Sunday, July 12, 2020 Register   Login   
 
Rok 2011/2012
Zakończenie roku szkolnego 2011/2012Zakończenie roku szkolnego 2011/2012 - Friday, June 29, 2012

29 czerwca 2012 roku uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2010/2011. Na uroczystości obecni byli rodzice uczniów i zaproszeni goście. Z programem artystycznym wystapili uczniowie klasy VI i V. Dyrektor szkoły rozdała świadectwa uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu, a także nagrody książkowe i rzeczowe.

Życzymy wszystkim ucz niom i nuaczycielom udanego, pełnego przygód wypoczynku.

 read more ...

Piknik rodzinnyPiknik rodzinny - Thursday, June 28, 2012

28 czerwca 2012 roku w odbył się piknik rodzinny w lesie przy leśniczówce Brzeziny. Brali w nim udział uczniowie klas I i ich rodzice. Na początku dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez leśników. Celem zajęć było zapoznanie uczniów ze znaczeniem lasu dla życia ludzi i zwierząt, z zagrożeniami dla lasów ze strony człowieka, uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody. Potem odbyło się wspólne grillowanie. Rodzice upiekli na rożnie kiełbaski, które wszyscy zjedli ze smakiem. Każda rodzina przygotowała kosz piknikowy z mnóstwem pyszności.
 read more ...

Wycieczka do Bałtowa i Krzemionek OpatowskichWycieczka do Bałtowa i Krzemionek Opatowskich - Saturday, June 23, 2012

23 czerwca, w sobotę uczniowie wraz z nauczycielami byli na wycieczce w Krzemionkach Opatowskich oraz w Bałtowie. Zwiedzili rezerwat archeologiczny, chroniący zespół neolitycznych kopalni krzemienia pasiastego oraz Park Jurajski w Bałtowie, założony w 2004, po odkryciu tutaj skamieniałych tropów dinozaurów.
 read more ...

Wycieczka do Telewizji TVP KrakówWycieczka do Telewizji TVP Kraków - Wednesday, June 20, 2012

20 czerwca 2012 roku uczestnicy warsztatów dziennikarskich oraz uczniowie klasy IV pod opieką pań: Grażyny Łysek oraz Małgorzaty Boryckiej zwiedzili budynek Telewizji TVP Kraków na Krzemionkach. Uczniowie obejrzeli studia telewizyjne, pomieszczenia reżyserskie, charakteryzatornię, magazyn rekwizytów.
 read more ...

Wyciecka rowerowaWyciecka rowerowa - Tuesday, June 19, 2012

 

19 czerwca 2012 roku po lekcjach uczniowie klasy V i VI byli na wycieczce rowerowej. Trasa wiodła z Antolki przez Cisie, Łazy do Leśniczówki Trąby Leśne. Na Trąbach wycieczkowicze spotkali się z leśniczym - panem Stanisławem Misiem, który opowiedział o pracy leśników. i odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów.  Na zakończenie wycieczki uczniowie ropapalili ognisko, przy którym upiekli kiełbaski

 

 read more ...

Ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocyĆwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy - Friday, June 15, 2012

 

W dniach 13 i 15 czerwca 2012 roku w szkole odbyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy dla wszystkich uczniów szkoły. W szkoleniu wzięli udział także nauczyciele oraz panie woźne. Szkolenie prowadziła pracownica PCK.
 read more ...

Dzień Ochrony ŚrodowiskaDzień Ochrony Środowiska - Wednesday, June 6, 2012

 

6 czerwca 2012 roku obchodzilismy w szkole Dzień Ochrony Środowiska. Z tej okazji zorganizowano uroczystą akademię, podczas której odbył się przegląd teatrzyków ekologicznych. Głównym punktem programu było podsumoawnie VII edycji Gminnego Konkursu ekologicznego "Mój przyjaciel las".
 read more ...

Dni Otwarte LasuDni Otwarte Lasu - Wednesday, May 30, 2012

Z okazji Dni Otwartych Lasu w dniu 30 maja 2012 roku Nadleśnictwo Miechów zorganizowało dla uczniów 3 szkół powiatu miechowskiego zajęcia edukacyjne na ścieżce dydaktycznej w Chrustach. W zajęciach brali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Antolce, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Miechowie oraz Szkoły Podstawowej Nr 2 w Miechowie.
 read more ...

VII Gminny Konkurs EkologicznyVII Gminny Konkurs Ekologiczny - Tuesday, May 29, 2012

29 maja 2012 roku w naszej szkole odbył się fnał Gminnego Konkursu Ekologicznego "Mój przyjaciel las". Więło w nim udział 20 uczniów z trzech szkół podstawowych: Książa Małego, Książa Wielkiego i Antolki. Konkurs wiedzy odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas II-III oraz klas IV-VI. Wyniki konkursu wiedzy a także wyniki konkursu plastycznego, literackiego i multimedialnego zostaną ogłoszone 6 czerwca podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Ochrony Środowiska.
 read more ...

Dzień MamyDzień Mamy - Saturday, May 26, 2012

 

Z okazji Dnia Mamy uczniowie klas 0-III z pomocą swoich wychowawczyń przygotowali dla swoich mam uroczysta akademię. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a potem złożyły mamom życzenia, wręczyły kwiaty i laurki.
 read more ...

Ogólnopolskie Badanie Umiejętności TrzecioklasistówOgólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów - Tuesday, May 22, 2012


22 maja uczniowie klasy III brali udział w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów. Badanie to składało się z dwóch części: matematycznej i polonistycznej.

Z matematyki uczniowie mieli do zdobycia 18 punktów, natomiast z języka polskiego 27 punktów. O najlepszych wynikachmożna przeczytać dalej.

 

 read more ...

Na Festiwalu Nauki w Krakowie Na Festiwalu Nauki w Krakowie - Thursday, May 10, 2012

 

10 maja 2012 roku uczniowie klasy VI wraz z opiekunkami: panią K. Jedynak,  E. Doniec i M. Borycką  byli na wycieczce w Krakowie. Zwiedzili Muzeum Przyrodnicze, uczestniczyli w XII Festiwalu Nauki w Krakowie pod hasłem „Teoria- Poznanie- Doświadczenie”, a na koniec obejrzeli film 3D w Multikinie.

 

 read more ...

Spotkanie z policjantamiSpotkanie z policjantami - Tuesday, May 8, 2012

8 maja 2012 roku odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z policjantami w związku z realizacją projektu "Kabecjanie dają radę". W tym dniu szkołę odwiedzili przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego  mł. asp. R. Ziętek i  asp. S. Kwiecień  oraz Wydziału Prewencji mł. asp. E. Kądziołka. 

Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. 

 read more ...

Dzień ZiemiDzień Ziemi - Monday, April 23, 2012

 

23 kwietnia 2012 roku obchodziliśmy Dzień Ziemi. Uczniowie klas IV - VI wystąpili z przedstawieniem, "W krainie Smerfów". Bajkowe postaci przypomniały dzieciom, że należy dbać o naszą Plnetę - Ziemię.
 read more ...

Realizujemy zadania konkursu Realizujemy zadania konkursu "Odblaskowa szkoła" - Saturday, April 21, 2012

 

W kwietniu realizowaliśmy kolejne zadania programu "Ożywić pola. Rok kaczki". Braliśmy udział w finale międzyszkolnego konkursu ekologiczno - przyrodniczego, sadziliśmy drzewa i krzewy w remizach śródpolonych, zbieraliśmy topinambur.

Więcej o naszych działaniach można przeczytać w zakładce "Konkursy - Ożywić pola" lub klikając na "więcej".

 read more ...

Zmartwychwstał PanZmartwychwstał Pan - Wednesday, April 4, 2012

 

4 kwietnia 2012 roku w szkole obchodziliśmy Wielkanoc. Uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani katechetki przygotowali przedstawienie  "Zmartwychstał Pan". W uroczystym apelu wzięli udział także uczniowie oddziału przedszkolneego, którzy deklamowali wiersze. W każdej klasie uczniowie z pomocą rodziców i wychowawców urządzili świąteczne śniadanie, przy którym składali sobie życzenia.
 read more ...

Sprawdzian szóstoklasistySprawdzian szóstoklasisty - Tuesday, April 3, 2012

3 kwietnia 2012 roku szóstoklasiści pisali sprawdzian zewnętrzny po klasie VI. W naszej szkole sprawdzian pisało 23 uczniów. Na wyniki będzie trzeba poczekać aż do czerwca.
 read more ...

Wycieczka do Muzeum LotnictwaWycieczka do Muzeum Lotnictwa - Friday, March 30, 2012

30 marca 2012 roku uczniowie klasy V pod opieką pani Małgorzaty Boryckiej byli na wycieczce w Muzeum Lotnictwa w Krakowie. W ramach "Bonu Kultury" uczestniczyli w lekcji "Goniąc marzenia, poczuj się pilotem, poczuj się VIPem". Uczniowie zwiedzili muzem, mieli możliwość obejrzeć kabiny statków powietrznych, na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Weszli na pokład Ił -14, Jak - 40 oraz Mi - 8. Stewardesa zaserwowała im poczęstunek. Uczniowie zostali obdarowani prezentami, wśród których były modele różnych samolotów.
 read more ...

Pasowanie na czytelnikaPasowanie na czytelnika - Thursday, March 29, 2012

29 marca 2012 roku odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na Czytelników. Harcerze z klasy V zaprezentowali pierwszakom "multimedialne przedstawienie", którego bohaterami były znane postaci z bajek. Następnie uczniowie złożyli przyrzeczenie, a Pani bibliotekarka pasowała ich na Czytelników.
 read more ...

Witamy wiosnęWitamy wiosnę - Wednesday, March 21, 2012

21 marca 2012 roku powitaliśmy Wiosnę. Tego dnia w szkole było wiele atrakcji: konkurs na najpiękniejszy wiosenny strój dla uczniów klas I-III, humorystyczne przedstawienie w wykonaniu uczniów z klas IV - VI, loteria oraz uroczyste palenie Marzanny.
 read more ...

Biwak w szkoleBiwak w szkole - Wednesday, February 22, 2012

W czasie ferii zimowych, w dniach  21 i 22 lutego 2012 roku miał miejsce biwak harcerski. Uczestniczyło w nim 34 harcerzy. Były gry, zabawy i pląsy Tradycyjnie w tym dniu odbyło sie przyrzeczenie harcerskie. Po przejściu wielu trudnych prób 10 nowych uczniów wstąpiło w szeregi harcerskie.


 Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 read more ...

WlentynkiWlentynki - Tuesday, February 14, 2012

Coroczne święto zakochanych obchodzone 14 lutego wypadło w tym roku w czasie ferii zimowych. Mimo to, część  uczniów świętowała ten dzień w szkole. Była poczta walentynkowa, a potem wszyscy mile spędzili czas na zabawach sportowych. Na pozostałych uczniów walentynkowe życzenia czekają do zakończenia ferii.
 read more ...

Choinka noworocznaChoinka noworoczna - Saturday, February 11, 2012

W sobotę, 11 lutego 2012 roku w naszej szkole odbyła się choinka noworoczna. Uczniowie klasy III, VI oraz uczniowie uczestniczący w pozalekcyjnych zajęciach artystycznych wystapili z przedstawieniami. Po występach wszyscy wspaniale bawili się przy muzyce z magnetofonu. Rodzice przygotowali uczniom słodki poczęstunek.
 read more ...

Kobieta jest doskonała w każdym wiekuKobieta jest doskonała w każdym wieku - Wednesday, February 8, 2012

Pod takim hasłem odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego złożył wszystkim paniom serdeczne życzenia z okazji ich święta. W częśći artystycznej wystąpili członkowie kółka teatralnego, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz  przedszkolaki.

Zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć.

 read more ...

Powiatowy Konkurs Piosenki EkologicznejPowiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej - Tuesday, February 7, 2012

7 lutego 2012 roku nasze uczennice wzięły udział w II Konkursie Piosenki Ekologicznej organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Miechowie. W konkursie brali udział uczniowie z kilku szkół powiatu miechowskiego. Próbowali swoich sił w róznych kategoriach konkursowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI i klasy IV.  O ich sukcesie można przeczytać dalej lub w zakładce "Sukcesy".
 read more ...

Harmonogram ferii ziowychHarmonogram ferii ziowych - Monday, February 6, 2012

Na czas ferii zimowych proponujemy wiele atrakcyjnych rozrywek.  Dalej zamieszczamy harmonogram ferii.
 read more ...

Na wystawie trofeów myśliwskichNa wystawie trofeów myśliwskich - Thursday, February 2, 2012

2 lutego 2012 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Małgorzaty Boryckiej i Krystyny Jedynak byli na wycieczce w Niepołomicach. Wycieczkę zorganizowało kolo Łowieckie „Leśnik” Kraków w nagrodę za dobrą współpracę w ramach realizacji programu „Ożywić pola”.
 read more ...

Nie pal, palenie szkodziNie pal, palenie szkodzi - Monday, January 30, 2012

30 stycznia 2012 roku uczniowie klasy VI wystąpili na szkolnym apelu z przedstawieniem "Nie pal - palenie szkodzi". Przypomnieli o tym, jak szkodliwa dla organizmu człowieka jest nikotyna. Przypomnieli, co trzeba zrobić, aby na długo zachować zdrowie i urodę.

 

 

 read more ...

Mamy XII miejsce w Polsce !!!Mamy XII miejsce w Polsce !!! - Thursday, January 26, 2012

 

Nasz szkoła zajęła XII miejsce w Polsce w konkursie "Ożywić pola. Rok sarny".  Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło sie 26 stycznia 2012 roku w Szkole Podstawowej w Kozłowie. W nagrodę szkoła otrzymała mikroskop, dyplom, a uczniowie koszulki z logo konkursu. W nagrodę uczniowie pojadą także na wycieczkę do Niepołomic.
 read more ...

Próbny sprawdzianPróbny sprawdzian - Thursday, January 12, 2012

12 stycznia 2012 roku szóstoklasiści pisali próbny sprawdzian. W tym roku uczniowie zmagali się z arkuszem "Wisła". Sprawdzian pisało 23 uczniów.  Można było uzyskać maksymalnie 40 punktów. Najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie:Kasia Grzyb - 36 pkt, Agata Krochmal - 36 pkt, Kamil Wolka - 36 pkt.
 read more ...

W świątecznym nastrojuW świątecznym nastroju - Thursday, December 22, 2011

 

22 grudnia 2011 roku w szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona zbliżającym się świętom Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy VI wystawili  jasełka.
 read more ...

Europejskie świętaEuropejskie święta - Wednesday, December 21, 2011

Uczniowie uczestniczący w zajęciach kółka języka angielskiego wystąpili 21 grudnia 2011 roku z przedstawieniem "Europejskie święta". Opowiedzieli w nim o róznych  zwyczajach  i tradycjach  związanych  ze Świętami Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii. Ciekawostką jest to, że przedstawienie było wystawione w języku angielskim.
 read more ...

X miejsce dla szkoły w konkursie X miejsce dla szkoły w konkursie "Odblaskowa szkoła" - Sunday, December 18, 2011

Ogłoszono wyniki II edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa szkoła”. Nasza szkoła osiągnęła w tym konkursie wielki sukces - zdobyła X miejsce, a trzeba nadmienić, że do konkursu w tym roku przystąpiło 370 szkół województwa małopolskiego, tj. o jedną czwartą więcej niż w roku ubiegłym.
 read more ...

CyrkCyrk - Saturday, December 10, 2011

W grudniu naszą szkołę odwiedził cyrk. Można było podziwiać popisy żonglerskie, akrobatyczne, iluzjonistyczne,  tresurę zwierząt, występy klauna. W przedstawieniu brali udział uczniowie. Występ wszystkim bardzo się podobał.
 read more ...

MikołajkiMikołajki - Tuesday, December 6, 2011

6 grudnia 2011 roku do szkoły zawitał święty Mikołaj, a właściwie dwóch świętych Mikołajów. Jeden zapewne nie popradziłby sobie z ogromną ilością prezentów - w tym roku trzeba było rozdać aż 168 podarunków (tyle właśnie dzieci uczęscza do naszej szkoły). Mikołajom pamagały panie z Rady Rodziców - niezawodne mamy, na pomoc których zawsze możemy liczyć. Dziękujemy Mikołajom i rodzicom.
 read more ...

AndrzejkiAndrzejki - Sunday, November 27, 2011

 
27 listopada 2011 roku w szkole odbyły się "andrzejki". W pięknie udekorowanej sali uczniowie przeprowadzali wróżby i bawilli się przy muzyce. Rodzice przygotowali dla wszystkich uczestników zabawy smaczny poczęstunek. Zabawa trwała od 15.00 do 19.00.

 read more ...

Wycieczka do JelczyWycieczka do Jelczy - Monday, November 14, 2011

W ramach realizacji programu "Owoce w szkole" 14 listopada 2011 roku uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń odbyli wycieczkę do Jelczy, do zakładu "Agro- Wit". W zakładzie tym mieli możliwość obejrzenia, jak przebiega proces kwaszenia kapusty oraz jej paczkowania.
 

Więcej o wycieczce czytaj w zakładce "Programy EFS - Owoce w szkole".

 read more ...

Ślubowanie pierwszoklasistówŚlubowanie pierwszoklasistów - Monday, November 7, 2011

7 listopada 2011 roku podczas Święta Szkoły pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. W poczet pełnoprawnych uczniów włączyła ich Pani Dyrektor Małgorzata Borycka, pasując ich na ucznia oraz wręczając im tarcze szkolne. Uczniowie klasy I otrzymali też pamiątkowe książki, zakupione przez rodziców.
 read more ...

Święto SzkołyŚwięto Szkoły - Monday, November 7, 2011

 

7 listopada w Szkole Podstawowej w Antolce to Święto Szkoły. Obchodzone jest właśnie tego dnia na pamiątkę rocznicy urodzin Patronki, Marii Skłodowskiej – Curie. Szkolną uroczystość zaszczycili swą obecnością: wójt Gminy Książ Wielki, p. Marek Szopa oraz dyrektorzy okolicznych szkół, pp.: Alicja Pagór, Danuta Gajos, Jacek Kobyłka.
 read more ...

Pamiętamy o tych, którzy odeszliPamiętamy o tych, którzy odeszli - Tuesday, November 1, 2011

Święto Zmarłych to czas refleksji, zadumy nad przemijającym życiem. W Dzień Zaduszny odwiedzliliśmy cmentarz parafialny w Antolce. Paliliśmy znicze na grobie założyciela parafii i pierwszego jej proboszcza, ks. kan. Walentego Herczyka, na grobie śp. Józefa Oczkowicza, poprzedniego dyrektora naszej szkoły, na zbiorowej mogile żołnierzy AK.
 read more ...

Dzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji Narodowej - Friday, October 14, 2011

13 października 2011 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Honorowym gościem uroczystości był pan Marek Szopa - Wójt Gminy Ksiąz Wielki. Życzenia nauczycielom złożyli uczniowie, rodzice, pani dyrektor i pan wójt. Uczniowie wystąpili z okolicznościowym przedstawieniem.
 read more ...

Owoce w szkoleOwoce w szkole - Thursday, October 13, 2011

 

12 października 2011 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Antolce już po raz drugi rozpoczęli realizację programu “Owoce w szkole”. Program ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Informacje o programie znajdują się w zakładce "Programy EFS - Owoce w szkole".
 read more ...

Konkurs Konkurs "Odblaskowa szkoła" - Monday, September 12, 2011

 

Nasza szkoła po raz kolejny przystapiła do konkursu "Odblaskowa szkoła". Działania konkursowe będziemy prowadzić w miesiącu wrześniu i październiku. Celem konkursu jest zdobycie wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
O dzialaniach  konkursowych  można przeczytać w zakładce "Konkursy - Odblaskowa szkoła - Nazse działania" lub klikając na "więcej"
 read more ...

Rozpoczęcie roku szkolnegoRozpoczęcie roku szkolnego - Thursday, September 1, 2011

 

1 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2011/2012.  Na uroczystej akademii obecni byli goście: ksiądz kanonik - Wiesław Hart, zastępca Wojta w Książu Wielkim - pan Grzegorz Janus oraz rodzice uczniów. W tym roku szkolnym w szkole uczyć się będzie 168 dzieci (w klasie "0" - 29 uczniów, w klasach I-VI - 114 uczniów, w punkcie przedszkolnym - 25 dzieci).
 read more ...

 Print   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Privacy Statement  |  Terms Of Use