Wednesday, December 11, 2019 Register   Login   
 
Odkrywamy tajemnice Gór Świętokrzyskich

      22 października uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w wycieczce do Kielc. Program wycieczki był bardzo urozmaicony. Na początku dzieci zwiedziły największy obiekt podziemny na kieleckiej Kadzielni -system trzech połączonych ze sobą jaskiń: Odkrywców -Prochownia - Szczelina. W czasie zwiedzania uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat zjawisk krasowych, obserwowali skamieniałości dawnych organizmów żyjących w morzu oraz nacieki jaskiniowe: stalagmity i stalaktyty).
           Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Geoedukacji, które znajduje się w rezerwacie przyrody „Wietrznia” i należy do Geoparku Kielce. To miejsce, gdzie na zwiedzających czeka wiele wrażeń. Dzieci obejrzały Galerię Ziemi, gdzie poznały budowę geologiczną Gór Świętokrzyskich, na czele z gołoborzami, jaskiniami i dawnymi rafami koralowymi. Podczas zwiedzania uczniowie oglądali plansze, animacje multimedialne, eksponaty geologiczne oraz odbyli wirtualną wycieczkę po najdłuższej świętokrzyskiej jaskini – Chelosiowej Jamie.
               Niezapomnianym przeżyciem była „Podróż do wnętrza Ziemi” kapsułą symulatorem 5D. W wirtualnej rzeczywistości uczniowie podróżowali przez zimną jaskinię, gorącą lawę i warstwy skalne, które mogli poczuć wszystkimi zmysłami. W czasie podroży odkrywali skamieniałości dające możliwość poznania środowisk sprzed milionów lat.
             Na koniec odbyły się zajęcia „Stwórz sobie pamiątkę, moje pierwsze szlify”, podczas których uczniowie poznali metody szlifowania wybranych okazów skał, a następnie jako pamiątkę zabrali do swoich domów.
Kolejnym miejscem, które odwiedzili uczniowie, było Muzeum Historii Kielc. W bardzo interesujący sposób zostali zapoznani z ciekawą historią miasta podczas zwiedzania wystawy stałej oraz uczestniczyli w lekcji muzealnej dotyczącej powstań narodowych.
              Wieczorem czekała dzieci jeszcze jedna atrakcja seans filmowy „Hotel Transylwania 2” w technologii 3D. Do Antolki uczniowie wrócili późnym wieczorem zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń.

 

 Print   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Privacy Statement  |  Terms Of Use