31 maja 2020 Rejestruj   Zaloguj   
 
Nasze działania w ramach konkursu
Odblaski ratują życieOdblaski ratują życie - 27 października 2017


Okres poprzedzający dzień Wszystkich Świętych to czas wzmożonego ruchu na cmentarzach. Apelujemy do wszystkich, kto w najbliższych dniach odwiedzi groby bliskich, by nie zapominał również o własnym bezpieczeństwie. O zasadach bezpieczeństwa na drodze przypomnieli uczniowie podczas spotkanie z dziadkami i rodzicami, w dniu 27 października 2017 roku.

 więcej ...

Uczniowie na Sesjii Rady GminyUczniowie na Sesjii Rady Gminy - 27 października 2017


27 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły podczas Sesji Rady Gminy w Książu Wielkim apelowali do zgromadzonych na sali radnych, władz gminy, sołtysów i innych gości o noszenie elementów odblaskowych. Przypomnieli, że jest to konieczne szczególnie teraz, w okresie jesiennym, kiedy coraz szybciej zapada zmrok, jest zła widoczność z powodu mgły czy deszczu i jesteśmy coraz gorzej widoczni na drodze.

 więcej ...

Uczniowie, policjanci i telewizja TVP 3Uczniowie, policjanci i telewizja TVP 3 - 24 października 2017


Nasza szkoła jest usytuowana przy ruchliwej, niebezpiecznej trasie E7, na której co roku ginie wielu użytkowników drogi. Dlatego też podejmujemy wiele działań mających na celu wzmocnienie  bezpieczeństwa uczniów. Tym razem była to akcja, pod jakże wymownym tytułem: „Szkoła, kierowco zwolnij!”. Wzięli w niej udział uczniowie, nauczyciele oraz policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Miechowie. Całą akcję sfilmowała ekipa z Telewizji Regionalnej Kraków. Materiał z  niej można było oglądać 24 października o godzinie 21.30 w TVP 3 Kraków.

 więcej ...

Z wizytą u strażakówZ wizytą u strażaków - 19 października 2017


19 października 2017 roku uczniowie klasy IV wzięli udział w wycieczce do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie. Celem wyjazdu było poznanie pracy strażaków oraz wzbogacenie wiedzy dzieci na temat właściwego, bezpiecznego postępowania w domu i w szkole. Strażacy przypomnieli także, jak ważne jest dla naszego bezpieczeństwa noszenie elementów odblaskowych.

 więcej ...

Odblaskowy łańcuchOdblaskowy łańcuch - 18 października 2017


18 października 2017 r. uczniowie klas I-VII utworzyli wzdłuż trasy E-7 żywy łańcuch dzieci w odblaskowych strojach. Chcieli zwrócić uwagę na wszystkich pieszych użytkowników drogi, z którymi zmotoryzowani powinni się nią umieć podzielić. „Noga z gazu”, kochani kierowcy, bo wszyscy uczniowie chcą bezpiecznie chodzić do swoich szkół i równie bezpiecznie z nich wracać.

 więcej ...

Odblaskowy piknikOdblaskowy piknik - 18 października 2017


W dniu 18 października 2017 roku odbył się piknik szkolny zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Antolce. Celem pikniku było promowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych elementów odblaskowych. Panie z KGW przygotowały dla dzieci kiełbasę z grilla i słodki poczęstunek. Odbyły się również zawody sportowe oraz gry i zabawy ruchowe. Piknik okazał się wspaniałą imprezą integrującą dzieci, rodziców i grono pedagogiczne

 więcej ...

Odblaskowe czytanieOdblaskowe czytanie - 9 października 2017

 
9 października 2017 roku uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń rozpoczęli trzecią już edycję wspólnego czytania bajek. Akcja ta służy rozwijaniu kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianiu czytelnictwa wśród uczniów klas młodszych. Tym razem do wspólnego czytania wybrano utwór pt. ”Bajka o Misiu Odblasku”. Tekst ten czytali drugoklasiści.
Akcja

 więcej ...

Zdrowo, kolorowo, odblaskowoZdrowo, kolorowo, odblaskowo - 6 października 2017


Uczniowie klasy I  wraz z rodzicami zgłębiali tajniki zdrowego, smacznego a jednocześnie,, odblaskowego odżywiania” . Poznawali właściwości  lecznicze i wartości odżywcze selera, papryki, sałaty, brokuła, dyni oraz innych warzyw i owoców. Dowiedzieli się jak ważną rolę prawidłowym funkcjonowaniu każdego organizmu jest systematyczne spożywanie różnorodnych potraw przygotowanych z ,, odblaskowych warzyw i owoców”.

 więcej ...

Wiem, jak bezpiecznie poruszać się po drodzeWiem, jak bezpiecznie poruszać się po drodze - 22 września 2017


Zajęcia edukacyjne z uczniami klasy I z zakresu zasad bezpieczeństwa w ruch drogowym oraz poznania znaków drogowych i bezpiecznych miejsc zabaw odbywały się w kręgu tematycznym ,,Wesoło i bezpiecznie”. Uczniowie zdobywali wiedzę teoretyczną i praktyczną na  zajęciach przez kilka dni. Poznawali znaki drogowe , sygnały świetlne, numery alarmowe i analizowali swoją drogę do szkoły.

 więcej ...

Sympatycznie, pożytecznie i bezpiecznie Sympatycznie, pożytecznie i bezpiecznie - 11 września 2017


Uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami miło spędzili czas podczas wspólnych zabaw i gier przy ognisku. Maluchy nie tylko się bawiły, ale także sprzątały najbliższą im okolicę- teren wokół szkoły oraz pobliski las.  Uczniowie zawsze pamiętają o najważniejszym, o bezpieczeństwie, dlatego też wcześniej przypomnieli sobie zasady bezpiecznej zabawy oraz wszyscy ubrali  kamizelki odblaskowe.

 więcej ...

Rok szkolny 2017/2018 - 1 września 2017

Rok szkolny 2017/2018

 więcej ...

ManifestacjaManifestacja - 30 października 2013

Uczniowie pod opieką dwóch policjantów z KPP w Miechowie przemaszerowali wzdłuż trasy  E-7 z transparentami, na których umieszczone były hasła apelujące do kierowców o bezpieczną jazdę. Policjancji przeprowadzili praktyczne ćwizenia w przchodzeniu przez jezdnię. Uczniowie wręczali kierowcom kartki z prośbą o zachowanie ostrożności na drodze.

 

 więcej ...

Konkurs Konkurs "Odblaskowa piosenka" - 24 października 2013

W szkole odbył się konkurs "Odblaskowa piosenka". Każda klasa zaśpiewała piosenkę, której treść nawiązywała do bepieczeństwa na dodze i konieczności noszenia elementow odblaskowych. Klasa V przedstawiła 2 piosenki, do których tekst napisali sami uczniowie.
 więcej ...

Odblaskowy pokaz modyOdblaskowy pokaz mody - 22 października 2013


Uczniowie każdej klasy wystąpili w "odblaskowym pokazie mody".  Zaprezentowali bardzo ciekawe i piękne, ale przede wszystkim bezpieczne stroje odblaskowe na każdą okazję. Mamy nadzieję, że moda taka przyjmie się wśród naszych uczniów.

 więcej ...

Spotkanie z tatą - strażakiemSpotkanie z tatą - strażakiem - 21 października 2013

W szkole gościliśmy młodszego ratownika- kierowcę starszego strażaka Pawła Gniewka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej (absolwenta naszej szkoły i rodzica naszych uczennic) oraz  dowódcę zmiany – starszego aspiranta Marcina Nowaka z  Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej

 

 

 więcej ...

Nosimy odblaskiNosimy odblaski - 18 października 2013

Wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali wyposażeni w różnorodne elementy odblaskowe i wiedzą, że należy je zawsze nosić, aby być bezpiecznym na drodze.
 więcej ...

Lekcja z panią polcjantLekcja z panią polcjant - 17 października 2013

W październiku 2013 roku odbyło się spotkanie uczniów klas 0-III z absolwentką naszej szkoły, policjantką i mamą naszych uczennic - panią asp. Iwona Krzywdą - Warchalą z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie – Komisariat Policji II. Była to bardzo ciekawa lekcja bezpieczeństwa. Pani Iwona opowiadała jak bezpiecznie poruszać się po jezdni, jak postępować w razie innych niebezpiecznych dla dzieci sytuacji.
 więcej ...

Ćwiczenie w udzielaniu pierwszej pomocyĆwiczenie w udzielaniu pierwszej pomocy - 15 października 2013

 

Odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym - panem Robertem Garusem, który przeprowadził ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy. Towarzyszyła mu mama Mikołaja z klasy III - pani Aneta Jedynak, która jest z zawodu pieleniarką.

 

 więcej ...

Konkurs wiedzyKonkurs wiedzy - 10 października 2013

W szkole odbył się konkurs wiedzy dla klas I-III. Został on przeprowadzony z pomocą przentacji multimedialnej. Uczniowie odpowiadali na pytania, wybierali prawidłową odpowiedź, rozwiązywali zagadki i rebusy oraz ukłaali puzle. Juri konkursu skrupulatnie liczyło punkty poszczególnych klas. I miejsce zajęla klasa I. Pan policjant wręczył zwycięzcom dyplomy, a wszystkim uczniom elementy odblaskowe.
 więcej ...

Puchatek uczyPuchatek uczy - 27 września 2013

27 września 2013 roku drugoklasiści oglądali film edukacyjny pt.”Puchatek uczy bezpieczeństwa”, który dotyczył następującej tematyki:” Bezpiecznie na drodze”, “Bezpiecznie na rowerze”, “ Bezpiecznie w szkole”, “ Bezpiecznie w domu”.

 

 więcej ...

Spptkanie z policjantemSpptkanie z policjantem - 18 września 2013

Najmłodsi uczniowie SP w Antolce po raz kolejny gościli w szkole przedstawiciela KPP w Miechowie asp. M. Jamroży, który przeprowadził zajęcia edukacyjne  z zakresu bezpieczeństwa dzieci w ruch drogowym. Mocnym akcentem była pogadanka na temat zakazu korzystania przez dzieci z pojazdów typu; skuter, kłady, ciągnik.

                              

 więcej ...

Badanie natężenia ruchuBadanie natężenia ruchu - 15 września 2013

Uczniowie badali natężenie ruchu drogowego w pobliżu szkoły. Swoje obserwacje zapisywali w  karcie badacza. W klasie podsumowali i omówili wyniki badania natężenia ruchu drogowego. Wszyscy drugoklasiści jednomyślnie stwierdzili, że w pobliżu naszej szkoły jest bardzo duży ruch.
 więcej ...

Ćwiczenia na jezdniĆwiczenia na jezdni - 14 września 2013

Na początku września wszyskie klasy 0-III uczyły się, jak bezpiecznie pokonać drogę do i ze szkoły oraz jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Odbywały się także ćwiczenia praktyczne z udziałem strażnika szkolnego.
 więcej ...

Rok szkolny 2013/2014 - 1 września 2013

Rok szkolny 2013/2014
 więcej ...

Pokaz mody odblaskowejPokaz mody odblaskowej - 26 października 2012


Uczniowie klasy VI zaprezentowali swoim kolegom pokaz odblaskowej mody. Pokazali stroje na poważnie i na wesoło. Urządzili także wystawę elementów odblaskowych.

 

 więcej ...

Poznajemy pracę strażakaPoznajemy pracę strażaka - 26 października 2012


Uczniowie klasy I uczestniczyli w spotkaniu ze starszym strażakiem Pawłem Gniewkiem, prywatnie tatą naszych uczennic. Pierwszoklasiści zapoznali się z zadaniami straży pożarnej, dowiedzieli się, jak zachować się w razie pożaru oraz  wobec innych zagrożeń objętych działaniami ratowniczymi straży pożarnej. Najwięcej emocji, szczególnie wśród chłopców wzbudził mundur strażaka.

 więcej ...

Odblaski są w modzieOdblaski są w modzie - 25 października 2012


Podczas zebrania z rodzicami uczniowie wystąpili z przedstawieniem – Odblaski są w modzie i chronią na drodze Zaprezentowali rodzicom odblaskową modę i przedstawili prezentację multimedialną  - Noś odblaski – będziesz bezpieczny   

 więcej ...

Słodka lekcjaSłodka lekcja - 22 października 2012


O miejscach bezpiecznych i niebezpiecznych podczas zabaw na wsi opowiadała dzieciom z oddziału przedszkolnego i uczniom klas I-III  asp. Iwona Krzywda-Warchala z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie – Komisariat Policji II - prywatnie mama naszych uczennic. Dzieci dokładnie zapoznały się z numerami alarmowymi i w jaki sposób rozsądnie należy z nich korzystać. Dzieci dowiedziały się również jak należy zachować się i postępować gdyby zagubiły się w mieście lub ,,super markecie”.

 więcej ...

Ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocyĆwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy - 22 października 2012


W szkole odbyły się ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy dla rodziców. Prowadziła je instruktorka PCK. Rodzice uczyli się, w jaki sposób właściwie wezwać pomoc do poszkodowanego, ocenić jego stan i jak go zabezpieczyć. Odbył się pokaz stosowania „oddechu życia” przy zastosowaniu fantomu człowieka takie jak: oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej.

 więcej ...

ManifestacjaManifestacja - 19 października 2012

 

Uczniowie wszystkich klas 0-VI wraz ze swoimi wychowawcami pod opieką strażnika szkolnego przemaszerowali wzdłuż trasy  E-7 z transparentami, na których umieszczone były hasła apelujące do kierowców o bezpieczną jazdę. Uczniowie zamanifestowali w ten sposób swą obecność na drodze. Powiewające nad głowami hasła widać było daleko.

 więcej ...

Apel dla kierowcówApel dla kierowców - 18 października 2012


Uczniowie wraz z Policjantami z  Powiatowej Komendy Policji w Miechowie zorganizowali akcję na drodze - apelowali do kierowców o uważną jazdę. Wręczali kierowcom kartki z prośbą o zachowanie ostrożności na drodze. Prośby wyrażone były w postaci wierszyków które uczniowie wcześniej przygotowali. Kierowcy życzliwie odnosili się do apelu uczniów.

 więcej ...

Ćwiczenia z PolicjantamiĆwiczenia z Policjantami - 18 października 2012


Policjanci z WRD w Miechowie przeprowadzili ćwiczenia dla klas 0-III w przechodzeniu przez jednię W zajęciach brało udział 4 policjantów

 więcej ...

Bezpiecznie przechodzimy przez jezdnięBezpiecznie przechodzimy przez jezdnię - 17 września 2012


17 września  uczniowie klasy I w obecności wychowawczyni oraz  strażnika szkoły odbyli ćwiczenia praktyczne w przechodzeniu przez jezdnię. Zapoznali się z podstawowymi  znakami drogowymi, które znajdują się w pobliżu przejścia dla pieszych oraz w pobliżu szkoły.

 więcej ...

Ćwiczenia ze srażakamiĆwiczenia ze srażakami - 17 września 2012


We wrześniu odbyło się spotkanie ze strażakami z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Miechowie. Na początku przeprowadzono próbną ewakuację z budynku szkoły, która miała na celu przygotowanie uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do właściwego postępowania w razie zagrożenia. Potem strażacy przeprowadzili szkolenie dla uczniów.

 więcej ...

O czym musi pamiętać użytkownik drogi?O czym musi pamiętać użytkownik drogi? - 14 września 2012


14 września pierwszoklasiści wypowiadali się na temat bezpiecznego zachowania na drodze. Poznali pojęcia takie jak: jezdnia, chodnik, pobocze, pieszy, pasy, sygnalizacja świetlna. Zapoznali się także  z zasadami bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

 więcej ...

Nasza droga do szkołyNasza droga do szkoły - 13 września 2012


13 września uczniowie klasy I rozpoczęli zajęcia z edukacji wczesnoszkolnej, tematycznie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Pierwszoklasiści wypowiadali się na temat bezpiecznej drogi do szkoły na podstawie własnych przeżyć oraz ilustracji. Poznali charakterystyczne elementy drogi   w mieście i na wsi.

 więcej ...

Rok 2012/2013 - 1 września 2012

 

Rok szkolny 2012/2013

 więcej ...

Gazetki ścienne w klasie IIIGazetki ścienne w klasie III - 12 października 2011

 

Uczniowie klasy III z pomocą swojej wychowawczyni wykonali klasową gazetkę tematyczną o bezpieczeństwie na drodze.

 więcej ...

Przedstawienie dla przedszkolakówPrzedstawienie dla przedszkolaków - 6 października 2011


6 października 2011 roku uczniowie klasy III zaprezentowali swoim młodszym kolegom z przedszkola przedstawienie pt. ”Uliczna gra”.   Inscenizacja ta dotyczyła  podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

 więcej ...

Na zajęciach komputerowych w klasie IIINa zajęciach komputerowych w klasie III - 4 października 2011


Na zajęciach komputerowych uczniowie klasy III obejrzeli prezentację multimedialną na temat bezpieczeństwa w domu i w szkole.

 więcej ...

Bezpiecznie jeździmy na rowerzeBezpiecznie jeździmy na rowerze - 3 października 2011


Uczniowie klas IV-VI na lekcjach techniki poznają zasady ruchu drogowego oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze pieszo i rowerem. Posiadają wiedzę o potrzebie używania odblaskowych elementów ubioru, korzystają z odblasków  podczas wycieczek, w drodze do szkoły i w czasie powrotu do domu.

 więcej ...

InscenizacjaInscenizacja - 1 października 2011


Trzecioklasiści wystapili przed swoimi młodszymi kolegami - uczniami klasy I i II z inscenizacją pt. ”Uliczna gra”.  Do przedstawienia wykonali potrzebne rekwizyty. Po inscenizacji przeprowadzono krótką pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

 więcej ...

Na zajęciach plastycznych w klasie IIINa zajęciach plastycznych w klasie III - 1 października 2011

które wykorzystali do gry planszowej. Swoją wiedzę i umiejętności z zakresu wychowania komunikacyjnego trzecioklasiści utrwalili i pogłębili w czasie rozgrywek klasowych w grę planszową pt.”Mistrz drogowy”.

 więcej ...

Poznajemy znaki drogowePoznajemy znaki drogowe - 22 września 2011


Trzecioklasiści poznali podstawowe znaki drogowe. Wypowiadali się na temat przyczyn wypadków drogowych z udziałem dzieci oraz na temat jak ich uniknąć.

 więcej ...

Uliczna graUliczna gra - 22 września 2011


Uczniowie klasy III w trakcie zajęć poznali utwór pt. ”Uliczna gra”, który później wykorzystali  do przygotowania inscenizacji. Do przedstawienia wykonali potrzebne rekwizyty. Inscenizację zaprezentowali swoim młodszym kolegom z klasy II, I  oraz przedszkolakom.

 więcej ...

Jesteśmy użytkownikami drogiJesteśmy użytkownikami drogi - 15 września 2011


Na wychowaniu komunikacyjnym- ,, Jesteśmy użytkownikami drogi" uczniowie dowiedzieli się - dlaczego należy nosić odblaski, jak należy zachować się na przystanku autobusowym i dlaczego dzieci muszą być przewożone w foteliku? Korzystając z płyt CD analizowali różne bezpieczne i niebezpieczne sytuacje na drodze.

 więcej ...

O czym musi pamiętać użytkownik drogi ?O czym musi pamiętać użytkownik drogi ? - 12 września 2011


Na kolejnych zajęciach pt. ,,O czym musi pamiętać użytkownik drogi?" uczniowie klasy I poznali zasady przechodzenia przez jezdnię. ,, Zanim wejdziesz na pasy, popatrz w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo"- pod takim hasłem odbyły się praktyczne ćwiczenia w terenie gdzie uczniowie pod okiem pani strażnik i wychowawcy uczyli się bezpieczeństwa w ruch drogowym. Potem uczniowie pracowali z kartami w celu utrwalenia zasad ruchu drogowego.

 więcej ...

Ćwiczenia na drodzeĆwiczenia na drodze - 11 września 2011


Na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej uczniowie klasy III przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Aby utrwalić te zasady  odbyli ćwiczenia w praktycznym przechodzeniu przez jezdnię. Ćwiczenia te przeprowadzono w obecności strażnika szkoły.

 więcej ...

Nasza droga do szkołyNasza droga do szkoły - 10 września 2011


Uczniowie klasy I na zajęciach o ruchu drogowym pt. ,, Nasza droga do szkoły" analizowali swoją drogę do szkoły oraz poznali charakterystyczne elementy drogi na wsi i w mieście. Poznali takie pojęcia jak: jezdnia, chodnik, pobocze, zebra, znaki drogowe, sygnalizator świetlny.

 więcej ...

Spotkanie z PolicjantamiSpotkanie z Policjantami - 10 września 2011


,,Bezpieczna droga do szkoły i do domu"- pod takim hasłem odbyło się spotkanie przedstawicieli Komendy Powiatowej  Policji w Miechowie z uczniami klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Antolce. Uczniowie z uwagą wysłuchali rad i zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

 więcej ...

Rok szkolny 2011/2012 - 1 września 2011

 

Rok szkolny 2011/2012

 więcej ...

Finał konkursu w KrakowieFinał konkursu w Krakowie - 26 października 2010


Nasza szkoła zdobyła VI miejsce w województwie w Małopolskim Konkursie "Odblaskowa Szkoła". Byliśmy na wręczeniu nagród w Krakowie. Otrzymaliśmy nagrodę 5000 zł.

 więcej ...

Posumowanie konkursuPosumowanie konkursu - 30 września 201030 września 2010 roku w Szkole Podstawowej w Antolce odbyło się uroczyste podsumowanie akcji „Odblaskowa szkoła”, odbywającej się w formie konkursu. W tym dniu gościliśmy: Wójta Gminy w Książu Wielkim – pana Marka Szopę, rodziców uczniów, policjantów z Posterunku Policji w Książu Wielkim, przedstawicieli prasy oraz nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Antolce.

 

 więcej ...

Co już zrobiliśmy?Co już zrobiliśmy? - 27 września 2010


Bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły zawsze było jednym z priorytetów w naszej pracy wychowawczej, jednak udział w projekcie, skłonił nas do poszerzenia działań w tym zakresie. Uczestnicząc w akcji „Odblaskowa szkoła” podejmowaliśmy wiele działań, o których można przeczytać dalej.

 więcej ...

Przygotowujemy się do zdobywania karty rowerowejPrzygotowujemy się do zdobywania karty rowerowej - 21 września 2010


Uczniowie klasy IV przygotowują się do zdobywania karty rowerowej. W tym celu na zajęciach  techniki  ćwiczyli jazdę na rowerze. Jazdę na rowerze doskonalili  także uczniowie klasy V i VI przygotowując się w ten sposób do konkursu BRD.

 więcej ...

Bądźmy bezpieczni na drodze - nasze wierszeBądźmy bezpieczni na drodze - nasze wiersze - 20 września 2010


Na lekcjach języka polskiego uczniowie klas IV-VI układali wiersze na temat: "Bądźmy bezpieczni na drodze". Powstało wiele pięknych utworów, które prezentujemy dalej.

 więcej ...

Konkurs wiedzy o ruchu drogowymKonkurs wiedzy o ruchu drogowym - 20 września 2010


Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w szkolnym konkursie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. 

 więcej ...

Poznajemy znaki na zajęciach komputerowychPoznajemy znaki na zajęciach komputerowych - 17 września 2010


Na zajęciach komputerowych uczniowie klasy II poznawali znaki drogowe. Korzystając z przybornika programu Paint kolorowali poznane znaki drogowe, wstawiali pole tekstowe i wpisywali w nie nazwy zanków.  

 więcej ...

Moja droga do szkołyMoja droga do szkoły - 16 września 2010


Uczniowie klasy III podczas zajęć: "Bezpieczna droga do szkoły" omawiali swoją drogę do szkoły. Rysowali trasę swojej podróży do szkoły i ze szkoły i zaznaczali na niej szczególnie niebezpieczne miejsca. Uczyli się, jak się w tych miejscach zachować, aby uniknąć wypadku.

 więcej ...

 Bezpiecznie korzystamy z drogi E-7 Bezpiecznie korzystamy z drogi E-7 - 15 września 2010


Uczniowie klasy III pod kierunkiem swojej wychowawczyni oraz strażnika szkolnego odbyli praktyczne ćwiczenia bezpiecznego poruszania się po ruchliwej trasie E-7, przy której położona jest nasza szkoła. Dzieci przypomiały sobie zasady korzystania z jezdni, rozpoznawały znaki drogowe.

 więcej ...

Zorganizowaliśmy happening Zorganizowaliśmy happening - 15 września 2010

Uzniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawcami pod opieką strażnika szkolnego przemaszerowali wzdłuż trasy  E-7 z transparentami, na których umieszczone były hasła apelujące do kierowców o bezpieczną jazdę.

 więcej ...

Poznajemy znaki drogowePoznajemy znaki drogowe - 13 września 2010


Na zajęciach kształcenia zintegrowanego uczniowie klasy III poznawali znaki drogowe.

 więcej ...

Ćwiczenia na drodzeĆwiczenia na drodze - 13 września 2010


Uczniowie klasy II odbyli ćwiczenia praktyczne w przechodzeniu przez jezdnię w obecności strażnika szkolnego. Zbadali także natężenie ruchu drogowego na drodze obok szkoły. Okazało się, że ruch samochodowy w Antolce jest bardzo duży, dlatego też w drodze do i ze szkoły należy zachować szczególną ostrożność.

 więcej ...

Uczniowie klasy I poznają zasady ruchu drogowegoUczniowie klasy I poznają zasady ruchu drogowego - 12 września 2010


Uczniowie klasy I poznawali zasady ruchu drogowego na zajęciach edukacyjnych w szkole oraz podczas ćwiczeń w terenie. Poznali elementy drogi, znaki drogowe, nauczyli się, jak bezpiecznie korzystać z jezdni.

 więcej ...

Na zajęciach edukacyjnych w klasie IINa zajęciach edukacyjnych w klasie II - 10 września 2010


Uczniowie klasy II na zajęciach edukacynych poznawali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Poznawali znaki i przepisy drogowe. Poznali także budowę rowewru i jego niezbędne wyposażenie. Wykonali znaki drogowe obowiązujące rowerzystów.

 więcej ...

Odblaskowe pierwszakiOdblaskowe pierwszaki - 7 września 2010

 

We wtorek, 7 września 2010 roku, jak co roku dzieci z  klasy pierwszej brały udział w akcji „Odblaskowe pierwszaki”. Dzieci spotkały się z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Miechowie. Policjancci w interesujący sposób przeprowadzili zajęcia z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego.

 więcej ...

Uczestniczymy w pozalekcyjnych zajęciach komunikacyjnychUczestniczymy w pozalekcyjnych zajęciach komunikacyjnych - 7 września 2010


W w wrześniu w naszej szkole zorganizowaliśmy dodatkowe zajęcia pozalekcyjne poświęcone wychowaniu komunikacyjnemu. Odbywają się one 1 raz w tygodniu. Prowadzi je pani Elżbieta Szopa w ramach tzw. "godziny z art 42 KN". Uczniowie zdobywają wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.  

 więcej ...

Bezpieczna droga z radami SpongeBoba - 6 września 2010

Odbyło się spotkanie uczniów klasy I z policjantami.

 więcej ...

 Drukuj   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Zasady zachowania prywatności  |  Zasady użytkowania