnia 2014 roku odbyła się kolejna akcja w ramach programu „Ożywić pola”. Dziesięcioro uczniów pod opieką pań: Małgorzaty Boryckiej i Bożeny Brody wzięło udział w akcji sadzenia drzewek i krzewów na obrzeżach lasu i w remizach śródpolnych w Cisiu i Cisiej Woli . Uczniowie posadzili około 200 sztuk jabłoni, grusz, pigwy i jeżyny. Prace nadzorował myśliwy z Koła Łowieckiego „Leśnik” Kraków. Koło zapewniło także sadzonki.      

 read more ...

Artykuł w Łowcu PolskimArtykuł w Łowcu Polskim - Monday, February 10, 2014

W "Łowcu Polskim" oraz na stronie internetowej programu "Ożywić pola" ukazał się artykuł o kolejnych działaniach naszej szkoły w ramach programu aktywnej edukacji "Ożywić pola".  W tym roku program przebiega pod hasłem "Rok trznadla".
 read more ...

Zbiórka kukurydzyZbiórka kukurydzy - Wednesday, October 23, 2013

23 października 2013 r. uczniowie klasy VI wzięli udział w zbiórce kukurydzy dla zwierzyny łownej. Wspólna praca uczniów i myśliwych zaowocowała zbiórką około 3 ton nasion kukurydzy, które  będą jednym ze składników pokarmu dostarczanego zwierzętom w czasie zimy. Pomoże im przetrwać trudny okres, ale też uchroni rolnicze uprawy przed szkodami wyrządzanymi przez głodne dzikie zwierzęta.
 read more ...

Hubertus ŚwiętokrzyskiHubertus Świętokrzyski - Sunday, October 6, 2013

W niedzielę, 6 października 2013 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach "Hubertusa Święokrzyskiego", które odbyły się w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Na uroczystość zaprosiło  nas Koło Łowieckie "Mirów". Uczniami opiekowały się panie: Malgorzata Borycka i Elżbiet Szopa.
 read more ...

Spotkanie z myśliwymiSpotkanie z myśliwymi - Friday, September 6, 2013
6 września 2013 r. uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią, p. Grażyną Łysek, uczestniczyli w wycieczce rowerowej po najbliższej okolicy. Zatrzymali się w Tochołowie na skraju lasu, w altance, będącej własnością Koła Łowieckiego "Mirów". Na rowerzystów czekali już: prezes koła, p. Jan Musiał i łowczy, p. Marek Florek. Panowie pomogli rozpalić ognisko i długo towarzyszyli młodzieży, snując ciekawe opowieści o życiu lasu i swojej pasji – myślistwie.

 

 read more ...

Zbieramy karmę dla zwierzyny leśnejZbieramy karmę dla zwierzyny leśnej - Wednesday, September 4, 2013

Wspólnie z kołem łowieckim "Leśnik" Kraków uczestniczyliśmy w zbiórce karmy dla zwierząt leśnych. Uczniowie naszej szkoły zbierali kukurydzę, inna grupa - kasztany. Dzieci zebrały 2 przyczepy kukurydzy. Na koniec akcji myśliwi zaprosili wszystkich do Tunela na gorącą grochówkę i kiełbaski. Dzieci mile spędziły czas przy wspólnym ognisku.
 read more ...

Introdukcja bażantaIntrodukcja bażanta - Saturday, March 9, 2013


W marcu 2013 roku braliśmy udział w introdukcji bażantów. Członkowie Koła "Leśnik" od wielu lat podejmują działania dla odnowienia populacji bażanta. Wytrwale dążą do tego  by stworzyć mu jak najlepsze warunki do bytowania na naszym terenie. W tym roku myśliwi także prowadzili takie działania, a my po raz kolejny pomagaliśmy im wpuszczać te piękne ptaki do środowiska.
Bażanty zostały zakupione przez myśliwych, a następnie wyhodowane przez jednego z członków koła łowieckiego „Leśnik”, prywatnie ojca jednej z naszych uczennic.

 read more ...

Hubertus 2012Hubertus 2012 - Sunday, October 14, 2012

 

W niedzielę, 14 października 2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Antolce na zaproszenie Koła Łowieckiego ,,Mirów” w Miechowie byli uczestnikami wycieczki do  Tokarni, gdzie odbyła się uroczystość św. Huberta.  Pod opieką dyr. szkoły M. Boryckiej, E. Szopy i łowczego Marka Florka uczniowie zwiedzili Skansen w Tokarni.  Podczas  spotkania  z przedstawicielami koła  łowieckiego poznali historię ,,Hubertusa” i wiele ciekawostek związanych z myślistwem i łowiectwem.
 read more ...

Zbieraliśmy topinamburZbieraliśmy topinambur - Tuesday, April 24, 2012


W sobotę, 21 kwietnioa 2012 roku wspólnie z  myśliwymi Koła Łowieckiego "Leśnik" Kraków zbieraliśmy topinambur - roślinę, która jest przysmakiem dzików. Topinambur wysadzany na poletkach łowieckich w celu dokarmiania zwierzyny, a sadzony na poletkach zaporowych na skraju lasów ogranicza szkody w uprawach rolnych.

 read more ...

Sadziliśmy drzewa w remizachSadziliśmy drzewa w remizach - Monday, April 23, 2012


W sobotę, 21 kwietnia 2012 roku wspólnie z członkami Koła Łowieckiego "Leśnik" Kraków sadziliśmy drzewka i krzewy na obrzeżach lasu - w tzw. remizach. Posadziliśmy około 300 drzewek: jabłoni, moreli, śliw, aronii. Po pracy myśliwi ugościli nas kiełbaskam i, które upiekliśmy przy ognisku.

 

 read more ...

Międzyszkolny konkurs ekologicznyMiędzyszkolny konkurs ekologiczny - Saturday, April 21, 2012

 


W piątek, 20 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Kozłowie odbył się finał międzyszkolnego konkursy ekologiczno - przyrodniczego. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów. W konkursie zajęli czołowe miejsca. W nagrodę każdy uczeń otrzymał nnagrody książkowe.

 read more ...

Zbieramy śmieciZbieramy śmieci - Saturday, October 8, 2011

 

8 października 2011 roku nasza szkoła uczestniczyła w akcji zbierania śmieci w lesie. Akcja była zorganizowana przez Koło Łowieckie "Leśnik" z Krakowa. Oczyściliśmy ze śmieci obrzeża lasu na długości około 5 km. Zebraliśmy w lesie prawie 2 tony śmieci.Po udanej akcji myśliwi ugościli nas pyszną grochówką.Przy wspólnym ognisku upiekliśmy kiełbaski. Podsumowaliśmy także naszą akcję zbiórki śmieci - mówiliśmy, w jaki sposób przyczyniliśmy się do ochrony lasów.
 read more ...

Sprzątamy ZiemięSprzątamy Ziemię - Thursday, May 5, 2011


Z okazji Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły sprzątali teren wokół szkoły. Pielili także klomby oraz drzewka i krzewy rosnące w naszym szkolnym ogrodzie.

 read more ...

Posadziliśmy 110 drzewekPosadziliśmy 110 drzewek - Saturday, April 30, 2011


30 kwietnia 2011 roku w ramach realizacji programu "Ożywić pola. Rok sarny" uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Małgorzaty Boryckiej i Elżbiety Szopy oraz myśliwych z Koła Łowieckiego "Leśnik" Kraków sadzili drzewka owocowe w pobliskim lesie.

 

 read more ...

Dzień ZiemiDzień Ziemi - Friday, April 29, 2011


29 kwietnia 2011 roku o godzinie 11.00 ropzoczęła się uroczysta akademia z okazji Światowego Dnia Ziemi. W szkole gościliśmy w tym dniu władze samorządowe, Dyrektora i Koordynatora Programu Ożywić Pola z ramienia Łowca Polskiego, członków Polskiego Związku Łowieckiego. Uczniowie wystapili z okolicznościowym przedstawieniem "Ziemia - wyspa zielona".

 read more ...

Finał Międzyszkolnego Konkursu PrzyrodniczegoFinał Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego - Friday, April 29, 2011


29 kwietnia 2011 roku podczas obchodów Dnia Ziemi odbył się w naszej szkole finał międzyszkolnego konkursu ekologiczno - przyrodniczego.
Brało w nim udział 5 szkół powiatu miechowskiego uczestniczących w programie „Ożywić pola. Rok sarny”: szkoły podstawowe z Kozłowa, Przybysławic, Pstroszyc i Antolki oraz Zespół Szkół Nr 2 w Miechowie.

 read more ...

Napisali o nas w Napisali o nas w "Łowcu Polskim" - Saturday, April 9, 2011


W kwietniu ukazał się artykul w "Łowcu Polskim" o działaniach naszej szkoły na rzecz konkursu "Ożywić pola - rok sarny. Zachęcamy do jego przeczytania.

 read more ...

Zakładamy budki lęgoweZakładamy budki lęgowe - Wednesday, March 30, 2011


Na początku wiosny uczniowie klasy IV założyli budki lęgowe dla ptaków. Z pomocą pana palacza zawiesili je na drzewach w szkolnym ogrodzie. Teraz wszyscy czekamy na miłych gości.

 read more ...

Introdukcja bażantówIntrodukcja bażantów - Saturday, March 5, 2011


Dzięki inicjatywie Koła Łowieckiego "Leśnik" populacja bażantów wzbogaciła się o 400 kurek i kogutów, a my już po raz drugi pomagaliśmy myśliwym wpuszczać te piękne ptaki do środowiska. Bażanty przyjechały z Dolnego Śląska, z Moszny, gdzie zostały wyhodowane i zakupione przez myśliwych.

 

 read more ...

Artykuł w Łowcu PolskimArtykuł w Łowcu Polskim - Tuesday, March 1, 2011


Nasza szkoła w roku szkolnym 2009/2010 w Ogólnopolskim Konkursie "Ożywić pola. Rok zająca" zajęła III miejsce w Polsce. Szkolny koordynator projektu - pani Małgorzata Borycka napisała krótki artykuł oceniający program. Artykuł ten ukazał się w "Łowcu Polskim". Zachęcamy do jego przeczytania.

 read more ...

Dokarmiamy ptakiDokarmiamy ptaki - Friday, February 25, 2011


Zimą dokarmialiśmy ptaki. Do karmników sypaliśmy ziarno, wieszaliśmy słoninke oraz smaczne kulki dostarczone przez Koło Łowieckie "Leśnik". Mamy nadzieję, że dzięki naszej pomocy ptakom udało się przetrwać zimę.

 read more ...

Zbieramy kasztanyZbieramy kasztany - Sunday, October 24, 2010


Na początku października 2011 roku zbieraliśmy kasztany dla leśnej zwierzyny. Akcja zbiórki kasztanów odbyła się we współpracy z Kołem Łowieckim  "Leśnik" oraz innymi szkołami z terenu powiatu miechowskiego. Zebraliśmy kilkanaście worków kasztanów. Na zakończenie akcji odbyło się uroczyste ognisko z pieczeniem kiełbasek.

 

 read more ...

Sprzątamy lasSprzątamy las - Monday, October 4, 2010


Uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji „Sprzątania Świata” zorganizowanej przez Koło Łowieckie „Leśnik”. Sprzątali teren wokół szkoły i pobliski las. Na zakończenie myśliwi przygotowali ognisko z grochówką i kiełbaskami, a także drobne upominki dla dzieci. Przy ognisku uczniowie bawili się, śpiewali harcerskie piosenki.

 read more ...

Na tropie dzikiej zwierzynyNa tropie dzikiej zwierzyny - Thursday, September 30, 2010

 

29 IX 2010 roku odbyło się spotkanie uczniów klas IV – VI z myśliwymi z Koła Łowieckiego Mirów. Z powodu niesprzyjającej aury, do spotkania doszło  w budynku szkolnym, mimo iż planowano odbyć je w plenerze. Atrakcją – niespodzianką było rożno naprędce przygotowane na sali gimnastycznej.

 read more ...

Introdukcja bażantaIntrodukcja bażanta - Saturday, March 13, 2010

 

13 marca 2010 roku braliśmy udział w akcji introdukcji bażantów. W tym dniu mieliśmy okazję oglądać, jak członkowie koła Łowieckiego „Leśnik” wpuszczali do łowiska bażanty wyhodowane w wolierze. Wpuszczanie odbywało się w różnych rejonach, my obserwowaliśmy introdukcję w 3 miejscach, w miejscowościach Cisie i Cisia Wola. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały zasilające łowisko ptaki.Akcja ta była także okazją do zdobycia cennych informacji na temat sztucznej hodowli gatunków łownych.
 read more ...

 Print   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Privacy Statement  |  Terms Of Use