Saturday, July 4, 2020 Register   Login   
 
Rok szkolny 2014/2015
Żegnaj szkoło!Żegnaj szkoło! - Friday, June 26, 2015


26 czerwca 2015 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego. Głównym punktem uroczystości było pożegnanie szóstoklasistów. Na akademii obecny był  proboszcz naszej parafii - ksiądz Maciej Stopiński, pan Henryk Huma - Przewodniczący Rady Gminy w Książu Wielkim, a także rodzice uczniów. Z programem artystycznym wystąpili uczniowie klasy VI i V.

 read more ...

Wybory do SUWybory do SU - Thursday, June 25, 2015


25 czerwca 2015 roku w naszej szkole odbyły się wybory do władz organizacji szkolnych na rok 2015/2016. Uczniowie wybierali swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego, PCK, ZHP i Uczniowskiego Klubi Sportowego. Dalej  przedstawiamy wyniki wyborów.

 read more ...

Wycieczka do OgrodzieńcaWycieczka do Ogrodzieńca - Wednesday, June 24, 2015


24 czerwca 2015 roku uczniowie klas III-VI byli na wycieczce w Ogrodzieńcu. Zwiedzili Gród na Górze Birów, poniemieckie bunkry z czasów II wojny światowej, ruiny średniowiecznego Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu, w Parku Doświadczeń Fizycznych przeprowadzili szereg doświadczeń fizycznych i zgłębiali tajniki nauki. Na zakończenie udali się do Parku Miniatur, gdzie obejrzeli wszystkie zamki znajdujące się na szlaku Orlich Gniazd wykonane w skali 1:25.

 

 read more ...

Wykaz podręczników na rok 2015/2016 - Friday, June 12, 2015

W zakładce "Edukacja"  zamieszczony został wykaz podręczników na rok szkolny 2015/20165. Wykaz podręczników można zobaczyć także klikając myszką na "więcej".

Uczniowie klasy I, II i IV otrzymają podręczniki za darmo.

 
 read more ...

Lekcja przyrody z myśliwymiLekcja przyrody z myśliwymi - Thursday, June 11, 2015


11 czerwca 2015 roku w lesie, przy leśniczówce Brzeziny odbyło się spotkanie uczniów klasy I z nyśliwyni z Koła Łowieckego "Mirów". W spotkaniu brali udział rodzice uczniów, wychowawczyni i dyrektor szkoły. Myśliwi przeprowadzili ciekawą lekcję przyrody. Uczniowie szukali w pobliskim lesie śladów dziko żyjących zwierząt. Odbyło się wspólne grillowanie. Rodzice upiekli na rożnie kiełbaski zakupione przez myśliwych, które wszyscy zjedli ze smakiem.

 read more ...

Dzień Ochrony ŚrodowiskaDzień Ochrony Środowiska - Tuesday, June 9, 2015


Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, na której obecny był pan Jan Karczmarski z Nadleśnictwa Miechów oaz nauczyciele ze szkół podstawowych: Nr 1 i Nr 2 w Miechowie,  z Książa Wielkiego i z Książa Małego. Głównym punktem programu było podsumowanie Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Mój przyjaciel Las” organizowanego we współpracy z Nadleśnictwem Miechów. Rozdano 32 nagrody książkowe laureatom konkursów. Uczniowie wystąpili z programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem pań: Bożeny Brody i Ewy Doniec.

 read more ...

Dzień DzieckaDzień Dziecka - Monday, June 1, 2015

1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. W tym dniu na uczniów czekało wiele atrakcji: loteria, konkurs piosenki, gry i zabawy sportowe, konkursy z nagrodami, poczęstunek. Wszystkie nagrody i poczęstunek dla uczniów ufundował Urząd Gminy w Książu Wielkim, za co serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi. Za pomoc przy organizacji tej miłej imprezy dziękujemy także rodzicom uczniów.
 read more ...

Dzień RodzinyDzień Rodziny - Friday, May 29, 2015


29 maja 2015 roku  przedszkolaki wspólnie ze swoimi rodzicami świętowały Dzień Rodziny. Z tej okazji pod kierunkiem swoich wychowawczyń dzieci przygotowały przedstawienie o Czerwonym Kapturku. Występ małych aktorów bardzo się wszystkim spodobał i został nagrodzony wielkimi brawami.

 read more ...

X Powiatowy Konkurs EkologicznyX Powiatowy Konkurs Ekologiczny - Thursday, May 28, 2015

 

28 maja 2015 roki odbył się w naszej szkole X Powiatowy Konkurs Ekologiczny "Mój przyjaciel las" organizowany we współpracy z Nadleśnictwem Miechów. Brało w nim udział 5 szkół powiatu miechowskiego: SP Nr 1 w Miechowie, SP Nr 2 w Miechowie, SP w Książu Wielkim, SP w Książu Małym i SP w Antolce. Do konkursu wiedzy stanęło 30 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych. Odbył się także konkurs plastyczny i konkurs multimedialny, Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas iroczystej akademii z okazji Dni Ochrony Środowiska.
 read more ...

Mama - to najpiękniejsze słowo świataMama - to najpiękniejsze słowo świata - Tuesday, May 26, 2015

Tradycyjnie już 26 maja dzieci z klas 0- III pod opieką swoich wychowawczyń przygotowały program artystyczny dla swoich mam. Dzieci z przejęciem recytowały i śpiewały, a niektóre mamy dyskretnie ocierały łzy wzruszenia, patrząc na swoje pociechy. Na zakończenie uczniowie wręczyli swoim mamusiom własnoręcznie wykonane upominki. Było to z pewnością wzruszające przeżycie zarówno dla mam, jak i ich ukochanych pociech.
 read more ...

Żywa lekcja historiiŻywa lekcja historii - Tuesday, May 5, 2015

5 maja 2015 r. gościliśmy w naszej szkole Grupę Artystyczną Rekonstrukto, która przybliżyła naszym uczniom najważniejsze wydarzenia ze starożytnego Rzymu. Tematem lekcji było „Rzymskie imperium i tradycje antyku”. Treści tej żywej lekcji obejmowały informacje: genezę, podboje i upadek imperium, opis ekwipunku i uzbrojenia legionisty z I w. n. e. Uczniowie  dowiedzieli się również kim byli gladiatorzy. Zapoznali się z prawem rzymskim, zwyczajami  i kulturą antyczną.
 read more ...

Rocznica Konstytucji 3 MajaRocznica Konstytucji 3 Maja - Sunday, May 3, 2015

3 maja 2015 roku obchodziliśmy 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej to okazji uczniowie klas V – VI pod opieką pani Krystyny Jedynak przygotowali okolicznościowy apel. Przybliżyli młodszym kolegom  historię  jej uchwalenia.
 read more ...

Kolejna teatralna przygodaKolejna teatralna przygoda - Tuesday, April 28, 2015

 

28 kwietnia 2015 roku uczniowie klas I-III wyruszyli po raz kolejny na teatralną wyprawę do Krakowa, aby obejrzeć w Teatrze Ludowym spektakl pt. “Pyza za wielką wodą”. Teraz mieli możliwość zobaczenia dalszych losów Pyzy Mazowieckiej, którą poznali jesienią, oglądając przedstawienie pt. “Pyza na polskich dróżkach”.Tym razem ciekawa świata Pyza, wyrusza w swoją kolejną podróż aż za Ocean, czyli do Ameryki.
 read more ...

Dzień ZiemiDzień Ziemi - Wednesday, April 22, 2015

 

22 kwietnia,obchodzony jest Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie uczestniczący w zajęciach kółka artystycznego wystapili z okolicznościowym przedstawieniem.
 read more ...

Zebranie z rodzicamiZebranie z rodzicami - Thursday, April 16, 2015

 

16 kwietnia 2015 roku odbyło się zebranie z rodzicami uczniów. Rodzice zostali zapoznani z proponowanymi ocenami końcoworocznymi swoich dzieci. Odbyło się także spotkanie  z policjantem z - panem Marcinem Jamrożym, który mówił o cyberprzemocy i innych zagrożeniach w sieci. Ciekawą prelekcję wygłosiła pani Ewa Lewińska z miechowskiego SANEPPIDu, która przedstawiła między innymi nowe badania naukowe dotyczące spożywania mięsa wieprzowego. Na zakończenie odbyła się degustacja soków i kanapek przygotowanych przez uczniów  ze zdrowych, ekologicznych produktów
 read more ...

Mój zdrowy jadłospisMój zdrowy jadłospis - Wednesday, April 15, 2015

Uczniowie klas I-III brali udział w konkursie plastycznym na temat “Mój zdrowy jadłospis”. Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji projektu “Owoce i warzywa w szkole”, współfinansowanego przez UE. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić za pomocą różnych technik plastycznych swój jadłospis, w którym będą posiłki zachęcające do jedzenia owoców i warzyw. Mali artyści wykazali się niezwykłą pomysłowością i oryginalnością.
 read more ...

Zasadziliśmy nowe drzewaZasadziliśmy nowe drzewa - Saturday, April 11, 2015

 

W sobotę, 11 kwietnia 2015 roku 16 uczniów z klas IV-V wzięło udział w akcji sadzenia drzewek. Akcją kierowali myśliwi z koła łowieckiego „Leśnik” Kraków. Z pomocą myśliwych uczniowie zasadzili  krzewy i drzewa owocowe w wyznaczonych miejscach na obrzeżach lasu. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na odpoczynek.  Panowie myśliwi przygotowali  ognisko i kiełbaski.  Kiedy uczniowie odzyskali siły, aktywnie wypoczywali na świeżym powietrzu.
 read more ...

“Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek”“Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek” - Friday, April 10, 2015

10 kwietnia 2015 roku uczniowie klas I – III dzięki  Internetowemu Teatrowi TVP dla szkół mieli możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego  pt. „Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek”,  zaprezentowanego przez Białostocki Teatr Lalek. Przedstawienie opowiadało o mającej pecha Żyrafie. Nikt nie chciał się z nią przyjaźnić, wszyscy bali się, że pech może być zaraźliwy, dlatego trzymali się od niej z daleka.
 read more ...

Mamy nowy plac zabawMamy nowy plac zabaw - Tuesday, March 31, 2015


W marcu przed budyniem naszej szkoły stanął nowy plac zabaw, który został wybudowany dzięki środkom Unii Europejskiej pozyskanym przez gminę Książ Wielki. Plac zabaw został utworzony dzięki przystąpieniu szkoły do projektu systemowego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki "Modernizacja oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych ".

 read more ...

Zmartwychwstał Pan!Zmartwychwstał Pan! - Tuesday, March 31, 2015

31 marca 2015 roku z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy V przygotowali uroczysty apel "Zmartwychwstał Pan". Z programem artystycznyn wystąpili także uczniowie oddziału przedszkolnego. W szkole gościliśmy księdza Macieja Stopnickiego - nowego proboszcza naszej parafii, który złożył wszystkim życzenia świąteczne. Najserdeczniejsze życzenia całej społeczności szkolnej złożyła też Pani Dyrektor. Po akademii odbył się konkurs wielkanocnych stroików.
 read more ...

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego - Monday, March 30, 2015
Rozpoczęła się rekrutacja do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Antolce na rok szkolny 2015/2016. Dzieci można zapisywać w terminie od 30 marca 2015 roku do dnia 17 kwietnia 2015 roku. O nowych zasadach naboru oraz o potrzebnych dokumentach, które należy zożyć w szkole  piszemy dalej.
 read more ...

Rekrutacja do klasy I - Monday, March 30, 2015

Rozpoczęła się rekrutacja do klasy I Szkoły Podstawowej w Antolce na rok szkolny 2015/2016. Do klasy I można zapisywać dzieci w terminie od 30 marca 2015 roku do dnia 17 kwietnia 2015 roku. O nowych zasadach naboru oraz o potrzebnych dokumentach, które należy zożyć w szkole  piszemy dalej.
 read more ...

Bilans zysków i stratBilans zysków i strat - Thursday, March 26, 2015

 

26 marca 2015 roku dla uczniów klas 0-III zostało zorganizowane zajęcie edukacyjne na temat zdrowego odżywiania, które przygotowała i prowadziła Małgorzata Kusarek. Maluchy zapoznały się z przykładowymi, zdrowymi posiłkami, które powinny spożywać w ciągu dnia. Zastanawiały się również nad pytaniem: dlaczego śniadanie jest takie ważne? Jakie produkty spożywcze wybierać, aby być zdrowym?
 read more ...

Niezwykłe astronomiczne zjawiskoNiezwykłe astronomiczne zjawisko - Friday, March 20, 2015

 

20 marca 2015 roku w Polsce miało miejsce częściowe zaćmienie Słońca, które z zaciekawieniem obserwowali nasi uczniowie. Była to niezwykła atrakcja astronomiczna, zdarzająca się w Polsce bardzo rzadko.  W tym dniu zasłonięte zostało aż 75% tarczy Słońca.  Tak duże zaćmienie obserwować będziemy w Polsce dopiero 12 sierpnia 2026 roku.
 read more ...

Powitaliśmy wiosnęPowitaliśmy wiosnę - Friday, March 20, 2015

W przeddzień nadejścia kalendarzowej wiosny uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami  postanowili pożegnać zimę, a powitać  już nową  porę roku – wiosnę. W tym celu wszyscy zebrali się na pobliskim, przyszkolnym terenie wraz z kolorowymi, pięknie ustrojonymi słomianym kukłami, czyli marzannami. Przy wtórze okrzyków „Marzanno, marzanno, ty zimowa panno, już cię żegnamy, bo na wiosnę czekamy!” słomiane kukły zostały spalone.
 read more ...

Teart Teart "Proszę słonia" - Wednesday, March 18, 2015

18 marca 2015 roku uczniowie klas I – III ponownie zasiedli na widowni internetowego teatru TVP. Tym razem mieli możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego  p.t. „Proszę słonia”, zaprezentowanego w teatrze im. H.CH. Andersena w Lublinie. Sztuka opowiada o kilkuletnim chłopcu, o imieniu Pinio, który ma problemy z rośnięciem. Spektakl ten dostarczył  maluchom wiele radości i satysfakcji.
 read more ...

Trwa budowa placu zabawTrwa budowa placu zabaw - Monday, March 16, 2015


Nasza szkoła przystąpiła do projektu systemowego "Modernizacja oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych ". Projekt jest w całości finansowany ze środków Unii Europejskiej.  Jest realizowanego w ramach Priorytetu IX, poddziałania: 9.1.1 Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej. Celem projektu jest podniesienie jakości pracy oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Antolce poprzez jego doposażenie w nowe pomoce dydaktyczne i budowę placu zabaw. Koszt projektu to około 90000 zł.

 read more ...

Dzień KobietDzień Kobiet - Monday, March 9, 2015

Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski przygotował uroczystą akademię. Z okolicznościowym przedstawieniem przygotowanym pod kierunkiem pani Ewy Doniec wystąpili uczestnicy zajęć artystycznych. Krótki program artystyczny zaprezentowali także uczniowie oddziału przedszkolnego, ktorych do występu przygotowała pani Bogusława Oczkowicz.
 read more ...

W internetowym teatrzeW internetowym teatrze - Friday, March 6, 2015

Po raz kolejny uczniowie klas 0-III brali udział jako widzowie w spektaklu Internetowanego Teatru TVP. Tym razem był to „Plastusiowy pamiętnik” Marii Kownackiej przedstawiony przez aktorów Teatru Polskiego z Bydgoszczy. Inicjatywa TVP to cenne uzupełnienie wypraw do teatru „na żywo”, ktora cieszy się w naszej szkole dużą popularnością.
 read more ...

Wycieczka do KrakowaWycieczka do Krakowa - Wednesday, February 25, 2015

25 lutego 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Program wycieczki był bardzo bogaty. Na początku uczniowie obejrzeli film „Pingwiny z Madagaskaru” w Cinema City. Potem udali się na Rynek Krakowski. Odwiedzili Kamienicę Hipolitów, gdzie obejrzeli wystawę Mieszczański dom. Następnie udali się do Podziemi Rynku, gdzie na głębokości kilku metrów odbyli 1,5 godzinną podróż w czasie.
 read more ...

Wyniki I etapu konkursu Wyniki I etapu konkursu "Drugie życie elektrośmieci" - Tuesday, February 24, 2015

Za nami I etap konkursu „Drugie życie baterii”. Jest to konkurs ogólnopolski, w którym w kategorii szkół podstawowych biorą udział 72 szkoły. Nasza szkoła znalazła się na 9 miejscu. Zespół uczniowski Eko-Power wykonał szereg zadań, które podlegały ocenie. Gratulujemy uczniom pomysłów i  życzymy dalszej owocnej pracy w następnym etapie!
 read more ...

Zajęcia w czasie ferii zimowychZajęcia w czasie ferii zimowych - Sunday, February 15, 2015

W czasie ferii zimowych w szkole organizowane będą zajęcia. Zapraszamy chętnych uczniów. Początek zajęć o godzinie 9.00. Harmonogram ferii zamieszczamy dalej.
 read more ...

WalentynkiWalentynki - Saturday, February 14, 2015

Z okazji Dnia Zakochanych Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole pocztę walentynkową. Do kolorowej skrzynki uczniowie wrzucali kartki z wyrazami sympatii dla koleżanek i kolegów. Kartki były wręczane w dniu 13 lutego na sali gimnastycznej przepięknie z tej okazji udekorowanej.
 read more ...

Zabawa karnawałowaZabawa karnawałowa - Saturday, February 14, 2015

14 lutego 2015 roku, w Dniu Świętego Walentego, w szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Z tej okazji uczniowie klasy III, VI oraz członkowie kółka artystycznego wystąpili z przedstawieniami przygotowanymi pod kierunkiem pań: Małgorzaty Kusarek, Krystyny Jedynak oraz Ewy Doniec. Po przedstawieniach odbyła się zabawa taneczna. W przerwie między tańcami był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
 read more ...

Apel Apel "Higiena to zdrowie" - Friday, February 13, 2015

13 lutego 2015 roku członkowie Szkolnego Koła PCK w ramach szkolnych działań promujących zdrowy styl życia przygotowali apel o tematyce prozdrowotnej. Odgrywając różne scenki, w ciekawy i zabawny sposób przybliżyli swoim kolegom i koleżankom jak należy dbać o zdrowie.
 read more ...

Zebranie z rodzicamiZebranie z rodzicami - Thursday, February 12, 2015

12 lutego 2015 roku odbyło się wywiadowcze zebranie z rodzicami uczniów. Pani dyrektor podsumowała pracę szkoły za I półrocze roku szkolnego 2014/2015 i zapoznała rodziców  z wynikami klasyfikacji.Podczas zebrania ucziowie wystąpili z przedstawieniem pt.: "Higiena to zdrowie" przygotowanym pod kierunkiem pani Marty Gajos.
 read more ...

Odnieśliśmy sukces w konkursie Odnieśliśmy sukces w konkursie "Ożywić pola" - Saturday, February 7, 2015

Zostaliśmy laureatami Ogólnopolskiego Konkursu "Ożywić pola". W konkursie startowało ponad 130 szkół z całej Polski. Nasza szkoła jest w czołówce. Na razie nie zdradzono, które zajęliśmy miejsce, regionalne finały jeszcze trwają. Regionalny final dla małopolski odbył się 4 lutego 2015 roku w Szkole Podstawowej w Kozłowie. Najlepszym szkołom  wręczono nagrody za zaangażowanie w ochronę przyrody i mądrą edukację ekologiczną. Gratulujemy uczniom i nauczycielom.
 read more ...

Zbierajmy zużyte baterie !Zbierajmy zużyte baterie ! - Friday, January 30, 2015

W naszej szkole prowadzimy zbiórkę zużytych baterii. Zachęcamy wszystkich do zbiórki tych niebezpiecznych odpadów. Elektroodpady wymagają szczególnego traktowania. Nie wyrzucaj ich razem z innymi odpadami. Przynieś zużyte baterie do naszej szkoły, gdzie gromadzimy je w specjalnych pojemnikach, a potem przekażemy do recyklingu. O tym, jak niebezpieczne są elektrośmieci można przeczytać dalej.
 read more ...

W teatrze - Królowa ŚnieguW teatrze - Królowa Śniegu - Wednesday, January 28, 2015

28 stycznia 2015 roku uczniowie klas I-III już po raz kolejny w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla Szkół mieli możliwość obejrzenia transmisji spektaklu teatralnego na motywach baśni H. Ch. Andersena "Królowa Śniegu", z Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, w reżyserii Jana Tomaszewskiego.. Tym razem zobaczyli jedną z najpiękniejszych baśni o miłości, przyjaźni, o odpowiedzialności za siebie i innych oraz o tym, co w życiu ważne i o co warto walczyć.
 read more ...

Eko - PowerEko - Power - Saturday, January 24, 2015

Od listopada działa w naszej szkole zespół Eko-Power zajmujący się problematyką ZSEE, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zespół ten zajmuje się ważnym problemem odpowiedzialnego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Jednym z jego zadań jest mobilizowanie społeczności szkolnej do podejmowania działań służących ochronie środowiska i zdrowiu człowieka. O działaniach zespołu można przeczytać w zakłace "Konkursy" lub klikając na "więcej"
 read more ...

Spotkanie z pielęgniarkąSpotkanie z pielęgniarką - Friday, January 23, 2015

 

23 stycznia 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pogadance zdrowotnej na temat higieny osobistej. Spotkanie poprowadziła pielęgniarka szkolna  - Pani Agata Orlicka. Dzieci dowiedziały się jak dbać o swoje ciało, które produkty higieniczne są dla nich odpowiednie,  jak żywienie wpływa na wygląd i samopoczucie. Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem, po zakończeniu prelekcji uczniowie zadawali mnóstwo pytań. Zapraszamy na kolejne spotkania.
 read more ...

Wystrzegaj się otyłości !Wystrzegaj się otyłości ! - Thursday, January 8, 2015

8 stycznia 2014 roku uczennice klasy V: Katarzyna Wiśniewska i Weronika Wlazło, pod kierunkiem pani Marty Gajos przygotowały i przedstawiły na zebraniu z Rodzicami prezentację pt. „Wystrzegaj się otyłości”. Walka z otyłością to kolejny punkt zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, które nasza szkoła stara się upowszechniać. Dziewczynki z klasy V przybliżyły Rodzicom odpowiedzi na pytania: Czym jest otyłość i nadwaga? Ile powinniśmy ważyć? Jakie produkty mamy uwzględniać w codziennej diecie? Czego unikać?
 read more ...

Konkurs kolędKonkurs kolęd - Friday, December 19, 2014

19 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbył się konkurs kolęd i pastorałek. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I - VI. Wyniki zostaną ogłoszone po przerwie świątecznej.
 read more ...

Bóg się rodzi !Bóg się rodzi ! - Friday, December 19, 2014

 

19 grudnia 2014 roku w naszej szkole odyło się przedstawienie jasełkowe, przygotowane pod kierunkiem pani Marii Turek. Z krótkim przedstawieniem wystąpili także uczniowie oddziału przedszkolnego. W każdej klasie odbyły się wigiline spotkania uczniów z nauczycielami i rodzicami. Wszyscy łamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia, po czym zasiedli do wigilijnego stołu.
 read more ...

W świątecznym nastrojuW świątecznym nastroju - Monday, December 15, 2014

15 grudnia 2014 roku uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym pt.“W świątecznym nastroju”. Uczestnicy konkursu mieli wykonać pracę plastyczną, tematycznie związaną ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Mali artyści posługując się różnymi technikami plastycznymi, wykazali się dużą pomysłowością.
 read more ...

Dokarmiamy ptakiDokarmiamy ptaki - Sunday, December 14, 2014

Zuchy z klasy III doskonale wiedzą, że zbliżająca się zima jest trudnym czasem dla ptaków. Dlatego też postanowili sprawdzić stan karmników rozwieszonych w ogrodzie szkolnym. Nie zapomnieli także o ptasich smakołykach. Karmniki zostały zapełnione: ziarnem, okruszkami chleba, słoninką.
 read more ...

Żywa lekcja historiiŻywa lekcja historii - Friday, December 12, 2014

12 grudnia 2014 r. gościliśmy w naszej szkole Grupę Artystyczną ARKONA, która przybliżyła naszym uczniom najważniejsze wydarzenia i daty z okresu Polski pierwszych Piastów. Treść tej żywej lekcji historii obejmowały informacje dotyczące kultury duchowej i materialnej dawnych Słowian. Aktorzy przybliżyli okres między rokiem 965 a 1138.
 read more ...

Mikołajkowe przedstawienieMikołajkowe przedstawienie - Saturday, December 6, 2014

5 grudnia 2014 roku uczniowie uczestniczący  w zajęciach teatralnych prowadzonych przez panią Ewę Doniec wystąpili z przedstawieniem mikołajkowym.
 read more ...

Wizyta Świętego MikołajaWizyta Świętego Mikołaja - Friday, December 5, 2014

5 grudnia do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj. Odwiedził wszystkie klasy i rozdał prezenty każdemu grzecznemu dziecku. Potem uczniowie uczestniczący w pozalekcyjnych zajęciach artystycznych wystapili z krótkim przedstawieniem mikołajkowym przygotowany pod kierunkiem pani Ewy Doniec. W tym dniu odbył się także konkurs na "czerwony mikołajkowy strój".
 read more ...

Konkurs plastycznyKonkurs plastyczny - Thursday, December 4, 2014

4 grudnia 2014 roku uczniowie klas 0- III wzięli udział w konkursie plastycznym, zorganizowanym w ramach realizacji programu “Owoce  i warzywa w szkole”. Uczestnicy konkursu mieli zrobić wyklejankę ulubionego owocu lub warzywa, posługując sie różnymi materiałami.
 read more ...

Zabawa andrzejkowaZabawa andrzejkowa - Sunday, November 30, 2014

Pełen czarów andrzejkowy wieczór zdarza się tylko raz w roku. Jak mówi stare polskie przysłowie "Na Świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja". W ten andrzejkowy wieczór życzymy wszystkim samych pomyślnych wróżb i spełnionych nadziei.

Jak bawili się uczniowie podczas andrzejkowego wieczoru, zobacz dalej.

 read more ...

Wróżby andrzejkoweWróżby andrzejkowe - Saturday, November 29, 2014

W przeddzień imienin Andrzeja, czyli 29 listopada przypada tradycyjny wieczór wróżb, zwany andrzejkami. Dlatego też zuchy z klas młodszych pamiętając o tym zwyczaju, a nie mogąc spotkać się w sobotni wieczór, zebrali się na sali gimnastycznej w dniu 28 listopada, aby miło spędzić czas na wspólnych zabawach i oczywiście wróżbach.

 

 read more ...

VIII miejsce w województwie dla naszej szkołyVIII miejsce w województwie dla naszej szkoły - Thursday, November 27, 2014

Znamy już wyniki V Edycji Konkursu "Odblaskowa szkoła". Komisja konkursowa oceniła 379 szkół województwa małopolskiego, które uczestniczyły w konkursie. Nasza szkoła zajęła VIII miejsce.Gratulujemy uczniom i nauczycielom

 read more ...

Żywa lekcja przyrodyŻywa lekcja przyrody - Tuesday, November 25, 2014

25 listopada uczniowie klas 0-VI oraz dzieci z przedszkola uczestniczyli w nietypowym spotkaniu z przyrodą. Podczas „Żywej lekcji przyrody” nasi uczniowie mogli z bliska obejrzeć przedstawicieli rzadkich i egzotycznych gatunków pajęczaków (skorpionów, ptaszników), płazów (ogoniastych i bezogonowych) i gadów. Dowiedzieli się również wielu ciekawych rzeczy o budowie i życiu tych zwierząt.
 read more ...

Zwiedziliśmy WawelZwiedziliśmy Wawel - Saturday, November 22, 2014

 

W sobotę, 22 listopada 2014 r. uczniowie klas IV – VI wzięli udział wycieczce do Krakowa. Głównym celem wycieczki było zwiedzenie Królewskiego Zamku na Wawelu. Uczniowie obejrzeli komnaty królewskie ich umeblowanie i wystrój. Zwiedzili także wystawę  „Wawel zaginiony”. Udali się do Katedry, by wspiąć się na wieże z Dzwonem Zygmunta, odwiedzić groby królewskie oraz groby wybitnych Polaków.
 read more ...

W świecie instrumentów dętychW świecie instrumentów dętych - Friday, November 21, 2014

Piętnastu młodych melomanów udało się po raz kolejny do Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, by wysłuchać koncertu ”Instrumenty jak aktorzy – instrumenty dęte drewniane”. Tym razem bohaterami koncertu były instrumenty dęte: flet, obój, saksofon i fagot. Orkiestrą dyrygowała Anna Duczmal-Mróz. 
 read more ...

Dzień Rzucania PaleniaDzień Rzucania Palenia - Thursday, November 20, 2014

Corocznie, w trzeci czwartek listopada, od ponad 30 lat obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia adresowany do wszystkich uzależnionych od nikotyny. W tym roku dzień ten obchodzony był 20 listopada. Z tej okazji uczniowie przygotowali przedstawienie „Sąd nad papierosem”, z którym wystąpili przed rodzicami podczas szkolnego zebrania. Z pomocą prezentacji multimedialnej uczniowie zapoznali także rodziców z zaleceniami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.
 read more ...

Prawidłowe żywienie uczniów klas młodszychPrawidłowe żywienie uczniów klas młodszych - Thursday, November 20, 2014

20 listopada 2014 roku dla uczniów klas 0-III zostały zorganizowane zajęcia edukacyjne na temat zdrowego odżywiania. W czasie tych zajęć  maluchy zapoznały się z piramidą zdrowego odżywiania dzieci. Dowiedziały się także, które produkty wybierać, aby być zdrowym, obejrzały również  prezentację  multimedialną pt. "Prawidłowe żywienie uczniów klas młodszych".
 read more ...

Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z RakiemZalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem - Thursday, November 20, 2014

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w programie „Szkoła promując zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”. Kodeks został opracowanego z inicjatywy głów państw i rządów Unii Europejskiej. Zawiera zestaw zaleceń, których stosowanie może zmniejszyć zachorowalność na nowotwory złośliwe, a także ograniczyć umieralność z ich powodu.
 read more ...

Święto NiepodległościŚwięto Niepodległości - Tuesday, November 11, 2014

Z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy V i VI pod kierunkiem pani Krystyny Jedynak.
 read more ...

Ślubowanie uczniówŚlubowanie uczniów - Friday, November 7, 2014

7 listopada 2014 roku, w dniu urodzin naszej Patronki, obchodziliśmy Święto Szkoły. Główną częścią tej uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów. Uczniowe złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły. Uroczystego pasowania na uczniów dokonała pani dyrektor. Świadkami tej doniosłej chwili byli: pan Marek Szopa -  Wojt Gminy w Książu Wielkim, pan Henryk Huma - przewodniczący Rady Gminy, pani Jolanta Nowak - kierownik ZEAS-u, dyrektorzy gminnych szkół oraz rodzice i uczniowie.
 read more ...

Uczniowie na Sesji Rady GminyUczniowie na Sesji Rady Gminy - Friday, October 31, 2014

Uczniowie wystąpili na Sesji Rady Gminy w Książu Wielkim z apelem do dorosłych o noszenie elementów odblaskowych. Do wszystkich użytkowników dróg skierowali następujące słowa: „Dbajcie o swoje bezpieczeństwo i zakładajcie odblaski. Taki element odblaskowy nie jest wielkim ciężarem, a potrafi uratować i zdrowie, i życie”. Potem rozdali wszystkim obecnym na sesji elementy odblaskowe i ulotki przypominające o konieczności ich noszenia.

 

 read more ...

Pokaz mody odblaskowejPokaz mody odblaskowej - Friday, October 31, 2014

W naszej szkole odbyl się pokaz odblaskowej mody. Wystąpili w nim przestawiciele każdej klasy. Popatrzcie, jak można pięknie wyglądać w odblaskach, a do tego bezpiecznie! Zachęcamy  wszystkich do noszenia elementów odblaskowych.
 read more ...

Przegląd odblaskowej piosenkiPrzegląd odblaskowej piosenki - Friday, October 31, 2014

Zanim ulicę przekroczysz,
otwórz szeroko swe oczy,
bo to bardzo ważna jest rzecz
by się na baczności wciąż mieć.
   

 read more ...

Bieg patrolowyBieg patrolowy - Thursday, October 30, 2014

 

30.10.2014 r. wyposażeni w kamizelki i elementy odblaskowe członkowie ZHP wzięli udział w odblaskowym biegu patrolowym do Strzygańca. Na trasie biegu na punktach kontrolnych na dzieci czekały różnorodne zadania do wykonaniana. Celem patrolu było dotarcie w lesie do mogił pomordowanych przez okupanta mieszkańców okolicznych wsi w latach 1939 -1945. Uczniowie posprzątali mogiły, zapalili znicze i uczcili pamięć rozstrzelanych modlitwą za zmarłych.
 read more ...

Odblaskowy łańcuchOdblaskowy łańcuch - Thursday, October 30, 2014

Nasza szkoła jest usytuowana bezpośrednio przy popularnej “siódemce”, jednej z najniebezpieczniejszych dróg w kraju. Dlatego też 30 października, w czas poprzedzający jeden z najbardziej „ruchliwych” okresów na drogach, w najbardziej statystycznie narażonym na wypadki drogowe czasie - uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej w Antolce utworzyli wzdłuż tej feralnej drogi żywy łańcuch dzieci w odblaskowych strojach i z transparentami, na których widniały hasła autorstwa uczniów. 
 read more ...

Praca piekarza w XXI wiekuPraca piekarza w XXI wieku - Tuesday, October 28, 2014

Podczas wycieczki do piekarni „Architekton” w Miechowie sprawdzaliśmy, jak dzisiaj wygląda pieczenie chleba. Śledziliśmy na żywo pracę piekarzy: ważenie ciasta, wyrabianie bochenków chleba, wkładanie ich do formy, a następnie do pieca, krojenie i pakowanie pieczywa . Poznaliśmy urządzenia piekarnicze, m. in. piec i garownię. Już wiemy ile ludzi pracuje, byśmy mogli każdego dnia cieszyć świeżym pieczywem w sklepie.
 read more ...

Wycieczka do młynaWycieczka do młyna - Tuesday, October 28, 2014

Uczniowie byli na wycieczce we młynie w Książu Wielkim. Celem wycieczki było zapoznanie się z historią młyna sięgającą 1938 r., pracą młynarza oraz urządzeniami elektrycznymi  stosowanymi w dzisiejszym młynie. Wycieczka do młyna dała także uczniom możliwość porównania sposobów pozyskiwania mąki dawniej i dzisiaj.
 read more ...

Nasze wypiekiNasze wypieki - Monday, October 27, 2014

We wtorek 21 października po lekcjach odbyły się zajęcia z pieczenia domowego chleba, w których uczestniczyło 15 uczniów z klas V-VI. Pod opieką pani dyrektor Małgorzaty Boryckiej i pani Marty Gajos, uczniowie piekli chleb w maszynach do pieczenia chleba, samodzielnie mielili ziarna pszenicy w termomixie i z uzyskanej mąki piekli bułeczki grahamki, zrobili również pszenną chałkę. Cała szkoła wypełniła się pięknym zapachem. Uczestnicy zadbali również o dodatki do chleba – zrobili domowe masło: śmietanowe, czosnkowe i roślinne oraz pastę jajeczną.
 read more ...

Wirtualna podróż do Wirtualna podróż do "Muzeum chleba" - Sunday, October 26, 2014

Ciekawym doświadczeniem była wizyta w wirtualnym „Muzeum chleba” w Radzionkowie. Siedząc wygodnie na sali, uczniowie oglądali dawną śląską kuchnię, piekarnię z dawnymi urządzeniami piekarniczymi, salę wypieków, wyposażenie sklepu, starą cukiernię, bacówkę. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również dawna sala szkolna oraz kolekcja komputerów.
 read more ...

Jak to dawniej byłoJak to dawniej było - Sunday, October 26, 2014

Pani Beata Oczkowicz, członek Koła Gospodyń Wiejskich w Antolce, zabrała nas w podróż w czasie podczas zajęć z pieczenia tradycyjnego chleba na zakwasie. Mogliśmy samodzielnie rozpalić w dawnym piecu chlebowym, zagniatać ciasto i wkładać gotowe bochenki do pieca. To było niezapomniane przeżycie! Używaliśmy tradycyjnych narzędzi: łopaty, pocioska, tylko drewniana dzieża nie wytrzymała próby czasu i zastąpił ją metalowy garnek.
 read more ...

Tydzień dobrego chlebaTydzień dobrego chleba - Saturday, October 25, 2014

Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w ogólnopolskiej kampanii „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2014”, która trwała od 16 do 23 października 2014 r. Akcję rozpoczęło SK PCK pod kierunkiem pani Marty Gajos, które podczas apelu zaprezentowało  prezentację multimedialną o historii i tradycjach związanych z chlebem. Dowiedzieliśmy się między innymi gdzie upieczono  pierwszy bochenek chleba, jak wyglądało dawniej pieczenie chleba, gdzie mielono zboże na mąkę.
 read more ...

W świecie instrumentów muzycznychW świecie instrumentów muzycznych - Friday, October 24, 2014

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie z cyklu Musica Ars Amanda, który odbył się 24 października o godz. 18:00 w Filharmonii Krakowskiej. Był to pierwszy z 6 koncertów odbywających się cyklicznie i przybliżający młodym melomanom świat muzyki symfonicznej.  Tytuł pierwszego koncertu brzmiał: „W świecie instrumentów. Solo i w orkiestrze - rzecz o instrumentach smyczkowych”.
 read more ...

Internetowa lekcja Internetowa lekcja "Opowieść o Żydach Polskich" - Thursday, October 23, 2014

23 października uczniowie wzięli  udział w lekcji internetowej na żywo z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Zajęcia były uzupełnieniem szkolnego programu nauczania i dały możliwość zapoznania się z częścią wystawy stałej wyżej wymienionego  muzeum. Uczniowie poznali zwyczaje, tradycje z życia codziennego Żydów polskich.
 read more ...

Teatralna przygodaTeatralna przygoda - Thursday, October 23, 2014

23 października 2014 roku uczniowie klas I-III wyruszyli na teatralną wyprawę do Krakowa. Obejrzeli z otwartymi z zaciekawienia ustami świetnie zrealizowany przez aktorów Teatru Ludowego w Krakowie spektakl “Pyza na polskich dróżkach”. Grane z niezmiennym powodzeniem od 8 lat przedstawienie wciąga nie tylko najmłodszych widzów w fascynującą przygodę z “polskością”- roztańczoną, rozśpiewaną, opartą na tradycjach i zwyczajach różnych regionów Polski.
 read more ...

Mleko pijemy, zdowo rośniemy !Mleko pijemy, zdowo rośniemy ! - Friday, October 17, 2014

 

W ramach programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej “Szklanka mleka” uczniowie klas I- VI pod opieką swoich wychowawców wykonali różnymi technikami plastycznymi plakaty, których celem jest promowanie picia mleka i jedzenia przetworów mlecznych. Na plakatach pojawiło sie wiele haseł, rymowanek autorstwa uczniów.
 read more ...

Koło Gospodyń dzieciomKoło Gospodyń dzieciom - Friday, October 17, 2014

W piękne jesienne popołudnie w świetlicy Koła Gospodyń Wiejskich w Antolce odbył się  „Odblaskowa piknik jesienny”.  Jego celem było nie tylko propagowanie aktywnych form wypoczynku na łonie przyrody, ale także propagowanie wśród dzieci i dorosłych, idei noszenia elementów odblaskowych . Organizatorami imprezy byli: Koło Gospodyń Wiejskich w Antolce i Cisiu, Rada Rodziców i  nauczyciele.
 read more ...

Ewakuacja z budynku szkołyEwakuacja z budynku szkoły - Friday, October 17, 2014

16 października 2014 roku sygnał alarmowy obwieścił uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Antolce konieczność ewakuacji z budynku z powodu zagrożenia pożarowego.
Na miejscu byli już strażacy z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Miechowie, którzy obserwowali ewakuację. Uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły sprawnie i  szybko, zaledwie w ciągu 2 minut i 20 sekund,  opuścili budynek szkoły.

 

 read more ...

Szkolenie z pierwszej pomocySzkolenie z pierwszej pomocy - Thursday, October 16, 2014

Realizując zadania z konkursu „Odblaskowa szkoła”, SK PCK zorganizowało pokaz z zakresu pierwszej pomocy. Do przeprowadzenia szkolenia zostało zaproszonych dwóch instruktorów pierwszej pomocy: pani Krystyna Rutkowska i pani Soltana Wilkosz z Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Pokaz odbył się w dwóch grupach uczniowskich: dla klas 0 – III i IV –VI oraz dla nauczycieli i rodziców.
 read more ...

Dzien Edukacji NaodowejDzien Edukacji Naodowej - Tuesday, October 14, 2014

 

14 października 2014 roku obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej, zwany popularnie Dniem Nauczyciela.  Z tej okazji w szkole odbyła się uroczysta akademia, na której gośćmi honorowymi byli: pan Marek Szopa - Wójt Gminy w Książu Wielkimu oraz pan Bogumił Kurylczyk - gminny redaktor. Uczniowie złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia i wstąpili z okolicznościowym przedstawieniem przygotowanym pod kierunkiem pani Ewy Doniec.

 

 read more ...

Pożegnaliśmy lato !Pożegnaliśmy lato ! - Saturday, October 11, 2014

9 października 2014 roku, to dzień w którym ruszyło spożywanie owoców i warzyw w klasach I-III oraz po raz pierwszy w oddziale, do którego uczęszczają dzieci objęte rocznym przygotowaniem przedszkolnym. Pierwszymi porcjami owocowo- warzywnymi, które ze smakiem zjadły dzieci były borówki oraz pomidory. W bieżącym roku szkolnym programem” Owoce i warzywa w szkole” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej  objętych jest 77 uczniów klas 0-III.
 read more ...

Warzywa i owoce w szkoleWarzywa i owoce w szkole - Thursday, October 9, 2014

9 października 2014 roku, to dzień w którym ruszyło spożywanie owoców i warzyw w klasach I-III oraz po raz pierwszy w oddziale, do którego uczęszczają dzieci objęte rocznym przygotowaniem przedszkolnym. Pierwszymi porcjami owocowo- warzywnymi, które ze smakiem zjadły dzieci były borówki oraz pomidory. W bieżącym roku szkolnym programem” Owoce i warzywa w szkole” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej  objętych jest 77 uczniów klas 0-III.
 read more ...

Zbieramy karmę dla leśnej zwierzynyZbieramy karmę dla leśnej zwierzyny - Saturday, October 4, 2014


W sobotę, 4 października 2014 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji zbierania pokarmu dla leśnej zwierzyny. Organizatorem jesiennej akcji było koło łowieckie „Leśnik” Kraków. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zbierały kukurydzę, żołędzie i kasztany, które są przysmakiem dzików, saren, jeleni, danieli, a także ptaków: sójek i bażantów.  

 read more ...

Przeciw przemocy i agresjiiPrzeciw przemocy i agresjii - Saturday, October 4, 2014

 

3.10.2014 r. aktorzy teatru "Inspiracja" wystawili sztukę "Blogerka" poruszającą tematykę agresji i przemocy. Na zakończenie aktorzy przeprowadzili z uczniami pogadankę. Zwrócili uwagę na konieczność reagowania na przemoc, agresję i udzielania pomocy ofiarom przemocy. O tym, jak reagować na przemoc można przeczytać dalej.
 read more ...

Teatralne RobaleTeatralne Robale - Friday, October 3, 2014

„Robale”- tym terminem określa się zwykle małe zwierzątka, które żyją wokół nas, ale których nie lubimy, a może nawet się boimy. Ulubieńcami, takimi jak koty czy psy, raczej się nie staną.

 

Czy teatr może zmienić nasze nastawienie do „nielubianych” robali? Okazuje się, że jeżeli takiego zadania podejmą się profesjonaliści z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, to w dowcipny sposób da się to zrobić.
 read more ...

Prawdziwy skarbPrawdziwy skarb - Friday, October 3, 2014

„Prawdziwy skarb” to tytuł przedstawienia o tematyce profilaktycznej, które w dniu 3.10.2014 roku oglądali uczniowie klas 0- III naszej szkoły. Spektakl ten pokazał uczniom, co jest najważniejszym, prawdziwym skarbem. Nie są to pieniądze, bogactwa, ani skarby, ale bezinteresowna przyjaźń. Z taką właśnie przyjaźnią spotkała się bohaterka przedstawienia- papuga, a prawdziwą jej przyjaciółką okazała się żółwica.
 read more ...

Pij mleko - będziesz wielki!Pij mleko - będziesz wielki! - Wednesday, October 1, 2014

Od 1 października 2014 roku 124 uczniów klas O- VI Szkoły Podstawowej w Antolce uczestniczy w programie “Szklanka mleka”, którego celem jest kształtowanie wśród dzieci dobrych, zdrowych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożywania mleka i przetworów mlecznych. W ramach tego programu uczniowie będą spożywać mleko białe UHT 0,25 L, 1,5% .

Program “Szklanka mleka” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

 read more ...

Dzień ChłopakaDzień Chłopaka - Tuesday, September 30, 2014
30 września każdego roku obchodzony jest Dzień Chłopaka. Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia:

 

Byście byli pomocni jak komputer,
Szybcy jak japoński skuter,
Sympatyczni jak maskotka
I słodziutcy jak szarlotka.

 

 read more ...

Trzymaj formę!Trzymaj formę! - Tuesday, September 30, 2014

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła po raz kolejny do realizacji programu propagującego zdrowy styl życia – „Trzymaj formę”. Promując dbałość o zbilansowaną dietę członkowie Szkolnego Koła PCK zadbali o zdrowy posiłek uczestników dyskoteki szkolnej. Uczniowie samodzielnie skomponowali i przyrządzili kolorowe kanapki. Główną atrakcją były świeżo wyciskane soki z owoców i warzyw przyniesionych z własnych upraw.
 read more ...

Nie święci garnki lepiąNie święci garnki lepią - Wednesday, September 24, 2014

Podczas wycieczki do Wygiełzowa uczniowie uczestniczyli w lekcji warsztatowej pod tytułem „Nie święci garnki lepią”. Zajęcia prowadzili garncarze, którzy zapoznali dzieci z różnymi technikami obróbki gliny, z historią garncarstwa w Małopolsce oraz z tradycyjnymi wyrobami garncarskimi. Uczestnicy warsztatów samodzielnie „lepili garnki” i próbowali swoich sił w toczeniu na kole garncarskim.
 read more ...

Wycieczka do WygiełzowaWycieczka do Wygiełzowa - Tuesday, September 23, 2014

19 września 2014 roku uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w wycieczce do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie w gmine Babice. Dzieci zwiedziły piękny skansen i zamek Lipowiec, zapoznając się z legendami i historią tych miejsc. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach edukacyjnych.
 read more ...

Sprzątaliśmy ŚwiatSprzątaliśmy Świat - Friday, September 19, 2014

Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania ekologiczna, której finał przypada zawsze w trzeci weekend września. Celem akcii jest zwrócenie  uwagi na osobisty wpływ każdego człowieka na środowisko przyrodnicze poprzez unikania tworzenia odpadów i selektywną ich zbiórkę. 19 września 2014 roku uczniowie  naszej szkoły aktywnie wzięli udział w tym przedsięwzięciu.
 read more ...

O zdrowym odżywianu w NiezwojowicachO zdrowym odżywianu w Niezwojowicach - Thursday, September 18, 2014

W ramach programu współfinansowanego ze środków UE “Owoce i warzywa w szkole”uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Antolce odwiedzili już po raz drugi gospodarstwo ekologiczne państwa Król w Niezwojowicach koło Racławic. Gospodarstwo to wpisane jest do Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Tym razem mali podróżnicy odwiedzili gospodarstwo ekologiczne w celu zebrania i przetworzenia tego, co zasadzili wiosną na poletkach ekologicznych, czyli owoców dyni.
 read more ...

Dorośli, noście odblaski!Dorośli, noście odblaski! - Tuesday, September 16, 2014

Od  31 sierpnia 2014 roku noszenie odblasków jest obowiązkowe dla  wszystkich pieszych, poruszających się po zmierzchu poza terenem  zabudowanym. Dotychczas taki obowiązek dotyczył tylko dzieci poniżej 15. roku życia. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dlatego też uczniowie naszej szkoły na pierwszym zebraniu z rodzicami zaapelowali, aby dorośli nosili odblaski.
 read more ...

W teatrzeW teatrze - Friday, September 12, 2014

12 września bieżącego roku uczniowie klas I-VI  zasiedli na „widowni” inernetowego teatru TVP. Oglądali na żywo przedstawienie transmitowane ze Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowiach pt.”Krawiec Niteczka”, wyreżyserowane przez Zbigniewa Głowackiego na motywach baśni Kornela Makuszyńskiego. O zainteresowaniu dzieci spektaklem świadczy fakt, że na zakończenie przedstawienia spontanicznie zaczęł bić brawo.
 read more ...

Witamy nowy rok szkolnyWitamy nowy rok szkolny - Monday, September 1, 2014

1 września 2014 roku nowy rok szkolny uroczyście witało 135 uczniów z klas 0-VI oraz 25 przedszkolaków z punktu przedszkolnego. Pani dyrektor powitała uczniów, rodziców, nauczycieli oraz gości: księdza kanonika - Wiesław Hart i pana Grzegorza Janusa - zastępcę Wójta Gminy w Książu Wielkim.
 read more ...

 Print   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Privacy Statement  |  Terms Of Use