Saturday, July 4, 2020 Register   Login   
 
Rok szkolny 2013/2014
Żegnaj szkoło !Żegnaj szkoło ! - Friday, June 27, 2014

27 czerwca 2014 roku uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014. Szóstoklasiści na zawsze pożegnali się z naszą szkołą. Na akademii obecny był  pan Henryk Huma - Przewodniczący Rady Gminy w Książu Wielkim, a także rodzice uczniów. Z programem artystycznym wystąpili uczniowie klasy VI i V. Pani dyrektor rozdała świadectwa, dyplomy i nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu. Uczniowie i nauczyciele udali się na zasłużony wakacyjny odpoczynek.
 read more ...

Zdobyliśmy Puchar NadleśniczegoZdobyliśmy Puchar Nadleśniczego - Wednesday, June 18, 2014

Uczniowie klasy IV,  V i VI wzięli udział w Turnieju Szkół o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Miechów zorganizowany z okazji 90-lecia Lasów Państwowych. W Turnieju wzięły udział cztery szkoły: SP Nr 1 i SP Nr 2 z Miechowa, SP z Widomej i my. Rywalizacja przebiegała w czterech kategoriach: wiedzy, plakat i hasło z okazji 90-lecia Lasów Państwowych.  Nasza szkoła uzyskała najwięcej punktów i tym samym zostaliśmy zdobywcami Pucharu. Turniej odbył się w punkcie edukacyjnym w leśnictwie Goszcza. 
 read more ...

Wycieczka w Beskid ŚląskiWycieczka w Beskid Śląski - Monday, June 16, 2014

W sobotę 14 czerwca 2014 r. uczniowie klas III – VI po raz ostatni w bieżącym roku szkolnym wyruszyli na turystyczny szlak. Tym razem zdobywali szczyty Beskidu Śląskiego: Szyndzielnię, Klimczok i Skrzyczne. Pierwszą atrakcją był wyjazd gondolą na Szyndzielnię, a następnie piesza wędrówka na Klimczok. Interesującym przeżyciem okazał się też wyjazd ostatnio zmodernizowaną koleją krzesełkową na Skrzyczne. Niewątpliwie największych emocji dostarczył pobyt na skoczni narciarskiej w Wiśle – Malince.
 read more ...

Wykaz podręczników - Thursday, June 12, 2014

W zakładce "Edukacja"  zamieszczony został wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015. Wykaz podręczników można zobaczyć także klikając myszką na "więcej".
 read more ...

Dyplom za udział w turnieju tańcaDyplom za udział w turnieju tańca - Monday, June 9, 2014

 

Nasze uczennice - Weronika Nowak z klasy II oraz Weronika Pasternak z klasy III uczestniczyły w VII Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza Miasta Miechowa. Z rąk Burmistrza otrzymały dyplom uczestnictwa i puchar. Gratulujemy.
 read more ...

Ważne !!! Wyprawka szkolna - Friday, June 6, 2014

Do 11 czerwca 2014 roku należy składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów klasy II, III i VI na rok szkolny 2014/2015. Kryterium dochodowe wynosi 539 zł.
 
 read more ...

Dzień Ochrony ŚrodowiskaDzień Ochrony Środowiska - Thursday, June 5, 2014

Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Na akademii obecni byli: pan Jan Dyktyński – Nadleśniczy Nadleśnictwa Miechów, pani Bogusława Juzaszek – z Nadleśnictwa Miechów oaz nauczyciele ze szkół podstawowych: nr 1 w Miechowie, nr 2 w Miechowie, z Książa Wielkiego i z Książa Małego. Głównym punktem programu było podsumowanie Gminnego Konkursu Ekologicznego „Mój przyjaciel Las”.Każda klasa wystapiła z programem artystycznym.
 read more ...

Lekcja wolnościLekcja wolności - Wednesday, June 4, 2014

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Lekcja Wolności”,  organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach obchodów wydarzeń 1989 roku.  Finałem akcji była symboliczna „Lekcja wolności” przeprowadzona dla całej społeczności szkolnej przez panią Krystynę Jedynak w dniu 4 czerwca 2014 roku. W pięknie przystrojonej sali  uczniowie zasiedli przy „okrągłym stole”,  aby przeanalizować historię drogi Polaków do wolności.
 read more ...

Wyróżnienie dla AniWyróżnienie dla Ani - Wednesday, June 4, 2014

Ania Warchala z klasy II otrzymała wyrożnienie w Powiatowy Konkursie Recytatorskim "Poeci dzieciom", który odbył się w Pojałowicach. Pozostałe uczennice biorące udział w tym konkursie nagrodzono dyplomami uczestnictwa i skromnymi upominkami.
 read more ...

Wyprawa do krainy OzWyprawa do krainy Oz - Tuesday, June 3, 2014

3 czerwca 2014 r. uczniowie klas IV – VI naszej szkoły obejrzeli spektakl w Teatrze im. J.Słowackiego w Krakowie zatytułowany „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Przedstawienie zrealizowano na podstawie powieści fantastycznej Lymana Franka Bauma, a wyreżyserował je Jarosław Kilian. Uwagę uczniów przykuła piękna scenografia i niespotykane dotychczas w teatrze efekty specjalne.  Spotkanie ze sztuką zorganizowała p .Grażyna Łysek, a opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowała też p. Małgorzata Borycka..
 read more ...

Dzień DzieckaDzień Dziecka - Monday, June 2, 2014

2 czerwca 2014 roku w szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Tego dnia dla dzieci zorganizowano wiele atracji. Uczniowie wystąpili z przedstawieniem przygotowanym pod kierunkiem pani Ewy Doniec. Była też loteria fantowa przeprowadzona przez uczniów klasy VI, a na zakończenie odbyły się zawody sportowe. Zwycięzcy sportowych zmagań nagrodzeni zostali skromnymi upominkami. Wszyscy uczniowie otrzymali pączki i soczki ufundowane przez Wóta Gminy w Książu Wielkim.
 read more ...

Wyiki OBUT i DUMaWyiki OBUT i DUMa - Saturday, May 31, 2014

Znamy już wyniki ogólnopolskiego badania umiejętności matematycznych uczniów klasy III i klasy V. Uczniowie klasy III pisali test OBUT (Ogólnopolskie Badanie Umiejętnoci Trzecioklasisty), a uczniowie klasy V - DUMa (Diagnozowanie Umiejętności Matematycznych). Na razie otrzymaliśmy wyniki poszczególnych uczniów. W najbliższym czasie dowiemy się, jak nasi uczniowie wypadli na tle szkół w całej Polsce,.
 read more ...

IX Gminny Konkurs Ekologiczny IX Gminny Konkurs Ekologiczny "Mój przyjaciela las" - Thursday, May 29, 2014

29 maja 2014 roku w naszej szkole odbył się IX Gminny Konkurs Ekologiczny "Mój przyjaciel las". W tym roku przyświecało mu hasło: "Po zdrowie do lasu". Z testem wiedzy zmagało się 37 uczniów z 5 szkół podstawowych: z Miechowa (nr 1 i nr 2), Książa Wielkiego, Książa Małego i Antolki. Wyniki testu poznamy w późniejszym terminie. Wkrótce rozstrzygnięty zostanie także konkurs plastyczny i multimedialny.  Zwycięzców poznamy podczas uroczystej akademii w dniu 6 czerwca 2014 roku, na którą serdecznie zapraszamy.
 read more ...

Konkurs o Janie Pawle IIKonkurs o Janie Pawle II - Wednesday, May 28, 2014

Nasi uczniowie uczestniczyli w Powiatowym Konkursie  Wiedzy o Janie Pawle II, który był zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Książu Małym. W konkursie brali udział uczniowie z ze  Szkół Podstawowych w Miechowie (nr 1 i nr 2),  Antolki, Książa Wielkiego, Przybysławic i Książa Małego. Konkurs odbył się w kategorii wiedza, konkurs literacki i konkurs plastyczny. Uczniów przygotowywała pani Maria Turek.
 read more ...

Dzień MamyDzień Mamy - Monday, May 26, 2014

 

Tradycyjnie już 26 maja w dzieci z klas 0 - III pod opieką swoich wychowawczyń przygotowały program artystyczny dla swoich mam. Były wiersze, rymowanki,  a nawet małe scenki teatralne. Na zakończenie uczniowie wręczyli swoim mamusiom własnoręcznie wykonane upominki. Było to z pewnością wzruszające przeżycie zarówno dla mam, jak i ich ukochanych pociech.
 read more ...

O pszczołach, warzywach i ... historii w NiezwojowicachO pszczołach, warzywach i ... historii w Niezwojowicach - Monday, May 26, 2014

W ramach programu współfinansowanego ze środków UE "Owoce w szkole” uczniowie klas I-III zwiedzili gospodarstwo ekologiczne państwa Król w Niezwojowicach koło Racławic. Gospodarstwo to wpisane jest do Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Mali podróżnicy dowiedzieli się między innymi, czym są ekologiczne uprawy, poznali życie pszczelej rodziny, dzieci zobaczyły również jak wygląda ul “od środka”, degustowały świeży miód i zrobiły sobie z pszczelego wosku świece.
 read more ...

Uzyskaliśmy tytuł Uzyskaliśmy tytuł "Szkoła w ruchu" - Sunday, May 25, 2014

Z Ministerstwa Edukacji Narodowej otrzymaliśmy wiadomość mailową nastepującej treści: "Gratulacje. Osiągnięcia zgłoszone w ramach akcji "Ćwiczyć każdy może" zostały zaakceptowane. Twoja szkoła otrzymuje tytuł Szkoły w Ruchu!". Cieszymy się i gratulujemy uczniom i nauczycielom naszej szkoły biorącym udział w akcji.
 read more ...

Z wizytą w teatrzeZ wizytą w teatrze - Saturday, May 24, 2014

Uczniowie klas IV-VI obejrzeli  w łódzkim Teatrze „Pinokio” sztukę  pt. „Oskar i Pani Róża”. Było to dla uczniów niezwykłe przeżycie, gdyż mogli obejrzeć spektakl  na żywo, choć bez opuszczania szkoły. Stało się to możliwe dzięki ogólnopolskiemu projektowi „Internetowa Telewizja TVP dla Szkół”, w którym nasza szkoła uczestniczy. Warunkiem udziału w kodowanej, bezpłatnej transmisji jest dostęp do szerokopasmowego internetu  i spełnienie odpowiednich wymogów  technicznych, a z tym nasza szkoła nie ma problemów.
 read more ...

Lista kandydatów do punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego - Friday, May 23, 2014

Zapraszamy do zapoznania się z listą kandydatów do punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego i klasy I Szkoły Podstawowej w Antolcena na rok szkolny 2014/2015. Informujemy, że są wolne miejsca do punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego i można jeszcze zapisywać dzieci.
 read more ...

Wycieczka do obszaru Natura 2000Wycieczka do obszaru Natura 2000 - Wednesday, May 21, 2014


21 maja 2014 r. uczniowie klasy V i IV pod opieką Pani dyr. Małgorzaty Boryckiej i Krystyny Jedynak udali się na zajęcia terenowe do rezerwatów przyrody - obszarów Natura 2000: Wały i Kalina Lisiniec. Zajęcia prowadzili przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z Krakowa. W rezerwatach odnaleźliśmy stanowiska wielu roślin podlegających ścisłej ochronie i wpisanej do Czerwonej Księgi Roślin, między innymi dziewięćsiła popłocholistnego i obuwika.

 read more ...

Wirtualny spacer po muzeachWirtualny spacer po muzeach - Saturday, May 17, 2014

Uczniowie klas IV – VI naszej szkoły podczas lekcji języka polskiego wybrali się na wirtualny spacer po Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie. Podczas lekcji wykorzystano sprzęt multimedialny i uruchomiona została odpowiednia strona na ekranie. Efekt był doskonały! A uczniowie zachwyceni. Lekcja odbyła się w zwiąku z obchodzodami Międzynarodowego Dnia Muzeów (18 maja). W Polsce poprzedza je Noc Muzeów, kiedy to muzea otwierają swoje podwoje dla zwiedzających także nocą i co najważniejsze, za darmo.
 read more ...

DyskotekaDyskoteka - Friday, May 16, 2014

16 maja po zajęciach lekcyjnych uczniowie klasy VI zorganizowali dyskotekę, na którą zaprosili swoich młodszych kolegów. Opiekę nad uczestnikami zabawy sprawowały panie: Grażyna Łysek, Elżbieta Szopa, Bożena Broda i Małgorzata Borycka, ale jej organizacją zajęli się uczniowie. Chętnych do tańca w takt dyskotekowych rytmów było wielu. Wspólne spędzenie popołudnia sprzyjało integracji społeczności szkolnej. Uczniowie skorzystali z poczęstunku, przygotowanego przez jedną z mam, za co Jej serdecznie dziękujemy.
 read more ...

XIII Bieg SienkiewiczowskiXIII Bieg Sienkiewiczowski - Thursday, May 15, 2014

15 maja 2014 r. 10 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w XIII Biegu Sienkiewiczowskim. Do zawodów przystąpiło 142 uczestników z 5 szkół: SP nr 1 w Miechowie, SP nr 2 W Miechowie, SP w Antolce, SP w Książu Wielkim, SP w Kozłowie. Trasa prowadziła ulicami: Szewską, Nową, Bema i Traugutta. Organizatorem biegu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Miechowie.
 read more ...

Sherlock Holmes OrtografiiSherlock Holmes Ortografii - Wednesday, May 14, 2014

14 maja 2014 r. trzy uczennice wyłonione w drodze eliminacji szkolnych wzięły udział w XIII edycji Konkursu Ortograficznego o zasięgu powiatowym „Sherlock Holmes Ortografii”. Konkurs ten organizuje Szkoła Podstawowa Nr 1 w Miechowie. Komisja konkursowa dokona oceny testów i ogłosi wyniki w późniejszym terminie.
 read more ...

Finał międzyszkolnego Konkursu EkologicznegoFinał międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego - Tuesday, May 13, 2014

12 maja 2014 roku odbył się finał Międzydszkolnego Konkursu Wiedzy Ekologiczno - Przyrodniczej. Naszą szkole reprezentowało 5 uczniów: Katarzyna Wilk, Karolina Tkaczewska, Izabela Nowak, Przemysław Bartosik i Wojciech Galon. Uczniów przygotowywała pani Krystyna Jedynak. Finał odbył się w Szkole Podstawowej w Kozłowie. Brało w nim udział 30 finalistów z 4 szkół powiatu miechowskiego. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez koło "Leśnik" oraz firmę "Koba". Trzech najlepszych uczniów otrzymało w nagrodę wysokiej klasy tablety.
 read more ...

Spotkanie z pisarkąSpotkanie z pisarką - Tuesday, May 13, 2014

13 maja 2014 roku w ramach akcji “Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się spotkanie autorskie z Wiolettą Grzywnowicz, autorką  legend, bajek i opowiadań dla dzieci. Pisarka zaprezentowała małym słuchaczom bajkę pt "Lodowa pułapka” ze swojego zbioru noszącego tytuł” W krainie marzeń”. Skupienie, a potem liczne pytania do autorki, świadczyły o dużym zainteresowaniu  małych czytelników.
 read more ...

Lekcja w terenieLekcja w terenie - Tuesday, May 13, 2014

Uczniowie klasy IV wraz z panią Krystyną Jedynak w dniu 13 maja 2014 r. wybrali się na zajęcia terenowe do Książa Wielkiego. Pierwsza część zajęć, część przyrodnicza, odbyła się nad stawami w Książu Wielkim, a druga część zajęć, historyczna  - w zamku na Mirowie.  Uczniowie poznali organizmy żyjące w środowisku wodnym i  w strefie przybrzeżnej. Spotkali tu zatoczka rogowego, błotniaka stawowego, kaczki, łabędzie. W kolejnej części zajęć poznali historię zamku Mirów.
 read more ...

Konkurs recytatorskiKonkurs recytatorski - Monday, May 12, 2014

9 maja 2014 roku  w naszej szkole w ramach realizacji programu “Owoce w szkole”“odbył się konkurs recytatorski klas młodszych. Celem konkursu było propagowanie zdrowego odżywiania. Każda klasa była reprezentowana przez kilku recytatorów, którzy nie tylko dobrze opanowali treść swoich wierszy, ale także za pomocą odpowiedniej intonacji głosu, gestu, czy też rekwizytów starali się jak najpiękniej zaprezentować wybrane przez siebie utwory.
 read more ...

Święto Konstytucji 3-go MajaŚwięto Konstytucji 3-go Maja - Monday, May 5, 2014

3 maja 2014 r. obchodziliśmy 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej to okazji uczniowie klas IV – VI pod opieką p. Grażyny Łysek przygotowali okolicznościowy apel. Przybliżyli młodszym kolegom okoliczności jej uchwalenia.

Konstytucja 3 Maja regulowała zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli.

 read more ...

Powiatowy Konkurs RecytatorskiPowiatowy Konkurs Recytatorski - Thursday, May 1, 2014

29 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w XI edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Poeci dzieciom”, który odbył się w Pojałowicach. Naszą szkołę reprezentowały: Emilia Koszewska (kl. I), Anna Warchala (kl. II), Patrycja Świstak (kl. III), Izabela Nowak, Aleksandra Banaś (KL. IV), Natalia Kiwacka (kl. V). Dziewczynki zaprezentowały utwory polskich poetów spoza kanonu lektur szkolnych. Wyniki konkursu poznamy wkrótce.
 read more ...

Dzień ZiemiDzień Ziemi - Wednesday, April 30, 2014

W naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Ziemi. Uczniowie pod kierunkiem pani Ewy Doniec przygotowali uroczysty apel, podczas którego wystąpili z krótkim przedstawieniem. Potem odbyła się lekcja otwarta prowadzona przez panią Ewę Doniec.
 read more ...

I i II miejsce w powiecie w konkursie plastycznymI i II miejsce w powiecie w konkursie plastycznym - Tuesday, April 29, 2014

 

Został rozstrzygnięty etap powiatowy IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci - "Bezpiecznie na wsi - nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu!" zorganizowanego przez KRUS. Nasi uczniowie osiągnęli w tym konkursie sukcesy. Emilka Koszewska z klasy I zajęła I miejsce w powiecie, a Danie Kustosz z klasy II – II miejsce w powiecie. Uczniów przygotowywały do konkursu panie: Małgorzata Kusarek i Aneta Stępień. Przed nami etap wojewódzki i ogólnopolski. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.
 read more ...

Nagrody w powiatowym konkursie ekologicznymNagrody w powiatowym konkursie ekologicznym - Tuesday, April 29, 2014

29 kwietnia 2014 roku w SP Nr 2 w Miechowie odbyło się rozdanie nagród i podsumowanie powiatowego konkursu pt. ,,Zdrowe lasy dla życia". W konkursie  wiedzy wzięło udział 80 uczniów z 12 szkół powiatu miechowskiego. W konkursie wiedzy uczeń klasy II – Miłosz Romanowski zajął II miejsce, a w konkursie plastycznym Izabela Oczkowicz, także z klasy II zajęła III miejsce. Uczniów przygotowywała pani Małgorzata Kusarek. Gratulujemy.
 read more ...

Gminny Konkurs Języka AngielskiegoGminny Konkurs Języka Angielskiego - Monday, April 28, 2014

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Książu Małym. Uczniowie zmagali się z testem wiedzy i prezentowali swoje umiejętności recytatorskie. W teście wiedzy  I miejsce zajął uczeń klasy III - Mateusz Miś,  wyróżniono  Izabelę Nowak z kl. VI. W części recytatorskiej wyróżnienie zdobyła uczennica klasy II - Weronika Nowak, a  Julia Kucharska z klasy VI zdobyła III miejsce. Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem pań: Agatay Zegan i Zofii Karpy. Gratulujemy.
 read more ...

III miejsce w powiatowym konkursie wielkanocnymIII miejsce w powiatowym konkursie wielkanocnym - Friday, April 25, 2014

Uczennica klasy I - Emilka Koszewska zajęła III miejsce w powiatowym konkursie "Wielkanoc w sztuce ludowej i malarskiej" w kategorii "stroiki wielkanocne" przeprowadzonym przez Centrum Kultury i Sportu w Miechowie. Gratulujemy.
 read more ...

Wielkanocny apelWielkanocny apel - Thursday, April 17, 2014

16 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przygotowany przez uczniów klasy IV pod kierunkim pani katechetki - Marii Turek. Z okolicznościowym programem artystycznym wystapiły także dzieci z oddziału przedszkolnego, które do występu przygotowała pani Bogusława Oczkowicz.
 read more ...

Kiermasz świątecznyKiermasz świąteczny - Wednesday, April 16, 2014

Dnia 16 kwietnia 2014 roku odbył się w naszej szkole kiermasz wielkanocnych ozdób zorganizowany przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Ewy Doniec. Oferowano przygotowane przez dzieci z klas IV - VI pisanki, witraże, malowane na szkle rysunki i inne dekoracje świąteczne. Kiermasz cieszył się wielkim zinteresowaniem uczniow i nauczycieli.
 read more ...

Akcja sadzenia drzewekAkcja sadzenia drzewek - Saturday, April 12, 2014


W sobotę, 12 kwietnia 2014 roku odbyła się kolejna akcja w ramach programu „Ożywić pola”. Dziesięcioro uczniów pod opieką pań: Małgorzaty Boryckiej i Bożeny Brody wzięło udział w akcji sadzenia drzewek i krzewów na obrzeżach lasu i w remizach śródpolnych w Cisiu i Cisiej Woli. Jak przystało na prawdziwych ekologów, uczestnicy akcji dotarli na miejsce na rowerach. Prace nadzorował myśliwy z Koła Łowieckiego "Leśnik" Krakow.  

 read more ...

Sukcesy w konkursie BRDSukcesy w konkursie BRD - Thursday, April 10, 2014

10 kwietnia 2014 roku nasi uczniowie: Katarzyna Wilk, Izabela Kustosz, Wiktor Wachowicz i Dominik Beneś oraz zawodniczka rezerwowa - Katarzyna Nowak brali udział w Turnieju BRD (Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym).  Do turnieju stanęło 13 szkół z powiatu miechowskiego.  Nasi uczniowie odnieśli w tym konkursie sukces. Zdobyli I miejsce w gminie i III miejsce w powiecie. Uczniów przygotowywała pani Ewa Doniec. Gratulujemy uczniom i pani Ewie Doniec.
 read more ...

Szkolny konkurs recytatorskiSzkolny konkurs recytatorski - Monday, April 7, 2014

7 kwietnia 2014 r. odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego „Poeci dzieciom”. Dziesięcioro uczniów klas IV – VI stanęło do rywalizacji o miano najlepszego recytatora literatury dziecięcej. Komisja konkursowa oceniała dobór tekstu, interpretację oraz charakteryzację i rekwizyty.  Zwycięzcami konkursu zostały: Izabela Nowak, Julia Kwiecień i Natalia Kiwacka i to one będą reprezentować naszą szkołę podczas XI edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w Pojałowicach.
 read more ...

Żywa lekcja historiiŻywa lekcja historii - Wednesday, April 2, 2014

2 kwietnia 2014 roku gościliśmy w naszej szkole Grupę Artystyczną Rekonstrukto, która wystąpiła z pokazem historycznym "Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka". Była to żywa lekcja historii, podczas której artyści prezentowali obyczaje i kulturę epoki, tradycyjny strój sarmaty, uzbrojenie i metody walki. Każdy też mógł z bliska obejrzeć broń, narzędzia tortur, stroje.
 read more ...

List Rzecznika Praw Dziecka do szóstoklasistówList Rzecznika Praw Dziecka do szóstoklasistów - Sunday, March 30, 2014

1 kwietnia 2014 roku szóstoklasiści napiszą pierwszy w swoim życiu poważny egzamin - zewnętrzny sprawdzian po klasie VI. Z tej okazji Rzecznik Praw Dziecka skierował do szóstoklasistów specjalne życzenia. List do szóstoklasistow zamieszczamy dalej. Dołączamy się do życzeń i mocno trzymamy kciuki. Powodzenia.
 read more ...

Mamy finalistę Małopolskiego Konkursu PrzyrodniczegoMamy finalistę Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego - Friday, March 28, 2014

Uczeń klasy VI, Wojciech Galon został finalistą Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Eliminacje wojewódzkie odbyły się 5 marca. W konkursie wzięło udział 195 uczniów. Ucznia przygotowywała pani Krystyna Jedynak. Gratulujemy Wojtkowi i pani Jedynak.
 read more ...

Szkoła w ruchuSzkoła w ruchu - Friday, March 28, 2014

 

Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może”, organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Akcja ta ma na celu zachęcenie uczniów do aktywnego uczestniczenia w zajęciach ruchowych i podejmowania aktywności fizycznej w obszarze alternatywnych zajęć edukacyjnych, jak i pozalekcyjnych zajęć sportowych. O działaniach szkoły w ramach Roku Szkoły w Ruchu można przeczytać dalej.
 read more ...

Mamy 6 finalistów konkursuinformatycznegoMamy 6 finalistów konkursuinformatycznego - Friday, March 28, 2014

Spośród 11 uczniów uczestniczących w powiatowym konkursie informatycznym, sześciu zakwalifikowało się do eliminacji wojewódzkich - zostało więc finalistami tego konkursu. 28 marca 2014 r. uczniowi ci: Dominik Beneś, Mateusz Hencel, Izabela Kustosz, Katarzyna Nowak, Mateusz Otfinowski, Rafał Zapart (przygotowywanych przez p. Grażynę Łysek),  wzięło udział w wojewódzkim etapie konkursu informatycznego Baltie 2014. Gratulujemy uczniom i pani Grażynie Łysek i życzymy zakwalifikowania się do etapu międzynarodowego.
 read more ...

Dzień Zdrowej ŻywnościDzień Zdrowej Żywności - Thursday, March 27, 2014

27 marca 2014 r. członkowie Spółdzielni Uczniowskiej, pod opieką p. Grażyny Łysek, zorganizowali dzień zdrowej żywności pod hasłem „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Do akcji włączyli się też członkowie Samorządu Uczniowskiego (z p. Ewą Doniec) i Polskiego Czerwonego Krzyża (z p. Krystyną Jedynak). Dzień ten został poprzedzony rozmową na temat zasad zdrowego odżywiania.
 read more ...

Powitanie wiosnyPowitanie wiosny - Sunday, March 23, 2014

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Tego dnia, zgodnie z tradycją, uczniowie naszej szkoły żegnali zimę. Nadejście wiosny wszyscy świętowali w radosnych nastrojach. Z tej okazji Samorząd Uczniowskiwe, harcerze i zuchy przygotowały wiele atrakcji. Jedną z nich było przedstawienie na powitanie wiosny w wykonaniu zuchów z klasy II. Były także pokazy zumby, karaoke, loteria fantowa, palenie Marzanny oraz gry i zabawy sportowe.
 read more ...

Ptrzedstawienie na powitanie wiosnyPtrzedstawienie na powitanie wiosny - Saturday, March 22, 2014

21 marca 2014 roku zuchy z klasy II pod kierunkiem swojej wychowawczyni, Małgorzaty Kusarek zaprezentowały inscenizację pt."Powitanie Wiosny". Celem  przedstawienia było ukazanie walorów pięknej, radosnej pory roku, która nam nastała - Wiosny oraz zachęcenie do obserwacji zmian w przyrodzie. Brawa na zakończenie przedstawienia, świadczą, iż inscenizacja  wszystkim się podobała.
 read more ...

Śpiewać każdy możeŚpiewać każdy może - Saturday, March 22, 2014

21 marca 2014 roku, z okazji powitania wiosny w naszej szkole odbyły się występy karaoke. Wzięło w nich udział 10 uczniów. Wszyscy wykazali się talentem wokalnym, a niektórzy także dobrą znajomością języka angielskiego.
 read more ...

Pierwsze oznaki wiosnyPierwsze oznaki wiosny - Friday, March 21, 2014

Upragniona przez wszystkich pora roku zbliża się do nas wielkimi krokami. Widać już pierwsze oznaki wiosny. Na klombie przed szkołą pięknie rozkwitły krokusy, a w lesie za szkołą zaczynają bielić się zawilce. Czekamy na kolejne zdjęcia oznak wiosny.
 read more ...

Paperosy to śmierć !Paperosy to śmierć ! - Wednesday, March 19, 2014

19 marca 2014 r. w nasej szkole odbył się apel poświęcony szkodliwości nałogów p.t. „Papierosy to szybsza śmierć! Decyzja jest w twoich rękach!”.  Dwie inscenizacje przygotowali  członkowie Szkolnego Koła PCK opieką pani Krystyny Jedynak. Przedstawienia w sposób humorystyczny ukazały, jak niezdrowe może być palenie tytoniu dla młodego organizmu.
 read more ...

Sukscesy uczniów w konkursie informatycznymSukscesy uczniów w konkursie informatycznym - Monday, March 17, 2014

17 marca 11 uczniów klasy V i VI wzięło udział w etapie powiatowym konkursu Baltie 2014. Spośród nich najlepiej zadania wykonał Mateusz Otfinowski z klasy VI, ktory reprezentować będzie naszą szkołę w etapie wojewódzkim. Oprócz niego do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się  28 III w Sieciechowicach, zakwalifikowali się: Izabela Kustosz, Katarzyna Nowak, Rafał Zapart, Dominik Beneś, Mateusz Hencel.Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
 read more ...

Dzień KobietDzień Kobiet - Monday, March 10, 2014

 

10 marca w szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji Samorząd Uczniowski pod opieką pani Ewy Doniec przygotował okolicznościową część artystyczną. Na akademii wystąpili także nasi najmłodsi - dzieci z oddziału przedszkolnego.
 read more ...

Konkurs Piosenki EkologicznejKonkurs Piosenki Ekologicznej - Friday, March 7, 2014

7 marca 2014 roku uczennice naszej szkoły brały udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Ekologicznej. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 1 w Miechowie oraz Nadleśnictwo Miechów. Nasze uczennice prezentowały swoje umiejętności wokalne razem z uczniami ze szkół podstawowych w Miechowie (SP nr 1 i SP nr 2), Gołczy, Przybysławic i Swojczan.  Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

 

 read more ...

Nie zbliżaj się zuchu do maszyny  w ruchu !Nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu ! - Monday, March 3, 2014

3 marca 2014 roku uczniowie klas I-III oraz IV-VI uczestniczyli w spotkaniu z p. Lesławą Gawęcką z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W czasie tego spotkania dzieci obejrzały bajkę i prezentację multimedialną, których głównym przesłaniem było, iż brak wyobraźni oraz bezmyślność dużych i małych, to główna przyczyna wypadków w gospodarstwie rolniczym. Urządzeniami i maszynami rolniczymi powinni zajmować się tylko dorośli.
 read more ...

Kiermasz domowych wypiekówKiermasz domowych wypieków - Saturday, March 1, 2014


27 lutego b. r. zgodnie z polską tradycją obchodziliśmy tłusty czwartek.  Zwyczaj ten postanowili przybliżyć kolegom członkowie Spółdzielni Uczniowskiej działającej przy Szkole Podstawowej w Antolce pod opieką p. Grażyny Łysek. Tego dnia zorganizowali więc kiermasz domowych wypieków. Ponieważ tłusty czwartek kojarzy się głównie z pączkami, na szkolnym kiermaszu królowały właśnie te słodkości z różnym nadzieniem.

 read more ...

Ważne ! Rozpoczęła się rekrutacja do przedszkola - Friday, February 28, 2014

Rozpoczęła się rekrutacja do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Antolce na rok szkolny 2014/2015. Dzieci można zapisywać w terminie od 10 marca 2014 roku do dnia 31 marca 2014 roku. Rodzice dzieci, które już uczęszczają do przedszkola skałdają deklarację o kontunuowaniu wychowania przedszkolnego do dnia 3 marca 2014 roku.

O nowych zasadach naboru oraz o potrzebnych dokumentach, które należy zożyć w szkole  piszemy dalej.

 read more ...

Ważne ! Rozpoczęła się rekrutacja do klasy I - Friday, February 28, 2014

Rozpoczęła się rekrutacja do klasy I Szkoły Podstawowej w Antolce na rok szkolny 2014/2015. Do klasy I można zapisywać dzieci w terminie od 1 marca 2014 roku do dnia 15 kwietnia 2014 roku. O nowych zasadach naboru oraz o potrzebnych dokumentach, które należy zożyć w szkole  piszemy dalej.
 read more ...

WalentynkiWalentynki - Thursday, February 20, 2014

W szkole obchodziliśmy Święto Zakochanych. Została zorganizowana poczta walentynkowa. Uczniowie klas I-VI wrzucali walentynkowe kartki adresowane do kolegów i koleżanek do specjalnie przygotowanej skrzynki. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdawali życzenia do rąk własnych adresata. Wszyscy uczniowie szkoły zostali obdarowani przepięknymi kartkami z życzeniami.
 read more ...

Biwak w szkoleBiwak w szkole - Saturday, February 8, 2014


W dniach  6 i 7 lutego 2014 roku harcerze urządzii biwak w szkole. Tego typu forma spędzania ferii należy do tradycji naszej szkoły. W biwaku uczestniczyło 13 harcerzy. Wszyscy świetnie się bawili. 3 zastępy rywalizowały ze sobą w różnego rodzaju konkursach. Było także wiele gier, zabaw i harcerskich pląsów. Tradycyjnie w tym dniu odbyło sie przyrzeczenie harcerskie.

 

 read more ...

Feria w Książu WielkimFeria w Książu Wielkim - Friday, February 7, 2014

 

7 lutego 2014 roku uczniowie klasy II oraz jedna uczennica klasy III pod opieką p. Małgorzaty Kusarek brali udział w różnorodnych konkursach (plastycznym, wiedzy, w zabawie kalambury na odgadnięcie przysłów związanych ze zdrowiem) oraz w rozgrywkach sportowych. Organizatorem imprezy był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Książu Wielkim.
 read more ...

Zabawa karnawałowaZabawa karnawałowa - Thursday, February 6, 2014


5 lutego 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawie karnawałowej, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Książu Małym. Wsyscy świetnie się bawili przy dźwiękach najpopularniejszych przebojów w pięknie udekorowanej sali. Oprócz tańców były liczne konkursy z nagrodami. Gospodarze przygotowali smaczny poczęstunek: faworki, rogaliki, „domowy” chleb i masło.

 

 read more ...

Wycieczka do KrakowaWycieczka do Krakowa - Wednesday, February 5, 2014

Nasza szkoła przygotowała dla uczniów bogatą ofertę zajęć w czasie ferii zimowych. Jedną z atrakcji był wyjazd do Krakowa, który odbył się we wtorek 4 lutego 2014 r. Pobyt w mieście uczniowie klas III - VI rozpoczęli od wizyty w kinie Plaza i wspólnego obejrzenia filmu, opartego na faktach, a zatytułowanego „Biegnij, chłopcze, biegnij”.
 read more ...

Do siego roku !Do siego roku ! - Tuesday, February 4, 2014

Dobiegło końca I półrocze roku szkolnego 2013/2014. Społeczność naszej szkoły rozpoczęła ferie zimowe zabawą karnawałową. Uczestniczyła w niej duża  część młodzieży, ale też absolwenci naszej szkoły oraz licznie zgromadzeni rodzice. Spotkanie rozpoczęło się od występów artystycznych.
 read more ...

Artykuł w Łowcu PolskimArtykuł w Łowcu Polskim - Sunday, February 2, 2014

30 stycznia 2014 roku  w naszej szkole odbył się występ artystów cyrkowych.  Uczniowie mieli okazję podziwiać różnorakie sztuczki cyrkowe.  Artyści dali pokaz żonglerki, akrobacji, magii, tresury gołębi,  psa itp. Największą atrakcją  dla dzieci była możliwość wzięcia czynnego udziału w przedstawieniu.

W "Łowcu Polskim" oraz na stronie internetowej programu "Ożywić pola" ukazał się artykuł o kolejnych działaniach naszej szkoły w ramach programu aktywnej edukacji "Ożywić pola".  W tym roku program przebiega pod hasłem "Rok trznadla".

 read more ...

Harmonogram ferii zimowychHarmonogram ferii zimowych - Sunday, February 2, 2014

W czasie ferii zimowych w szkole organizowane będą różnorodne zajęcia. Każdy uczeń z pewnością z bogatej ofery znajdzie coś dla siebie. Dalej zamieszczamy harmonogram ferii.
 read more ...

CyrkCyrk - Thursday, January 30, 2014

 

30 stycznia 2014 roku  w naszej szkole odbył się występ artystów cyrkowych.  Uczniowie mieli okazję podziwiać różnorakie sztuczki cyrkowe.  Artyści dali pokaz żonglerki, akrobacji, magii, tresury gołębi,  psa itp. Największą atrakcją  dla dzieci była możliwość wzięcia czynnego udziału w przedstawieniu.
 read more ...

Zaproszenie na zabawę choinkowąZaproszenie na zabawę choinkową - Tuesday, January 28, 2014

 

Zapraszamy na zabawę choinkową, która odbędzie się w budynku Szkoły Podstawowej w Antolce w sobotę, 1 lutego 2014 roku o godzinie 14.30. W programie: przedstawienia noworoczne i zabawa taneczna.
 read more ...

Zaproszenie na zebranieZaproszenie na zebranie - Sunday, January 26, 2014


Bardzo serdecznie zapraszamy Rodziców na zebranie wywiadowcze, które odbędzie się w dniu 30 stycznia 2014 roku (w czwartek) o godzinie 15.30 w budynku Szkoły Podstawowej w Antolce. Celem zebrania będzie analiza i ocena  wyników nauczania i wychowania oraz podsumowanie pracy szkoły za I półrocze roku szkolnego 2013/2014.

 

 read more ...

Sukcesy plastyczne uczniówSukcesy plastyczne uczniów - Thursday, January 23, 2014

Nasi uczniowie brali udział w powiatowym konkursie plastycznym „Bajki Mickiewicza w sztuce malarskiej”, który przeprowadzony był przez Szkołę Podstawową w Jaksicach i objęty patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. Uczniowie naszej szkoły odnieśli w tym konkursie sukces wykazując się inwencją twórczą i zaangażowaniem.
 read more ...

Dzień Babci i DziadkaDzień Babci i Dziadka - Tuesday, January 21, 2014


Ty dziadziuniu dobrze wiesz, czego wnuk ci życzy:
zdrowia, skarbów jakich chcesz, szczęścia i słodyczy.
Niechaj dziadzio mój jedyny żyje długo i przyjemnie,
niech mu w szczęściu mkną godziny i niech ma pociechę ze mnie.

 read more ...

Próbny sprawdzianPróbny sprawdzian - Friday, January 10, 2014

10 stycznia 2014 r. trzynastu uczniów naszej szkoły pisało próbny sprawdzian szóstoklasistów. Był to test ponadprzedmiotowy, zawierający 20 zadań zamkniętych i 6 otwartych, na którego rozwiązanie szóstoklasiści mieli 60 minut. Test sprawdzał stopień opanowania przez uczniów pięciu standardów.
 read more ...

Przed Świętami Bożego NarodzeniaPrzed Świętami Bożego Narodzenia - Sunday, December 29, 2013

Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich szczególnym przeżyciem, także dla naszej szkolnej społeczności.  Do świąt przygotowywaliśmy się  już z początkiem grudnia. Na  korytarzu stanęła wielka choinka przystrojona bombkami i świecącymi lampkami. Każda klasa upiększała swoją salę lekcyjną  choinkami,  ozdobami świątecznymi i choinkowymi. W ostatnim dniu przed rozpoczęciem ferii świątecznych z pomocą rodziców urządzane były klasowe wigilie.
 read more ...

Konkurs kolędKonkurs kolęd - Saturday, December 28, 2013

Przed Świętami Bożego Narodzenia w szkole odbył się konkurs kolęd. Wzięli w nim udział uczniowi ze wszystkich klas. Juri wyłoniło zwycięzców konkursu, ale to na razie tajemnica. Wyniki konkursu poznamy w pierwszych dniach stycznia po powrocie do szkoły.
 read more ...

JasełkaJasełka - Friday, December 20, 2013

W naszej szkole co roku przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie wystawiają Jaselka. W tym roku przedstawili je 20 grudnia. Jasełka były przygotowane pod kierunkiem pani katechetki. Z krótką częcią artystyczną wystąpiły także dzieci z oddziału przedszkolnego. Występy zaprezentowane przez najmłodszych wprowadziły uczestników spotkania w prawdziwie świąteczną nastrój.
 read more ...

W świątecznym nastrojuW świątecznym nastroju - Monday, December 16, 2013


Uczniowie klas młodszych brali udział w konkursie plastycznym “W świątecznym nastroju”. Uczestnicy konkursu mieli wykonać pracę plastyczną, tematycznie związaną ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Mali artyści posługując się różnymi technikami plastycznymi, wykazali się dużą pomysłowością. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe.

 

 read more ...

Poznajemy Małą OjczyznęPoznajemy Małą Ojczyznę - Friday, December 13, 2013

Uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń brali udział w wycieczce do Miechowa. Celem wyjazdu było poznanie najważniejszych miejsc swojej “małej Ojczyzny” i jej historii. Pierwszym punktem wycieczki był Dworek Zacisze, następnie udali się do galerii “U Jaksy”.
 read more ...

Witaj Święty Mikołaju !Witaj Święty Mikołaju ! - Friday, December 6, 2013


Z okazji "Mikołajek" uczniowie uczestniczący w zajęciach artystycznych pod kierunkiem pani Ewy Doniec przygotowali przedstawienie "Witaj Mikołaju". Z inscenizacją wystąpili przed szkolną publicznością oraz rodzicami.

Widzowie dowiedzieli się, że w rzeczywistości św. Mikołaj  najprawdopodobniej urodził się w IV wieku w Patarze, mieście, które leżało na terenie dzisiejszej Turcji.

 read more ...

Wizyta Świętego MikołajaWizyta Świętego Mikołaja - Friday, December 6, 2013


6 grudnia - jak dobrze wiecie, święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie, i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda juz prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty.
Choć może czasem przykro świętemu, że nikt prezentów nie daje jemu.

 read more ...

XIII miejsce w województwie dla naszej szkołyXIII miejsce w województwie dla naszej szkoły - Thursday, December 5, 2013

IV Edycja Małopolskigo Konkursu "Odblaskowa szkoła" została rozstrzygnięta. Komisja konkursowa oceniła 254 szkoły województwa małopolskiego uczestniczące w konkursie. Nasz szkoła zajęła XIII miejsce.
 read more ...

"Ratujmy Mikołaja" - Thursday, December 5, 2013

5 grudnia 2013 r.  uczniowie  klas V obejrzeli film „Ratujmy  Mikołaja”.  Film opowiada, że niełatwo jest być Świętym Mikołajem. Film wprowadził uczniów w atmosferę zbliżających się mikołajek i  świąt Bożego Narodzenia, a wspólny wyjazd był okazją do integracji.
 read more ...

Dokarmiamy ptakiDokarmiamy ptaki - Wednesday, December 4, 2013

Zbliżająca się zima, to trudny czas dla ptaków- wiedzą o tym doskonale zuchy z klasy II, którzy w dniu 3 grudnia sprawdzili stan karmników rozwieszonych w ogrodzie szkolnym. Zadbali  także o smakołyki dla ptaków. Ptasia stołówka została zapełniona: ziarnem, okruszkami chleba, słoninką.
 read more ...

Spotkanie z dietetyczkąSpotkanie z dietetyczką - Monday, December 2, 2013

29 listopada 2013 roku w ramach programu współfinansowanego ze środków UE "Owoce w szkole" uczniowie klas I-III mieli zorganizowane spotkanie z dietetyczką, p. Ewą Kałuzińską. W czasie tego spotkania obejrzeli prezentację  multimedialną pt. "Zasady prawidłowego odżywiania". Wiele pytań do pani dietetyczki po prezentacji świadczy o ogromnym zainteresowaniu dzieci problematyką zdrowia.
 read more ...

AndrzejkiAndrzejki - Friday, November 29, 2013

 

Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Noc św. Andrzeja jest nocą niezwykła. Niezwykła była też zabawa andrzejkowa, która odbyła się 29 listopada w naszej szkole.
 read more ...

"Mój biegun" - Thursday, November 28, 2013

28 listopada 2013 r. siedemnaścioro uczniów klas IV i VI obejrzałoi film „Mój biegun”, zrealizowany na podstawie autentycznych wydarzeń. Historia porażonego przez prąd nastolatka wzruszyła młodych widzów, ale także uświadomiła im, że każdy (nawet niepełnosprawny) może realizować swoje pasje. A także, że wszystko zależy od człowieka, jego woli walki i konsekwentnego dążenia do celu.
 read more ...

W krainie witamin - owocowe szaszłykiW krainie witamin - owocowe szaszłyki - Friday, November 22, 2013

22 listopada 2013 roku w ramach programu "Owoce w szkole" odbyły się zajęcia:  Kraina Witamin – owocowe szaszłyki dla uczniów klas I-III. Uczniowie wykonywali kolorowe, pełne witamin, owocowe szaszłyki. Zajęcia poprzedzone były pokazem zgromadzonych owoców oraz pogadanką na temat ich wartości odżywczych, estetyki oraz higieny wykonywania i spożywania owocowych smakołyków.
 read more ...

Ustawa sześciolatkowa wchodzi w życieUstawa sześciolatkowa wchodzi w życie - Thursday, November 14, 2013

14 listopada 2013 roku wchodzi w życie tzw. ustawa sześciolatkowa. Zawarte w niej rozwiązania wprowadzają regulacje dotyczące obejmowania obowiązkiem szkolnym dzieci sześcioletnich. Datą wprowadzenia obowiązku szkolnego dla 6-latków pozostaje 1 września 2014 r.
 read more ...

Narodowe Święto NiepodległościNarodowe Święto Niepodległości - Tuesday, November 12, 2013

Z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie szkoły pod kierunkiem pani Krystyny Jedynak przygotowali uroczysty apel.
 read more ...

Dzień Patronki SzkołyDzień Patronki Szkoły - Thursday, November 7, 2013

W szkole obchodzono Dzień Patronki połączony ze  ślubowaniem uczniów klasy I. Uroczystość tę uświetnili swoją obecnością: wójt Gminy Książ Wielki, p. Marek Szopa, zastępca wójta, p. Grzegorz Janus, kierownik  ZEAS-u w Książu Wielkim, p. Jolanta Nowak, dyrektorzy szkół gminnych, pp. Alicja Pagór, Danuta Gajos, Jacek Kobyłka oraz licznie zgromadzeni rodzice.
 read more ...

Przed Wszystkimi ŚwiętymiPrzed Wszystkimi Świętymi - Thursday, October 31, 2013

Uczniowie naszej szkoły opiekują się pomnikiem w Strzygańcu. Pomnik ten znajduje się na skraju lasu „Strzyganiec” przy drodze E – 7 w miejscu masowych egzekucji dokonywanych przez Niemców w latach 1939 – 1945. Także i w tym roku uczniowie złożyli przed pomnikiem kwiaty i zapalili znicze.
 read more ...

Podsumowanie Podsumowanie "Odblaskowej szkoły" - Tuesday, October 29, 2013

29 października 2013 roku w SP w Antolce odbyło się uroczyste podsumowanie akcji „Odblaskowa szkoła”, odbywającej się w formie konkursu, której organizatorami byli między innymi: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Krakowie, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty.

Więcej o działaniach w ramach Odblaskowej Szkoły czytaj w zakładce - "Konkursy"

 read more ...

Odblaskowy łańcuchOdblaskowy łańcuch - Friday, October 25, 2013

106 uczniów z SP w Antolce utworzyło wzdłuż E-77  "żywy odblaskowy łańcuch". Mniej więcej tyle dzieci ponosi śmierć na drogach każdego roku (w 2012 roku w wypadkach drogowych zginęło 89 dzieci).  Wynika stąd, że naszej szkoły mogłoby już nie być!  Szanowni kierowcy! Pamiętajcie, te dzieci chcą bezpiecznie chodzić do swojej szkoły. Pozwólcie im na to! Pewnego dnia wśród nich mogą się znaleźć także wasze pociechy...
 read more ...

Zbiórka kukurydzyZbiórka kukurydzy - Wednesday, October 23, 2013

23 października 2013 r. uczniowie klasy VI wzięli udział w zbiórce kukurydzy dla zwierzyny łownej. Wspólna praca uczniów i myśliwych zaowocowała zbiórką około 3 ton nasion kukurydzy, które  będą jednym ze składników pokarmu dostarczanego zwierzętom w czasie zimy. Pomoże im przetrwać trudny okres, ale też uchroni rolnicze uprawy przed szkodami wyrządzanymi przez głodne dzikie zwierzęta.
 read more ...

Spotkanie strażaka z przedszkolakamiSpotkanie strażaka z przedszkolakami - Tuesday, October 22, 2013

22 października 2013 roku odbyło się spotkanie uczniów klasy 0 i klasy I ze strażakiem, panem Mirosławem Grędą – specjalistą do spraw Bezpieczeństwa i Higieny Pracy  i  Bezpieczeństwa Przeciwpożarowego. Celem spotkania było zapoznanie najmłodszych uczniów ze sposobami postępowania w razie pożaru.
 read more ...

Ruszyły owoce w szkoleRuszyły owoce w szkole - Wednesday, October 16, 2013

16 października 2013 roku uczniowie klas I- III Szkoły Podstawowej w Antolce już po raz kolejny rozpoczęli realizację programu “Owoce w szkole”. Okrzyki radości drugoklasistów oraz trzecioklasistów na widok wnoszonych gruszek i papryk,  świadczą , iż program cieszy się dużym powodzeniem wśród  dzieci, a owoce i warzywa bardzo im smakują.


Oprogramie można czytać w zakładce "Owoce w szkole".

 read more ...

Dzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji Narodowej - Monday, October 14, 2013


W szkole uroczyście obchodziiśmy Dzień Edukacji Narodowej, zwany popularnie Dniem  Nauczyciela. Uczniowie złożyli wszystkim pracownikom naszej szkoły życzenia, a Samorząd Uczniowski wystąpił z okolicznościowym przedstawieniem przygotowanym pod kierunkiem pani Ewy Doniec. Z krótkim przedstawieniem wystąpili także uczniowie oddziału przedszkolnego.

 

 read more ...

Odblaskowa dyskotekaOdblaskowa dyskoteka - Friday, October 11, 2013

11 października 2013 r. uczniowie klas I-VI oraz ich rodzice bawili się podczas „odblaskowej dyskoteki”, łącząc przyjemne z pożytecznym, bo oprócz tańca była jeszcze nauka związana z bezpieczeństwem na drodze. Była to kolejna impreza z elementami profilaktyki zorganizowana w ramach programu „Odblaskowa szkoła”. Warunkiem udziału w zabawie był odblaskowy element stroju.
 read more ...

W filharmonii W filharmonii - Thursday, October 10, 2013


Uczniowie klas IV – VI odwiedzili Filharmonię Krakowską, by  wziąć udział w koncercie symfonicznym przeznaczonym dla młodzieży szkolnej, odbywającym się w cyklu „Muzyka – sztuka warta pokochania”, wprowadzającym nastoletnią widownię w świat muzyki klasycznej. Po koncercie uczestnicy wycieczki pospacerowali uliczkami Starego Miasta, wstąpili do Sukiennic i kościoła Mariackiego, wysłuchali hejnału… Kraków nocą wywarł na nich ogromne wrażenie.

 read more ...

Próbna ewakuacjaPróbna ewakuacja - Tuesday, October 8, 2013

8 października odbyła się próbna ewakuacja uczniów i pracowników szkoły  z budynku. Pomocy udzielił Specjalista ds. BHP i  Ppoż. Mirosław Gręda, który przeprowadził instruktaż dla kadry pedagogicznej.  W charakterze obserwatorów udział wzięli Strażacy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Miechowie oraz strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Miechowie. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie - wszyscy opuścili budynek w czasie 2 minut i 15 sekund.
 read more ...

Hubertus ŚwiętokrzyskiHubertus Świętokrzyski - Sunday, October 6, 2013

 

W niedzielę, 6 października 2013 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach "Hubertusa Święokrzyskiego", które odbyły się w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Na uroczystość zaprosiło  nas Koło Łowieckie "Mirów". Uczniami opiekowały się panie: Malgorzata Borycka i Elżbiet Szopa.
 read more ...

W Górach Świętokrzyskich W Górach Świętokrzyskich - Saturday, October 5, 2013

5 października 2013 r. (w sobotę) uczniowie klas III – VI Szkoły Podstawowej w Antolce uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Wędrówkę po świętokrzyskich szlakach turystycznych rozpoczęli od Nowej Słupi. Na skraju Świętokrzyskiego Parku Narodowego dostrzegli klęczącą figurę św. Emeryka.
 read more ...

Zbieramy karmę dla leśnej zwierzynyZbieramy karmę dla leśnej zwierzyny - Friday, October 4, 2013

Wspólnie z kołem łowieckim "Leśnik" Kraków uczestniczyliśmy w zbiórce karmy dla zwierząt leśnych. Uczniowie naszej szkoły zbierali kukurydzę, inna grupa - kasztany. Dzieci zebrały 2 przyczepy kukurydzy. Na koniec akcji myśliwi zaprosili wszystkich do Tunela na gorącą grochówkę i kiełbaski. Dzieci mile spędziły czas przy wspólnym ognisku.
 read more ...

Dzieci żegnały latoDzieci żegnały lato - Tuesday, October 1, 2013


1 października 2013 r. uczniowie klas młodszych pod opieką swoich wychowawczyń  żegnali słoneczne lato, a witali kolorową jesień. Najważniejszą atrakcją tego spotkania było pieczenie kiełbasek przy ognisku. Nie zabrakło także wspólnych zabaw ruchowych i pląsów. Słoneczna pogoda dopisała, humory i apetyty też.

 

 read more ...

Zebranie z rodzicamiZebranie z rodzicami - Thursday, September 12, 2013

12 września 2013 r. odbyło się pierwsze zebranie z rodzicami uczniów. Celem zebrania było zapoznanie przybyłych z zadaniami szkoły w zakresie nauczania, wychowania, opieki oraz zapoznanie z planem nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym 2013/2014. W zebraniu wzięli także udział uczniowie, którzy przedstawili rodzicom prezentację multimedialną - "BEZPIECZEŃSTWO DZIECI W DRODZE DO SZKOŁY - rady dla rodziców".
 read more ...

Wycieczka rowerowaWycieczka rowerowa - Friday, September 6, 2013

6 września 2013 r. po lekcjach uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Antolce wraz z wychowawczynią, p. Grażyną Łysek, uczestniczyli w wycieczce rowerowej po najbliższej okolicy. Szóstoklasiści, ubrani w kamizelki odblaskowe, bezpiecznie pokonali drogę do Tochołowa.
 read more ...

Odblaskowa szkoła 2013Odblaskowa szkoła 2013 - Wednesday, September 4, 2013

Nasza szkoła w tym roku już po raz czwarty przystąpiła do akcji "Odblaskowa szkoła". Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe. Dla naszej szkoły bezpieczeństo uczniów to zadanie priorytetowe, gdyż budynek szkoły znajduje się przy bardzo ruchliwej trasie.
 read more ...

Witamy nowy rok szkolnyWitamy nowy rok szkolny - Sunday, September 1, 2013

2 września 2013 roku uroczyście przywitaliśmy nowy rok szkolny. Na uroczystej akademii gościliśmy księdza kanonika Wiesława Harta - proboszcza naszej parafii, zastępcę wójta - pana Grzegorza Janusa oraz rodziców uczniów. Pani dyrektor przywitała wszystkich przybyłych, ...
 read more ...

 Print   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Privacy Statement  |  Terms Of Use