4 lipca 2020 Rejestruj   Zaloguj   
 
Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny - Drugie Życie Baterii
Wystawa fotografii - elektrośmieciWystawa fotografii - elektrośmieci - 18 maja 2015


Zachęcamy wszystkich do obejrzenia wystawy fotografii na temt elektrośmieci.

 więcej ...

Obejrzyj filmiki edukacyjneObejrzyj filmiki edukacyjne - 4 maja 2015

 
Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmików edukacyjnych na temat zużytych baterii:"Bateria Erpka - oświadczenie woli", "Bateria Erpka na krawędzi" i "To już koniec"

 więcej ...

Zdobądź wiedzę o elektrośmieciachZdobądź wiedzę o elektrośmieciach - 29 kwietnia 2015

Co to są elektrośmiecii? Czy zużyte baterie mogą być groźne? Co ma wspólnego komputer z meblami ogrodowymi? Co robić z elektrośmieciami, by nie szkodzić środowisku? Przeczytaj tekst zamieszczony dalej, a wszystkiego się dowiesz.

 

 więcej ...

Znamy wyniki I etapu konkursu „Drugie życie baterii”!Znamy wyniki I etapu konkursu „Drugie życie baterii”! - 24 lutego 2015

Za nami I etap konkursu „Drugie życie baterii”. Nasza szkoła znalazła się na 9 miejscu. Zespół uczniowski Eko-Power wykonał szereg zadań, które podlegały ocenie. Były to między innymi: budowa zespołu i promocja jego działań w szkole, przygotowanie materiałów do prezentacji tematu „Dlaczego temat zużytych baterii jest istotnym problemem we współczesnym świecie?”, udział w grze komputerowej „Wielka zbiórka elektrośmieci”, przygotowanie raportów. Gratulujemy uczniom pomysłów i  życzymy dalszej owocnej pracy w następnym etapie!
 więcej ...

Nasze wiersze o elektrośmieciachNasze wiersze o elektrośmieciach - 24 lutego 2015


Zachęcamy do przeczytania naszych kolejnych wierszy o elektrośmieiach. Tym razem są to wiersze autorstwa uczniów z klasy VI.

Gdyby każdy kochał ziemię,
Byłoby tu nam jak w niebie,
Żadnych trucizn, śmieci
Tylko zieleń i szczęśliwe dzieci,

 

 więcej ...

Zbierajmy zużyte baterieZbierajmy zużyte baterie - 30 stycznia 2015

W naszej szkole prowadzimy zbiórkę zużytych baterii. Zachęcamy wszystkich do zbiórki tych niebezpiecznych elektrośmieci. Elektroodpady wymagają szczególnego traktowania. Nie wyrzucaj ich razem z innymi odpadami. Przynieś zużyte baterie do naszej szkoły, gdzie gromadzimy je w specjalnych pojemnikach, a potem przekażemy do recyklingu.

 

 więcej ...

Zapraszamy do gry komputerowejZapraszamy do gry komputerowej - 30 stycznia 2015


Zapraszamy kolegów i koleżanki ze wszystkich klas do wzięcia udziału w grze komputerowej "Wielka zbiórka elektrośmieci". Zapewniamy, że jest to świetna zabawa, a przy okazji można zdobyć wiele cennych wiadomości o elekrośmieciach. Gra dostępna jest na stronie, do której link podajemy dalej. Zapewniamy, że nie pożałujecie.

 więcej ...

Spotkanie z przedszkolakamiSpotkanie z przedszkolakami - 29 stycznia 2015

Odbyo się spotkanie członkow zespołu Eko - Power z dziećmi z punktu przedszkolnego. Najmłodsi członkowie naszej społeczności z uwagą i zaciekawieniem słuchali wierszy i informacji przygotowanych dla nich przez starszych kolegów. Dostali pudełka na zużyte baterie, oglądnęli filmy o recyklingu i baterii erpce.
 więcej ...

Pogadanka w Pogadanka w "zerówce" - 28 stycznia 2015


Członkowie zespołu "Eko - Power" wraz ze swoją opiekunką - panią Martą Gajos udali się do oddziału przedszkolnego, gdzie przeprowadzii pogadankę o konieczności zbiórki zużytych baterii. Dzieci zadeklarowały, że zużyte baterie będą przynosić do szkoły i wrzucać do specjalnego pojemnika. Julkai Ola wyglosiły także napisane przez siebie wiersze o tematyce elektrośmieci.

 więcej ...

Zajęcia dla klas V-VIZajęcia dla klas V-VI - 28 stycznia 2015

Członkowie zespołu Eko-Power wraz ze swoją opiekunką przygotowali i przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla klas V-VI: Drugie życie elektrośmieci. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli co to jest ZSEE, jak z nim postępować. Mieli okazje zobaczyć jak wygląda proces recyklingu i jakie jest jego znaczenie dla środowiska. Obejrzeli także filmiki edukacyjne na temt zuzytych baterii. Niektór z nich można obejrzeć dalej.
 więcej ...

Zajęcia z pierwszakamiZajęcia z pierwszakami - 28 stycznia 2015


Starsze koleżanki przygotowały dla pierwszoklasistów zajęcia, na których mali uczniowie dowiedzieli się, dlaczego zużyte baterie nie mogą być wrzucane do kosza ze zwykłymi odpadami i otrzymali pojemnik na zużyte baterie. Pierwszaki z ciekawością oglądali filmy, słuchali przygotowanych wierszy, zadawali pytania. Starsze koleżanki zostały nagrodzone brawami.

 więcej ...

KomiksKomiks - 27 stycznia 2015

Członkowie zespołu Eko - Power  uczyli się o niebezpiecznych odpadach i dyskutowali dlaczego temat zużytych baterii jest istotnym problemem we współczesnym świecie. Efektem pracy zespołu był komiks, który zamieszczay w dalszej częśći. Komiks nosi tytuł  "Opowieści Kateriny Bateriny". Zapraszamy do jego przeczytania. Zachęcamy wszystkich uczniów szkoły do tworzenia podobnych komiksów o tematyce ZSEE (zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego). Komiksy należy składać u pani Marty Gajos.

 

 więcej ...

Nasze wierszeNasze wiersze - 15 stycznia 2015

Baterie zbieramy,  o ekologię dbamy
Wprowadźmy wspólnie pożyteczną modę-
Zbierajmy baterie, by chronić przyrodę!
Te małe paluszki niepozornie wyglądają,
a wiele szkodliwych substancji zawierają.

 więcej ...

Zespół Eko - PowerZespół Eko - Power - 5 stycznia 2015


Od listopada działa w naszej szkole zespół Eko-Power zajmujący się problematyką ZSEE, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W skład zespołu wchodzą: Aleksandra Banaś, Aleksandra Hałat, Kinga Krochmal, Julia Kwiecień, Izabela Nowak, Aleksandra Pieniężna, Katarzyna Wiśniewska, Mateusz Wróbel, Karolina Tkaczewska i Patrycja Zdechlik.  Opiekunem zespołu jest pani Marta Gajos.

 

 więcej ...

 Drukuj   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Zasady zachowania prywatności  |  Zasady użytkowania