4 lipca 2020 Rejestruj   Zaloguj   
 
Rok szkolny 2012/2013
Wykaz podręcznikow na rok 2013/2014 - 14 czerwca 2013

W zakładce "Edukacja"  zamieszczony został wykaz podręczników na rok szkolny 2013/2014. Wykaz podręczników można zobaczyć także klikając myszką na "więcej".
 więcej ...

Klasy I-III w multikinieKlasy I-III w multikinie - 7 maja 2013

7 maja 2013 roku uczniowie klas I- III pod opieką swoich wychowawczyń: Elżbiety Szopy, Anety Stępień i Małgorzaty Kusarek uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, do multikina. Mieli możliwość obejrzenia komedii animowanej pt. “Krudowie”, opowiadającej o przygodach rodziny jaskiniowców, która poszukiwała nowego domu. W poszukiwaniach tych towarzyszył im nowoczesny jaskiniowiec.
 więcej ...

Swięto Konstytucji 3 MajaSwięto Konstytucji 3 Maja - 3 maja 2013

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie wystąpili z krótką częścią artystyczną przygotowaną pod kierunkiem pani Grażyny Łysek.
 więcej ...

Spotkanie z pisarkąSpotkanie z pisarką - 29 kwietnia 2013

W ramach akcji “Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie klas I-III spotkali się z pisarką  -  Wiolettą Grzywnowicz, autorką  legend, bajek i opowiadań dla dzieci. Podczas spotkania autorskiego pisarka w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała uczniom o swojej pracy artystycznej, zaprezentowała  książki oraz przeczytała im kilka  utworów. Skupienie, a potem liczne pytania do autorki, świadczyły o dużym zainteresowaniu  małych czytelników.
 więcej ...

Dxien Otwarty SzkołyDxien Otwarty Szkoły - 26 kwietnia 2013

26 kwietnia 2013 r. odbył się Dzień Otwarty Szkoły dla rodziców dzieci sześcio i siedmioletnich. W programie Dni Otwartych była obserwacja zajęć edukacyjnych w klasie I, przeprowadzonych przez wychowawczynię klasy  Małgorzatę Kusarek. Następnie rodzice zwiedzlili szkołę (zaprezentowano sale lekcyjne, kąciki zainteresowań, pomoce dydaktyczne). Potem dyrektor przedstawiła prezentację multimedialną dotyczącą osiągnięć pierwszoklasistów oraz wymagań programowych.
 więcej ...

Wycieczka do KrakowaWycieczka do Krakowa - 25 kwietnia 2013

25 kwietnia 2013 r. uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w wycieczce do Krakowa.  Wędrówkę po grodzie Kraka rozpoczęli od Placu Matejki, gdzie mieli okazję zobaczyć Pomnik Grunwaldzki. Obejrzeli także bazylikę św. Floriana, w której pracował jako wikariusz Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II, Kościół Mariacki, Sukiennice. Zwiedzili także Muzeum Archeologiczne.  Na zakończenie dnia obejrzeli w Multikinie film p.t. „Krudowie”.
 więcej ...

Dzień ZiemiDzień Ziemi - 22 kwietnia 2013

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie klasy V i VI wystąpili z okolicznościowym przedstawieniem przygotowanym pod kierunkiem pani Ewy Doniec. Po akademii uczniowie sprzatali teren wokól szkoły i okoliczny las.
 więcej ...

Medale Medale "Zasłużony Przyjaciel Lsu" - 4 kwietnia 2013

Panie: Małgorzata Borycka i Krystyna Jedynak za szczególne dokonania w szerzeniu wiedzy o lesie i leśnictwie oraz promocję polskich lasów zostały uhonorowane przez Towarzystwo Przyjaciół Lasu medalami „Zasłużony Przyjaciel Lasu”. Rozdanie medali odbyło się w dniu 5 kwietnia w Warszawie. Podczas seminarium Pani Borycka wyglosiła referat "Edukacja leśna w szkołach powiatu miechowskiego".
 więcej ...

Wielkanoc w szkoleWielkanoc w szkole - 27 marca 2013

27 marca 2013 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przygotowany pod kierunkim pani katechetki. Z okolicznościowym programem artystycznym wystapili uczniowie klas I-III. Wiersze recytowaly także dzieci z oddziału przedszkolnego.
 więcej ...

Żegnamy zimęŻegnamy zimę - 21 marca 2013

21 marca 2013 roku uczniowie klas 0-III oraz dzieci z punktu przedszkolnego pożegnały zimę. Wszystkie kukły Marzanny zostały uroczyście spalone, a zima przepędzona na cztery wiatry. Teraz wszyscy czekamy na przyjście upragnionej wiosny.
 więcej ...

Dzień KobietDzień Kobiet - 8 marca 2013

8 marca 2013 roku w szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Uczniowie zlożyli wszystkim paniom życzenia i wystąpili z programem artystycznym. został przeprowadzony także konkurs na "Superdziewczynę" szkoły, którą została Iza Nowak z klasy III.
 więcej ...

Wizyta Księdza BiskupaWizyta Księdza Biskupa - 7 marca 2013

 

7 marca 2013 roku w naszej szkole gościliśmy Jego Ekscelencję Księdza Biskupa  - Kazimierza Gurdę. Księdza Biskupa serdecznie powitala dyrektor szkoły oraz uczniowie, ktorzy pod kierunkiem pani katechetki przygotowali okolicznościowe przedstawienie. Ksiadz Biskup rozmawial z uczniami, a potem spotkał się z nauczycielami naszej szkoły.
 więcej ...

Choinka NoworocznaChoinka Noworoczna - 12 stycznia 2013

12 stycznia 2013 roku odbyła się Choinka Noworoczna. Z przedstawieniem wystąpili uczniowie klasy III, klas VI oraz dzieci uczestniczące w pozalekcyjnych zajęciach artystycznych.
 więcej ...

Konkurs kolędKonkurs kolęd - 22 grudnia 2012

Przed Świętami Bożego Narodzenia w szkole odbył sie konkurs kolęd dla klas I-VI. Wzięło w nim udział kilka zespołów i wykonawców indywidualnych.  I  miejsce zdobył zespół w składzie: Julia Kucharska i Milena Strój.
 więcej ...

Bóg się rodziBóg się rodzi - 21 grudnia 2012

 

21 grudnia 2012 roku w szkole odbył się uroczysty apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.  Uczniowie naszej szkoły wystawili jasełka.  W każdej klasie odbyła się uroczysta wigilia klasowa.
 więcej ...

Wizyta Świętego MikołajaWizyta Świętego Mikołaja - 6 grudnia 2012

6 grudnia ponad stu uczniów naszej szkoły zebrało się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, gdzie z niecierpliwością oczekiwali na przybycie świętego Mikołaja. Zanim pojawił się nasz gość, uczniowie uczestniczący w pozalekcyjnych zajęciach artystycznych wystapili z krótkim przedstawieniem mikołajkowym przygotowany pod kierunkiem pani Ewy Doniec.
 więcej ...

Zabawa andrzejkowaZabawa andrzejkowa - 30 listopada 2012

30 listopada 2012 roku odbyła się zabawa andrzejkowa dla wszystkich uczniów szkoły. Przy muzyce wspaniale bawili się nie tylko uczniowe naszej szkoły, ale także byli uczniowie, a  nawet rodzice. Zabawy nie zakłóciła nawet dwugodzinna przerwa w dostawie prądu.
 więcej ...

Mamy XI miejsce w konkursie Mamy XI miejsce w konkursie "Odblaskowa szkoła" - 29 listopada 2012

Są już wyniki Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła. Zajęliśmy w tym konkursie XI miejsce.  W konkursie startowało 278 szkół a więc wynik naszej szkoły jest bardzo dobry.  Nasza szkoła otrzyma „Certyfikat” uczestnictwa w III Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”.
 więcej ...

Test bezpieczeństwaTest bezpieczeństwa - 27 listopada 2012

Od 19 do 23 listopada 2012 roku pierwszoklasiści ze wszystkich szkół, uczestniczących w realizacji zadań programu profilaktycznego, pisali Test Bezpieczeństwa, który był podsumowaniem zajęć Klubu Bezpiecznego Puchatka. 23 listopada uczniowie klasy I naszej szkoły pod opieką swojej wychowawczyni, Małgorzaty Kusarek, również przystąpili do tej wielkiej akcji, zasiadając przed komputerami. Do rozwiązania mieli 15 zadań testowych, a tym samym 15 punktów do zdobycia.
 więcej ...

Wycieczka do MiechowaWycieczka do Miechowa - 16 listopada 2012

16 listopada bieżącego roku uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń: Elżbiety Szopy, Anety Stępień oraz Małgorzaty Kusarek brali udział w wycieczce do Miechowa. Celem wyjazdu było poznanie najważniejszych miejsc swojej “małej Ojczyzny” i jej historii. Dlatego też  pierwszym punktem wycieczki była wizyta w galerii “U Jaksy”. 
 więcej ...

Święto NiepodległościŚwięto Niepodległości - 12 listopada 2012

Z okazji 94 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie szkoły pod kierunkiem pani Krystyny Jedynak przygotowali uroczysty apel.
 więcej ...

Święto SzkołyŚwięto Szkoły - 7 listopada 2012

7 listopada 2012 roku obchodziliśy Święto Szkoły.  Głównym punktem uroczystości było Ślubowanie uczniów klasy I.   Dyrektor szkoły powitała licznie przybyłych gości: pana Marka Szopę – Wójta Gminy w Książu Wielkim, pana Marka Szałasa – przewodniczącego Komisji Oświaty, panią Jolantę Nowak – Kierownika Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Książu Wielkim, ksiądza kanonika – Wiesława Harta – proboszcza tutejszej parafii, dyrektorów szkół oraz rodziców uczniów.
 więcej ...

Owoce w szkoleOwoce w szkole - 29 października 2012

Już trzeci rok  z kolei uczniowie klas I-III biorą udział w programie profilaktycznym “Owoce w szkole”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego. O programie można przeczytać w zakładce - Programy EFS lub klikając na  więcej.
 więcej ...

Podsumowanie odblaskowej szkołyPodsumowanie odblaskowej szkoły - 29 października 2012


29 października 2012 roku w Szkole Podstawowej w Antolce odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Odblaskowa szkoła”. Uczennica klasy VI – Anna Strzelec z pomocą prezentacji multimedialnej przedstawiła działania szkoły realizowane w ramach konkursu. Uczniowie zaprezentowali odblaskową modę, wygłosili wiersze własnego autorstwa. Dyrektor szkoły wręczyła nagrody za udział w konkursie plastycznym i konkursie wiedzy. Policjanci rozdali kamizelki odblaskowe trzynastu uczniom klasy I.  
 

 więcej ...

Klub Bezpiecznego PuchatkaKlub Bezpiecznego Puchatka - 22 października 2012


Uczniowie klasy I  realizują także program profilaktyczny “Klub Bezpiecznego Puchatka”, którego głównym celem jest  poprawa bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych. W trakcie różnorodnych zabaw uczniowie zdobywają niezbędną wiedzę o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole i w domu. O działaniach w ramach programu można przeczytać  w zakładce - Programy - Klub Bezpiecznego Puchatka lub klikając na więcej.

 więcej ...

Nagroda dla szkoły w konkursie Czysty LasNagroda dla szkoły w konkursie Czysty Las - 17 października 2012

17 października 2012 r w Warszawie odbyło się uroczyste rozdanie nagród w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Czysty Las.  Nasza Szkoła zdobyła I miejsce w Polsce i otrzymała czek na zakup pomocy dydaktycznych na kwotę 7 000 zł .  Szkołę reprezentowała delegacja w składzie:Małgorzata Borycka - dyrektor szkoły oraz uczniowie klasy VI - Klaudia Cholewa, Wojciech Miś i Tomasz Krochmal.
 więcej ...

Smok Mądragon daje radęSmok Mądragon daje radę - 15 października 2012

Uczniowie klasy I biorą udział w realizacji  projektu profilaktycznego “Smok Mądragon daje radę jak bezpiecznym być na co dzień”, którego  głównym celem jest wzrost bezpieczeństwa dzieci w sytuacjach codziennych. Program jest kontynuacją programu “Kabecjaie dają radę” .

O działaniach w ramach programu można przeczytać w zakładce - Programy, akcje lub klikając na więcej.

 więcej ...

Hubertus 2012Hubertus 2012 - 14 października 2012

 

W niedzielę, 14 października 2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Antolce na zaproszenie Koła Łowieckiego ,,Mirów” w Miechowie byli uczestnikami wycieczki do  Tokarni, gdzie odbyła się uroczystość św. Huberta.  Pod opieką dyr. szkoły M. Boryckiej, E. Szopy i łowczego Marka Florka uczniowie zwiedzili Skansen w Tokarni.  Podczas  spotkania  z przedstawicielami koła  łowieckiego poznali historię ,,Hubertusa” i wiele ciekawostek związanych z myślistwem i łowiectwem.
 więcej ...

Dzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji Narodowej - 14 października 2012

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Gościem specjalnym był Pan Marek Szopa - Wojt Gminy w Książu Wielkim. Samorząd Szkolny przygotował część artystyczną. Z programem artystycznym wystąpiły także przedszkolaki i dzieci z oddziału przedszkolnego.  Akademię uświetnił występ szkolnego chórku i uczniów uczestniczących w dodatkowych artystycznych zajęciach pozalekcyjnych.
 więcej ...

I miejsce w Polsce dla naszej szkołyI miejsce w Polsce dla naszej szkoły - 21 września 2012


Są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu - Czysty Las. W tym konkursie, w kategorii "Leśna edukacja" nasza szkoła zajęła I miejsce.
O szczegółach konkursu mozna przeczytać klikając na "więcej".

 więcej ...

Odblaskowa szkoła 2012Odblaskowa szkoła 2012 - 4 września 2012

W tym roku bierzemy  po raz trzeci udział w Konkursie „ODBLASKOWA SZKOŁA”. Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa uczniów poprzez obowiązkowe korzystanie przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Zachęcay uczniów i rodziców do udziału w działaniach podejowanych w raach akcji ”Odblaskowa Szkoła”
 więcej ...

Rozpoczęcie roku 2012/2013Rozpoczęcie roku 2012/2013 - 3 września 2012


3 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2011/2012.  Na uroczystej akademii obecni byli goście: ksiądz kanonik - Wiesław Hart, zastępca Wojta w Książu Wielkim - pan Grzegorz Janus oraz rodzice uczniów. W tym roku szkolnym w szkole uczyć się będzie 152 dzieci (w klasie "0" - 24 uczniów, w klasach I-VI - 103 uczniów, w punkcie przedszkolnym - 25 dzieci).

 

 więcej ...

 Drukuj   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Zasady zachowania prywatności  |  Zasady użytkowania