4 lipca 2020 Rejestruj   Zaloguj   
 
Rok szkolny 2019/2020
Wesołych Świąt Wielkanocnych! - 11 kwietnia 2020
Komunikat! - 9 kwietnia 2020
Ważny komunikat !!!
Premier ogłosił właśnie, że wszystkie szkoły pozostają zamknięte do 26 kwietnia. Do tego czasu, tak jak dotychczas, szkoły mają obowiązek prowadzić nauczanie zdalne.

Egzamin ósmoklasisty zostaje przełożony. Odbędzie się najwcześniej w czerwcu. Konkretny termin zostanie podany co najmniej 3 tygodnie przed datą egzaminu.

 więcej ...

Wiosenna przerwa świąteczna - 2 kwietnia 2020

Wiosenna przerwa świąteczna

Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia 2020. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość.
Informacja na ten temat została opublikowana na stronie internetowej MEN

https://www.gov.pl/web/edukacja/wiosenna-przerwa-swiateczna-2020-r?fbclid=IwAR2YdnTN059Ix-7wULa33vRshCoZ5s1KWSWZjEuHrFA1lmPHNfohy949Rak

 więcej ...

Lekcje w TVP - 30 marca 2020
Od 30 marca, codziennie od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej będą emitowane lekcje z różnych przedmiotów dla różnych klas: dla uczniów kl.I - TVP Sport, dla. kl. II - TVP Rozrywka, dla kl. III- TVP Historia, dla kl. IV - TVP 3, dla klasy V - TVP Historia, dla kl. VI -TVP 3, dla klasy VII - TVP Rozrywka, dla klasy VIII - TVP Sport.Plan lekcji dla poszczególnych klas można znaleźć klikając na "więcej"

 więcej ...

Próbny egzamin ósmoklasisty - 26 marca 2020


W naszej szkole zostanie przeprowadzony próby sprawdzian ósmoklasisty

30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne

 więcej ...

Nagrania z języka angielskiego do zdalnego nauczania - 24 marca 2020

Nagrania z języka angielskiego dla uczniów klasy I, II i III.

 więcej ...

Rekrutacja - 20 marca 2020

Szanowni Rodzice przyszłych przedszkolaków i pierwszoklasistów!
W związku z szerzącą się epidemią koronawirusa i zamknięciem szkół decyzją Wójta Gminy w Książu Wielkim został przedłużony termin rekrutacji do przedszkoli i klasy I do 30 kwietnia 2020 roku.
Wnioski rekrutacyjne można pobrać z naszej strony internetowej www.spantolka.aksnet.eu , wypełnić je, podpisać i wysłać wraz ze stosownymi załącznikami pocztą tradycyjną.
Można też przesłać zdjęcie lub skan wydrukowanego i podpisanego wniosku na adres mailowy: spantolka@poczta.onet.pl

 więcej ...

Zdalne nauczanie - 17 marca 2020

Drodzy uczniowie w czasie, kiedy nie odbywają się zajęcia w szkole, prowadzimy zdalne nauczanie. Nauczyciele w każdej klasie z każdego przedmiotu przygotowują dla Was materiały edukacyjne, lekcje, zadania i ćwiczenia do samodzielnego zrobienia w domu. Bądźcie w kontakcie z nauczycielami i wykonujcie wszystkie polecenia.  Materiały będą pojawiać się systematycznie w dzienniku elektronicnym, na Fecebook Messenger. Na naszej stronie w zakładce "Zdalna nauka"  znajdziecie też inne ciekawe materiały, z których możecie korzystać. Powodzenia.

 więcej ...

Zmiana terminów rekrutacji - 13 marca 2020

W związku z szerzącą się epidemią koronawirusa i zamknięciem szkół decyzją Wójta Gminy w Książu Wielkim został przedłużony termin rekrutacji do przedszkoli i klasy I do 30 kwietnia 2020 roku. Szczegółowy harmonogram zamieszczamy dalej. 

 więcej ...

Zawieszenie zajęć w szkole - 11 marca 2020

Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, od dnia 12 do 25 marca 2020 r. zawieszone zostają zajęcia dydaktyczne w szkołach.
W dniach 12-13 marca (czwartek-piątek) szkoła będzie pełnić dyżur opiekuńczy dla dzieci, których rodzice nie są w stanie w tak krótkim czasie zapewnić im opieki w domu.
Od poniedziałku 16 marca 2020 r. szkoła zostaje całkowicie zamknięta na okres dwóch tygodni (do szkoły wracamy 26 marca 2020 r.).

 więcej ...

Komunikat - 11 marca 2020

W związku z decyzją o zamknięciu szkół i przedszkoli w trosce o wspólne bezpieczeństwo apelujemy do Państwa o odpowiedzialność i rozsądek. Zawieszenie zajęć w szkole to nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. TO JEST CZAS KWARANTANNY SPOŁECZEŃSTWA.
Prosimy o pozostawienie dzieci w okresie „kwarantanny” w domach oraz unikania jakichkolwiek wyjść dzieci na place zabaw, treningi, zakupy do galerii handlowych, spotkań towarzyskich. 

 więcej ...

Koronawirus - 4 marca 2020

W związku z możliwością wystąpienia zarażenia koronawirusem, dyrektor szkoły przekazuje informacje GIS na temat prewencyjnych zachowań oraz postępowania w przypadku niepokojących objawów.

 więcej ...

Rekrutacja do punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego - 1 marca 2020

2 marca 2020 roku rozpocznie się rekrutacja kandydatów do punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego w Antolce.  Zgłoszenia o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego są przyjmowane w terminie od 2 marca do 9 marcca 2020 roku. Wnioski o przyjęcie nowych kandytatów należy składać w terminie od 10 marca do 31 marca 2020 roku. Potrzebne dokumenty można pobrać w zakładce "Dokumenty", klikając na "więcej", bądź pobrać w szkole.
 więcej ...

Rekrutacja uczniów do klasy I - 1 marca 2020


Rozpoczęła się rekrutacja uczniów do klasy I. Od 2 marca 2020 do 9 marca 2020 przyjmowane są zgłoszenia o przyjęcie do klasy I dzieci z obwodu szkoły. Od 10 marca do 31 marca 2020 roku przyjmowane są wnioski o przyjęcie do klasy I dzieci  spoza obwodu szkoły. Potrzebne dokumenty można pobrać w zakładce "Dokumenty", klikając na "więcej", bądź pobrać w szkole.

Do klas I w roku szkolnym 2020/2021 przyjmowane są: dzieci 7-letnie (urodzone w roku 2013) objęte obowiązkiem szkolnym oraz dzieci  6-letnie zgodnie z wolą rodziców/ opiekunów prawnych (jeżeli dziecko korzystało zwychowania  przedszkolnego  w  poprzednim  roku  szkolnym,  wktórym ma rozpocząć naukę wszkole, albo posiada opinię poradni  psychologiczno-pedagogicznejo możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej).

 więcej ...

W teatrzeW teatrze - 20 lutego 2019

 

20 lutego 2019 r. uczniowie klas VI-VIII pod opieką pań Małgorzaty Boryckiej i Grażyny Łysek uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Celem wyjazdu była wizyta w Teatrze im Juliusza Słowackiego i wspólne oglądanie spektaklu zatytułowanego „Kwiat paproci”. Była to kolejna już lekcja języka polskiego poza murami szkoły. Nie od dziś bowiem wiadomo, że treści programowe podane w inny niż zwykle sposób o wiele bardziej zapadają młodzieży w pamięć.

 

 więcej ...

Na tropie zdrowego odżywianiaNa tropie zdrowego odżywiania - 20 lutego 2019


Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczą w projekcie współfinansowanym ze środków UE „Program dla szkół”. Głównym aspektem programu jest także propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym. Dlatego też w lutym bieżącego roku odbyło się kolejne takie zajęcie, tym razem pt. ”Ciekawostki i ćwiczenia dla odkrywców zdrowego jedzenia”.
         

 więcej ...

WalentynkiWalentynki - 14 lutego 2019


Walentynki, czyli Dzień Zakochanych obchodzony co roku 14 lutego, to niezwykle miły i sympatyczny zwyczaj okazywania komuś miłości lub sympatii. Podczas apelu  zostały rozdane kartki walentynkowe, wykonane samodzielnie przez uczniów. Anonimowe walentynki trafiły do wszystkich uczniów oraz ich pań. Nie zabrakło także walentynkowych słodkości oraz pluszaków.

 więcej ...

Konkurs kolęd i pastorałekKonkurs kolęd i pastorałek - 31 stycznia 2019


W czwartek 31 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięło udział 58 uczniów z klas I – VIII w trzech kategoriach: soliści – 7, duety – 8, zespoły – 9. Razem 24 podmioty wykonawcze. Organizatorką konkursu a zarazem akompaniatorką do wykonywanych kolęd była Anna Kowal

 

 

 więcej ...

Choinka noworocznaChoinka noworoczna - 12 stycznia 2019


Na zakończenie pierwszego półrocza odbyła się zabawa karnawałowa, na której uczniowie wystąpili z programem artystycznym. Najpierw w świąteczny nastrój wprowadziły zgromadzonych uczennice klasy III. Wiktoria Włodarczyk zaprezentowała dwie kolędy, natomiast Kamila Kustosz akompaniowała jej na skrzypcach. Uczniowie klasy VIII wystąpili w inscenizacji „Migawki zza biurka i ławki”.  Członkowie kółka artystycznego przedstawili własną interpretację znanej baśni „Czerwony Kapturek”.

 więcej ...

Wigilia i jasełkaWigilia i jasełka - 21 grudnia 2018

 

20 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wystawili jasełka przygotowane pod kierunkiem katechetki - pani Anny Kowal. Życzenia świąteczne i noworoczne złożyła wszystkim pani Dyrektor oraz ksiądz Maciej Stopiński. Dzień później, 21 grudnia odbyły się wigilie klasowe.
 więcej ...

W świątecznym nastrojuW świątecznym nastroju - 12 grudnia 2018

 

12 grudnia 2018 roku uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym pt.“W świątecznym nastroju”. Uczestnicy konkursu mieli wykonać pracę plastyczną, tematycznie związaną ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, a inspirowaną różnymi tekstami literackimi o choince, które podczas cyklicznego spotkania w ramach akcji „Wspólne czytanie” zaprezentowali uczniowie klasy II oraz III dla swoich kolegów oraz dla pierwszoklasistów.

 

 więcej ...

Mamy IV miejsce w województwie Mamy IV miejsce w województwie - 10 grudnia 2018

10 grudnia 2018 roku w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom IX edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Powiat miechowski reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej – Curie w Antolce, która znalazła się ponownie na IV miejscu wśród dziesięciu najlepszych  z trzystu czterdziestu szkół województwa małopolskiego biorących udział w konkursie.

 

 więcej ...

MikołajkiMikołajki - 6 grudnia 2018

Tak jak co roku 6 grudnia od rana dało się zauważyć oczekiwanie, wyglądanie i poszukiwanie Świętego Mikołaja przez dzieciaki ubrane w stroje w czerwonych kolorach. Mikołaj zawitał do szkoły z workiem pełnym prezentów, którymi obdarowywał uczniów klas 0 – VIII. Dodatkową atrakcją tego dnia był apel o tematyce mikołajkowej i przedstawienie, które zostało przygotowany przez Samorząd Uczniowski.

 

 więcej ...

Konkurs Pieśni PatriotycznychKonkurs Pieśni Patriotycznych - 15 listopada 2018

W dniu 15. 11. 2018 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas IV –VIII. Konkurs przeprowadzony został  w dwóch kategoriach:  soliści – 5 wykonawców i zespoły wokalne – 5 zespołów. Razem w konkursie wzięło udział 23 uczniów.

 

 więcej ...

O zdrowym odżywianiu O zdrowym odżywianiu - 15 listopada 2018


Uczniowie szkoły od początku istnienia projektu współfinasowanego ze środków UE „Program dla szkół” biorą w nim aktywny udział. Jego koordynatorką jest Małgorzata Kusarek. Celem programu skierowanego  do uczniów klas I-V jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie. Celem programu jest także propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.

 więcej ...

Polska to moja OjczyznaPolska to moja Ojczyzna - 13 listopada 2018


Uczniowie klasy II wraz z przedszkolakami pod opieką swoich wychowawczyń Elżbiety Szopy i Katarzyny Greli poznawali regiony swojej Ojczyzny - Polski. Na podstawie informacji zdobytych na zajęciach lekcyjnych oraz własnych doświadczeń o Polsce wykonały makietę Polski, na której zaznaczyły wszystkie ważne miejsca naszego kraju. Dzieci poznały regiony geograficzne, większe miasta i zbiorniki wodne Polski.

 więcej ...

Akademia z okazji 100 lecia NiepodległościAkademia z okazji 100 lecia Niepodległości - 12 listopada 2018


12 listopada 2018 roku w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie pod opieką pań: Jolanty Ostrowskiej, Ewy Doniec i Anny Kowal przygotowali okolicznościowy program artystyczny, w którym ukazali drogi Polaków do odzyskania niepodległosci. Uczniowie recytowali poezję patriotyczną i śpiewali patriotyczne pieśni.

 więcej ...

"Rekord dla Niepodległej" - 9 listopada 2018


169 uczniów i przedszkolaków Szkoły Podstawowej w Antolce uczestniczyło w akcji „Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada 2018 r., punktualnie o godzinie 11.11 razem z nauczycielami oraz dyrekcją zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Było to kolejne działanie Szkoły upamiętniające 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 więcej ...

Konkurs poezji patriotycznejKonkurs poezji patriotycznej - 9 listopada 2018


9 listopada 2018 roku w szkole odbył się konkurs poezji patriotycznej „Moja Ojczyzna”, zorganizowany przez bibliotekę. Celem konkursu było uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz promowanie wśród dzieci i młodzieży treści o tematyce patriotycznej.W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VIII.

 więcej ...

Święto Szkoły i ŚlubowanieŚwięto Szkoły i Ślubowanie - 7 listopada 2018


W środę 7 listopada 2018 r. w szkole zgodnie z tradycją obchodzono Święto Szkoły połączone ze ślubowaniem pierwszoklasistów i Dniem Patronki – Marii Skłodowskiej-Curie. Uroczystość uświetnili swą obecnością: zastępca wójta Gminy Książ Wielki – Grzegorz Janus, przewodniczący Komisji Oświaty Rady Gminy – Marek Płonczyński, kierownik Centrum Usług Wspólnych – Jolanta Nowak, ksiądz proboszcz Maciej Stopiński, dyrektorzy szkół gminnych (Danuta Gajos, Edyta Sychowska, Alicja Pagór, Jacek Kobyłka) oraz licznie zgromadzeni rodzice uczniów.

 więcej ...

Smacznie, zdrowo, odblaskowoSmacznie, zdrowo, odblaskowo - 29 października 2018

W klasie II zostały zorganizowane zajęcia edukacyjne „Smacznie, zdrowo, odblaskowo”. W zajęciach wzięli udział rodzice i profesjonalny kucharz -tata uczennicy. Celem zajęć  było utrwalenie wiedzy o zdrowym odżywianiu i zasadach bezpiecznego poruszania się po jezdni.
Podczas zajęć uczniowie pod okiem kucharzy i rodziców przygotowali zdrowy poczęstunek. Należy podkreślić, że obowiązywały produkty w kolorach odblaskowych.

 więcej ...

Uczniowie na Sesji RGUczniowie na Sesji RG - 19 października 2018


19 października 2018 roku uczniowie wzięli udział w sesji Rady Gminy w Książu Wielkim. Uczniowie zaapelowali do wszystkich dorosłych, aby w związku ze zbliżającym się sezonem jesienno – zimowym zadbali o zachowanie zasad bezpieczeństwa na drodze, a także zaopatrzyli siebie i swoje rodziny w elementy odblaskowe, które znacznie ułatwiają dostrzeżenie pieszych na poboczu, chodniku i na szosie. Na koniec spotkania uczniowie wręczyli wszystkim obecnym na sesji własnoręcznie wykonane emblematy odblaskowe.

 więcej ...

Konkurs odblaskowej piosenkiKonkurs odblaskowej piosenki - 18 października 2018

 

W szkole odbył się konkurs odblaskowej piosenki.  Wzięli w nim udział uczniowie klas I-VII. I miejsce w konkursie zajęła klasa VII.

 

 więcej ...

Integracja pokoleńIntegracja pokoleń - 8 października 2018


8 października 2018 r. uczniowie klasy VI pod opieką dyrektor Małgorzaty Boryckiej oraz Ewy Doniec uczestniczyli w niezwykle ważnym i pożytecznym zajęciu edukacyjnym łączących dwa pokolenia: starszych i młodych. Spotkanie odbyło się w Domu Kombatanta w Miechowie, a jego celem było wspólne działanie artystyczne: szycie emblematów odblaskowych. Było to niezwykłe spotkanie: młodzi uczyli się od starszych nie tylko różnych rodzajów ściegów, haftowania czy wyszywania, ale przede wszystkim wrażliwości, empatii wobec drugiego człowieka, współpracy reprezentantów różnych pokoleń.

 więcej ...

Dzień ChłopakaDzień Chłopaka - 30 września 2018


Z okazji Dnia Chłopaka, w naszej szkole odbyła się dyskoteka. Jej organizatorem był Samorząd Uczniowski. Główną atrakcją zabawy szkolnej były wybory „Odblaskowej Miss i  Mistera Szkoły”. Do konkursu stanęły dziewczynki i chłopcy z klasy IV- VIII. Tytuł „Odblaskowy Mister Szkoły 2018” zdobył Szymon Skałoń z klasy IV, „Miss szkoły” została Ania Warchala z klasy VII, a Wicemiss – Wiktoria Szostak z klasy V.

 więcej ...

Odblaskowy piknik rodzinnyOdblaskowy piknik rodzinny - 21 września 2018


W ostatnim dniu kalendarzowego lata, 21 września 2018 roku w godzinach popołudniowych (od 16.00 do 19.00) w odbył się „Odblaskowy piknik rodzinny”. Organizacją imprezy zajęli się Rada Rodziców, Koło Gospodyń Wiejskich w Antolce oraz Samorząd Uczniowski. Specjalnymi gośćmi pikniku byli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie, policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie oraz ratownik medyczny. Rodzice i panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Antolce przygotowały dla wszystkich poczęstunek: kiełbaski z grilla, napoje i słodycze.

 więcej ...

Piknik w ŁazachPiknik w Łazach - 21 września 2018


Uczniowie klasy II wraz z przedszkolakami pod opieką swoich wychowawczyń pożegnali lato. Zajęcia edukacyjne odbyły się przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich, OSP Łazy oraz rodziców. Strażacy przeprowadzili pokaz gaszenia pożaru oraz zapoznali uczniów z pracą strażaka. Pokaz udzielanie pierwszej pomocy przeprowadziła Anna Stempińska, ratownik medyczny. Po zajęciach dzieci skorzystały z poczęstunku przygotowanego przez panie z KGW oraz rodziców.

 więcej ...

„BohaterON”„BohaterON” - 20 września 2018


Uczniowie szkoły po raz kolejny wzięli udział w edukacyjnej akcji „BohaterON”, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Tym razem  do akcji włączyli się uczniowie klasy I wraz ze swoją wychowawczynią. W ramach tego projektu pierwszoklasiści pięknie ozdobili barwami narodowymi kartki, które wysłali do Powstańców. Dołączyli do nich również swoje kolorowe prace plastyczne na temat ”Polska - moja Ojczyzna”.

 więcej ...

Europejski Dzień Bez Ofiar ŚmiertelnychEuropejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych - 19 września 2018


Działania w ramach projektu Edward (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku i w tym roku prowadzone były przez policjantów z krajów europejskich 19 września br. - w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W akcję włączyli się także uczniowie naszej szkoły.

 więcej ...

Zebranie z rodzicamiZebranie z rodzicami - 13 września 2018


W czwartek 13 września 2018 r. w szkole odbyło się zebranie z rodzicami, w którym uczestniczyła starszy sierżant Lidia Kyzioł z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie. Policjantka wygłosiła prelekcję na temat bezpieczeństwa dzieci w czasie drogi do i ze szkoły.  W związku ze zbliżającym się okresem jesienno- zimowym szczególną uwagę zwróciła na noszenie odblasków przez dzieci i dorosłych.

 więcej ...

Bezpieczna droga do szkołyBezpieczna droga do szkoły - 7 września 2018


W piątek 7 września 2018 r. w ramach ogólnopolskich działań prewencyjnych „Bezpieczna droga do szkoły” na terenie całej Małopolski odbyła się akcja kontrolno-profilaktyczna, którą patronatem honorowym objął Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik. Na terenie powiatu miechowskiego wspólnie z policjantami włączyli się w akcję uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Antolce.

 więcej ...

Rok szkolny 2017/2018 - 31 sierpnia 2018
Rok szkolny 2017/2018
 więcej ...

Dzień MamyDzień Mamy - 28 maja 2018


Z okazji Dnia Mamy uczniowie klas 0-III pod opieką swoich wychowawczyń przygotowali uroczystą akademię. Dzieci z przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Na zakończenie uczniowie wręczyli swoim mamusiom własnoręcznie wykonane upominki. Nie zabrakło oczywiście serdecznych życzeń, całusów i uścisków.

 więcej ...

Dzień RodzinyDzień Rodziny - 27 maja 2018


25.05.2018 r. w punkcie przedszkolnym obchodziliśmy Dzień  Rodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy  inscenizację  bajki „Szewczyk Dratewka”.  Po przedstawieniu zaprosiliśmy wszystkich do ogrodu przedszkolnego gdzie rodzice przygotowali pyszne kiełbaski z grilla, sałatki, domowe ciasto i wiele innych smakołyków. Były też różne gry i zabawy, w których uczestniczyli zarówno rodzice jak i dzieci. 

 więcej ...

Pierwszaki czytelnikamiPierwszaki czytelnikami - 26 maja 2018

 

Uczniowie klasy pierwszej spotkali się z panią bibliotekarką w szkolnej bibliotece . Tam zapoznali się z księgozbiorem a w szczególności z bajkami i baśniami przeznaczonymi dla dzieci. Zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne z zakresu ,,Chcemy czytać, ładnie  wypowiadać się i poprawnie pisać”. Każdy uczeń mógł wybrać sobie ulubioną książeczkę i został zobowiązany do jej  poszanowania. Czekamy na kolejne spotkanie z ulubioną książką.


                                                                                                   

 więcej ...

Lekcja w Izbie LeśnejLekcja w Izbie Leśnej - 25 maja 2018


Uczniowie ze klasy IV uczestniczyły w ciekawej lekcji przyrody, która odbyła się w Izbie Leśnej Nadleśnictwa Miechów. Zajęcia poprowadził pracownik Nadleśnictwa – pan Mateusz Albrycht. Dzieci rozpoznawały rośliny chronione rosnące na murawach kserotermicznych powiatu miechowskiego, poszerzali swoją wiedzę na temat lasu, doskonalili umiejętność rozpoznawania pospolitych gatunków drzew oraz roślin runa leśnego, poznali cechy charakterystyczne  i zwyczaje ptaków i ssaków.

 więcej ...

Zajęcia przyrodnicze w ogrodzieZajęcia przyrodnicze w ogrodzie - 24 maja 2018


Uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciach terenowo-przyrodniczych w ogrodzie. Celem zajęć było poznanie prac związanych z uprawą  różnych roślin w ogrodzie i na łące wczesną wiosną. Pani Marta bardzo szczegółowo zapoznała uczniów ze swoim ogrodem. Pokazywała dzieciom wszystkie drzewa i krzewy owocowe i opowiadała jak należy je pielęgnować, aby potem otrzymać owoce.

 więcej ...

Noc MuzeówNoc Muzeów - 23 maja 2018


Noc z 18/19 maja 2018 r. uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w Nocy Muzeów. Wycieczkę zorganizowała p. Ewa Doniec, a opiekę nad uczestnikami sprawowały też panie Grażyna Łysek i Marzena Krochmal-Białek. Uczniowie zwiedzili Muzeum Narodowego w Sukiennicach, Muzeum Archeologiczne, muzeum biskupa Erazma Ciołka,  Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły, Barbakan,  mury obronne znajdujące się w sąsiedztwie Bramy Floriańskiej.

 więcej ...

Festiwal Nauki Festiwal Nauki "Moc rozumu" - 23 maja 2018

Od września tego roku szkolnego realizujemy międzyprzedmiotowy projekt „Potęga umysłu” obejmujący wybrane zagadnienia z matematyki, fizyki i chemii.  Pierwsza część projektu realizowana była w I półroczu. Jednym z zadań w kolejnej części projektu był  udział w tegorocznym Festiwalu Nauki w Krakowie, gdzie uczniowie mogli poznać pracę naukowców, samodzielnie wykonać wiele eksperymentów i sprawdzić swoją wiedzę z wielu dziedzin.

 

 więcej ...

"Mały matematyk" - 21 maja 2018

17 maja 2018 roku dwóch uczniów klasy trzeciej: Oliwia Kwiecień oraz Szymon Koszewski reprezentowało naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Matematycznym pt. ”Mały Matematyk”.W konkursie tym brało udział wiele szkół reprezentowanych przez kilkudziesięciu trzecioklasistów.  Naszym uczniom nie udało się co prawda zdobyć czołowych miejsc, ale  Oliwii Kwiecień zabrakło zaledwie kilku punktów, aby znaleźć się na przysłowiowym podium.Uczniów przygotowywała pani Małgorzata Kusaek. Gratulujemy!
    

 więcej ...

Na Święcie StorczykaNa Święcie Storczyka - 20 maja 2018

 

W niedzielę,  20 maja 2018 roku w Kalinie Małej odbywało się Święto Storczyka. Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w tym ciekawym wydarzeniu.  Na początku odbyło się podsumowanie konkursu przyrodniczego organizowanego przez SP nr 1 w Miechowie. Wyróżnione zostały dwie uczennice z naszej szkoły. Następnie uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach terenowych na murawach kserotermicznych. W rozstawionych namiotach na dzieci czekało wiele atrakcji: obserwacja motyli, pszczół, degustacja miodu, konkursy wiedzy o lesie, malowanie twarzy.

 

 więcej ...

Powiatowy konkurs Powiatowy konkurs "Mój przyjaciela las" - 15 maja 2018


We wtorek 15 maja 2018 r. odbył się konkurs przyrodniczy dla szkół podstawowych „Mój Przyjaciel Las” organizowany przez Szkołę Podstawową w Antolce i Nadleśnictwo Miechów. Obejmował kilka części: test wiedzy przyrodniczej, prace plastyczne, multimedialne i literackie. W konkursie wzięli udział uczniowie ośmiu szkół powiatu miechowskiego. Uroczyste podsumowanie odbędzie się 5 czerwca z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

 więcej ...

W krakowskim zooW krakowskim zoo - 10 maja 2018


10 maja 2018 roku uczniowie klas I-III udali się na  bardzo długo już  oczekiwaną wycieczkę  do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie, który jest umiejscowiony w pięknym Lasku Wolskim. Pobyt w zoo dostarczył małym podróżnikom ogromu wrażeń i przeżyć. Mieli oni możliwość zobaczenia między innymi: żyrafy, hipopotama, pandy, pantery, tygrysa, słonia indyjskiego, szympansa, lemurów, czy pingwinów.
  

 więcej ...

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 MajaRocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - 7 maja 2018


Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to jedno z najważniejszych świąt narodowych w naszym kraju, a szczególnie ważne w roku jubileuszowym, w którym obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Społeczność naszej szkoły również włączyła się w obchody tego patriotycznego święta. Przygotowano inscenizację słowno-muzyczną, podczas której uczniowie klas V-VII przypomnieli młodszym kolegom okoliczności tego wydarzenia.

 więcej ...

Na wycieczce w OświęcimiuNa wycieczce w Oświęcimiu - 30 kwietnia 2018


Rok 2018, to rok szczególny, rok obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Dlatego też uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się  w obchody tej ważnej dla nas rocznicy. Jednym z punktów  była wycieczka klasy VII do miejsca największej zbrodni dokonanej przez hitlerowców na ludności polskiej i europejskiej, do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau znajdującego się w Oświęcimiu i pobliskiej wsi Brzezinka.
        

 więcej ...

Dzień ZiemiDzień Ziemi - 22 kwietnia 2018

 
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu działaniach ekologicznych w ramach obchodów Dnia Ziemi. Młodzież z klas IV-VII aktywnie włączyła się w czynną ochronę płazów. W czasie porannych i popołudniowych zajęć wyłapywali ropuchy i żaby spod siatek rozstawionych wzdłuż drogi, liczyli je, a następnie przenosili je do zbiorników wodnych.  Z okazji Dnia Ziemi został także zorganizowany szkolny apel „Zakończmy zanieczyszczenia plastikiem”.

 więcej ...

Przedszkolaki w piekarniPrzedszkolaki w piekarni - 20 kwietnia 2018


Przedszkolaki z punktu przedszkolnego w piątek 20.04.2018 r. miały okazję zwiedzić piekarnię "Architekton" w Miechowie i zobaczyć całą linię produkcyjną chleba. Oprowadzał nas pan Jerzy Mastrzykowski, bardzo ciekawie opowiadał dzieciom o wszystkich nowoczesnych  urządzeniach, które się tam znajdują . Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć jak się wyrabia chleb, wkłada do foremek, a na koniec do pieców, gdzie po około 45min. wyjmuje się pyszny, pachnący gotowy chleb.

 więcej ...

Smacznie, zdrowo, kolorowoSmacznie, zdrowo, kolorowo - 19 kwietnia 2018


19 kwietnia przeprowadzono w klasach I, II, III i V zajęcie edukacyjne  w ramach projektu współfinansowanego ze środków UE „Program dla szkół”. W czasie tego zajęcia uczniowie mieli za zadanie przygotować sobie smaczną, zdrową i kolorową kanapkę na II śniadanie. Po przeprowadzeniu krótkiej pogadanki na temat zdrowego odżywiania rozpoczęto zabawę kulinarną.

 więcej ...

W teatrze GroteskaW teatrze Groteska - 16 kwietnia 2018

W poniedziałek 16.04.2018 r. dzieci z punktu przedszkolnego były w teatrze "Groteska" w Krakowie na przedstawieniu "Kukułcze jajo".
 
 więcej ...

Wspólne czytanieWspólne czytanie - 6 kwietnia 2018

6 kwietnia 2018 roku uczniowie klas młodszych spotkali się w ramach cyklicznej akcji "Wspólne czytanie". Tym razem czytającymi osobami byli trzecioklasiści: Julia Kaleta, Kamil Kustosz, Oliwia Kwiecień oraz Antoni Szpak, którzy zaprezentowali drugoklasistom i pierwszoklasistom bajkę pt. „Każdy sposób jest dobry, aby zachęcić niejadków do jedzenia owoców i warzyw”. 
 więcej ...

Zmartwychwstał Pan!Zmartwychwstał Pan! - 28 marca 2018


28 marca 2018 roku z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem pań katechetek przygotowali uroczysty apel "Zmartwychstał Pan". Na zakończenie najserdeczniejsze życzenia całej społeczności szkolnej złożyła Pani Dyrektor i ksiądz Maciej Stopiński.

 

 więcej ...

Wycieczka do kinaWycieczka do kina - 23 marca 2018

 

23 marca 2018 roku uczniowie klas I - III pod opieką swoich wychowawczyń udali się na wycieczkę do kina „Gryf” w Miechowie, aby obejrzeć film pt. ”Jaskiniowiec”.Film ten dostarczył małym widzom nie tylko wzorców, jak właściwie postępować, zachowywać się w grupie, ale również wielu powodów do śmiechu, gdyż nie brakowało w nim   humoru. Okazało się, że w kinie czas minął wszystkim nie tylko miło, ale i przyjemnie.


        

 więcej ...

Powitanie wiosnyPowitanie wiosny - 21 marca 2018


21 marca uczniowie szkoły wraz z maluchami z Punktu Przedszkolnego wspólnie powitali nową porę roku - wiosnę, a pożegnali zimę. Głównym punktem powitania były oczywiście pierwsze, wiosenne spacery oraz spalenie kukieł zimowych, tradycyjnie zwanych Marzannami. Większość uczniów, aby zaakcentować nadchodzącą porę roku, przebrała się w kolorowe stroje, bo jednym z punktów uroczystości był konkurs na wiosenny strój.

 więcej ...

Konkurs recytatorskiKonkurs recytatorski - 19 marca 2018


19 marca 2018 roku w ramach realizacji „Programu dla szkół” odbył się konkurs recytatorski dla klas I-V. Celem konkursu było propagowanie zdrowego odżywiania, dlatego też w treściach recytowanych wierszy pojawiały się warzywa, owoce oraz produkty mleczne.
Każda klasa była reprezentowana przez kilku recytatorów.

 więcej ...

Na targach myśliwskichNa targach myśliwskich - 16 marca 2018


16 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły na zaproszenie myśliwych z Koła Łowieckiego „Leśnik” mieli możliwość uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Łowieckich w Sosnowcu. Uczniom towarzyszyli członkowie koła "Leśnik" oraz uczniowie i nauczyciele ze szkół w Kozłowie, Miechowie, Przybysławicach współpracujących z myśliwymi, a opikę nad uczniami sprawowała pani Małgorzata Borycka.    T

 więcej ...

"Być kobietą..." - 8 marca 2018

 

Dzień Kobiet to dla większości pań ważna okazja do świętowania. Dlatego też 8 marca w szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Ewy Doniec. Podczas występów nie zabrakło humorystycznych scenek z życia kobiet, recytacji wierszy, pełnych radości piosenek oraz oczywiście życzeń i kwiatów. W trakcie uroczystości wystąpili także przedszkolaki z „0” oraz z Punktu Przedszkolnego. 
 więcej ...

Rekrutacja do punktu przedszkolnego - 7 marca 2018


Trwa rekrutacja do Punktu Przedszkolnego w Antolce. Potrzebne dokumenty można pobrać w zakładce "Dokumenty", klikając na "więcej", bądź pobrać w szkole (obecnie szkoła ma swoją siedzibę w Zamku na Mirowie w Książu Wielkim).

 więcej ...

Rekrutacja do klasy I - 7 marca 2018


Przypominamy, że trwa rekrutacja do klasy I Szkoły Podstawowej w Antolce. Potrzebne dokumenty można pobrać w zakładce "Dokumenty", klikając na "więcej", bądź pobrać w szkole (obecnie szkoła ma swoją siedzibę w Zamku na Mirowie w Książu Wielkim).

 więcej ...

W Muzeum Narodowym w KrakowieW Muzeum Narodowym w Krakowie - 19 lutego 2018

19 lutego 2018 roku dzieci z punktu przedszkolnego były na wycieczce w Krakowie. Odwiedziły Muzeum Narodowe "Sukiennice", gdzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, a potem bawiły się w "Anikinie".
 więcej ...

Choinka noworocznaChoinka noworoczna - 3 lutego 2018

 

W sobotę, 3 lutego 2018 roku odbyła się w szkole zabawa noworoczna. Tradycyjnie rozpoczęła się występami artystcznymi uczniów. Z krótkimi przedstawieniami wystąpiła klasa III, klasa VII, członkowie kółka artystycznego i chór szkolny. Uczniów przygotowywały panie: Małgorzata Kusarek, Grażyna Łysek, Ewa Doniec i Anna Kowal. Potem, aż do późnych godzin wieczornych, dzieci bawiły się przy muzyce. Rodzice przygotowali dla swoich pociech smaczny poczęstunek.
 więcej ...

Lekcje poza klasąLekcje poza klasą - 30 stycznia 2018


30 stycznia uczniowie z klasy VI i VII  uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, której celem była realizacja zajęć wychowawczych, przyrodniczych i historycznych. Pierwsze zajęcia odbyły się sw Muzeum Armii Krajowej. Były one aktywnym połączeniem wystawy z warsztatami historycznymi i grą terenową. Kolejnym miejscem, które odwiedzili nasi uczniowie była wystawa fotograficzna PhotoArk przedstawiająca zwierzęta zagrożone wyginięciem. Następnym etapem wycieczki był pouczający film „Cudowny chłopak”.

 więcej ...

W Parku TrampolinW Parku Trampolin - 24 stycznia 2018

24 stycznia 2018 r. uczniowie klasy VII pod opieką pań Grażyny Łysek i Marzeny Krochmal-Białek wzięli udział w nietypowej lekcji wychowania fizycznego, która odbyła się w GoJump (w Parku Trampolin) w Krakowie. Pobyt w Krakowie tak zaplanowano aby było coś dla ciała i coś dla ducha. Dlatego to uczestnicy wycieczki następnie swe kroki skierowali do Kina Plaza, gdzie z zapartym tchem i wzruszeniem śledzili losy sympatycznego, ale i zbyt ufnego misia Paddingtona. 
 więcej ...

Dzień Babci i  DziadkaDzień Babci i Dziadka - 22 stycznia 2018


Przedszkolaki z punktu przedszkolnego świętowały Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przygotowały ciekawy program artystyczny. Dzieci obdarowały swoich dziadków i babcie serduszkami, które zrobiły samodzielnie pod kierunkiem pracowników ZAZ w Witowicach.

 więcej ...

Konkurs kolęd i pastorałekKonkurs kolęd i pastorałek - 17 stycznia 2018


17 stycznia 2018 r. odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięło udział 65 uczniów. Jury w składzie: dyr. M. Borycka, A. Gniewek, M. Białek oceniało 22 podmioty wykonawcze w następujących kategoriach: 11 solistów, 2 duetów, 9 zespołów. Organizatorami konkursu były A. Kowal i E. Doniec. Fundatorem nagród dla uczestników konkursu był ks. Maciej Stopiński, za co społeczność szkolna składa mu serdeczne podziękowanie.

 więcej ...

WigiliaWigilia - 24 grudnia 2017

22 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez katechetki: panią Annę Kowal i panią Barbarę Kowal Kałwę. Z krótkim programem artystycznym wystąpiły także dzieci z oddziału przedszkolnego. Życzenia świąteczne i noworoczne złożyła wszystkim pani Dyrektor oraz ksiądz Maciej Stopiński.
 więcej ...

W teatrze J.Słowackiego w KrakowieW teatrze J.Słowackiego w Krakowie - 21 grudnia 2017

21 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie obejrzeli sztukę "Pinokio". Sztuka ta została wyreżyserowana przez Jarosława Kilana na podstawie powieści dla dzieci autorstwa Carla Collodiego, której głównym bohaterem jest drewniany pajacyk o imieniu Pinokio. Ciekawostką może być fakt, że muzykę do przedstawienia napisał znany krakowski kompozytor, wokalista i poeta - Grzegorz Turnau.
 więcej ...

"NIE dla czadu" - 18 grudnia 2017

18 grudnia 2017 roku odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie w ramach kampanii społeczno - edukacyjnej "Nie dla czadu".Strażacy opowiedzieli, jak niebezpieczne jest zatrucie czadem (tlenkiem węgla) i jak uniknąć tego zatrucia.
 więcej ...

Wycieczka do MiechowaWycieczka do Miechowa - 14 grudnia 2017

 

14 grudnia  2017 roku uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń brali udział w wycieczce do Miechowa. Pierwszym punktem wyjazdu było Biuro Wystaw Artystycznych “U Jaksy”, w którym mali podróżnicy mieli możliwość podziwiania wystawy prac różnorodnych artystów. Następnie udali się do Muzeum Ziemi Miechowskiej, gdzie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych. 
 więcej ...

IV miejsce w województwieIV miejsce w województwie - 13 grudnia 2017

 

13 grudnia 2017 roku w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom VIII edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Powiat miechowski reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej – Curie w Antolce, która znalazła się na IV miejscu wśród dziesięciu najlepszych z ponad 300 szkół województwa małopolskiego biorących udział w konkursie.
 więcej ...

Wspólne czytanie i konkurs plastycznyWspólne czytanie i konkurs plastyczny - 11 grudnia 2017

11 grudnia 2017 roku uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym pt.“W świątecznym nastroju”. Uczestnicy konkursu mieli wykonać pracę plastyczną, tematycznie związaną ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, a inspirowaną tekstem pt.” Legenda o choince”, który w ramach cyklicznego spotkania w ramach akcji „Wspólne czytanie” zaprezentowali uczniowie klasy II i III.

 

 więcej ...

Wizyta Św. MikołajaWizyta Św. Mikołaja - 6 grudnia 2017

6 grudnia 2017 r. do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj. Do dzieci z punktu przedszkolnego wraz z Mikołajem przybyli myśliwi z Koła Łowieckiego „Mirów”. W tym dniu Święty Mikołaj odwiedził również i obdarował prezentami uczniów wszystkich klas od 0 do VII. Atrakcją tego dnia był także apel pt. ”Witaj Święty Mikołaju”, który został przygotowany przez Samorząd Uczniowski.
 więcej ...

Cyrk w szkoleCyrk w szkole - 6 grudnia 2017

 

6 grudnia 2017 roku naszą szkołę odwiedzili artyści cyrkowi. Uczniowie podziwiali pokazy żonglerki, akrobatyki, iluzjonistyki. Na scenie pojawiły się też tresowane gołębie oraz olbrzymi niedźwiedź. Wesoły klown rozśmieszył wszystkie dzieci. Niektórzy odważni uczniowie mieli możliwość wziąć do ręki olbrzymiego pytona. Występ cyrkowy bardzo się wszystkim podobał, o czym świadczyły gromkie brawa.
 więcej ...

W Fabryce Bombek W Fabryce Bombek "Dekora" - 1 grudnia 2017

 

1 grudnia 2017 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w  wycieczce do Fabryki Bombek „Decora” w Miechowie. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie fabryki.  Następnie maluchy uczestniczyły w warsztatach plastycznych, w czasie których każdy malował, ozdabiał swoją bombkę według własnego pomysłu. Dzieciaki miały uciechę, mogąc wykazać się kreatywnością i niczym nie ograniczoną wyobraźnią.

 

 więcej ...

Wiemy, jak się odżywiaćWiemy, jak się odżywiać - 20 listopada 2017

W ramach realizacji projektu współfinansowanego ze środków unijnych “Program dla szkół”, uczniowie klas I-V uczestniczyli w konkursie plastycznym, w czasie którego wykonali plakaty, zachęcające do spożywania warzyw, owoców oraz mleka i produktów mlecznych. Mali artyści posługując się różnymi technikami plastycznymi, wykazali się pomysłowością, a wszystko w celu propagowania zdrowego odżywiania.
 więcej ...

Naukowa epidemia, czary mary i alchemiaNaukowa epidemia, czary mary i alchemia - 13 listopada 2017


13 listopada 2017 roku w  naszej szkole odbyła się ciekawa lekcja przyrody: „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”.  Prowadzili ją dwaj animatorzy z grupy „Zaelektryzowani”. Pokazali uczniom ciekawe eksperymenty, między innymi z rurą Bernoulliego, lewitującymi piłkami, helem i wodorem. Był dym, ogień i wybuchy.

 więcej ...

Święto NiepodległościŚwięto Niepodległości - 13 listopada 2017

 

Z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie wystąpili z częścią artystyczną, którą przygotowali pod kierunkiem pani Ewy Doniec.
 więcej ...

Książowiacy i lekcja patriotyzmuKsiążowiacy i lekcja patriotyzmu - 10 listopada 2017

10 listopada 2017 roku w naszej szkole gościliśmy Zespół Folklorystyczny Książowiacy prowadzony przez nauczycielkę naszej szkoły - panią Annę Kowal (do zespołu należy także nasza uczennica - Ania Warchala). Zespół wystąpił z montażem słowno - muzycznym z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Dziękujemy zespołowi za ciekawą lekcję patriotyzmu.
 więcej ...

Na Na "Zemście" w tetrze Słowackiego - 8 listopada 2017

8 listopada 2017 r. uczniowie klasy VII pod opieką pań: Grażyny Łysek i Bożeny Brody uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Głównym punktem programu był spektakl pt. „Zemsta” w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie.
 więcej ...

Święto Szkoły i ŚlubowanieŚwięto Szkoły i Ślubowanie - 7 listopada 2017

7 listopada 2017 r. (dokładnie w 150 rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie oraz w 50 rocznicę nadania szkole imienia) w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Patronki połączony ze ślubowaniem pierwszoklasistów. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością licznie przybyli goście: władze gminy, dyrektorzy szkół oraz rodzice. 
 więcej ...

W Teatrze LudowymW Teatrze Ludowym - 6 listopada 2017

Uczniowie klas I – III pod opieką swoich wychowawczyń uczestniczyli w wycieczce do Krakowa do Teatru Ludowego, w którym obejrzeli spektakl pt. ”Krakowskie Abecadło”. Była to niezwykle ciekawa historia, w której każdej literce alfabetu przypisana była inna krakowska opowieść. Dzięki tym historiom dzieci miały możliwość poznania Krakowa „od A do Z”. 
 więcej ...

Odblaski ratują życieOdblaski ratują życie - 27 października 2017

Okres poprzedzający dzień Wszystkich Świętych to czas wzmożonego ruchu na cmentarzach. Apelujemy do wszystkich, kto w najbliższych dniach odwiedzi groby bliskich, by nie zapominał również o własnym bezpieczeństwie. O zasadach bezpieczeństwa na drodze przypomnieli uczniowie podczas spotkanie z dziadkami i rodzicami, w dniu 27 października 2017 roku.

 

 więcej ...

Uczniowie na Sesjii Rady GminyUczniowie na Sesjii Rady Gminy - 27 października 2017

27 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły podczas Sesji Rady Gminy w Książu Wielkim apelowali do zgromadzonych na sali radnych, władz gminy, sołtysów i innych gości o noszenie elementów odblaskowych. Przypomnieli, że jest to konieczne szczególnie teraz, w okresie jesiennym, kiedy coraz szybciej zapada zmrok, jest zła widoczność z powodu mgły czy deszczu i jesteśmy coraz gorzej widoczni na drodze.
 więcej ...

Uczniowie, policjanci i telewizja TVP 3Uczniowie, policjanci i telewizja TVP 3 - 24 października 2017

 

Nasza szkoła jest usytuowana przy ruchliwej, niebezpiecznej trasie E7, na której co roku ginie wielu użytkowników drogi. Dlatego też podejmujemy wiele działań mających na celu wzmocnienie  bezpieczeństwa uczniów. Tym razem była to akcja, pod jakże wymownym tytułem: „Szkoła, kierowco zwolnij!”. Wzięli w niej udział uczniowie, nauczyciele oraz policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Miechowie. Całą akcję sfilmowała ekipa z Telewizji Regionalnej Kraków. Materiał z  niej można było oglądać 24 października o godzinie 21.30 w TVP 3 Kraków
 więcej ...

Z wizytą u strażakówZ wizytą u strażaków - 19 października 2017

19 października 2017 roku uczniowie klasy IV wzięli udział w wycieczce do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie. Celem wyjazdu było poznanie pracy strażaków oraz wzbogacenie wiedzy dzieci na temat właściwego, bezpiecznego postępowania w domu i w szkole. Strażacy przypomnieli także, jak ważne jest dla naszego bezpieczeństwa noszenie elementów odblaskowych.
 więcej ...

Odblaskowy piknik Odblaskowy piknik - 18 października 2017


W dniu 18 października 2017 roku odbył się piknik szkolny zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Antolce. Celem pikniku było promowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych elementów odblaskowych. Panie z KGW przygotowały dla dzieci kiełbasę z grilla i słodki poczęstunek. Odbyły się również zawody sportowe oraz gry i zabawy ruchowe. Piknik okazał się wspaniałą imprezą integrującą dzieci, rodziców i grono pedagogiczne

 więcej ...

Odblaskowy łańcuchOdblaskowy łańcuch - 18 października 2017

 

18 października 2017 r. uczniowie klas I-VII utworzyli wzdłuż trasy E-7 żywy łańcuch dzieci w odblaskowych strojach. Chcieli zwrócić uwagę na wszystkich pieszych użytkowników drogi, z którymi zmotoryzowani powinni się nią umieć podzielić. „Noga z gazu”, kochani kierowcy, bo wszyscy uczniowie chcą bezpiecznie chodzić do swoich szkół i równie bezpiecznie z nich wracać.

 

 więcej ...

Dzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji Narodowej - 14 października 2017

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Z programem artystycznym wystąpiły dzieci z punktu przedszkolnego, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz Samorząd Uczniowski. Uczniowie złożyli nauczycielom życzenia i wręczyli kwiaty.
 więcej ...

Zbieramy kukurydzęZbieramy kukurydzę - 14 października 2017

14 pażdziernika 2017 roku uczniowie naszej szkole uczestniczyli w akcji zbiórki karmy dla leśnej zwierzyny. Wspólnie z myśliwymi z Koła Łowieckiego "Leśnik" Kraków zbieraliśmy kukurydzę. Pogoda dopisała, więc zbiór udał się wyśmienicie. Zebraliśmy kilkanaście worków kukurydzy, którą mysliwi wykorzystają do dokarmiania leśnej zwierzyny w czasie zimy.
 więcej ...

W Operze KrakowskiejW Operze Krakowskiej - 12 października 2017


12 października 2017 r. uczniowie klas IV – VII obejrzeli spektakl „Opera B/O” w Operze Krakowskiej.
W spektaklu edukacyjnym adresowanym do młodzieży znalazło się wszystko, o czym wiedzieć powinien nastolatek. Była mowa o specyfice przedstawień operowych, o tradycji i historii gatunku, o kompozytorach i śpiewakach, o orkiestrze i dyrygencie, o skalach głosu i talencie, o scenie, jej kulisach i widowni.

 więcej ...

Odblaskowe czytanie Odblaskowe czytanie - 9 października 2017

9 października 2017 roku uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń rozpoczęli trzecią już edycję wspólnego czytania bajek. Akcja ta służy rozwijaniu kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianiu czytelnictwa wśród uczniów klas młodszych. Tym razem do wspólnego czytania wybrano utwór pt. ”Bajka o Misiu Odblasku”. Tekst ten czytali drugoklasiści.

 

 
 więcej ...

Dzień ChłopakaDzień Chłopaka - 30 września 2017


30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Męska część społeczności szkolnej otrzymała od swoich koleżanek życzenia i drobne upominki. Natomiast siódmoklasistki na dowód sympatii dla swoich kolegów wykonały samodzielnie tort, który następnie pięknie ozdobiły. Potem odbyła się wspólna degustacja.

 więcej ...

Odblaskowa miss i mister szkołyOdblaskowa miss i mister szkoły - 30 września 2017

 

W sobotę, 30 września 2017 r. z okazji Dnia Chłopaka odbyła się ”odblaskowa dyskoteka”. Uczniowie biorący udział w dyskotece zaprezentowali się w strojach odblaskowych, a następnie wybrali ”odblaskową miss i mistera szkoły”. Misterem Szkoły 2017 został Mikołąj Jedynak z klasy VII, a tytył Miss Szkoły 2017 zdobyła Ania Warchala z klasy VI.
 więcej ...

Magia czy fizyka - Małopolska Noc NaukowcówMagia czy fizyka - Małopolska Noc Naukowców - 29 września 2017
29 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Małopolskiej Nocy Naukowców. W czasie tego wydarzenia odwiedziliśmy zaprzyjaźniony Instytut Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Braliśmy udział w pokazach fizycznych „Magia czy Fizyka”, odkrywaliśmy fascynujący świat dźwięków, rozmawialiśmy z naukowcami, poznaliśmy, czym jest promieniotwórczość, kwarki wiele innych zjawisk z dziedziny fizyki.
 więcej ...

VII Światowy Dzień Tabliczki MnożeniaVII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - 29 września 2017

 

W dniu 29 września 2017 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji VII Światowy Dzień Tabliczki  Mnożenia pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Znajomość tabliczki mnożenia sprawdzały Komisje Egzaminacyjne. Wśród egzaminowanych znaleźli się: dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły, członkowie rodzin uczniów. Łącznie  w akcji wzięło udział 60 uczniów i  26 osób dorosłych.Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia  zdobyło 35 uczniów  i 22 dorosłych.


                                                                         

 więcej ...

Wiem, jak bezpiecznie poruszać się po drodze Wiem, jak bezpiecznie poruszać się po drodze - 27 września 2017

Zajęcia edukacyjne z uczniami klasy I z zakresu zasad bezpieczeństwa w ruch drogowym oraz poznania znaków drogowych i bezpiecznych miejsc zabaw odbywały się w kręgu tematycznym ,,Wesoło i bezpiecznie”. Uczniowie zdobywali wiedzę teoretyczną i praktyczną na  zajęciach przez kilka dni. Poznawali znaki drogowe , sygnały świetlne, numery alarmowe i analizowali swoją drogę do szkoły.

 

 więcej ...

Zdrowo, kolorowo, odblaskowoZdrowo, kolorowo, odblaskowo - 25 września 2017

Uczniowie klasy I  wraz z rodzicami zgłębiali tajniki zdrowego, smacznego a jednocześnie,, odblaskowego odżywiania” . Poznawali właściwości  lecznicze i wartości odżywcze selera, papryki, sałaty, brokuła, dyni oraz innych warzyw i owoców. Dowiedzieli się jak ważną rolę prawidłowym funkcjonowaniu każdego organizmu jest systematyczne spożywanie różnorodnych potraw przygotowanych z ,, odblaskowych warzyw i owoców”.

 

 więcej ...

Zebranie z rodzicamiZebranie z rodzicami - 21 września 2017


21 września 2017 roku w szkole odbyło się zebranie z rodzicami uczniów. Podczas zebrania wystąpili uczniowie, którzy apelowali do rodziców o konieczności noszenia odblasków Przekonywali rodziców, że prawidłowo noszone elementy odblaskowe pozwolą dostrzec pieszego w światłach samochodów z odległości co najmniej 150 metrów  i to w różnych warunkach pogodowych.

 więcej ...

BohaterOnBohaterOn - 18 września 2017

Uczniowie klasy III po raz kolejny wzięli udział w edukacyjnej akcji „BohaterON”, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. W ramach tego projektu trzecioklasiści napisali kilka słów na kartkach, które później pięknie ozdobili barwami narodowymi i wysłali do Powstańców. Dołączyli do nich również piękne, kolorowe prace plastyczne na temat ”Polska – moja Ojczyzna”.

 

 więcej ...

Zielona SzkołaZielona Szkoła - 15 września 2017

 

W dniach 11-15 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły przebywali na „zielonej szkole” nad Morzem Bałtyckim. Opiekę nad nimi sprawowały panie Małgorzata Borycka i Grażyna Łysek.
Głównym celem pobytu było: zainteresowanie regionem Pomorza ze szczególnym uwzględnieniem jego walorów historycznych, kulturowych, turystycznych i rekreacyjnych, zapoznanie z obszarami chronionymi, ich znaczeniem oraz zasadami zachowania na tych obszarach, upowszechnianie atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego.

 

 więcej ...

W MotylarniW Motylarni - 12 września 2017


12 września 2017 roku uczniowie klas V-VII byli na wycieczce w Motylarni. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których mieli okazję podziwiać skrzydła i oczy motyla pod mikroskopem, hodowlę gąsienic, poczwarek i patyczaków. Poszerzyli swoją przyrodniczą wiedzę na temat wilgotnych lasów równikowych, różnych gatunków motyli oraz ich rozwoju. Wreszcie każdy mógł sam bliżej przyjrzeć się tym niesamowitym owadom w postaci dorosłej.

 więcej ...

Sympatycznie, pożytecznie i bezpiecznieSympatycznie, pożytecznie i bezpiecznie - 11 września 2017

 

Uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami miło spędzili czas podczas wspólnych zabaw i gier przy ognisku. Maluchy nie tylko się bawiły, ale także sprzątały najbliższą im okolicę- teren wokół szkoły oraz pobliski las.  Uczniowie zawsze pamiętają o najważniejszym, o bezpieczeństwie, dlatego też wcześniej przypomnieli sobie zasady bezpiecznej zabawy oraz wszyscy ubrali  kamizelki odblaskowe.

 

 więcej ...

Narodowe czytanieNarodowe czytanie - 11 września 2017


Od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w akcji Narodowe Czytanie. Akcję tą, polegającą na publicznym czytaniu fragmentów dzieł najwybitniejszych polskich poetów i pisarzy zapoczątkował Prezydent Rzeczypospolitej Bronisław Komorowski w 2012 roku. W tym roku czytaliśmy fragmenty najsłynniejszego dzieła Stanisława Wyspiańskiego, dramatu w trzech aktach - "Wesela".

 więcej ...

Odblaskowa szkołaOdblaskowa szkoła - 5 września 2017


Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do konkursu "Odblaskowa szkoła". Jest to już VIII edycja tego konkursu. O działaniach w ramach akcji można przeczytać w zkładce "Konkursy" lub klikając poniżej na "więcej".

 

 więcej ...

Rozpocżeliśmy nowy rok szkolnyRozpocżeliśmy nowy rok szkolny - 4 września 2017


4 września 2017 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny - rok 2016/2017. Jest to pierwszy rok wprowadzania reformy oświaty, a wiec rok przełomowy dla naszej szkoły i dla oświaty w Polsce. Od tego roku stajemy się szkołą ośmioklasową. Czeka nas wiele zmian: nowa podstawa programowa, nowe przedmioty, nowi nauczyciele.
 

 więcej ...

Rok szkolny 2016/2017 - 31 sierpnia 2017

Rok  szkolny 2016/2017

 więcej ...

Lekcja historii w muzeumLekcja historii w muzeum - 14 maja 2017

 

W kwietniu uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w ciekawej lekcji historii w krakowskich muzeach: w Muzeum Archeologicznym i w Muzeum Podziemia Rynku. W dalszej częśći zamieszczamy relację z wycieczki do Krakowa sporządzoną przez uczennicę klasy V - Zuzannę Gniewek.

 

 więcej ...

Nagroda dla drugoklasistyNagroda dla drugoklasisty - 8 maja 2017

Uczeń klasy II, Szymon Koszewski zajął IV miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Miechowie. Nasza szkoła była jedną z 14 placówek biorących udział w tym konkursie. W ortograficznych potyczkach brało udział 70 uczniów (35 drugoklasistów i 35 trzecioklasistów). Szymonowi udało się zdobyć 52 punkty na 59 możliwych do uzyskania. Otrzymał nagrodę książkową oraz dyplom. Gratulujemy! Uczeń był przygotowywany przez wychowawczynię klasy, Małgorzatę Kusarek.

 

 więcej ...

Dzień ZiemiDzień Ziemi - 8 maja 2017

22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzien Ziemi. Apel szkolny przygotowany przez uczniów z klasy V i VI zawierał treści związane z tegorocznym hasłem Dniem Ziemi „W kierunku natury”. Dzieci przestawiły zasady segregacji śmieci, zagadnienia dotyczące ochrony przyrody, zdrowej żywności i ekologicznego stylu życia.Uczennice klasy IV zaprezentowały historię obchodów Dnia Ziemi w Polsce i na świecie oraz przybliżyły tematykę różnorodności biologicznej i jej ochrony.
 więcej ...

Dzień Języka OjczystegoDzień Języka Ojczystego - 1 maja 2017


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. W lutym 2017 r. w Polsce po raz kolejny obchodzony był Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Również nasza szkoła włączyła się w tę akcję. Uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią, p. Grażyną Łysek przygotowali z tej okazji akademię zatytułowaną „Z tej mowy, jak ze źródła, czerpiesz siłę swą”.

 więcej ...

Sukcesy w powiatowym konkursie Sukcesy w powiatowym konkursie - 29 kwietnia 2017


21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu ekologicznego. Uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić się sukcesami we wszystkich konkursowych kategoriach. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

 więcej ...

Wspólne czytanie bajekWspólne czytanie bajek - 25 kwietnia 2017

 

11 kwietnia 2017 roku w celu rozwijania kompetencji czytelniczych uczniów klas młodszych Szkoły Podstawowej w Antolce odbyło się czwarte już w tym roku spotkanie w ramach cyklicznej akcji „Wspólne czytanie bajek”.Tym razem drugo i trzecioklasiści zaprezentowali utwór pt. ”Wróżka od zabawek”. Osobami czytającymi byli Oliwia Kwiecień i Szymon Skałoń z klasy II oraz trzecioklasiści: Magdalena Skrzyniarz i  Szymon Szwaczka.
 więcej ...

Na targach myśliwskichNa targach myśliwskich - 24 kwietnia 2017

7 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły na zaproszenie myśliwych z Koła Łowieckiego „Leśnik” mieli możliwość uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Łowieckich w Sosnowcu.
Tegoroczna edycja po raz kolejny zajęła przestrzeń całej hali Silesia. Ponad 200 wystawców z kilkunastu krajów prezentowało swoje wyroby. A były to: prasa i literatura branżowa, sprzęt fotograficzny, broń palna i amunicja, optyka, noże i broń biała, łuki, odzież i obuwie, samochody terenowe, sprzęt turystyczny, sprzęt jeździecki, kuchnia myśliwska.
 więcej ...

"Był sobie pies" - 17 kwietnia 2017

 

4 kwietnia 2017 roku uczniowie klas I-III w kinie w Miechowie obejrzeli film pt.” Był sobie pies”. To historia czworonoga, który przechodząc kolejne reinkarnacje, zastanawia się nad sensem życia. W filmie świat pokazany jest właśnie z perspektywy tytułowego bohatera-psa, który zwraca się do widza ludzkim głosem. Seans ten był niezwykle wzruszającą opowieścią o małym, poczciwym psiaku, który żyje  w świecie wielu samotnych i smutnych ludzi. Dostarczył on wszystkim wielu niezapomnianych wzruszeń.

 

 więcej ...

O smoku i wiosennym jajuO smoku i wiosennym jaju - 30 marca 2017


Uczniowie klasy III pożegnali zimę i powitali wiosnę. Marzanna tradycyjnie została  uroczyście spalona.   Potem odbył się spacer i uczniowie szukali pierwszych oznak zimy. Przygotowali też wiosenne przedstawienie dla przedszkolaków pt. ,,O smoku i wiosennym jajku”. Maluszki wysłuchały opowieści o narodzinach kurczątka, które wychował smok o dobrym sercu. Przedszkolaki poznały również pierwsze oznaki wiosny, które przedstawiała Pani Wiosna i jej przyjaciele.

 więcej ...

Konkurs recytatorskiKonkurs recytatorski - 29 marca 2017

W ramach realizacji programu “Owoce i warzywa w szkole” odbył się konkurs recytatorski dla klas 0-III. Celem konkursu było propagowanie zdrowego odżywiania, dlatego też w treściach recytowanych wierszy pojawiały się warzywa i owoce. Każda klasa była reprezentowana przez kilku recytatorów, którzy starali się jak najpiękniej zaprezentować wybrane przez siebie utwory. Jury miało więc trudne zadanie. Po krótkiej debacie ogłoszono wyniki.
 więcej ...

Jak dbać o zęby ?Jak dbać o zęby ? - 25 marca 2017


Uczniowie klasy II mieli zorganizowane zajęcie dydaktyczne na temat higieny jamy ustnej. Z tego też powodu gościli w swojej klasie panią Katarzynę Jedynak - Skałoń, która jest stomatologiem, absolwentką naszej szkoły, no i przede wszystkim mamą drugoklasisty - Szymona. Pani Katarzyna udzieliła wiele cennych wskazówek i rad jak dbać o zęby, co robić, a czego nie, aby służyły nam jak najdłużej, a wizyta u dentysty była tylko przyjemną kontrolą, a nie bolesnym spotkaniem.

 więcej ...

Witamy wiosnęWitamy wiosnę - 21 marca 2017

 

21 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły przywitali wiosnę. Tego dnia Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji: konkurs na najpiękniejszą kukłę Marzannę, konkurs na najpiękniejszy wiosenny strój, karaoke i inne.
 więcej ...

Kolejna noc z naukąKolejna noc z nauką - 14 marca 2017

Uczniowie klasy V i VI wzięli udział w kolejnych pozalekcyjnych zajęciach matematyczno- przyrodniczych „Spotkanie z nauką”. Na początek aktywnie spędzili wolny czas na kręgielni pod opieką pani Dyrektor i pani Marty Gajos, a następnie wrócili do szkoły, gdzie czekał ich szereg atrakcji: prezentacja samodzielnie przygotowanych doświadczeń przyrodniczych, prezentacja o złudzeniach optycznych. Zajęcia zakończyły się późnym wieczorem.
 więcej ...

Kraina ZdrowiaKraina Zdrowia - 13 marca 2017


6 marca 2017 roku uczniowie klas 0-III wzięli udział w zajęciu edukacyjnym, które odbyło się w ramach projektu współfinansowanego ze środków UE „Owoce i warzywa w szkole”. Przeprowadziła  je wychowawczyni klasy II Małgorzata Kusarek. Temat zajęcia brzmiał „Nasza Kraina Zdrowia.” Na początku spotkania uczniowie zostali zapoznani z wierszem pt. ”Witaminowe abecadło”, następnie zastanawiali się nad tym: Co to są witaminy? Do czego są one nam potrzebne?

 więcej ...

I miejsce dla Julii GniewekI miejsce dla Julii Gniewek - 10 marca 2017

Uczennica klasy szóstej, Julia Gniewek zajęła I miejsce w gminie w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej i będzie reprezentować naszą szkołę w etapie powiatowym. Poziom konkursu był bardzo wysoki. W konkursie brały udział także Weronika Wiorek  z klasy VI zajmując IV miejsce oraz Zuzanna Gniewek z klasy V. Uczennice przygotowywała pani Marta Gajos.
 więcej ...

Dzień  KobietDzień Kobiet - 9 marca 2017

 

8 marca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego licznie przybyły mamy, babcie, a nawet ojcowie uczniów. Na powitanie Natalia Bała – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przybliżyła historię obchodów Dnia Kobiet na świecie i w Polsce i złożyła życzenia wszystkim kobietom: i tym małym i tym dużym.

Program akademii był bardzo bogaty. Jako pierwsze z krótkim przedstawieniem wystąpiły dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego. 

 więcej ...

Wspólne czytanie bajekWspólne czytanie bajek - 28 lutego 2017

 

27 lutego bieżącego roku w celu rozwijania kompetencji czytelniczych uczniów klas młodszych odbyło się kolejne już spotkanie w ramach akcji „Wspólne czytanie bajek”.Tym razem drugo i trzecioklasiści zaprezentowali utwór pt. ”Przepis na zdrowie”. Po prezentacji utworu odbyła się krótka pogadanka na temat treści wysłuchanego opowiadania oraz zajęcia plastyczne, których celem było wykonanie pracy jako propozycji, sposobu na wygranie walki z chorobą.

    

 więcej ...

Konkurs języka angielskiegoKonkurs języka angielskiego - 27 lutego 2017

 

18 stycznia 2017 r. odbył się szkolny konkurs "Pięknego czytania po angielsku". W konkursie wzięło udział 13 uczniów. Uczestnicy  prezentowali swoje umiejętności w dwóch kategoriach wiekowych - klasy  II-III i  IV-VI i byli oceniani przez panie uczące języka angielskiego Zofię Karpę i Agatę Zegan. Za najlepsze prezentacje Pani Dyrektor wraz z Radą Rodziców ufundowała dla zwycięzców nagrody książkowe. Wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki. 
 więcej ...

W Domu KombatantaW Domu Kombatanta - 23 lutego 2017

23 lutego 2017 roku uczniowie Kółka Artystycznego zaprezentowali swoje umiejętności w Domu Kombatanta w Miechowie. Młodzi artyści wykonali przedstawienie pt. ,,Współczesna wersja Kopciuszka” dla 40 pensjonariuszy przebywających w tym domu. Uczniowie bardzo serdecznie zostali przyjęci przez personel oraz mieszkańców Domu Kombatanta. Udany występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami oraz pysznym poczęstunkiem tj. pączkami i słodyczami.
 więcej ...

WalentynkiWalentynki - 22 lutego 2017

Co roku 14 lutego listonosze na całym świecie  doręczają kartki milionom ludzi, są to walentynki. To miły sposób przypominania się przyjaciołom i świetna okazja do wyznania komuś miłości lub sympatii. Powszechnie dzień ten nazwano Dniem Zakochanych. Tradycję tego dnia obchodzimy również w naszej szkole. Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę Walentynkową.
 więcej ...

Nocne Spotkania z NaukąNocne Spotkania z Nauką - 21 lutego 2017

20 stycznia 2017 roku w naszej szkole miało miejsce pierwsze z cyklu zaplanowanych zajęć "Spotkania z Nauką".  Celem zajęć było poszerzanie wiedzy uczniów o otaczającym świecie poprzez obserwacje i przeprowadzanie doświadczeń oraz rozwijanie umiejętności prezentowania swojej wiedzy na szerszym forum. Dzieci miały okazję zobaczyć m.in. wybuchający wulkan, lampkę "lawa", badać właściwości przewodników, izolatorów, gazów oraz cieczy newtonowskiej oraz wieleinnych doświadczeń przyrodniczych.

 

 więcej ...

Zuchy dokarmiają ptakiZuchy dokarmiają ptaki - 20 lutego 2017

Zuchy z klasy II doskonale wiedzą, że zima jest trudnym czasem dla ptaków, dlatego też postanowiły sprawdzić stan karmników rozwieszonych w ogrodzie szkolnym.  Drugoklasiści nie zapomnieli także o ptasich stołówkach. Karmniki zostały zapełnione ziarnem zbóż, okruszkami chleba, słoninką. Teraz tylko czekać, aż w wiosennym ogrodzie zacznie rozbrzmiewać „Ptasie radio” jak w wierszu Juliana Tuwima...
 więcej ...

W Klockolandzie W Klockolandzie - 20 lutego 2017

Podczas ferii zimowych przedszkolaki z punktu przedszkolnego oraz uczniowie klasy III byli na wycieczce w Krakowie, gdzie zwiedzili Centrum Nauki i Zabawy Klockoland. Dzieci uczestniczyły w lekcji „Królestwo Zwierząt”, podczas której obejrzały roboty - dzikie zwierzęta i poznały ich sekrety. Potem odbyły się warsztaty z robotyki. Na koniec wszyscy  udali się do strefy edukacyjno-rozrywkowej. 
 więcej ...

Lekcja z myśliwymLekcja z myśliwym - 18 lutego 2017


Zima dała się odczuć nie tylko ludziom, ale także zwierzętom. Do akcji dokarmiania zwierząt włączyli się uczniowie klasy III. W ramach zajęć  z przyrody ,,Jak zwierzęta spędzają zimę?” zdobyli wiedzę teoretyczną.  Potem wyruszyli w teren, by w pobliskim lasie spotkać się z przedstawicielem Koła Łowieckiego - ,,Mirów" panem Markiem Florkiem.

 

 więcej ...

W Parku TrampolinW Parku Trampolin - 31 stycznia 2017

 

31 stycznia 2017 r. (podczas ferii) uczniowie klas IV-VI naszej szkoły odbyli wycieczkę do Krakowa. Jej celem było propagowanie aktywnych form spędzenia wolnego czasu, kontakt z kulturą oraz integracja grupy. Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowały panie: Grażyna Łysek, Małgorzata Borycka, Bogusława Oczkowicz, Ewa Doniec.
 więcej ...

Choinka NoworocznaChoinka Noworoczna - 28 stycznia 2017

W sobotę 28 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, która tradycyjnie już kończyła I półrocze roku szkolnego 2016/2017. W przeddzień uroczystości członkowie Samorządu Uczniowskiego udekorowali salę gimnastyczną oraz zadbali o oprawę muzyczną. Zabawa rozpoczęła się od przedstawień.
 więcej ...

Czytamy przedszkolakomCzytamy przedszkolakom - 17 stycznia 2017

 

17 stycznia bieżącego roku zuchy z klasy II wybrały się do przedszkolaków w celu zaprezentowania im bajki pt. „Kolorowy bałwanek”. Dla uatrakcyjnienia czytania i lepszego zrozumienia tekstu drugoklasiści własnoręcznie wykonali rekwizyty - sylwety bałwanków. Cisza w trakcie czytania, a potem aktywność podczas krótkiej pogadanki potwierdziły, iż bajka podobała się przedszkolakom.

 

 więcej ...

Wigilia w szkoleWigilia w szkole - 23 grudnia 2016

 

22 grudnia 2016 w naszej szkole obchodziliśmy Wigilię Bożego Narodzenia. W każdej klasie odbyły się wigiline spotkania uczniów z nauczycielami i rodzicami. Wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Potem odbyła się uroczysta akademia na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie klasy IV i V wystawili jasełka "Bóg się rodzi !". Z krótkim przedstawieniem wystąpili także uczniowie oddziału przedszkolnego. Zaprezentował się także  zespół taneczny.
 więcej ...

Konkurs kolędKonkurs kolęd - 22 grudnia 2016

21 grudnia 2016 roku  w skole odbył się konkurs kolęd. W kategorii klas I-III na pierwszym miejscu znalazła się Kamila Kustosz z klasy I, a w kategorii klas IV-VI pierwsze miejsca zajęła Paulina Otfinowska z klasy VI i Anna Warchala z klasy V. II miejsce zajęła Katarzyna Bielnicka z klasy IV. Wyróżniono także zespół z klasy I w składzie: Kamila Kustosz, Wiktoria Włodarczyk i Agnieszka Strzelec.
 więcej ...

W świątecznym nastrojuW świątecznym nastroju - 20 grudnia 2016


12 grudnia 2016 roku uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym pt.“W świątecznym nastroju”. Uczestnicy konkursu mieli wykonać pracę plastyczną, tematycznie związaną ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, a inspirowaną tekstem pt." O Aniołku i Bożonarodzeniowej Gwiazdce", który w ramach cyklicznego spotkania w ramach akcji "Wspólne czytanie" zaprezentowali uczniowie klasy II i III dla swoich kolegów oraz pierwszoklasistów. Było to kolejne spotkanie służące upowszechnianiu czytelnictwa.

 więcej ...

Finał Międzyszkolnego Konkursu RecytatorskiegoFinał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego - 19 grudnia 2016


W dniu 16 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego wierszy Janusza Romana Marjańskiego – naczelnego redaktora „Łowca Świętokrzyskiego”. Gościem honorowym był sam autor recytowanych przez uczniów wierszy. W finale wzięło udział 23 uczniów z 6 szkół powiatu miechowskiego. Ogłoszono także wyniki Międzyszkolnego Konkursu Literackiego. Nasze uczennice odniosły w tych konkursach sukces.

 więcej ...

Wycieczka do Miechowa klas I-IIIWycieczka do Miechowa klas I-III - 19 grudnia 2016


8 grudnia 2016 roku uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń brali udział w wycieczce do Miechowa. Celem wyjazdu było poznanie najważniejszych miejsc swojej “małej Ojczyzny” i jej historii. Pierwszym punktem wycieczki była galeria “U Jaksy”. Po wizycie w galerii uczniowie udali się do Bazyliki Grobu Bożego, gdzie poszukiwali śladów rycerza Jaksy. Następnie odbyła się lekcja muzealna, w czasie której dzieci poznały historię miechowskiego rycerza Jaksy oraz dowiedziały się, jak wyglądało życie w średniowiecznym zamku. Na koniec zajęcia odbyły się warsztaty plastyczne. 

 

 więcej ...

Uroczyste wręczenie nagródUroczyste wręczenie nagród - 16 grudnia 2016

 

Nasza szkoła zajęła VI miejscu w województwie w konkursie "Odblaskowa szkoła". Uroczyste podsumowanie akcji odbyło się w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie 13 grudnia 2016 roku o godzinie 18.00.  Nagrodę  w wysokości 2.200 zł oraz certyfikaty „Odblaskowej Szkoły 2016” i „Najlepszej Szkoły Odblaskowej w powiecie miechowskim” odebrała dyrektor szkoły Małgorzata Borycka wraz z nauczyciel Małgorzatą Kusarek i uczniami: Natalią Bała, Eweliną Szawczką, Julią Gniewek i Gabrielą Krzywdą.Po rozdaniu nagród odbył się koncert zespołu De Mono.

 

 więcej ...

Wizyta świętego MikołajaWizyta świętego Mikołaja - 6 grudnia 2016

6 grudnia 2016 roku do naszej szkoły zawitał święty Mikołaj i każdemu grzecznemu uczniowi przyniósł prezent. W tym dniu odbyło się też przedstawienie przygotowane pod kierunkiem pani Ewy Doniec.
 więcej ...

VI miejsce w województwieVI miejsce w województwie - 30 listopada 2016


Nasza szkoła po raz kolejny odniosła sukces w konkursie "Odblaskowa szkoła". Tym razem zajęliśmy VI miejsce w województwie małopolskim. Szkoła jednocześnie została wyróżniona jako najlepsza w powiecie miechowskim. W konkursie startowało aż 405 szkół podstawowych. Celem konkursu było zwiększenie bezpieczeństwa uczniów w drodze do i ze szkoły.

 więcej ...

Zabawa andrzejkowaZabawa andrzejkowa - 29 listopada 2016

 

29 listopada 2016 roku w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Wszyscy wspaniale się bawili przy muzyce. Nie zabrakło także andrzejkowych wróżb. Zespół taneczny prowadzony przez panią Katarzynę Grela dał występ, który został nagrodzony gromkimi brawami. Niezawodni rodzice przygotowali dla uczniów poczęstunek. Słodki poczęstunek przygotowali także dla swoich kolegów uczniowie klasy V i V.
 więcej ...

Konkurs plastyczny klas młodszychKonkurs plastyczny klas młodszych - 28 listopada 2016

28 listopada 2016 roku uczniowie klas I- III wzięli udział w konkursie plastycznym,  zorganizowanym przez wychowawczynię klasy II- Małgorzatę Kusarek, w ramach programu współfinansowanego przez UE “Owoce  i warzywa w szkole”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną w formie plakatu na temat “Żyj zdrowo”, posługując się różnymi materiałami oraz różnymi technikami plastycznymi.

 

 więcej ...

Konkurs Konkurs "Wiem, co jem" - 17 listopada 2016

 

17 listopada 2016 roku uczniowie klas 0-III wzięli udział w zajęciu edukacyjnym, które odbyło się w ramach projektu współfinansowanego ze środków UE „Owoce i warzywa w szkole”. Temat zajęcia brzmiał ‘Wiem co jem - zdrowe odżywianie.” Na początku spotkania uczniowie zastanawiali się nad tym: Co to jest zdrowie? Co ma wpływ na nasze zdrowie? Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, która pokazała, co może się stać, gdy nie będziemy przestrzegać podstawowych zasad zdrowego odżywiania.

 

 więcej ...

90-lecie szkoły90-lecie szkoły - 11 listopada 2016

7 listopada 2016 roku nasza szkoła obchodziła jubileusz 90-lecia swojego istnienia. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Antolce, którą celebrował ksiądz Maciej Stopiński. Część oficjalna odbyła się w szkole. Były przemówienia dyrektor szkoły i zaproszonych gości. Uczniowie przedstawili historię szkoły na tle historii Polski. Uczniowie klasy I złożyli ślubowanie.
 więcej ...

 „Baśń o Rycerzu bez konia” „Baśń o Rycerzu bez konia” - 10 listopada 2016


 Uczniowie klas I-III dzięki Internetowemu Teatrowi TVP dla szkół mieli możliwość obejrzenia  spektaklu teatralnego pt. ”Baśń o Rycerzu bez konia”, zaprezentowanego przez Teatr Lalek Banialuka z Bielska –Białej. Przedstawienie w reżyserii Janusza Ryla-Krystianowskiego było niezwykle wciągające, a wartka akcja,  rozgrywana zarówno w planie żywym i lalkowym, oraz ruch sceniczny  i dowcipne piosenki sprawiły, że spektakl wszystkim bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa na koniec.

 

 więcej ...

Wizyta w teatrzeWizyta w teatrze - 4 listopada 2016


Uczniowie klas I- III pod opieką swoich wychowawczyń uczestniczyli w wycieczce do Krakowa do Teatru Ludowego, w którym obejrzeli spektakl pt. ”Przygody Arka Noego”. Było to niezwykle skoczne, wesołe i rozśpiewane przedstawienie, mimo iż opowiadało o trudnych przygodach zwierząt „łaciatych, kudłatych, pręgowanych i skrzydlatych ”, które znalazły schronienie przed powodzią na niewielkiej barce Arka Noego.

 więcej ...

Akcja na Akcja na "siódemce" - 27 października 2016


Policjanci z WRD w Miechowie przeprowadzili ćwiczenia dla klas 0-III w przechodzeniu przez jednię. W zajęciach brało udział 2 policjantów. Najpierw policjanci omówili zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, potem były ćwiczenia praktyczne, a na koniec uczniowie wręczali kierowcom kartki z prośbą o zachowanie ostrożności na drodze.

 więcej ...

Lekcja bezpieczeństwaLekcja bezpieczeństwa - 20 października 2016


W szkole gościliśmy 4 policjantów, spośród których trzech - to rodzice naszych uczniów. Przeprowadzili oni zajęcięcia o bezpieczeństwie na drodze. Były to bardzo ciekawe zajęcia przeprowadzone z pomocą prezentacji multimedialnej i plansz  edukacyjnych. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa w szkole, w domu, na jezdni, podczas zabaw. Dowiedzieli się, jak zachować się w kontaktach z osobą obcą, jak  zachować się wobec psa. Zostali także poinformowani o konieczności noszenia odblasków.

 więcej ...

Smacznie, zdrowo, odblaskowoSmacznie, zdrowo, odblaskowo - 20 października 2016


20 października 2016 roku w szkole odbyła się rodzinna biesiada. Spotkali się uczniowie i rodzice, aby miło i przyjemnie spędzić czas, a przede wszystkim, aby utrwalić wiedzę o zdrowym odżywianiu i zasadach bezpiecznego poruszania się po jezdni.  Na wstępie, pod okiem kucharza, a prywatnie taty uczennic klasy 0 i klasy III -  pana Andrzeja Gniewka i pani ciastkarz Beaty Oczkowicz uczniowie SP w Antolce zgłębili tajniki zdrowego, smacznego a jednocześnie ,,odblaskowego odżywiania’’.

 więcej ...

Zajęcia w muzeumZajęcia w muzeum - 19 października 2016


19 października 2016 r. uczniowie klas V-VI pod opieką pań Grażyny Łysek i Ewy Doniec udali się pociągiem MKA do Krakowa. Celem wycieczki była lekcja muzealna, która odbyła się w oddziale Muzeum Narodowego w Domu Jana Matejki przy ulicy Floriańskiej. Temat lekcji muzealnej brzmiał: Dwie wieże i Stańczyk – krakowskie legendy. Uczniowie najpierw wysłuchali legend związanych z miastem, potem wzięli udział w różnych zabawach, a następnie przystąpili do tworzenia „książek”. 

 więcej ...

Pierwsza pomocPierwsza pomoc - 19 października 2016


Uczniowie  wzięli udział w ćwiczeniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczyli się jak zachować się i jak postępować przy skaleczeniach, oparzeniach, urazach  kończyn dolnych i górnych, przy porażeniu prądem oraz tamowaniu krwotoków. Poznali również zawartość apteczki domowej i jak należy z niej korzystać. Odbyły się też zajęcia praktyczne - sztuczne oddychanie na manekinie, bandażowanie ran, dowiedzieli się jak postąpić w razie zadławienia lub omdlenia.

 więcej ...

Wspólne czytanieWspólne czytanie - 17 października 2016


17 października 20916 roku uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń rozpoczęli drugą już edycję wspólnego czytania bajek. Akcja ta służy rozwijaniu kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianiu czytelnictwa wśród uczniów klas młodszych. Tym razem do wspólnego czytania wybrano utwór Tomasza Zamorskiego pt. ”Dobrych rad kilka Misia Ratownika i co z rad tych dla dzieci wynika”.

 więcej ...

Wybory Miss i Mistera szkołyWybory Miss i Mistera szkoły - 15 października 2016


30 września 2016 roku obchodzony jest Dzień Chłopaka.Z tej okazji w naszej szkole odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Uczestniczyli  w niej uczniowie klas III – VI. Zabawę naszych uczniów uświetniły wybory Odblaskowej Miss i  Mistera Szkoły 2016. Tytuł ten zdobyła uczennica klasy V – Anna Warchala i  uczeń klasy VI Daniel Brzeszcz.
Potem odbyła się dyskoteka.

 więcej ...

Wycieczka do WrocławiaWycieczka do Wrocławia - 14 października 2016

14 października 2016 roku uczniowie klas IV-VI wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Opiekę sprawowały panie: Małgorzata Borycka, Grażyna Łysek, Zofia Karpa i Marzena Krochmal-Białek. Poznawanie miasta rozpoczęli od Ogrodu Zoologicznego. Zoo założone w 1865 roku, zrobiło ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki. A zwłaszcza niezwykle nowoczesne i piękne Afrykarium z akwariami, basenami i tunelami pełnymi afrykańskich zwierząt.
 więcej ...

Dzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji Narodowej - 14 października 2016

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia i wystąpili z okolicznościowym programem artystycznym.
 więcej ...

Noc NaukowcówNoc Naukowców - 12 października 2016


30 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu – Małopolskiej Nocy Naukowców. Wydarzenie to ma na celu popularyzację nauki i na trwale wpisało się w kalendarz popularnonaukowych inicjatyw w Europie. Nasi uczniowie odwiedzili Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN. Mieli okazję z bliska poznać fascynujący świat doświadczeń i eksperymentów, zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne i porozmawiać z naukowcami.

 więcej ...

Na wystawie legoNa wystawie lego - 11 października 2016


Uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Główną atrakcją było zwiedzanie wystawy klocków Lego w Galerii Kazimierz. To największa wystawa w Polsce i jedna z największych na świecie. Wśród wielu makiet każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Drugą częścią wystawy był Funpark, gdzie każdy uczeń mógł spróbować swoich sił jako budowniczy. Dodatkową atrakcją były filmy prezentujące świat nauki przez pryzmat klocków Lego, które można było zobaczyć w edukacyjnym kinie.

 więcej ...

Mleko w szkoleMleko w szkole - 10 października 2016


Już trzeci rok z kolei uczniowie naszej szkoły uczestniczą w programie „Mleko w szkole”. W tym roku 114 uczniów klas 0-VI  będzie pić mleko białe UHT 0,25 l;  1,5%. Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożywania mleka i przetworów mlecznych. Bo w myśl zasady” Chcesz być silny i zdrowy, pij mleko od krowy!”

 więcej ...

Jesienna akcja z myśliwymiJesienna akcja z myśliwymi - 1 października 2016


W sobotę, 3 października 2015 roku uczniowie naszej szkoły wspólnie z myśliwymi Koła Łowieckirgo "Leśnik" Kraków, pod opieką pani Małgorzaty Boryckiej uczestniczyli w akcji zbierania karny dla leśnej zwierzyny.  W akcji uczestniczyli także uczniowie ze szkół w Kozłowie, Pstroszycach, Przybysławicach i Miechowie. Dzieci zbierały kasztany, żołędzie i kukurydzę.

 więcej ...

W gospodarstwie rolnymW gospodarstwie rolnym - 30 września 2016


16 września uczniowie klasy V pod opieka pani Dyrektor Małgorzaty Boryckiej i wychowawaczyni, pani Marty Gajos ponownie uczestniczyli w zajęciach terenowych z przyrody w gospodarstwie rolnym państwa Oczkowiczów. Celem zajęć było przypomnienie wiadomości o lądowym środowisku życia, a w szczególności o polu uprawnym i sadzie. Uczniowie zapoznali się z pracami wykonywanymi w gospodarstwie jesienią oraz maszynami rolniczymi, zwiedzili także przechowalnię ziemniaków.

 więcej ...

Rajd Szlakiem Ziemi MiechowskiejRajd Szlakiem Ziemi Miechowskiej - 30 września 2016

 

W dniach 23-24.09.2016 harcerze z naszej szkoły brali udział w III Powiatowym Rajdzie Szlakami Ziemi Miechowskiej "Śladem Gryfa". Oprócz naszego patrolu w rajdzie uczestniczyli harcerze z Miechowa, Dziaduszyc i Włoszczowy. W naszej szkole harcerze spędzili popołudnie i noc. Odbyło się szereg gier i zabaw, wiele radości sprawiła wszystkim patrolom gra terenowa. Wieczorem wszyscy spotkali się przy ognisku. 

 

 więcej ...

Sympatycznie, pożytecznie i bezpiecznieSympatycznie, pożytecznie i bezpiecznie - 29 września 2016


Zawitała jesień, dlatego też uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami postanowili ją powitać podczas wspólnych zabaw i pląsów przy ognisku. Maluchy spędziły czas nie tylko na zabawie, ale także na sprzątaniu najbliższej im okolicy, terenu wokół szkoły. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Antolce zawsze pamiętają o najważniejszym, o bezpieczeństwie, dlatego też wszyscy byli ubrani w kamizelki odblaskowe.

 więcej ...

Uczniowie na Sesji Rady GminyUczniowie na Sesji Rady Gminy - 28 września 2016


28 września 2016 roku, z samego rana delegacja szkoły udała się na Sesję Rady Gminy, by propagować wśród radnych, sołtysów, władz gminy i innych gości obowiązek noszenia odblasków. W krótkim wystąpieniu uczniowie zaapelowali do dorosłych o noszenie elementów odblaskowych. Po tym apelu uczniowie klasy III i VI przedstawli krótki program artystyczny, w którym nakłaniali obecnych do noszenia elementów odblaskowych.

 więcej ...

W Operze KrakowskiejW Operze Krakowskiej - 28 września 2016

28 września 2016 roku uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. W podróż udali się pociągiem. Głównym celem wycieczki była wizyta w Operze Krakowskiej, gdzie obejrzeli spektakl „Muzyka i magia”. Potem uczestnicy wycieczki udali się do Ogrodu Botanicznego, a następnie odwiedzili Rynek i okolice. Uczniowie wybrali się do centrum aby kolejny raz spacerować uliczkami Starego Miasta i zachwycać się jego pięknem.

 

 więcej ...

W gospodarstwie ekologicznymW gospodarstwie ekologicznym - 27 września 2016

27  września 2016 roku uczniowie klasy II wraz ze swoją wychowawczynią Małgorzatą Kusarek brali udział w zajęciu plenerowym, które odbyło się w gospodarstwie ekologicznym, w Brzuchani, prowadzonym przez państwa Aleksandrę i Romana Doniec- rodziców drugoklasistek: Julii i Wiktorii. Była to już druga wycieczka uczniów klasy II do gospodarstwa państwa Doniec.
 więcej ...

Biegi przełajowe - etap powiatowyBiegi przełajowe - etap powiatowy - 26 września 2016


26.09.2016 r. w Racławicach, tuż obok Kopca Kościuszki odbył się powiatowy  etap jesiennych biegów przełajowych.  W zawodach wzięli udział uczniowie z 8 szkół powiatu miechowskiego. Naszą szkołę reprezentowało 8 dziewcząt i 2 chłopców. Paulina Otfinowska zajęła I miejsce, Paulina Tkaczewska - II miejsce, a Klaudia Grela i Daniel Kustosz zajęli III miejsce. Gratulujemy!

 więcej ...

Biegi przełajowe - etap gminnyBiegi przełajowe - etap gminny - 22 września 2016


22.09.2016 r. w Książu Wielkim odbył się gminny etap jesiennych biegów przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało 13 dziewcząt i 6 chłopców.  Po zaciętej rywalizacji do etapu powiatowego zakwalifikowało się 10 uczniów : Grela Klaudia 3 m-ce, Hencel Agata 4 m-ce, Koszewska Emilia 2 m-ce, Oczkowicz Izabela 5 m-ce, Nowak Weronika 4 m-ce, Romanowski Miłosz 6 m-ce, Kustosz Daniel 1 m-ce, Pasternak Weronika 5 m-ce, Otfinowska Paulina 1 m-ce, Tkaczewska Paulina 3 m-ce.

 więcej ...

Wycieczka rowerowaWycieczka rowerowa - 16 września 2016

 

16 września 2016 r. uczniowie klasy VI wraz ze swoją wychowawczynią, p. Grażyną Łysek, wybrali się na rajd rowerowy po najbliższej okolicy. Opiekę nad nimi sprawowała również jedna z mam, p. Magdalena Bała. Uczniowie wyposażeni w kamizelki odblaskowe wyruszyli spod szkoły aby wspólnie spędzić piątkowe popołudnie. Trasa wiodła przez Antolkę, Tochołów i Cisią Wolę, by z powrotem dotrzeć do Antolki.

  

 więcej ...

Bezpieczni drugoklasiściBezpieczni drugoklasiści - 16 września 2016


W czasie różnorodnych zajęć edukacyjnych uczniowie klasy II pogłębiali i poszerzali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu  wychowania komunikacyjnego. Drugoklasiści przypomnieli sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, numery alarmowe, sygnalizację świetlną; poznali podstawowe znaki drogowe. Wspólnie stwierdzili i chóralnie ogłosili: „Bez odblasków o zmroku nie robimy, nawet kroku!”

 więcej ...

Owoce i warzywa w szkoleOwoce i warzywa w szkole - 13 września 2016

 

13 września bieżącego roku to dzień, w którym ruszyło spożywanie owoców i warzyw w klasach I-III oraz w oddziale, do którego uczęszczają dzieci objęte rocznym przygotowaniem przedszkolnym. Pierwszymi owocami, które ze smakiem zjadły dzieci, były borówki. W bieżącym roku szkolnym programem” Owoce i warzywa w szkole” objętych jest 63 uczniów klas 0-III naszej szkoły.
 więcej ...

BohaterOnBohaterOn - 8 września 2016

 

Uczniowie klasy II wraz ze swoją wychowawczynią  Małgorzatą Kusarek wzięli udział w edukacyjnej akcji „BohaterON”, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. W ramach tego projektu drugoklasiści napisali kilka słów na  kartkach, które później pięknie ozdobili barwami narodowymi i wysłali do Powstańców.

                            

 więcej ...

VII edycja Konkursu VII edycja Konkursu "Odblskowa szkoła" - 6 września 2016


Nasza szkoła po raz siódmy przystąpiła do konkursu „Odblaskowa Szkoła”, organizowanego między innymi przez Małopolskie Kuratorium Oświaty. Celem konkursu jest poprawa  bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły oraz zwrócenie uwagi na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do lat 15 z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Mamy nadzieję, że działania podjęte przez szkołę zwiększą świadomość uczniów, a to przełoży się na ich bezpieczeństwo na drogach.

 więcej ...

Introdukcja bażantówIntrodukcja bażantów - 3 września 2016

 

W sobotę, 3 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły wspólnie z myśliwymi z koła łowieckiego „Leśnik” Kraków brali udział w akcji wypuszczania bażantów. To ciekawe wydarzenie pozwoliło uczniom na poszerzenie swojej wiedzy na temat ochrony bażantów i ich siedlisk. Koła myśliwskie dbają o różnorodność gatunkową i odpowiednią wielkość populacji na terenach objętych swoimi działaniami.
 więcej ...

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolnyRozpoczęliśmy nowy rok szkolny - 1 września 2016

 

1 września 2016 roku uroczyście witaliśmy nowy rok szkolny. Na akademię licznie przybyli rodzice, nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście: ksiądz Maciej Stopiński - proboszcz tutejszej parafii i Przewodniczący Rady Gminy w Książu Wielkim - pan Henryk Huma. Dyrektor szkoły przedstawiła zadania szkoły na bieżący rok szkolny i życzyła wszystkim owocnego, pełnego sukcesów roku szkolnego 2016/2017.

 

 więcej ...

Rok 2015/2016 - 26 czerwca 2016

 Rok 2015/2016

 więcej ...

Wykaz podręczników na rok 2016/2017 - 20 czerwca 2016


W zakładce "Edukacja"  zamieszczony został wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017. Wykaz podręczników można zobaczyć także klikając myszką na "więcej".
Uczniowie klasy I, II, III, IV i V otrzymają podręczniki za darmo.

 więcej ...

Wycieczka do TokarniWycieczka do Tokarni - 15 czerwca 2016

9 czerwca 2016 roku uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń oraz pani dyrektor Małgorzaty Boryckiej uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Wsi Kieleckiej - Parku Etnograficznego w Tokarni. W czasie tej wyprawy mieli możliwość podziwiania wyglądu wiosek z różnych regionów: z Gór  Świętokrzyskich, Wyżyny Krakowsko- Częstochowskiej, Wyżyny Sandomierskiej i Niecki Nidziańskiej.

 

 więcej ...

W gospodarstwie ekologicznymW gospodarstwie ekologicznym - 15 czerwca 2016


7 czerwca 2016 roku uczniowie klasy I  wraz ze swoją wychowawczynią Małgorzatą Kusarek  uczestniczyli w zajęciu plenerowym, które odbyło się w gospodarstwie ekologicznym, znajdującym się w Brzuchani, a prowadzonym przez państwa Aleksandrę i Romana Doniec, rodziców pierwszoklasistek: Julii i Wiktorii.  W czasie zajęcia uczniowie dowiedzieli się, co to jest rolnictwo ekologiczne, co to jest zdrowa, ekologiczna żywność.

 więcej ...

Powiatowy Konkurs OrtograficznyPowiatowy Konkurs Ortograficzny - 15 czerwca 2016


9 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej w Książu Małym odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV – VI z czterech szkół. Naszą szkołę reprezentowały: Weronika Nowak, Weronika Wiorek i Izabela Nowak. Uczestnicy konkursu zmagali się z polską ortografią indywidualnie i zespołowo. I miejsce zajęła Weronika Wiorek, a Izabela Nowak uplasowała się na II miejscu.

 więcej ...

Żywa lekcja przyrodyŻywa lekcja przyrody - 15 czerwca 2016


Uczniowie klasy II wzięli udział w żywej lekcji przyrody prowadzonej przez myśliwych Koła Łowieckiego "Mirów". Zajęcia odbyły się w lesie. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z różnymi gatunkami zwierząt żyjących w lesie i w polu. Uczniowie rozpoznawali także tropy zwierząt. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach myśliwi poczęstowali uczniów kiełbaskami z grilla. Serdecznie dziękujemy myśliwym za zorganizowania ciekawego spotkania.

 więcej ...

Dzień Ochrony ŚrodowiskaDzień Ochrony Środowiska - 13 czerwca 2016


Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska w szkole odbyła się uroczysta akademia, na której obecni byli: pan mgr inż. Stanisław Stec zastępca Nadleśniczego –  Nadleśnictwa Miechów  oraz nauczyciele ze szkół podstawowych: nr 1 w Miechowie, nr 2 w Miechowie, z Książa Wielkiego i z Książa Małego. Głównym punktem programu było podsumowanie XI edycji powiatowego konkursu Mój Przyjaciel Las organizowanego przez  Szkołę Podstawową w Antolce we współpracy z Nadleśnictwem Miechów. Cenne nagrody dla laureatów konkursu ufundowane zostały przez Nadleśnictwo Miechów. Uczniowie wystąpili z okolicznościowym programem artystycznym.

 więcej ...

Wf z klasąWf z klasą - 1 czerwca 2016


Czytaj na naszym blogu - Dzień Dziecka w szkole. Nasza szkoła realizuje zadania III edycji programu "Wf z klasą. O działaniach, które prowadzimy w ramach tego programu piszemy na blogu. Zachęcamy do przeczytania najnowszej informacji.

 

 więcej ...

Dzień Dziecka z Kołem Gospodyń WiejskichDzień Dziecka z Kołem Gospodyń Wiejskich - 31 maja 2016

W niedzielę, 29 maja 2016 roku, z okazji Dnia Dziecka w świetlicy Koła Gospodyń Wiejskich w Antolce odbył się piknik rodzinny.  Panie z KGW przygotowały mnóstwo atrakcji dla dzieci, ale i dorośli mogli tu miło spędzić niedzielne popołudnie. Dla najmłodszych przygotowano dmuchany zamek, trampolinę, suchy basen. Były też kiełbaski z grilla i inne smakołyki.
 więcej ...

Lekcja w pasieceLekcja w pasiece - 26 maja 2016

 

25 maja 2016 roku uczniowie kl.II wraz ze swoją wychowawczynią panią Elżbieta Szopą uczestniczyli w ciekawej lekcji w pasiece u państwa Elżbiety i Zbigniewa Wisła. W spotkaniu brał również udziałi pan Mirosław Kustosz, który także zajmuje się pszczelarstwem. Uczniowie obejrzeli pasiekę, poznali pracę pszczelarza, dowiedzieli się wiele na temat życia pszczół. Wszyscy mogli posmakować pysznego miodu, pyłku kwiatowego i wielu innych smakołyków przygotowanych na bazie miodu.

 

 więcej ...

Zajęcia na murawach kserotermicznychZajęcia na murawach kserotermicznych - 26 maja 2016


W dniu 24 maja 2016 roku odbyły się bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne dla uczniów klasy V naszej szkoły. Prowadzili je pracownicy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie oraz Pan Grzegorz Łazarski posiadający stopień Doktora Nauk Biologicznych. Była to lekcja na terenie dwóch obszarów Natura 2000 powołanych w celu ochrony siedliska muraw kserotermicznych: obszar Kalina Mała i obszar Cybowa Góra.

 więcej ...

Zajęcia edukacyjne w lesieZajęcia edukacyjne w lesie - 25 maja 2016

 

25 maja 2016 roku uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciu z zakresu edukacji przyrodniczej, które odbyło się w środowisku naturalnym, czyli w lesie. Zajęcie to prowadził myśliwy, pan Marek Tabor, który opowiadał o życiu zwierząt i roślin leśnych. Uczniowie dowiedzieli się szczególnie dużo na temat życia bażanta, remiz śródpolnych oraz form ochrony przyrody. Mieli możliwość rozpoznawania tropów zwierząt, zobaczenia ambony, z której obserwuje się zwierzynę leśną, oraz paśnika.
 więcej ...

Mama - to najpiękniejsze słowo świataMama - to najpiękniejsze słowo świata - 24 maja 2016


24 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Program artystyczny  przygotowali uczniowie klas 0-III pod opieką swoich wychowawczyń. Dzieci z przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki, a niektóre mamy dyskretnie ocierały łzy wzruszenia, patrząc na swoje pociechy. Na zakończenie uczniowie wręczyli swoim mamusiom własnoręcznie wykonane upominki. Było to z pewnością wzruszające przeżycie zarówno dla mam, jak i ich ukochanych pociech.

 więcej ...

Na Festiwalu Nauki w KrakowieNa Festiwalu Nauki w Krakowie - 23 maja 2016


Uczniowie klas IV-VI byli na wycieczce w Krakowie, gdzie uczestniczyli w Festiwalu Nauki odbywającym się na Rynku Głównym. Nasi uczniowie pod okiem pracowników naukowych i studentów mogli rozwijać swoje zainteresowania naukowe. Dzieci przechodząc z namiotu do namiotu, z wielkim zaangażowaniem obserwowały lub samodzielnie przeprowadzały doświadczenia, które poszerzały ich wiedzę na temat otaczającego ich świata.

 więcej ...

Międzyszkolny Konkurs Ekologiczno - PrzyrodniczyMiędzyszkolny Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy - 23 maja 2016

 

23 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej w Kozłowie odbył się kolejny w tej edycji konkursu "Ożywić pola. Rok bażanta" finał międzyszkolnego konkursu wiedzy eklogiczno - przyrodniczej. W eliminacjach do finału uczestniczyło 5 szkół współpracujących z Kołem Łowieckim „Leśnik” z Krakowa.

 

 więcej ...

Z wizytą u hodowcy bażantówZ wizytą u hodowcy bażantów - 23 maja 2016


23 maja 2016 roku uczniowie klasy VI odwiedzili hodowlę bażantów prowadzoną przez pana Karola Sepielaka. Pan Karol pokazał nam swoje woliery z ptakami i opowiedział o swoich podopiecznych. Podziwialiśmy różne gatunki bażantów: bażanty złociste, olśniaki, tragopany i inne. Pan Karol z dumą opowiadał o swoim nowym nabytku - czubaczu hełmiastym, który podarował mu wrocławski ogród zoologiczny.

 więcej ...

Zajęcia edukacyjne w KlockolandzieZajęcia edukacyjne w Klockolandzie - 20 maja 2016

 

20 maja 2016 roku uczniowie klas IV-VI odbyli ciekawe zajęcia edukacyjne w pierwszym w Krakowie Centrum Nauki i Zabawy KLOCKOLAND. Brali udział w warsztatach z robotyki, podczas których zbudowali z klocków LEGO katapultę, którą samodzielnie przetestowali. Zapoznali się z budową i zastosowaniem wybranych wynalazków. Uczestniczyli w  interaktywnych pokazach robotów.
 więcej ...

Spotkanie z pisarkąSpotkanie z pisarką - 20 maja 2016

 

20 maja 2016 roku w naszej szkole w celu rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechniania czytelnictwa wśród uczniów klas I-III odbyło sie spotkanie autorskie z Wiolettą Grzywnowicz, autorką  legend, bajek i opowiadań dla dzieci. Spotkanie to zorganizowała wychowawczyni klasy I Małgorzata Kusarek. Autorka w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o swojej pracy, o tym jak powstaje książka, skąd  czerpie pomysły.

 

 więcej ...

W ogrodzie zoologicznymW ogrodzie zoologicznym - 20 maja 2016

 
20 maja 2016 roku uczniowie klas IV-VI byli na wycieczce w Krakowie. Jedną z atrakcji wycieczki była wizyta w krakowskim ogrodzie zoologicznym.

 więcej ...

Mamy zwycięzcówMamy zwycięzców - 19 maja 2016

 

W konkursie przyrodniczym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Miechowie w konkursie wiedzy pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy VI Izabela Nowak. W konkursie plastycznym zwyciężyła  uczennica klasy V Patrycja Świstak! Serdecznie gratulujemy.
 więcej ...

W obszarze Natura 2000 - Wały W obszarze Natura 2000 - Wały - 15 maja 2016

 

13 maja uczniowie klasy IV odwiedziliśmy obszar Natura 2000 - Wały. Odbyli tu lekcję terenewą przyrody, której celem było poznanie fauny i flory muraw kserotermicznych, a w szczególności odszukanie i obserwacja dziewięćsiła popłocholistnego - rośliny, która występuje w Polsce bardzo rzadko i jest objęta ścisłą ochroną. Oprócz dziewięćsiła popłocholistnego odnaleźli miłka wiosennego, zawilca wielkokwiatowego i wiele gatunków storczyków.

 

 więcej ...

Wyprawa na storczykiWyprawa na storczyki - 15 maja 2016


13 maja 2016 roku uczniowie klasy IV pod opieką Pani Dyrektor i wychowawczyni uczestniczyli w lekcji terenowej z przyrody.  Zajęcia  odbyły się w Obszarze Natura 2000 Kalina – Lisiniec. Jest to obszar, gdzie występują zbiorowiska roślin kserotermicznych, czyli występujących na terenach suchych i bardzo nasłonecznionych. Głównym celem zajęć było odszukanie i obserwacja storczyków rosnących na tych terenach: obuwika pospolitego, dwulistnika muszego i storczyka kukawki.

 więcej ...

W Ogrodzie Botanicznym w KrakowieW Ogrodzie Botanicznym w Krakowie - 11 maja 2016

 

11 maja 2016 roku uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Celem wyjazdu były zajęcia edukacyjne w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, w czasie których uczniowie mieli możliwość zwiedzenia najważniejszych  atrakcji ogrodu oraz poznania zagadnień z edukacji przyrodniczej i ekologii roślin.

 

 więcej ...

Z wizytą w Woli OkrzejskiejZ wizytą w Woli Okrzejskiej - 5 maja 2016

5 maja 2016 roku odbył się apel poświęcony wybitnemu polskiemu pisarzowi, Henrykowi Sienkiewiczowi. Okazją była 170 rocznica urodzin Noblisty i zbliżająca się 100 rocznica śmierci. Uczniowie klasy V przedstawili najważniejsze wydarzenia z życia twórcy wielu wybitnych dzieł. Włączając się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”, piątoklasiści przeczytali kolegom wybrane przez siebie fragmenty powieści „W pustyni i w puszczy”.
 więcej ...

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 MajaRocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - 3 maja 2016


Z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klas V i VI pod opieką p. Krystyny Jedynak przygotowali okolicznościowy apel. Przybliżyli młodszym kolegom  historię  jej uchwalenia.
Konstytucja 3 Maja była pierwszą konstytucją w Europie i drugą na świecie – po amerykańskiej. Była symbolem dążeń narodu, dokumentem przypominający o walce o niepodległość.

 więcej ...

Dzień ZiemiDzień Ziemi - 27 kwietnia 2016


Dzień Ziemi ustanowiony został po to, aby każdy z nas zastanowił się przez chwilę nad losem naszej planety, nad tym, co możemy zrobić, by żyło się zdrowiej i ekologiczniej. Z tej okazji w szkole odbyła się otwarta lekcja przyrody prowadzona przez panią Martę Gajos, podczas której  uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat rodzajów  odpadów, zasad segregacji, recyklingu i unieszkodliwiania, a także o szkodliwości spalania śmieci w domowych paleniskach. Uczniowie oczyścili ze śmieci teren wokół szkoły. Odbył się także bieg patrolowy.

 więcej ...

Wspólne czytanieWspólne czytanie - 25 kwietnia 2016


W celu rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechniania czytelnictwa wśród uczniów klas młodszych 22 kwietnia 2016 roku odbyło się kolejne już spotkanie uczniów w celu  wspólnego czytania bajek przez wybranych lektorów z klasy II i III dla koleżanek i kolegów z klas I-III. Czytającymi utwór „ Książę żaba”  byli trzecioklasiści Katarzyna Otwinowska, Agata Hencel i Adrian Kaleta oraz drugoklasiści Julia Musiał, Magdalena Skrzyniarz i Szymon Szwaczka.
             

 więcej ...

Konkurs Pięknego Czytania Konkurs Pięknego Czytania - 25 kwietnia 2016

 

22 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbył się finał Konkursu Pięknego Czytania w ramach programu „Książki naszych marzeń”. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV – VI. Najpierw odbyły się eliminacje klasowe, podczas których wyłoniono po trzech mistrzów czytania z każdej klasy. Uczniowie zaprezentowali swoim kolegom fragmenty utworów Grzegorza Kasdepke, Pawła Beręsewicza, Joanny Olech i innych współczesnych autorów. Konkurs zorganizowala pani Grażyna Łysek.

 

 więcej ...

Sadzenie drzewekSadzenie drzewek - 24 kwietnia 2016

 

W sobotę, 23 kwietnia 2016 roku, z okazji Dnia Ziemi, uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w sadzeniu drzewek i krzewów. Uczniami opiekowała się pani Bożena Broda. Uczniowie pod kierunkiem myśliwych z Koła Łowieckiego "Leśnik" Kraków posadzili w pobliskiej remizie śródpolnej około 300 drzewek i krzewów owocowych.
 więcej ...

Przedstawienie cyrkowePrzedstawienie cyrkowe - 24 kwietnia 2016

22 kwietnia 2016 roku do naszej szkoły zawitali cyrkowi artyści, którzy zaprezentowali pokaz żonglerki, iluzji, tresury zwierząt, akrobatyki. Niezwykle emocjonującym momentem występu było pojawienie się artystki wraz z wężem. Każdy uczeń mógł się dokładnie mu przyjrzeć, a nawet dotknąć. Najwięksi śmiałkowie wzięli tego drapieżnego gada na ręce. Były też psy, gołębie, a nawek niedźwiedź.
 więcej ...

Nagrody w międzyszkolnym konkursie przyrodniczymNagrody w międzyszkolnym konkursie przyrodniczym - 22 kwietnia 2016

Nasi uczniowie brali udział w konkursie o tematyce przyrodniczo-leśnej organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 2 w Miechowie we współpracy z Nadleśnictwem Miechów. 22 kwietnia 2016 roku wszystkie konkursy zostały podsumowane i rozdano nagrody rzeczowe laureatom. Z naszej szkoły zostali nagrodzeni: Izabela Nowak z klasy VI, Julia Kwiecień z klasy VI, Aleksandra Banaś z klasy VI i Wojciech Kruszec z klasy II. Zwycięzcom gratulujemy.
 więcej ...

Spotkanie z myśliwymiSpotkanie z myśliwymi - 20 kwietnia 2016

 

20 kwietnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły spotkali się z myśliwymi, członkami Koła Łowieckiego „Leśnik” Kraków – panem Stanisławem Urbanikiem i panem Markiem Taborem. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu „Ożywić pola. Rok bażanta.” Celem spotkania było zapoznanie uczniów ze zwierzętami naszych pól, mieszkańcami śródpolnych remiz, a w szczególności z bohaterem tegorocznego konkursu – bażantem.

 

 

 więcej ...

Na wycieczce w KrakowieNa wycieczce w Krakowie - 19 kwietnia 2016


19 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy V naszej szkoły pod opieką pani Grażyny Łysek i Małgorzaty Boryckiej wybrali się na wycieczkę do stolicy województwa. Drogę z Miechowa do Krakowa pokonali pociągiem Małopolskiej Kolei Aglomeracyjnej. Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Biblioteki Jagiellońskiej. Potem uczniowie udali sie na stadion Cracovii, a na zakończenie zwiedzili Collegium Novum Uniwersytetu  Jagiellońskiego.

 więcej ...

Zajęcia w Miejskiej Bibliotece w MiechowieZajęcia w Miejskiej Bibliotece w Miechowie - 18 kwietnia 2016

18 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy VI naszej szkoły pod opieką p. Bożeny Brody i Grażyny Łysek odwiedzili Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Miechowie.  Wysłuchali wyjątkowo ciekawego wykładu na temat pracy biblioteki i jej zbiorów. Mieli okazję zwiedzić wypożyczalnię główną, oddział dla dzieci, czytelnię i pracownię komputerową. Mogli oglądać interesujące ich książki, zarówno z literatury pięknej jak i popularno-naukowej, a także z bogatego księgozbioru podręcznego.

 

 więcej ...

Konkurs recytatatorski klas 0-IIIKonkurs recytatatorski klas 0-III - 16 kwietnia 2016

 

15 kwietnia 2016 roku w ramach realizacji programu “Owoce i warzywa w szkole” odbył się konkurs recytatorski dla klas 0-III, który zorganizowała Małgorzata Kusarek. Celem konkursu było propagowanie zdrowego odżywiania, dlatego też w treściach recytowanych wierszy pojawiały się warzywa i owoce. Każda klasa była reprezentowana przez kilku recytatorów.

 

 więcej ...

Powiatowy Konkurs RecytatorskiPowiatowy Konkurs Recytatorski - 16 kwietnia 2016

14 kwietnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Poeci dzieciom” w Pojałowicach, organizowanego pod patronatem Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie. W konkursowe szranki stanęło 68 uczestników. Izabela Nowak zaprezentowała wiersz Ignacego Krasickiego p.t. „Przyjaciele” i zajęła III miejsce. Natomiast Katarzyna Bielnicka została wyróżniona za interpretację utworu Jana Brzechwy „Sum”.
 więcej ...

Książki naszych marzeń - NelaKsiążki naszych marzeń - Nela - 10 kwietnia 2016


8 kwietnia 2016 roku uczniowie klas I-VI po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach czytelniczych prowadzonyw w ramach projektu "Książki naszych marzeń" mających na celu propagowanie wśród najmłodszych czytelnictwa. Tym razem zapoznali się z książkami Neli - najmłodszej reporterki na świecie. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o Neli, jej podróżach, reportażach i książkach przygotowaną przez pania Martę Gajos. Następnie wysłuchali fragmentów książek reporterki czytanych przez koleżankę z klasy V - Natalię Bała.

 więcej ...

Dzień Języka OjczystegoDzień Języka Ojczystego - 9 kwietnia 2016


Nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W tym roku odbył się on pod hasłem: „Pielęgnujmy i szanujmy język rodzimy nie tylko od święta, ale na co dzień ze względu na jego bogactwo, różnorodność i piękno. Bądźmy świadomymi użytkownikami języka ojczystego". Z tej okazji uczniowie pod opieką p. Grażyny Łysek przeprowadzili szereg działań, których ukoronowaniem  było wystąpienie uczniów klasy V, w którym przybliżyli kolegom problemy współczesnego języka polskiego.

 więcej ...

Alvin i wiewiórkiAlvin i wiewiórki - 9 kwietnia 2016


7 kwietnia bieżącego roku uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń: Elżbiety Szopy, Anety Stępień i Małgorzaty Kusarek uczestniczyli w wycieczce do Miechowa, do kina “Gryf”, gdzie obejrzeli film pt. “Alvin i wiewiórki. Wielka wyprawa”. Film ten zabrał małych widzów w niezwykłą podróż, pełną zarówno zabawnych, jak i wzruszających przygód najsłynniejszych i najzabawniejszych wiewiórek: Alvina, Szymona i Teodora.

 więcej ...

I miejsce w gminie w piłkę ręcznąI miejsce w gminie w piłkę ręczną - 8 kwietnia 2016

 

8.04.2016 r w Książu Wielkim odbył się gminny etap zawodów w mini piłkę ręczną dziewcząt. Nasza drużyna zajęły I miejsce i będzie reprezentować gminę w zawodach powiatowych, które odbędą się w Gołczy. Więcej o rozgrywkach w piłkę siatkową można przeczytać także na blogu wf z klasą.

 

 więcej ...

Przedszkolaki w GiebułtowiePrzedszkolaki w Giebułtowie - 6 kwietnia 2016


W środę 6 kwietnia 2016 roku dzieciaki z naszego przedszkola wyruszyły na wycieczkę do Giebułtowa i Książa Wielkiego. W Giebułtowie obserwowali rzekę Nidzicę a w Książu Wielkim - stawy położone blisko Zamku na Mirowie. Tam też odbył się krótki piknik, po którym dzieci wróciły do przedszkola.

 więcej ...

Zmartwychwstał Pan!Zmartwychwstał Pan! - 23 marca 2016

 

23 marca 2016 roku z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem pani katechetki przygotowali uroczysty apel "Zmartwychstał Pan". Z programem artystycznyn wystąpili także uczniowie oddziału przedszkolnego. Na zakończenie najserdeczniejsze życzenia całej społeczności szkolnej złożyła Pani Dyrektor.
 więcej ...

Pożegnaliśmy zimęPożegnaliśmy zimę - 22 marca 2016

 

21 marca uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami  żegnali zimę. Wszyscy zebrali się na boisku szkolnym wraz z kolorowymi, pięknie ustrojonymi słomianym kukłami, czyli marzannami. Przy wtórze okrzyków „Marzanno, marzanno, ty zimowa panno, już cię żegnamy, bo na wiosnę czekamy!” słomiane kukły zostały spalone.

W ten sposób wiosna została powitana.

 więcej ...

Tydzień Mózgu w naszej szkoleTydzień Mózgu w naszej szkole - 20 marca 2016

W dniach od 14 do 18 marca obchodzony był Światowy Tydziień Mózgu. Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów tego święta. Naszym celem była popularyzacja wiedzy na temat mózgu i jego działania oraz higieny umysłowej. W ramach Tygodnia Mózgu podjęliśmy szereg działań. Uczniowie klas IV-VI obejrzeli przygotowaną przez panią Martę Gajos prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się jak działa nasz mózg i jak o niego dbać, aby zachować go w jak najlepszej kondycji prze całe życie.

 

 więcej ...

Warsztaty wielkanocne w przedszkoluWarsztaty wielkanocne w przedszkolu - 18 marca 2016


W piątek 18 marca 2016 roku w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne o tematyce wielkanocnej, w których udział wzięli rodzice przedszkolaków. Wspólnie z dziećmi rodzice wykonywali ozdoby wielkanocne z różnych materiałów. Prace wykonane podczas warsztatów ozdobiły przedszkole oraz domy naszych podopiecznych.

 więcej ...

Wizyta w teatrzeWizyta w teatrze - 15 marca 2016


15 marca bieżącego roku uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, do Teatru Ludowego, gdzie obejrzeli spektakl pt. “Kot w butach” wyreżyserowany przez Jarosława Szweca. Tytułowy bohater – kot nie tylko mówi ludzkim głosem, śpiewa i tańczy, ale ma również umysł nie od  parady. To właśnie dzięki swojemu kociemu sprytowi i pomysłowości wyprowadza Janka- młynarczyka z jego biedy i kłopotów.
              

 więcej ...

Rekrutacja do klasy I na rok 2016/2017 - 12 marca 2016


Rozpoczęła się rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2016/2017. Prosimy zainteresowanych rodziców o złożenie odpowiedniej dokumentacji. Dokumenty rekrutacyjne znajdują się w kancelarii szkoły, można je także pobrać z naszej strony internetowej (należy kliknąć poniżej  na: "więcej" )

 więcej ...

Rekrutacja do punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego - 12 marca 2016

Rozpoczęła się rekrutacja do punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego w Antolce na rok szkolny 2016/2017. Prosimy zainteresowanych rodziców o złożenie odpowiedniej dokumentacji. Dokumenty rekrutacyjne znajdują się w kancelarii szkoły, można je także pobrać z naszej strony internetowej (należy kliknąć poniżej  na: "więcej" )
 więcej ...

II miejsce w gminnym konkursie pożarniczymII miejsce w gminnym konkursie pożarniczym - 10 marca 2016

10 marca 2016 roku odbyl się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice z klasy V: Julia Gniewek, Weronika Wiorek i Ewelina Szwaczka. Do konkursu uczennice przygotowywała pani Marta Gajos. Julia Gniewek zajęła II miejsce w gminie i będzie reprezetować szkołę w eliminacjach powiatowych.

 

 więcej ...

Dzień KobietDzień Kobiet - 9 marca 2016

Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Ewy Doniec. Z programem artystycznym wystąpiły także dzieci z punktu przedszkolnego i z oddziału przedszkolnego.
 więcej ...

Żeby zdrowe zęby mieć ...Żeby zdrowe zęby mieć ... - 8 marca 2016

8 marca bieżącego roku uczniowie klasy I wraz ze swoją wychowawczynią Małgorzatą Kusarek uczestniczyli w niezwykle ciekawej lekcji, której tematem była higiena jamy ustnej. Zajęcie to odbyło się w gabinecie stomatologicznym, a prowadziła je mama ucznia klasy I,  jednocześnie absolwentka naszej szkoły, pani Katarzyna Jedynak - Skałoń.

 więcej ...

W Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w KrakowieW Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie - 28 lutego 2016


24 lutego 2016 roku uczniowie klas IV-VI naszj szkoły udali się na wycieczkę do Krakowa, gdzie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Instytutucie Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk. Uczniowie zwiedzili Laboratorium Ekspertyz Radiometrycznych (LER IFJ PAN)  oraz Pracownię Badań Skażeń Radioaktywnych Środowiska. Dowiedzieli się skąd pochodzi radioaktywność, o naturalnym gazowym promieniowaniu izotopu radonu, o awariach elektrowni jądrowych itp. 

 więcej ...

W gabinecie stomatologicznymW gabinecie stomatologicznym - 26 lutego 2016

 

W lutym klasa czwarta uczestniczyła w niecodziennej lekcji przyrody. Uczniowie odwiedzili gabinet stomatologiczny pani Katarzyny Jedynak – Skałoń, która jest absolwentką naszej szkoły.  Tematem lekcji była:  Higiena układu pokarmowego. Pani Katarzyna w bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiła budowę jamy ustnej i funkcję zębów oraz ślinianek w trawieniu pokarmu. Chętni uczniowie mogli usiąść na fotelu dentystycznym i obejrzeć w powiększeniu jamę ustną na monitorze. 
 więcej ...

Wspólne czytanieWspólne czytanie - 24 lutego 2016


W celu rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechniania czytelnictwa wśród uczniów klas młodszych 19 lutego bieżącego roku odbyło się kolejne już spotkanie uczniów w celu wspólnego czytania bajek przez wybranych lektorów z klasy II i III dla koleżanek i kolegów z klas I-III. Czytającymi utwór „Pani Zima”  były trzecioklasistki: Katarzyna Bielnicka, Aleksandra Wróbel, Justyna Cholewa oraz drugoklasistki: Gabriela Beneś i Amelia Szwaczka.
             

 więcej ...

Balet - moja pasjaBalet - moja pasja - 24 lutego 2016

19 lutego uczniowie klasy IV uczestniczyli w lekcji wychowawczej "Moje pasje i zainteresiwania". Tym razem swoją pasją podzieliła się z uczniami Weronika Nowak, która od sześciu lat trenuje balet. Weronika zaprezentowała nam stroje baletowe do ćwiczeń, pokazała kilka układów tanecznych. Zaprosiła koleżanki i kolegów do wspólnych ćwiczeń – było mnóstwo śmiechu i zabawy, kiedy dzieci próbowały wykonać skomplikowane figury gimnastyczne.
 więcej ...

Fotografia - moja pasjaFotografia - moja pasja - 24 lutego 2016

 

Na lekcję wychowawczą do klasy IV, której wychowawczynią jest pani Marta Gajos zostali zaproszeni goście – Paulina i Agnieszka Oczkowicz. Panie są absolwentkami naszej szkoły i siostrami uczennicy klasy IV - Izabeli Oczkowicz. Obie obecnie studiują na Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. Paulina Oczkowicz interesuje się fotografią, bierze udział w wielu konkursach fotograficznych i zdobywa nagrody.

 

 więcej ...

O higienie w okresie dojrzewaniaO higienie w okresie dojrzewania - 23 lutego 2016

19 lutego 2016 r. z uczniami klasy V spotkała się mama jednego z nich, absolwentka naszej szkoły. P. Anna Brzeszcz pracuje jako fryzjerka i celem spotkania było przybliżenie uczniom zasad właściwej pielęgnacji włosów i skóry głowy w okresie dojrzewania. Mówiła więc o rodzajach włosów, o konieczności dobrania odpowiedniego szamponu i innych kosmetyków, o odpowiednich do rodzaju włosów zabiegach…
 więcej ...

Występ w Domu KombatantaWystęp w Domu Kombatanta - 20 lutego 2016

 

17 lutego Przedszkolaki z naszego Punktu Przedszkolnego odwiedziły DOM KOMBATANTA w Miechowie. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt.:„Śnieżka i siedmiu krasnoludków” przed szerokim gronem podopiecznych placówki. Dzieciaki zaskoczyły wszystkich swoją odwagą i talentem aktorskim. Był to dla nich pierwszy występ poza terenem szkoły i przed tak wielkim gronem widzów. Występ został nagrodzony gorącymi brawami oraz serdecznymi podziękowaniami ze strony podopiecznych i personelu.
 więcej ...

Dzień Babci i DziadziusiaDzień Babci i Dziadziusia - 18 lutego 2016

 

W piątek 12 lutego w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadziusia. Przedszkolaki przedstawiły część artystyczną pt.: "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", wręczyły swoim gościom upominki i zaśpiewały tradycyjne "100 lat". W uroczystości uczestniczyła także Pani Dyrektor Małgorzata Borycka. W podziękowaniu za występ i gościnę dzieci otrzymały łakocie od swoich Babci i Dziadziusiów. Dzięki niezawodnym rodzicom całe spotkanie umilił poczęstunek wraz z pięknym tortem dla specjalnych gości z okazji ich święta.


 

 więcej ...

Wesołe owoce i warzywaWesołe owoce i warzywa - 17 lutego 2016

12 lutego 2016 roku uczniowie klas 0- III wzięli udział w konkursie plastycznym,  zorganizowanym przez wychowawczynię kl I - Małgorzatę Kusarek w ramach programu “Owoce  i warzywa w szkole”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną na temat “Wesołe owoce i warzywa”, posługując sie różnymi materiałami oraz różnymi technikami plastycznymi.

 

 więcej ...

Jak to Sobieski pod Wiedniem wojowałJak to Sobieski pod Wiedniem wojował - 17 lutego 2016

 

17 lutego 2016 r. naszą szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcji historycznej „Arkona” z Torunia, aby przeprowadzić żywą lekcję historii pt. „Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował”. Miłośnicy historii Polski, przedstawiając spektakl, wprowadzili uczniów w klimat czasów  Polski szlacheckiej w XVII wieku. Uczniowie mieli też  możliwość przymierzenia strojów z innej epoki. Aktorzy dali ponadto popis umiejętności władania szablą i pokaz walki.

 

 więcej ...

Spotkania przedszkolaków z rodzicamiSpotkania przedszkolaków z rodzicami - 17 lutego 2016


W lutym przedszkolaki spotkały się z tatą Darii Gniewek, który pracuje jako organista w tutejszym kościele oraz z mamą Asi Stempińskiej, która jest ratownikiem medycznym. O zajęciach z rodzicami można przeczytać w zakładce "Przedszkole".

 więcej ...

WalentynkiWalentynki - 16 lutego 2016

14 lutego obchodzimy Dzień Świętego Walentego, patrona zakochanych. W tym dniu wszyscy zakochani obdarowują się upominkami. Ten miły dzień od niedawna przyjął się w kulturze polskiej i jest również obchodzony w naszej szkole.W tym roku szkolnym walentynki  zorganizowane przez Samorząd Uczniowski odbyły się w naszej szkole 15 lutego.
 więcej ...

Nasze pasje i zainteresowaniaNasze pasje i zainteresowania - 13 lutego 2016


W piatek, 12 lutego, na lekcji wychowawczej w klasie IV uczniowie opowiadali o swoich pasjach i zainteresowaniach. Pasją Ani Warchali jest jeździectwo, które uprawia od kilku lat. Zuzia Gniewek ma tak wiele zainteresowań, że trudno jej było zdecydować się na prezentację jednego z nich. Opowiedziała nam o rysowaniu, książkach, filmach i swoich ulubieńcach – psach. Zainteresowaniem Izabeli Oczkowicz jest  kolekcjonowanie kamieni. Iza przyniosła na lekcję kilka okazów. Koleżanki i koledzy z zainteresowaniem oglądali skały, zadawali pytania.

 więcej ...

Konkurs plastyczny w JaksicachKonkurs plastyczny w Jaksicach - 11 lutego 2016


10 lutego 2016 w Szkole Podstawowej w Jaksicach roku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Bajki Mickiewicza w sztuce malarskiej”'. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty i brało w nim udział 15 szkół z gmin: Miechów, Charsznica, Książ Wielki, Słaboszów, Wolbrom. Nasi uczniowie także brali udział w konkursie i osiągnęli sukcesy.


 

 więcej ...

Zwierzęta w obiektywieZwierzęta w obiektywie - 7 lutego 2016

 
Przypominamy, że trwa konkurs fotograficzny "Zwierzęta naszych remiz, pól i lasów" . Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju. Prezentujemy kolejne zdjęcia, które zostały zgłoszone do konkursu. Są to zdjęcia Weroniki Nowak i Izabeli Oczkowicz z klasy IV. Zachęcamy do ich obejrzenia.

 więcej ...

Jak przygotować zdrowe śniadanieJak przygotować zdrowe śniadanie - 5 lutego 2016
Uczniowie klasy IV wspólnie z wychowawczynią panią Martą Gajos  uczyli się jak zrobić zdrowe i apetyczne śniadanie.  Zajęcia prowadziła pani Beata Oczkowicz, znana w okolicy z wielkiego talentu kulinarnego. Uczniowie przynieśli do szkoły potrzebne produkty, z których z pomocą pani Beaty udało się wyczarować smaczne, przepiękne, a przede wszystkim bardzo zdrowe kanapki, sałatki, owocowe desery i inne smakołyki. Dzieci nauczyły się nie tylko jak zrobić sałatki, pasty, przekąski, ale także jak je ozdobić, by swym wyglądem zachęcały do jedzenia.
 więcej ...

Zabawa karnawałowaZabawa karnawałowa - 28 stycznia 2016


W czasie ferii zimowych, w dniu 21.01.2016 roku odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas I-III  i ich rodziców.  Jej organizatorem była  wychowawczyni  klasy II – pani Elżbieta Szopa, której udało się zaangażować do udziału w imprezie większość rodziców uczniów klasy II. Do pomocy włączyły się także panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Antolce, które przygotowały dla wszystkich smaczny poczęstunek i  udostępniły salę zabaw w swojej świetlicy. 
O zabawie karnawałowej można także przeczytać na blogu "Wf z klasą".

 więcej ...

Wycieczka do KrakowaWycieczka do Krakowa - 22 stycznia 2016


18 stycznia 2016 r. uczniowie klas 0-VI spędzili pierwszy dzień ferii w Krakowie. Pobyt w stolicy województwa rozpoczęli od wizyty w Multikinie, gdzie obejrzeli film pt. „Bella i Sebastian2”. Z kolei udali się do Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zwiedzili wystawę „Wszystko jest liczbą” oraz muzeum. Tu wysłuchali ciekawego opowiadania przewodnika o historii Uniwersytetu i osobach z nim związanych. Mieli okazję podziwiać bibliotekę, jadalnię, pokoje profesorów, skarbiec i Aulę. 

 więcej ...

Choinka noworocznaChoinka noworoczna - 21 stycznia 2016

Jedną z tradycji naszej szkoły jest tzw. "Choinka noworoczna". Jest to jedno z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej. W tym roku zabawa choinkowa odbyła się w sobotę, 16 stycznia 2016 roku. Uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym, przygotowanym przez uczniów szkoły i nauczycieli. Po występach artystycznych rozpoczęła się zabawa taneczna. Rada Rodziców, jak co roku, przygotowała dla dzieci smaczny poczęstunek.
 więcej ...

Rozpoczęły się ferie zimoweRozpoczęły się ferie zimowe - 15 stycznia 2016

 

W czasie ferii zimowych w naszej szkole organizowane będą różnorodne zajęcia. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w tych zajęciach.
 więcej ...

Spotkanie z hodowcą bażantówSpotkanie z hodowcą bażantów - 8 stycznia 2016


W piątek,  8 stycznia, uczniowie klas IV –VI uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach poprowadzonych przez pana Karola Sepielaka, w czasie których zapoznali się różnymi gatunkami bażantów, ich pochodzeniem i  trybem życia. Pan Karol Sepielak z zawodu jest zootechnikiem, z zamiłowania jest znanym w Polsce i na świecie hodowcą bażantów, o czym świadczy jego członkowstwo w ogólnoświatowej organizacji World Pheasant Association (WPA) (Światowe Stowarzyszenie Bażant).

 więcej ...

Konkurs kolęd Konkurs kolęd - 29 grudnia 2015

 

22 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbył się konkurs kolęd i pastorałek. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I - VI. Wyniki zostaną ogłoszone po przerwie świątecznej.
 więcej ...

Bóg się rodzi !Bóg się rodzi ! - 29 grudnia 2015

22 grudnia 2015 roku w naszej szkole odyło się przedstawienie jasełkowe "Bóg się rodzi !", przygotowane pod kierunkiem pani Marii Turek. Z krótkim przedstawieniem wystąpili także uczniowie oddziału przedszkolnego i punktu przedszkolnego. Po przedstawieniu w każdej klasie odbyły się wigiline spotkania uczniów z nauczycielami i rodzicami. Wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia.
 więcej ...

Zwierzęta w obiektywieZwierzęta w obiektywie - 28 grudnia 2015

 

Prezentujemy pierwsze zdjęcia, które wpłynęły na konkurs fotograficzny "Zwierzęta naszych pól i lasów w obiektywie". Przypominamy, że zdjęcia na konkurs można składać do dnia 15 maja 2016 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 23 maja 2016 roku.  Na zwycięzców czekają nagrody.
 więcej ...

Książki naszych marzeń - Paweł BeręsewiczKsiążki naszych marzeń - Paweł Beręsewicz - 21 grudnia 2015

 

21 grudnia 2015 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu "Książki naszych marzeń", które tym razem poświęcone było współczesnemu pisarzowi - Pawłowi Beręsewiczowi. Z pomocą prezentacji multimedialnej pani dyrektor zapoznała uczniów z postacią pisarza i zaprezentowała jego najciekawsze książki. Potem bibliotekarka - pani Bożena Broda przeczytała jedno z opowiadań z książki "Warszawa. Spacery z Ciumkami".

 

 więcej ...

Spotkanie z pracownikami Poczty PolskiejSpotkanie z pracownikami Poczty Polskiej - 18 grudnia 2015

18 grudnia 2015 roku odbyło się spotkanie uczniów klasy II z pracownikami Poczty Polskiej – panią Teresą Białek i panem Januszem Florkiem. Pan Janusz jest listonoszem i odwiedza nas codziennie, bo przynosi listy do szkoły. Pani Teresa jest głównym kasjerem. Goście ciekawie opowiadali o swojej pracy, uczniowie dowiedzieli się, jak trudna i odpowiedzialna jest praca listonosza.

 

 więcej ...

Nagroda za zdobycie VI miejsca w województwieNagroda za zdobycie VI miejsca w województwie - 16 grudnia 2015


16 grudnia 2015 roku reprezentacja naszej szkoły odebrała nagrodę za zdobycie VI miejsca w VI edycji Małopolskiego Konkursu "Odblaskowa szkoła". Zostaliśmy także wyróżnieni jako najlepsza szkoła w powiecie miechowskim. Uroczystość odbyła się w sali audytoryjnej Centrum Kongresowego w Krakowie.  W nagrodę otrzymaliśmy czek pieniężny na kwotę 2000 zł, dyplomy i certyfiakty "Odblaskowa szkoła".

 więcej ...

I miejsce dla Izy Nowak w powiatowym konkursie recytatorskimI miejsce dla Izy Nowak w powiatowym konkursie recytatorskim - 15 grudnia 2015

 
15 grudnia 2015 roku w Kozłowie odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego wierszy pana Janusza Romana Marjańskiego - poety, naczelnego redaktorem "Łowca Świętokrzyskiego". Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice: Izabela Nowak, Natalia Bała i Ewelina Szwaczka. Recytację uczestników konkursu oceniał sam autor recytowanych wierszy. Nasze uczennice zajęły czołowe miejsca.

 więcej ...

Zapal Światło WolnościZapal Światło Wolności - 13 grudnia 2015

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do udziału w  szczególnej akcji Instytutu Pamięci Narodowej „Zapal Światło Wolności” . W najbliższą niedzielę, 13 grudnia o godz. 19.30 zapalmy świecę w oknach szkół, domów i urzędów upamiętniając ofiary stanu wojennego, który wprowadzono nocą z 12 na 13 grudnia 1981 r.

Patronem Honorowym akcji jest Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 więcej ...

Wspólne czytanie w Wspólne czytanie w "świątecznym nastroju" - 12 grudnia 2015

 

11 grudnia 2015 roku uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym pt.“W świątecznym nastroju”. Uczestnicy konkursu mieli wykonać pracę plastyczną, tematycznie związaną ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, a inspirowaną tekstem pt. "Legenda o choince", który w ramach akcji "Wspólne czytanie" zaprezentowali uczniowie klasy II i III dla swoich kolegów oraz pierwszoklasistów.
 więcej ...

Wizyta świętego MikołajaWizyta świętego Mikołaja - 9 grudnia 2015
 

W poniedziałek, 7 grudnia, zawitał do naszej szkoły Świety Mikołaj. Wszystkim grzecznym dzieciom z klas 0-VI rozdał prezenty. W tym dniu odbył się także konkurs na "czerwony mikołajkowy strój".

 więcej ...

Mikołaj z myśliwymiMikołaj z myśliwymi - 5 grudnia 2015

4 grudnia 2015 roku do dzieci z punktu przedszkolnego zawitał niezwykły gość. Był to Święty Mikołaj, który przybył w asyście myśliwych z Koła  Łowieckiego "Mirów" z pełnym workiem prezentów. Mikołaj przypomniał dzieciom, że w czasie zimy należy opiekować się leśnymi zwierzętami i ptakami.  Dzieci obiecały zawiesić w swoich ogrodach karmniki i dokarmiać ptaki. Potem gość rozdał każdemu dziecku  aż dwa prezenty. .
 więcej ...

Lekcja o zdrowiuLekcja o zdrowiu - 2 grudnia 2015

 

1 grudnia bieżącego roku w w ramach realizacji programu UE “Owoce i warzywa w szkole” odbyło się zajęcie edukacyjne dla uczniów klas 0- III. Prowadziła je mama ucznia klasy I, jednocześnie absolwentka naszej szkoły pani Katarzyna Jedynak- Skałoń. Pani Katarzyna jest lekarzem – stomatologiem.Było to bardzo ciekawe zajęcie przeprowadzone z pomocą prezentacji multimedialnej pt.” Zdrowe odżywianie”.

 

 więcej ...

Odżywiaj się zdrowoOdżywiaj się zdrowo - 1 grudnia 2015

20 listopada bieżącego roku w w ramach realizacji programu UE “Owoce i warzywa w szkole” w klasach I- III przeprowadzono Turniej Wiedzy pt.” Odżywiaj się zdrowo”. Każda klasa otrzymała inny zestaw pytań konkursowych, z którym musiała sobie poradzić w wyznaczonym czasie. Celem tego konkursu było uporządkowanie i ugruntowanie wiedzy uczniów na temat zdrowego odżywiania.

 

 więcej ...

VI miejsce w województwie dla naszej szkołyVI miejsce w województwie dla naszej szkoły - 1 grudnia 2015


Znamy już wyniki VI Edycji Konkursu "Odblaskowa szkoła". W konkursie brało udział 259 szkół z województwa małopolskiego. Nasza szkoła zajęła VI miejsce.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom.

 więcej ...

Historia ŚnieżkiHistoria Śnieżki - 30 listopada 2015

23 listopada uczniowie klas I – III dzięki  Internetowemu Teatrowi TVP dla szkół mieli możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego  pt. „Historia Śnieżki”, zaprezentowanego przez Teatr Maska w Rzeszowie.Przedstawienie przygotowane było na motywach baśni braci Grimm, a opowiadało o losach bohaterów doskonale znanych małym widzom: Królewnie Śnieżce, siedmiu krasnoludkach, złej macosze i pięknym królewiczu.

 

 więcej ...

Zabawa andrzejkowaZabawa andrzejkowa - 29 listopada 2015

W czwartek, 26 listopada 2015 roku odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów klas 0-VI. Uczniowie wspaniale się bawili, rodzice zadbali o poczęstunek. Zabawa andrzejkowa odbyła się także w punkcie przedszkolnym. Dzieci zaprezentowały andrzejkową modę, przeprowadziły wróżby, a potem wspólnie z rodzicami tańczyły i bawiły się. Nie obyło się także bez słodkiego poczęstunku, o który zadbali, jak zwykle niezawodni rodzice.
 więcej ...

Spotkanie z malarzemSpotkanie z malarzem - 28 listopada 2015

W listopadzie  odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas IV-VI z artystą malarzem, panem Mirosławem Szumerowskim. W czasie spotkania z uczniami nasz gość  przedstawił krótko historię malarstwa, zapoznał uczniów z przyborami do malowania. Dzieci dowiedziały się jakich należy użyć pędzli, ołówków, kredek, farb, podkładów i jak mieszać barwy, aby namalować obraz, na jakich podobraziach powstają dzieła malarskie. Uczniowie mieli także możliwość podziwiania pięknych prac naszego gościa. Duże zainteresowanie wzbudził szkicownik artysty.
 więcej ...

Wspólne czytanieWspólne czytanie - 28 listopada 2015


W celu rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechniania czytelnictwa wśród uczniów klas młodszych 27 listopada bieżącego roku odbyło się czytanie bajek przez wybranych uczniów z klasy II i III dla koleżanek i kolegów z klas I-III.Czytającymi utwór „Mysi bohater” z serii „Bajek dla malucha” byli trzecioklasiści: Karolina Krupa, Wiktoria Miszczyk, Natalia Świerczek oraz drugoklasiści: Magdalena Skrzyniarz i Szymon Szwaczka.
                 

 więcej ...

Książki naszych marzeń - Grzegorz KasdepkeKsiążki naszych marzeń - Grzegorz Kasdepke - 27 listopada 2015

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do programu rządowego „Książki naszych marzeń”, dzięki któremu księgozbiór naszej biblioteki został wzbogacony o kilkadziesiąt nowych pozycji. Nowo zakupione książki mają rozbudzać ciekawość młodego czytelnika otaczającą go rzeczywistością i inspirować do twórczego działania. Głównym celem programu jest wzbudzenie zainteresowania czytelnictwem  młodych ludzi,  promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,  a także zachęcanie ich do spędzania wolnego czasu przy książce i rozwijanie  swojej wyobraźni.

 

 więcej ...

Mamo, tato! Nie pal proszę!Mamo, tato! Nie pal proszę! - 20 listopada 2015

„Nie istnieje cudowna recepta na zaprzestanie palenia. Jest tyle sposobów ilu eks-palaczy. Ty także musisz znaleźć swoją drogę, aby rozstać się z nałogiem.” (Profesor Zatoński)
19 listopada 2015 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Z tej okazji w klasach IV - VI odbyły się zajęcia, których temat brzmiał: „Mamo, tato! Nie pal proszę”.
 więcej ...

Święto NiepodległościŚwięto Niepodległości - 18 listopada 2015

Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny, ukazujący wydarzenia z przeszłości Polski, dzięki którym nasza Ojczyzna odzyskała upragnioną wolność.
 więcej ...

Tydzień dobrego chlebaTydzień dobrego chleba - 17 listopada 2015


Już po raz drugi nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Tydzień dobrego chleba”.  Na początku uczniowie na zajęciach kółko przyrodniczego zapoznawali się z informacjami dotyczącymi wartości odżywczych chleba pieczonego na zakwasie, naturalnych i sztucznych dodatków do pieczywa, poszukiwali przepisów na zdrowy, domowy chleb oraz wykonywali prace plastyczne związane z chlebem. Następnie uczniowie samodzielnie przygotowali zakwas pszenny i żytni. Kolejnym zadaniem były zajęcia z pieczenia chleba.

 więcej ...

Spotkannie z panem  Ardeshirem RanemSpotkannie z panem Ardeshirem Ranem - 16 listopada 2015


W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas IV- VI, z panem  Ardeshirem Ranem, który od kilku lat mieszka w naszej okolicy. Nasz Gość urodził się w Pakistanie, gdzie ukończył studia rolnicze, następnie w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii kontynuował naukę i uzyskał stopień magistra w dziedzinie leśnictwa. Po uzyskaniu uprawnień pedagogicznych uczył biologii i chemii w szkole średniej. Pracował z młodzieżą nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w Hiszpanii i Krakowie.

 więcej ...

Akademia  zdrowego uczniaAkademia zdrowego ucznia - 15 listopada 2015

Jak ważne jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, szczególnie od najmłodszych lat, wiedzą doskonale nauczyciele naszej szkoły. Dlatego też uczniowie klas młodszych od kilku już lat uczestniczą w różnorodnych zajęciach edukacyjnych w ramach realizacji programu współfinansowanego ze środków UE "Owoce  i warzywa w szkole". W ramach tego programu 13 listopada Małgorzata Kusarek przeprowadziła zajęcie, w czasie którego zapoznała maluchów z  tekstem opowiadania pt. ”Zdrowe znaczy smaczne”.
 więcej ...

Ślubowanie pierwszoklasistówŚlubowanie pierwszoklasistów - 7 listopada 2015

6 października 2015 roku obchodziliśmy Święto Szkoły. Głównym punktem tej uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów. Złożyło je na sztandar szkoły 13 uczniów. Świadkami tej doniosłej chwili byli uczniowie szkoły, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście: pan Marek Szopa - Wójt Gminy w Książu Wielkim, ksiądz - Maciej Stopiński, pan Henryk Huma - przewodniczący Rady Gminy, pan Marek Płonczyński - przewodniczący Komisji Oświaty, pani Jolanta Nowak - kierownik ZEAS-u, dyrektorzy szkół, pan Bogumił Kurylczyk - redaktor.
 więcej ...

Dorośli ! Noście odblaski !Dorośli ! Noście odblaski ! - 29 października 2015

29 października 2015 roku odbyło się zebranie z rodzicami uczniów. Z tej okazji uczniowie klasy II i klasy V wystąpili z krótkim programem artystycznym, w którym zachęcali dorosłych do noszenia elementów odblaskowych. Potem rozdali zgromadzonym na sali rodzicom odblaskowe opaski i ulotki. Rodzice mogli się także poczęstować  chlebem, który dzień wcześnej uczniowie samodzielnie upiekli.  Następnie rodzice spotkali się z wychowawcami klas.
 więcej ...

Piłka nożna halowa chłopcówPiłka nożna halowa chłopców - 27 października 2015

W dniu 27.10.2015 r. w Książu Wielkim odbył się gminny etap Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej halowej chłopców. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje wszystkich trzech szkół naszej gminy. Były to drużyny z SP w Antolce, SP w Książu Małym i SP w Książu Wielkim. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Wróbel Mateusz, Łuszczki Dominik, Włodarczyk Jakub, Czubaty Tomasz, Hencel Norbert, Jedynak Mikołaj, Brzeszcz Daniel, Miś Mateusz, Łuszczki Antoni, Romanowski Miłosz.
 więcej ...

Odblaskowy piknik rodzinnyOdblaskowy piknik rodzinny - 26 października 2015


26.10.2015 roku w świetlicy Koła Gospodyń Wiejskich w Antolce odbył się  „Odblaskowy piknik rodzinny”.  Jego celem było nie tylko propagowanie aktywnych form wypoczynku na łonie przyrody, ale także propagowanie wśród dzieci i dorosłych, idei noszenia elementów odblaskowych . Organizatorami imprezy byli: Koło Gospodyń Wiejskich w Antolce, rodzice i  nauczyciele. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy w Książu Wielkim - Pan Marek Szopa.

 więcej ...

Odblaskowy łańcuchOdblaskowy łańcuch - 26 października 2015

Szkoła Podstawowa w Antolce jest usytuowana bezpośrednio przy popularnej “siódemce”, jednej z najniebezpieczniejszych dróg w kraju, dlatego też dyrekcja, nauczyciele i uczniowie tej placówki już po raz trzeci postanowili działać. Tym razem 26 października b.r. uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej w Antolce utworzyli wzdłuż tej feralnej szosy żywy łańcuch dzieci w odblaskowych strojach.

 

 więcej ...

Przegląd Odblaskowej piosenkiPrzegląd Odblaskowej piosenki" - 24 października 2015

 

W październiku odbył się w naszej szkole przegląd "Odblaskowej piosenki". Uczniowie  uczestniczący w przeglądzie zaprezentowali piosenki o bezpieczeństwie na drodze i o konieczności noszenia odblaskowych elementów. Większość tekstów piosenek była własnego autorstwa.
 więcej ...

Odkrywamy tajemnice Gór ŚwiętokrzyskichOdkrywamy tajemnice Gór Świętokrzyskich - 23 października 2015

 

22 października uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w wycieczce do Kielc. Program wycieczki był bardzo urozmaicony. Na początku dzieci zwiedziły największy obiekt podziemny na kieleckiej Kadzielni - system trzech połączonych ze sobą jaskiń: Odkrywców - Prochownia - Szczelina. W czasie zwiedzania uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat zjawisk krasowych, obserwowali skamieniałości dawnych organizmów żyjących w morzu oraz nacieki jaskiniowe: stalagmity i stalaktyty.
 więcej ...

Wystąpienie uczniów na Sesji Rady Gminy Wystąpienie uczniów na Sesji Rady Gminy - 23 października 2015

W dniu 23 października 2015 roku uczniowie wystąpili na Sesji Rady Gminy w Książu Wielkim z apelem do dorosłych o noszenie elementów odblaskowych:  „Apelujemy do wszystkich użytkowników drogi: dorosłych, dzieci i młodzieży, aby zadbali o swoje bezpieczeństwo i zaopatrzyli się w odblaski. Taki element odblaskowy nie jest wielkim ciężarem, nie jest drogi, a potrafi uratować i zdrowie, i życie.”

 

 więcej ...

Pokaz odblaskowej modyPokaz odblaskowej mody - 22 października 2015


W naszej szkole odbyl się pokaz odblaskowej mody. Wystąpili w nim przestawiciele każdej klasy. Popatrzcie, jak można pięknie wyglądać w odblaskach, a do tego bezpiecznie! Zachęcamy  wszystkich do noszenia odblasków.

 więcej ...

I miejsce w powiecie w piłce nożnej halowej dziewczątI miejsce w powiecie w piłce nożnej halowej dziewcząt - 21 października 2015

W dniu 21 października 2015 r. w Gołczy odbyły się  Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Halowej Dziewcząt. W zwodach wzięło udział 5 drużyn reprezentujących gminy powiatu miechowskiego. Były to szkoły: z Antolki, Gołczy, Dziaduszyc, Miechowa SP 1, Miechowa SP 2. Zawody zostały rozegrane w systemie „każdy z każdym”. Nasza drużyna zajęła I miejsce, zapewniając sobie tym sposobem udział w zawodach rejonowych, które odbędą się 4 listopada 2015 r. w Krzeszowicach.

 

 więcej ...

I miejse w gminie w piłce halowejI miejse w gminie w piłce halowej - 20 października 2015

 

W dniu 20 października 2015 roku odbył się w Książu Wielkim gminny etap Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce halowej dziewcząt. W rozgrywkach wzięły udział drużyny z 3 szkół podstawowych gminy Książ Wielki. Po rozegraniu,  w systemie "każdy z każdym", zaciętych meczów z pozostałymi reprezentacjami nasze dziewczęta zajęły I miejsce przed drużyną z Książa Wielkiego (II miejsce) i drużyną z Książa Małego (III miejsce).

 

 więcej ...

Szkolenie udzielania pierwszej pomocySzkolenie udzielania pierwszej pomocy - 16 października 2015

16 października 2015 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie prowadziła pani ratownik ze szpitala w Mechowie oraz pani Aneta Jedynak - dyplomowana pielęgniarka, a prywatne mama jednego z uczniów.
 więcej ...

Dzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji Narodowej - 14 października 2015

W środę, 13 października 2015 roku odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji święta, zwanego popularnie Dniem Nauczyciela. W szkole gościliśmy księdza Macieja Stopińskiego, zastępcę Wójta - pana Grzegorza Janusa, rodziców uczniów. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Ewy Doniec przygotował  część artystyczną. Na akademii wystąpili także nasi najmłodsi. Dzieci z punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego i klasy II zaprezentowały się w krótkich okolicznościowych przedstawieniach.
 więcej ...

Lekcja bezpieczeństwa z rodzicamiLekcja bezpieczeństwa z rodzicami - 12 października 2015

W październiku odbyła się lekcja bezpieczeństwa dla uczniów klas I-III oraz dla dzieci z punktu przedszkolnego. Prowadzlili ją  rodzice uczniów, jednocześnie absolwenci naszej szkoły: pani Iwona Krzywda - Warchala z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie i pan Michał Białek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Były to bardzo ciekawe zajęcia przeprowadzone z pomocą prezentacji multimedialnej i plansz  edukacyjnych.

 

 więcej ...

Miło i pożytecznieMiło i pożytecznie - 8 października 2015

Tradycyjnie już jak co roku uczniowie klas młodszych pod opieką swoich wychowawczyń witają kolorową, piękną jesień. Tak też było i w tym roku, a dokładnie 8 października uczniowie klasy I, II i III spotkali się w wyznaczonym miejscu, aby miło  i pożytecznie spędzić wspólnie czas. Nie tylko na zabawie, ale także na sprzątaniu najbliższej im okolicy- terenu przyszkolnego. Maluchy zawsze pamiętają o najważniejszej rzeczy - o bezpieczeństwie, dlatego też wszyscy uczniowie ubrani byli w kamizelki odblaskowe.
 więcej ...

Pij mleko - będziesz wielkiPij mleko - będziesz wielki - 5 października 2015

 
“Pij mleko- będziesz wielki!”, w myśl tej zasady 115 uczniów klas 0-VI  naszej szkoły począwszy od 5 października bieżącego roku uczestniczy w programie “Mleko w szkole”. Celem  tego programu jest kształtowanie wśród dzieci dobrych, zdrowych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożywania mleka i przetworów mlecznych. W ramach tego programu uczniowie będą spożywać mleko białe UHT 0,25 L, 1,5% . Program “Mleko w szkole” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. W Szkole Podstawowej w Antolce  jest on realizowany już drugi rok z kolei .

 więcej ...

Zawody sportoweZawody sportowe - 5 października 2015


We wrześniu nasi uczniowie startowali w zawodach sportowych: VI Turnieju Orlika w piłkę nożną w kategorii chłopców młodszych i dziewcząt młodszych oraz w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych na etapie gminnym i powiatowym. Więcej o wynikach tych zawodów można przeczytać w zakładce "Sport" lub klikając na "więcej".

 więcej ...

Jesienna akcja z myśliwymiJesienna akcja z myśliwymi - 3 października 2015


W sobotę, 3 października 2015 roku uczniowie naszej szkoły wspólnie z myśliwymi Koła Łowieckirgo "Leśnik" Kraków, pod opieką pań: Bożeny Brody o Małgorzaty Boryckiej uczestniczyli w akcji zbierania karny dla leśnej zwierzyny.  Przed rozpoczęciem pracy myśliwi poinformowali uczniów o celu naszej akcji. Uczniowie dowiedzieli sie po co i jak pomagać zwierzętom przetrwać zimę, że kukurydza, kasztany i żołędzie są przysmakiem dzików, saren, jeleni, danieli, a także ptaków: sójek i bażantów.

 więcej ...

Lekcja ze strażakamiLekcja ze strażakami - 1 października 2015


1 października 2015  roku odbyły się w naszej szkole zajęcia teoretyczne i praktyczne ze strażakami. Na początku przeprowadzone zostały ćwiczenia ewakuacyjne. Pod czujnym okiem strażaków wszyscy szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły. Potem odbyły sę  ćwiczenia w terenie z zakresu zabezpieczania miejsca wypadku, udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu.

 więcej ...

Dzień ChłopakaDzień Chłopaka - 30 września 2015


30 września 2015 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i SK PCL z okazji Dnia Chłopaka. Uczestniczyli  w niej uczniowie klas IV – VI. Zabawę naszych uczniów uświetniły wybory Odblaskowego Mistera Szkoły 2015. Tytuł ten zdobył uczeń klasy V Daniel Brzeszcz,  tytuły pierwszego i drugiego wicemistera  otrzymali uczniowie klasy IV Miłosz Romanowski i Jakub Grzyb.

 więcej ...

Wycieczka rowerowaWycieczka rowerowa - 29 września 2015


29 września 2015 roku odbyła się wycieczka rowerowa uczniów klasy V. Uczestnicy, ubrani w kamizelki odblaskowe, bezpiecznie przemierzyli szlak od Antolki przez Tochołów do Cisiej Woli. W wycieczce uczestniczyli nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również rodzice, którzy wykazali się wielkim zaangażowaniem i pomysłowością. Pomogli nie tylko w zorganizowaniu wycieczki rowerowej, ale również przygotowali piknik rodzinny w przydrożnej leśniczówce w Tochołowie.

 więcej ...

Wycieczka do MiechowaWycieczka do Miechowa - 25 września 2015


25 września 2015 roku uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń: Elżbiety Szopy, Anety Stępień oraz Małgorzaty Kusarek brali udział w wycieczce do Miechowa. Celem wyjazdu było poznanie najważniejszych miejsc swojej “małej Ojczyzny” i jej historii. Pierwszym punktem wycieczki była galeria “U Jaksy”, gdzie mali podróżnicy mieli możliwość podziwiania wystawy prac artystów, którzy brali udział w warsztatach plenerowych na terenie Miechowszczyzny.

 więcej ...

Owoce i warzywa w szkoleOwoce i warzywa w szkole - 24 września 2015


24 września, to dzień, który rozpoczął już piąty rok  spożywania owoców i warzyw w klasach I-III oraz w oddziale, do którego uczęszczają dzieci objęte rocznym przygotowaniem przedszkolnym. Pierwszymi owocami, które ze smakiem zjadły dzieci były borówki . W bieżącym roku szkolnym programem” Owoce i warzywa w szkole” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej  objętych jest 75  uczniów klas 0-III naszej szkoły.

                

 więcej ...

Spotkanie z policjantemSpotkanie z policjantem - 15 września 2015

15 września 2015 roku  odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z policjantem - st. asp. Marcinem Jamrożym z KPP w Miechowie. Policjant przeprowadził z uczniami ciekawą lekcję bezpeczeństwa. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi przepisami ruchu drogowego oraz z zachowaniem bezpieczeństwa na drodze, na przystanku. Policjant przypomniał także o konieczności noszenia odblasków.
 więcej ...

Narodowe czytanieNarodowe czytanie - 5 września 2015

 

W sobotę, 5 września odbyła się kolejna - czwarta już edycja akcji Narodowe Czytanie.  Akcja ta została  zainicjowana przed trzema laty przez prezydenta Bronisława Komorowskiego i miała na celu popularyzować fundamentalne polskie utwory literackie. W tym roku czytanym dziełem była “Lalka” B. Prusa. W "Narodowym czytaniu" wzięli udział uczniowie z klasy V i VI.

 

 więcej ...

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolnyRozpoczęliśmy nowy rok szkolny - 2 września 2015

 

1 września 2015 roku nowy rok szkolny uroczyście witało 132 uczniów z klas 0-VI oraz 22 przedszkolaków z punktu przedszkolnego. W nowym roku w szkole pracować będzie 17 nauczycieli. Pani dyrektor powitała uczniów, rodziców, nauczycieli oraz gości: księdza - Macieja Stopnickiego i pana Marka Płonczyńskiego - przewodniczącego Komisji Oświaty w Książu Wielkim.
 więcej ...

 Drukuj   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Zasady zachowania prywatności  |  Zasady użytkowania