24 października 2017 Rejestruj   Zaloguj   
 
Nasze działania w ramach konkursu
ManifestacjaManifestacja - 30 października 2013

Uczniowie pod opieką dwóch policjantów z KPP w Miechowie przemaszerowali wzdłuż trasy  E-7 z transparentami, na których umieszczone były hasła apelujące do kierowców o bezpieczną jazdę. Policjancji przeprowadzili praktyczne ćwizenia w przchodzeniu przez jezdnię. Uczniowie wręczali kierowcom kartki z prośbą o zachowanie ostrożności na drodze.

 

 więcej ...

Konkurs Konkurs "Odblaskowa piosenka" - 24 października 2013

W szkole odbył się konkurs "Odblaskowa piosenka". Każda klasa zaśpiewała piosenkę, której treść nawiązywała do bepieczeństwa na dodze i konieczności noszenia elementow odblaskowych. Klasa V przedstawiła 2 piosenki, do których tekst napisali sami uczniowie.
 więcej ...

Odblaskowy pokaz modyOdblaskowy pokaz mody - 22 października 2013


Uczniowie każdej klasy wystąpili w "odblaskowym pokazie mody".  Zaprezentowali bardzo ciekawe i piękne, ale przede wszystkim bezpieczne stroje odblaskowe na każdą okazję. Mamy nadzieję, że moda taka przyjmie się wśród naszych uczniów.

 więcej ...

Spotkanie z tatą - strażakiemSpotkanie z tatą - strażakiem - 21 października 2013

W szkole gościliśmy młodszego ratownika- kierowcę starszego strażaka Pawła Gniewka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej (absolwenta naszej szkoły i rodzica naszych uczennic) oraz  dowódcę zmiany – starszego aspiranta Marcina Nowaka z  Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej

 

 

 więcej ...

Nosimy odblaskiNosimy odblaski - 18 października 2013

Wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali wyposażeni w różnorodne elementy odblaskowe i wiedzą, że należy je zawsze nosić, aby być bezpiecznym na drodze.
 więcej ...

Lekcja z panią polcjantLekcja z panią polcjant - 17 października 2013

W październiku 2013 roku odbyło się spotkanie uczniów klas 0-III z absolwentką naszej szkoły, policjantką i mamą naszych uczennic - panią asp. Iwona Krzywdą - Warchalą z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie – Komisariat Policji II. Była to bardzo ciekawa lekcja bezpieczeństwa. Pani Iwona opowiadała jak bezpiecznie poruszać się po jezdni, jak postępować w razie innych niebezpiecznych dla dzieci sytuacji.
 więcej ...

Ćwiczenie w udzielaniu pierwszej pomocyĆwiczenie w udzielaniu pierwszej pomocy - 15 października 2013

 

Odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym - panem Robertem Garusem, który przeprowadził ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy. Towarzyszyła mu mama Mikołaja z klasy III - pani Aneta Jedynak, która jest z zawodu pieleniarką.

 

 więcej ...

Konkurs wiedzyKonkurs wiedzy - 10 października 2013

W szkole odbył się konkurs wiedzy dla klas I-III. Został on przeprowadzony z pomocą przentacji multimedialnej. Uczniowie odpowiadali na pytania, wybierali prawidłową odpowiedź, rozwiązywali zagadki i rebusy oraz ukłaali puzle. Juri konkursu skrupulatnie liczyło punkty poszczególnych klas. I miejsce zajęla klasa I. Pan policjant wręczył zwycięzcom dyplomy, a wszystkim uczniom elementy odblaskowe.
 więcej ...

Puchatek uczyPuchatek uczy - 27 września 2013

27 września 2013 roku drugoklasiści oglądali film edukacyjny pt.”Puchatek uczy bezpieczeństwa”, który dotyczył następującej tematyki:” Bezpiecznie na drodze”, “Bezpiecznie na rowerze”, “ Bezpiecznie w szkole”, “ Bezpiecznie w domu”.

 

 więcej ...

Spptkanie z policjantemSpptkanie z policjantem - 18 września 2013

Najmłodsi uczniowie SP w Antolce po raz kolejny gościli w szkole przedstawiciela KPP w Miechowie asp. M. Jamroży, który przeprowadził zajęcia edukacyjne  z zakresu bezpieczeństwa dzieci w ruch drogowym. Mocnym akcentem była pogadanka na temat zakazu korzystania przez dzieci z pojazdów typu; skuter, kłady, ciągnik.

                              

 więcej ...

Badanie natężenia ruchuBadanie natężenia ruchu - 15 września 2013

Uczniowie badali natężenie ruchu drogowego w pobliżu szkoły. Swoje obserwacje zapisywali w  karcie badacza. W klasie podsumowali i omówili wyniki badania natężenia ruchu drogowego. Wszyscy drugoklasiści jednomyślnie stwierdzili, że w pobliżu naszej szkoły jest bardzo duży ruch.
 więcej ...

Ćwiczenia na jezdniĆwiczenia na jezdni - 14 września 2013

Na początku września wszyskie klasy 0-III uczyły się, jak bezpiecznie pokonać drogę do i ze szkoły oraz jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Odbywały się także ćwiczenia praktyczne z udziałem strażnika szkolnego.
 więcej ...

Rok szkolny 2013/2014 - 1 września 2013

Rok szkolny 2013/2014
 więcej ...

Pokaz mody odblaskowejPokaz mody odblaskowej - 26 października 2012


Uczniowie klasy VI zaprezentowali swoim kolegom pokaz odblaskowej mody. Pokazali stroje na poważnie i na wesoło. Urządzili także wystawę elementów odblaskowych.

 

 więcej ...

Poznajemy pracę strażakaPoznajemy pracę strażaka - 26 października 2012


Uczniowie klasy I uczestniczyli w spotkaniu ze starszym strażakiem Pawłem Gniewkiem, prywatnie tatą naszych uczennic. Pierwszoklasiści zapoznali się z zadaniami straży pożarnej, dowiedzieli się, jak zachować się w razie pożaru oraz  wobec innych zagrożeń objętych działaniami ratowniczymi straży pożarnej. Najwięcej emocji, szczególnie wśród chłopców wzbudził mundur strażaka.

 więcej ...

Odblaski są w modzieOdblaski są w modzie - 25 października 2012


Podczas zebrania z rodzicami uczniowie wystąpili z przedstawieniem – Odblaski są w modzie i chronią na drodze Zaprezentowali rodzicom odblaskową modę i przedstawili prezentację multimedialną  - Noś odblaski – będziesz bezpieczny   

 więcej ...

Słodka lekcjaSłodka lekcja - 22 października 2012


O miejscach bezpiecznych i niebezpiecznych podczas zabaw na wsi opowiadała dzieciom z oddziału przedszkolnego i uczniom klas I-III  asp. Iwona Krzywda-Warchala z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie – Komisariat Policji II - prywatnie mama naszych uczennic. Dzieci dokładnie zapoznały się z numerami alarmowymi i w jaki sposób rozsądnie należy z nich korzystać. Dzieci dowiedziały się również jak należy zachować się i postępować gdyby zagubiły się w mieście lub ,,super markecie”.

 więcej ...

Ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocyĆwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy - 22 października 2012


W szkole odbyły się ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy dla rodziców. Prowadziła je instruktorka PCK. Rodzice uczyli się, w jaki sposób właściwie wezwać pomoc do poszkodowanego, ocenić jego stan i jak go zabezpieczyć. Odbył się pokaz stosowania „oddechu życia” przy zastosowaniu fantomu człowieka takie jak: oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej.

 więcej ...

ManifestacjaManifestacja - 19 października 2012

 

Uczniowie wszystkich klas 0-VI wraz ze swoimi wychowawcami pod opieką strażnika szkolnego przemaszerowali wzdłuż trasy  E-7 z transparentami, na których umieszczone były hasła apelujące do kierowców o bezpieczną jazdę. Uczniowie zamanifestowali w ten sposób swą obecność na drodze. Powiewające nad głowami hasła widać było daleko.

 więcej ...

Apel dla kierowcówApel dla kierowców - 18 października 2012


Uczniowie wraz z Policjantami z  Powiatowej Komendy Policji w Miechowie zorganizowali akcję na drodze - apelowali do kierowców o uważną jazdę. Wręczali kierowcom kartki z prośbą o zachowanie ostrożności na drodze. Prośby wyrażone były w postaci wierszyków które uczniowie wcześniej przygotowali. Kierowcy życzliwie odnosili się do apelu uczniów.

 więcej ...

Ćwiczenia z PolicjantamiĆwiczenia z Policjantami - 18 października 2012


Policjanci z WRD w Miechowie przeprowadzili ćwiczenia dla klas 0-III w przechodzeniu przez jednię W zajęciach brało udział 4 policjantów

 więcej ...

Bezpiecznie przechodzimy przez jezdnięBezpiecznie przechodzimy przez jezdnię - 17 września 2012


17 września  uczniowie klasy I w obecności wychowawczyni oraz  strażnika szkoły odbyli ćwiczenia praktyczne w przechodzeniu przez jezdnię. Zapoznali się z podstawowymi  znakami drogowymi, które znajdują się w pobliżu przejścia dla pieszych oraz w pobliżu szkoły.

 więcej ...

Ćwiczenia ze srażakamiĆwiczenia ze srażakami - 17 września 2012


We wrześniu odbyło się spotkanie ze strażakami z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Miechowie. Na początku przeprowadzono próbną ewakuację z budynku szkoły, która miała na celu przygotowanie uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do właściwego postępowania w razie zagrożenia. Potem strażacy przeprowadzili szkolenie dla uczniów.

 więcej ...

O czym musi pamiętać użytkownik drogi?O czym musi pamiętać użytkownik drogi? - 14 września 2012


14 września pierwszoklasiści wypowiadali się na temat bezpiecznego zachowania na drodze. Poznali pojęcia takie jak: jezdnia, chodnik, pobocze, pieszy, pasy, sygnalizacja świetlna. Zapoznali się także  z zasadami bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

 więcej ...

Nasza droga do szkołyNasza droga do szkoły - 13 września 2012


13 września uczniowie klasy I rozpoczęli zajęcia z edukacji wczesnoszkolnej, tematycznie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Pierwszoklasiści wypowiadali się na temat bezpiecznej drogi do szkoły na podstawie własnych przeżyć oraz ilustracji. Poznali charakterystyczne elementy drogi   w mieście i na wsi.

 więcej ...

Rok 2012/2013 - 1 września 2012

 

Rok szkolny 2012/2013

 więcej ...

Gazetki ścienne w klasie IIIGazetki ścienne w klasie III - 12 października 2011

 

Uczniowie klasy III z pomocą swojej wychowawczyni wykonali klasową gazetkę tematyczną o bezpieczeństwie na drodze.

 więcej ...

Przedstawienie dla przedszkolakówPrzedstawienie dla przedszkolaków - 6 października 2011


6 października 2011 roku uczniowie klasy III zaprezentowali swoim młodszym kolegom z przedszkola przedstawienie pt. ”Uliczna gra”.   Inscenizacja ta dotyczyła  podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

 więcej ...

Na zajęciach komputerowych w klasie IIINa zajęciach komputerowych w klasie III - 4 października 2011


Na zajęciach komputerowych uczniowie klasy III obejrzeli prezentację multimedialną na temat bezpieczeństwa w domu i w szkole.

 więcej ...

Bezpiecznie jeździmy na rowerzeBezpiecznie jeździmy na rowerze - 3 października 2011


Uczniowie klas IV-VI na lekcjach techniki poznają zasady ruchu drogowego oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze pieszo i rowerem. Posiadają wiedzę o potrzebie używania odblaskowych elementów ubioru, korzystają z odblasków  podczas wycieczek, w drodze do szkoły i w czasie powrotu do domu.

 więcej ...

InscenizacjaInscenizacja - 1 października 2011


Trzecioklasiści wystapili przed swoimi młodszymi kolegami - uczniami klasy I i II z inscenizacją pt. ”Uliczna gra”.  Do przedstawienia wykonali potrzebne rekwizyty. Po inscenizacji przeprowadzono krótką pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

 więcej ...

Na zajęciach plastycznych w klasie IIINa zajęciach plastycznych w klasie III - 1 października 2011

które wykorzystali do gry planszowej. Swoją wiedzę i umiejętności z zakresu wychowania komunikacyjnego trzecioklasiści utrwalili i pogłębili w czasie rozgrywek klasowych w grę planszową pt.”Mistrz drogowy”.

 więcej ...

Poznajemy znaki drogowePoznajemy znaki drogowe - 22 września 2011


Trzecioklasiści poznali podstawowe znaki drogowe. Wypowiadali się na temat przyczyn wypadków drogowych z udziałem dzieci oraz na temat jak ich uniknąć.

 więcej ...

Uliczna graUliczna gra - 22 września 2011


Uczniowie klasy III w trakcie zajęć poznali utwór pt. ”Uliczna gra”, który później wykorzystali  do przygotowania inscenizacji. Do przedstawienia wykonali potrzebne rekwizyty. Inscenizację zaprezentowali swoim młodszym kolegom z klasy II, I  oraz przedszkolakom.

 więcej ...

Jesteśmy użytkownikami drogiJesteśmy użytkownikami drogi - 15 września 2011


Na wychowaniu komunikacyjnym- ,, Jesteśmy użytkownikami drogi" uczniowie dowiedzieli się - dlaczego należy nosić odblaski, jak należy zachować się na przystanku autobusowym i dlaczego dzieci muszą być przewożone w foteliku? Korzystając z płyt CD analizowali różne bezpieczne i niebezpieczne sytuacje na drodze.

 więcej ...

O czym musi pamiętać użytkownik drogi ?O czym musi pamiętać użytkownik drogi ? - 12 września 2011


Na kolejnych zajęciach pt. ,,O czym musi pamiętać użytkownik drogi?" uczniowie klasy I poznali zasady przechodzenia przez jezdnię. ,, Zanim wejdziesz na pasy, popatrz w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo"- pod takim hasłem odbyły się praktyczne ćwiczenia w terenie gdzie uczniowie pod okiem pani strażnik i wychowawcy uczyli się bezpieczeństwa w ruch drogowym. Potem uczniowie pracowali z kartami w celu utrwalenia zasad ruchu drogowego.

 więcej ...

Ćwiczenia na drodzeĆwiczenia na drodze - 11 września 2011


Na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej uczniowie klasy III przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Aby utrwalić te zasady  odbyli ćwiczenia w praktycznym przechodzeniu przez jezdnię. Ćwiczenia te przeprowadzono w obecności strażnika szkoły.

 więcej ...

Spotkanie z PolicjantamiSpotkanie z Policjantami - 10 września 2011


,,Bezpieczna droga do szkoły i do domu"- pod takim hasłem odbyło się spotkanie przedstawicieli Komendy Powiatowej  Policji w Miechowie z uczniami klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Antolce. Uczniowie z uwagą wysłuchali rad i zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

 więcej ...

Nasza droga do szkołyNasza droga do szkoły - 10 września 2011


Uczniowie klasy I na zajęciach o ruchu drogowym pt. ,, Nasza droga do szkoły" analizowali swoją drogę do szkoły oraz poznali charakterystyczne elementy drogi na wsi i w mieście. Poznali takie pojęcia jak: jezdnia, chodnik, pobocze, zebra, znaki drogowe, sygnalizator świetlny.

 więcej ...

Rok szkolny 2011/2012 - 1 września 2011

 

Rok szkolny 2011/2012

 więcej ...

Finał konkursu w KrakowieFinał konkursu w Krakowie - 26 października 2010


Nasza szkoła zdobyła VI miejsce w województwie w Małopolskim Konkursie "Odblaskowa Szkoła". Byliśmy na wręczeniu nagród w Krakowie. Otrzymaliśmy nagrodę 5000 zł.

 więcej ...

Posumowanie konkursuPosumowanie konkursu - 30 września 201030 września 2010 roku w Szkole Podstawowej w Antolce odbyło się uroczyste podsumowanie akcji „Odblaskowa szkoła”, odbywającej się w formie konkursu. W tym dniu gościliśmy: Wójta Gminy w Książu Wielkim – pana Marka Szopę, rodziców uczniów, policjantów z Posterunku Policji w Książu Wielkim, przedstawicieli prasy oraz nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Antolce.

 

 więcej ...

Co już zrobiliśmy?Co już zrobiliśmy? - 27 września 2010


Bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły zawsze było jednym z priorytetów w naszej pracy wychowawczej, jednak udział w projekcie, skłonił nas do poszerzenia działań w tym zakresie. Uczestnicząc w akcji „Odblaskowa szkoła” podejmowaliśmy wiele działań, o których można przeczytać dalej.

 więcej ...

Przygotowujemy się do zdobywania karty rowerowejPrzygotowujemy się do zdobywania karty rowerowej - 21 września 2010


Uczniowie klasy IV przygotowują się do zdobywania karty rowerowej. W tym celu na zajęciach  techniki  ćwiczyli jazdę na rowerze. Jazdę na rowerze doskonalili  także uczniowie klasy V i VI przygotowując się w ten sposób do konkursu BRD.

 więcej ...

Bądźmy bezpieczni na drodze - nasze wierszeBądźmy bezpieczni na drodze - nasze wiersze - 20 września 2010


Na lekcjach języka polskiego uczniowie klas IV-VI układali wiersze na temat: "Bądźmy bezpieczni na drodze". Powstało wiele pięknych utworów, które prezentujemy dalej.

 więcej ...

Konkurs wiedzy o ruchu drogowymKonkurs wiedzy o ruchu drogowym - 20 września 2010


Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w szkolnym konkursie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. 

 więcej ...

Poznajemy znaki na zajęciach komputerowychPoznajemy znaki na zajęciach komputerowych - 17 września 2010


Na zajęciach komputerowych uczniowie klasy II poznawali znaki drogowe. Korzystając z przybornika programu Paint kolorowali poznane znaki drogowe, wstawiali pole tekstowe i wpisywali w nie nazwy zanków.  

 więcej ...

Moja droga do szkołyMoja droga do szkoły - 16 września 2010


Uczniowie klasy III podczas zajęć: "Bezpieczna droga do szkoły" omawiali swoją drogę do szkoły. Rysowali trasę swojej podróży do szkoły i ze szkoły i zaznaczali na niej szczególnie niebezpieczne miejsca. Uczyli się, jak się w tych miejscach zachować, aby uniknąć wypadku.

 więcej ...

 Bezpiecznie korzystamy z drogi E-7 Bezpiecznie korzystamy z drogi E-7 - 15 września 2010


Uczniowie klasy III pod kierunkiem swojej wychowawczyni oraz strażnika szkolnego odbyli praktyczne ćwiczenia bezpiecznego poruszania się po ruchliwej trasie E-7, przy której położona jest nasza szkoła. Dzieci przypomiały sobie zasady korzystania z jezdni, rozpoznawały znaki drogowe.

 więcej ...

Zorganizowaliśmy happening Zorganizowaliśmy happening - 15 września 2010

Uzniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawcami pod opieką strażnika szkolnego przemaszerowali wzdłuż trasy  E-7 z transparentami, na których umieszczone były hasła apelujące do kierowców o bezpieczną jazdę.

 więcej ...

Poznajemy znaki drogowePoznajemy znaki drogowe - 13 września 2010


Na zajęciach kształcenia zintegrowanego uczniowie klasy III poznawali znaki drogowe.

 więcej ...

Ćwiczenia na drodzeĆwiczenia na drodze - 13 września 2010


Uczniowie klasy II odbyli ćwiczenia praktyczne w przechodzeniu przez jezdnię w obecności strażnika szkolnego. Zbadali także natężenie ruchu drogowego na drodze obok szkoły. Okazało się, że ruch samochodowy w Antolce jest bardzo duży, dlatego też w drodze do i ze szkoły należy zachować szczególną ostrożność.

 więcej ...

Uczniowie klasy I poznają zasady ruchu drogowegoUczniowie klasy I poznają zasady ruchu drogowego - 12 września 2010


Uczniowie klasy I poznawali zasady ruchu drogowego na zajęciach edukacyjnych w szkole oraz podczas ćwiczeń w terenie. Poznali elementy drogi, znaki drogowe, nauczyli się, jak bezpiecznie korzystać z jezdni.

 więcej ...

Na zajęciach edukacyjnych w klasie IINa zajęciach edukacyjnych w klasie II - 10 września 2010


Uczniowie klasy II na zajęciach edukacynych poznawali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Poznawali znaki i przepisy drogowe. Poznali także budowę rowewru i jego niezbędne wyposażenie. Wykonali znaki drogowe obowiązujące rowerzystów.

 więcej ...

Uczestniczymy w pozalekcyjnych zajęciach komunikacyjnychUczestniczymy w pozalekcyjnych zajęciach komunikacyjnych - 7 września 2010


W w wrześniu w naszej szkole zorganizowaliśmy dodatkowe zajęcia pozalekcyjne poświęcone wychowaniu komunikacyjnemu. Odbywają się one 1 raz w tygodniu. Prowadzi je pani Elżbieta Szopa w ramach tzw. "godziny z art 42 KN". Uczniowie zdobywają wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.  

 więcej ...

Odblaskowe pierwszakiOdblaskowe pierwszaki - 7 września 2010

 

We wtorek, 7 września 2010 roku, jak co roku dzieci z  klasy pierwszej brały udział w akcji „Odblaskowe pierwszaki”. Dzieci spotkały się z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Miechowie. Policjancci w interesujący sposób przeprowadzili zajęcia z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego.

 więcej ...

Bezpieczna droga z radami SpongeBoba - 6 września 2010

Odbyło się spotkanie uczniów klasy I z policjantami.

 więcej ...

 Drukuj   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Zasady zachowania prywatności  |  Zasady użytkowania