Wednesday, December 11, 2019 Register   Login   
 
Zajęcia w muzeum
    19 października 2016 r. uczniowie klas V-VI pod opieką pań Grażyny Łysek i Ewy Doniec udali się pociągiem MKA do Krakowa. Celem wycieczki była lekcja muzealna, która odbyła się w oddziale Muzeum Narodowego w Domu Jana Matejki przy ulicy Floriańskiej.
    Stara krakowska kamienica jest miejscem, w którym urodził się, mieszkał z rodziną, tworzył i zmarł wybitny polski malarz historyczny. W muzeum można obejrzeć eksponaty związane z postacią Jana Matejki i jego rodziną. Znajdują się tam przedmioty codziennego użytku, pamiątki po artyście, ale też jego dzieła.
    W domu Jana Matejki prowadzona jest też działalność edukacyjna. Temat lekcji muzealnej brzmiał: Dwie wieże i Stańczyk – krakowskie legendy. Uczniowie najpierw wysłuchali legend związanych z miastem, potem wzięli udział w różnych zabawach, a następnie przystąpili do tworzenia „książek”.  Losowali zagadnienia związane z trzema legendami, wykonywali do nich ilustracje, stronę tytułową i spis ilustratorów. Na zakończenie powstały trzy książeczki.

    Pobyt w Krakowie był tez okazją do spaceru po dobrze już znanych uczniom krakowskich ulicach.

 

 Print   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Privacy Statement  |  Terms Of Use