Wednesday, December 11, 2019 Register   Login   
 
Zajęcia edukacyjne w Klockolandzie

20 maja 2016 roku uczniowie klas IV-VI odbyli ciekawe zajęcia edukacyjne w pierwszym w Krakowie Centrum Nauki i Zabawy KLOCKOLAND. Uczestniczyli w warsztatach z robotyki, podczas których zbudowali z klocków LEGO katapultę, którą samodzielnie przetestowali. Zapoznali się z budową i zastosowaniem wybranych wynalazków. Uczestniczyli w  interaktywnych pokazach robotów, na których zaprezentowane były różne typy robotów Lego oraz wytłumaczone zostało ich działanie. Na koniec mile spędzili czas na aktywnej zabawie w strefie interaktywnej. Mieli tu możliwość sterowania eksponatami i samodzielnego budowania z klocków LEGO.

Duże wrażenie na uczniach zrobił robot, który układał kostkę Rubika. Podobała się także Kobra Zosia, która atakowała każdego, kto do niej się zbliżył, Smok Bazyliszek, Słonik Jasio, Byczek Fernando, który ożywał, gdy pokazało się mu czerwoną płachtę.
Uczniowie mogli samodzielnie sterować koparką, wózkiem widłowym. Zobaczyli, jak za pomocą akweduktu starożytni Rzymianie radzili sobie z transportem wody.

 

 Print   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Privacy Statement  |  Terms Of Use