Wednesday, December 11, 2019 Register   Login   
 
Wycieczka do Krakowa

       18 stycznia 2016 r. uczniowie klas 0-VI Szkoły Podstawowej w Antolce udali się na wycieczkę pod opieką pań: Małgorzaty Boryckiej, Bożeny Brody, Krystyny Jedynak, Grażyny Łysek i Bogusławy Oczkowicz. Uczestnicy wycieczki spędzili pierwszy dzień ferii w Krakowie.

         A pobyt w stolicy województwa rozpoczęli od wizyty w Multikinie, gdzie obejrzeli film pt. „Bella i Sebastian2”. Sebastian to wychowywany przez przybranego dziadka nastolatek. Kiedy dowiaduje się, że samolot, którym leciała jego przyjaciółka rozbił się w górach, wyrusza na jej poszukiwania, będąc pewnym, że przeżyła wypadek. W wyprawie towarzyszy mu wierny przyjaciel – pies Bella. A wyprawa obfituje w szereg niebezpiecznych zdarzeń, jednak kończy się szczęśliwie.
            Z kolei młodzi turyści udali się do Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zwiedzanie rozpoczęli od dziedzińca i grającego zegara. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały pochód historycznych postaci związanych z Akademią Krakowską, poruszanych za pomocą systemu komputerowego. Potem zwiedzili wystawę „Wszystko jest liczbą”, która przybliżyła im zagadnienia matematyczne. A na zakończenie udali się do muzeum, gdzie wysłuchali ciekawego opowiadania przewodnika o historii Uniwersytetu i osobach z nim związanych. Mieli okazję podziwiać bibliotekę, jadalnię, pokoje profesorów, skarbiec i Aulę, w której odbywają się ważne uroczystości i która jest jednocześnie wspaniałą galerią obrazów.

         Dopełnieniem wizyty w grodzie Kraka był pobyt w jednej z sieciowych restauracji.

 Print   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Privacy Statement  |  Terms Of Use