Saturday, July 4, 2020 Register   Login   
 
Rok szkolny 2019/2020
Wesołych Świąt Wielkanocnych! - Saturday, April 11, 2020
Komunikat! - Thursday, April 9, 2020
Ważny komunikat !!!
Premier ogłosił właśnie, że wszystkie szkoły pozostają zamknięte do 26 kwietnia. Do tego czasu, tak jak dotychczas, szkoły mają obowiązek prowadzić nauczanie zdalne.

Egzamin ósmoklasisty zostaje przełożony. Odbędzie się najwcześniej w czerwcu. Konkretny termin zostanie podany co najmniej 3 tygodnie przed datą egzaminu.

 read more ...

Wiosenna przerwa świąteczna - Thursday, April 2, 2020

Wiosenna przerwa świąteczna

Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia 2020. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość.
Informacja na ten temat została opublikowana na stronie internetowej MEN

https://www.gov.pl/web/edukacja/wiosenna-przerwa-swiateczna-2020-r?fbclid=IwAR2YdnTN059Ix-7wULa33vRshCoZ5s1KWSWZjEuHrFA1lmPHNfohy949Rak

 read more ...

Lekcje w TVP - Monday, March 30, 2020
Od 30 marca, codziennie od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej będą emitowane lekcje z różnych przedmiotów dla różnych klas: dla uczniów kl.I - TVP Sport, dla. kl. II - TVP Rozrywka, dla kl. III- TVP Historia, dla kl. IV - TVP 3, dla klasy V - TVP Historia, dla kl. VI -TVP 3, dla klasy VII - TVP Rozrywka, dla klasy VIII - TVP Sport.Plan lekcji dla poszczególnych klas można znaleźć klikając na "więcej"

 read more ...

Próbny egzamin ósmoklasisty - Thursday, March 26, 2020


W naszej szkole zostanie przeprowadzony próby sprawdzian ósmoklasisty

30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne

 read more ...

Nagrania z języka angielskiego do zdalnego nauczania - Tuesday, March 24, 2020

Nagrania z języka angielskiego dla uczniów klasy I, II i III.

 read more ...

Rekrutacja - Friday, March 20, 2020

Szanowni Rodzice przyszłych przedszkolaków i pierwszoklasistów!
W związku z szerzącą się epidemią koronawirusa i zamknięciem szkół decyzją Wójta Gminy w Książu Wielkim został przedłużony termin rekrutacji do przedszkoli i klasy I do 30 kwietnia 2020 roku.
Wnioski rekrutacyjne można pobrać z naszej strony internetowej www.spantolka.aksnet.eu , wypełnić je, podpisać i wysłać wraz ze stosownymi załącznikami pocztą tradycyjną.
Można też przesłać zdjęcie lub skan wydrukowanego i podpisanego wniosku na adres mailowy: spantolka@poczta.onet.pl

 read more ...

Zdalne nauczanie - Tuesday, March 17, 2020

Drodzy uczniowie w czasie, kiedy nie odbywają się zajęcia w szkole, prowadzimy zdalne nauczanie. Nauczyciele w każdej klasie z każdego przedmiotu przygotowują dla Was materiały edukacyjne, lekcje, zadania i ćwiczenia do samodzielnego zrobienia w domu. Bądźcie w kontakcie z nauczycielami i wykonujcie wszystkie polecenia.  Materiały będą pojawiać się systematycznie w dzienniku elektronicnym, na Fecebook Messenger. Na naszej stronie w zakładce "Zdalna nauka"  znajdziecie też inne ciekawe materiały, z których możecie korzystać. Powodzenia.

 read more ...

Zmiana terminów rekrutacji - Friday, March 13, 2020

W związku z szerzącą się epidemią koronawirusa i zamknięciem szkół decyzją Wójta Gminy w Książu Wielkim został przedłużony termin rekrutacji do przedszkoli i klasy I do 30 kwietnia 2020 roku. Szczegółowy harmonogram zamieszczamy dalej. 

 read more ...

Zawieszenie zajęć w szkole - Wednesday, March 11, 2020

Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, od dnia 12 do 25 marca 2020 r. zawieszone zostają zajęcia dydaktyczne w szkołach.
W dniach 12-13 marca (czwartek-piątek) szkoła będzie pełnić dyżur opiekuńczy dla dzieci, których rodzice nie są w stanie w tak krótkim czasie zapewnić im opieki w domu.
Od poniedziałku 16 marca 2020 r. szkoła zostaje całkowicie zamknięta na okres dwóch tygodni (do szkoły wracamy 26 marca 2020 r.).

 read more ...

Komunikat - Wednesday, March 11, 2020

W związku z decyzją o zamknięciu szkół i przedszkoli w trosce o wspólne bezpieczeństwo apelujemy do Państwa o odpowiedzialność i rozsądek. Zawieszenie zajęć w szkole to nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. TO JEST CZAS KWARANTANNY SPOŁECZEŃSTWA.
Prosimy o pozostawienie dzieci w okresie „kwarantanny” w domach oraz unikania jakichkolwiek wyjść dzieci na place zabaw, treningi, zakupy do galerii handlowych, spotkań towarzyskich. 

 read more ...

Koronawirus - Wednesday, March 4, 2020

W związku z możliwością wystąpienia zarażenia koronawirusem, dyrektor szkoły przekazuje informacje GIS na temat prewencyjnych zachowań oraz postępowania w przypadku niepokojących objawów.

 read more ...

Rekrutacja do punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego - Sunday, March 1, 2020

2 marca 2020 roku rozpocznie się rekrutacja kandydatów do punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego w Antolce.  Zgłoszenia o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego są przyjmowane w terminie od 2 marca do 9 marcca 2020 roku. Wnioski o przyjęcie nowych kandytatów należy składać w terminie od 10 marca do 31 marca 2020 roku. Potrzebne dokumenty można pobrać w zakładce "Dokumenty", klikając na "więcej", bądź pobrać w szkole.
 read more ...

Rekrutacja uczniów do klasy I - Sunday, March 1, 2020


Rozpoczęła się rekrutacja uczniów do klasy I. Od 2 marca 2020 do 9 marca 2020 przyjmowane są zgłoszenia o przyjęcie do klasy I dzieci z obwodu szkoły. Od 10 marca do 31 marca 2020 roku przyjmowane są wnioski o przyjęcie do klasy I dzieci  spoza obwodu szkoły. Potrzebne dokumenty można pobrać w zakładce "Dokumenty", klikając na "więcej", bądź pobrać w szkole.

Do klas I w roku szkolnym 2020/2021 przyjmowane są: dzieci 7-letnie (urodzone w roku 2013) objęte obowiązkiem szkolnym oraz dzieci  6-letnie zgodnie z wolą rodziców/ opiekunów prawnych (jeżeli dziecko korzystało zwychowania  przedszkolnego  w  poprzednim  roku  szkolnym,  wktórym ma rozpocząć naukę wszkole, albo posiada opinię poradni  psychologiczno-pedagogicznejo możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej).

 read more ...

W teatrzeW teatrze - Wednesday, February 20, 2019

 

20 lutego 2019 r. uczniowie klas VI-VIII pod opieką pań Małgorzaty Boryckiej i Grażyny Łysek uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Celem wyjazdu była wizyta w Teatrze im Juliusza Słowackiego i wspólne oglądanie spektaklu zatytułowanego „Kwiat paproci”. Była to kolejna już lekcja języka polskiego poza murami szkoły. Nie od dziś bowiem wiadomo, że treści programowe podane w inny niż zwykle sposób o wiele bardziej zapadają młodzieży w pamięć.

 

 read more ...

Na tropie zdrowego odżywianiaNa tropie zdrowego odżywiania - Wednesday, February 20, 2019


Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczą w projekcie współfinansowanym ze środków UE „Program dla szkół”. Głównym aspektem programu jest także propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym. Dlatego też w lutym bieżącego roku odbyło się kolejne takie zajęcie, tym razem pt. ”Ciekawostki i ćwiczenia dla odkrywców zdrowego jedzenia”.
         

 read more ...

WalentynkiWalentynki - Thursday, February 14, 2019


Walentynki, czyli Dzień Zakochanych obchodzony co roku 14 lutego, to niezwykle miły i sympatyczny zwyczaj okazywania komuś miłości lub sympatii. Podczas apelu  zostały rozdane kartki walentynkowe, wykonane samodzielnie przez uczniów. Anonimowe walentynki trafiły do wszystkich uczniów oraz ich pań. Nie zabrakło także walentynkowych słodkości oraz pluszaków.

 read more ...

Konkurs kolęd i pastorałekKonkurs kolęd i pastorałek - Thursday, January 31, 2019


W czwartek 31 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięło udział 58 uczniów z klas I – VIII w trzech kategoriach: soliści – 7, duety – 8, zespoły – 9. Razem 24 podmioty wykonawcze. Organizatorką konkursu a zarazem akompaniatorką do wykonywanych kolęd była Anna Kowal

 

 

 read more ...

Choinka noworocznaChoinka noworoczna - Saturday, January 12, 2019


Na zakończenie pierwszego półrocza odbyła się zabawa karnawałowa, na której uczniowie wystąpili z programem artystycznym. Najpierw w świąteczny nastrój wprowadziły zgromadzonych uczennice klasy III. Wiktoria Włodarczyk zaprezentowała dwie kolędy, natomiast Kamila Kustosz akompaniowała jej na skrzypcach. Uczniowie klasy VIII wystąpili w inscenizacji „Migawki zza biurka i ławki”.  Członkowie kółka artystycznego przedstawili własną interpretację znanej baśni „Czerwony Kapturek”.

 read more ...

Wigilia i jasełkaWigilia i jasełka - Friday, December 21, 2018

 

20 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wystawili jasełka przygotowane pod kierunkiem katechetki - pani Anny Kowal. Życzenia świąteczne i noworoczne złożyła wszystkim pani Dyrektor oraz ksiądz Maciej Stopiński. Dzień później, 21 grudnia odbyły się wigilie klasowe.
 read more ...

W świątecznym nastrojuW świątecznym nastroju - Wednesday, December 12, 2018

 

12 grudnia 2018 roku uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym pt.“W świątecznym nastroju”. Uczestnicy konkursu mieli wykonać pracę plastyczną, tematycznie związaną ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, a inspirowaną różnymi tekstami literackimi o choince, które podczas cyklicznego spotkania w ramach akcji „Wspólne czytanie” zaprezentowali uczniowie klasy II oraz III dla swoich kolegów oraz dla pierwszoklasistów.

 

 read more ...

Mamy IV miejsce w województwie Mamy IV miejsce w województwie - Monday, December 10, 2018

10 grudnia 2018 roku w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom IX edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Powiat miechowski reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej – Curie w Antolce, która znalazła się ponownie na IV miejscu wśród dziesięciu najlepszych  z trzystu czterdziestu szkół województwa małopolskiego biorących udział w konkursie.

 

 read more ...

MikołajkiMikołajki - Thursday, December 6, 2018

Tak jak co roku 6 grudnia od rana dało się zauważyć oczekiwanie, wyglądanie i poszukiwanie Świętego Mikołaja przez dzieciaki ubrane w stroje w czerwonych kolorach. Mikołaj zawitał do szkoły z workiem pełnym prezentów, którymi obdarowywał uczniów klas 0 – VIII. Dodatkową atrakcją tego dnia był apel o tematyce mikołajkowej i przedstawienie, które zostało przygotowany przez Samorząd Uczniowski.

 

 read more ...

Konkurs Pieśni PatriotycznychKonkurs Pieśni Patriotycznych - Thursday, November 15, 2018

W dniu 15. 11. 2018 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas IV –VIII. Konkurs przeprowadzony został  w dwóch kategoriach:  soliści – 5 wykonawców i zespoły wokalne – 5 zespołów. Razem w konkursie wzięło udział 23 uczniów.

 

 read more ...

O zdrowym odżywianiu O zdrowym odżywianiu - Thursday, November 15, 2018


Uczniowie szkoły od początku istnienia projektu współfinasowanego ze środków UE „Program dla szkół” biorą w nim aktywny udział. Jego koordynatorką jest Małgorzata Kusarek. Celem programu skierowanego  do uczniów klas I-V jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie. Celem programu jest także propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.

 read more ...

Polska to moja OjczyznaPolska to moja Ojczyzna - Tuesday, November 13, 2018


Uczniowie klasy II wraz z przedszkolakami pod opieką swoich wychowawczyń Elżbiety Szopy i Katarzyny Greli poznawali regiony swojej Ojczyzny - Polski. Na podstawie informacji zdobytych na zajęciach lekcyjnych oraz własnych doświadczeń o Polsce wykonały makietę Polski, na której zaznaczyły wszystkie ważne miejsca naszego kraju. Dzieci poznały regiony geograficzne, większe miasta i zbiorniki wodne Polski.

 read more ...

Akademia z okazji 100 lecia NiepodległościAkademia z okazji 100 lecia Niepodległości - Monday, November 12, 2018


12 listopada 2018 roku w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie pod opieką pań: Jolanty Ostrowskiej, Ewy Doniec i Anny Kowal przygotowali okolicznościowy program artystyczny, w którym ukazali drogi Polaków do odzyskania niepodległosci. Uczniowie recytowali poezję patriotyczną i śpiewali patriotyczne pieśni.

 read more ...

"Rekord dla Niepodległej" - Friday, November 9, 2018


169 uczniów i przedszkolaków Szkoły Podstawowej w Antolce uczestniczyło w akcji „Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada 2018 r., punktualnie o godzinie 11.11 razem z nauczycielami oraz dyrekcją zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Było to kolejne działanie Szkoły upamiętniające 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 read more ...

Konkurs poezji patriotycznejKonkurs poezji patriotycznej - Friday, November 9, 2018


9 listopada 2018 roku w szkole odbył się konkurs poezji patriotycznej „Moja Ojczyzna”, zorganizowany przez bibliotekę. Celem konkursu było uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz promowanie wśród dzieci i młodzieży treści o tematyce patriotycznej.W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VIII.

 read more ...

Święto Szkoły i ŚlubowanieŚwięto Szkoły i Ślubowanie - Wednesday, November 7, 2018


W środę 7 listopada 2018 r. w szkole zgodnie z tradycją obchodzono Święto Szkoły połączone ze ślubowaniem pierwszoklasistów i Dniem Patronki – Marii Skłodowskiej-Curie. Uroczystość uświetnili swą obecnością: zastępca wójta Gminy Książ Wielki – Grzegorz Janus, przewodniczący Komisji Oświaty Rady Gminy – Marek Płonczyński, kierownik Centrum Usług Wspólnych – Jolanta Nowak, ksiądz proboszcz Maciej Stopiński, dyrektorzy szkół gminnych (Danuta Gajos, Edyta Sychowska, Alicja Pagór, Jacek Kobyłka) oraz licznie zgromadzeni rodzice uczniów.

 read more ...

Smacznie, zdrowo, odblaskowoSmacznie, zdrowo, odblaskowo - Monday, October 29, 2018

W klasie II zostały zorganizowane zajęcia edukacyjne „Smacznie, zdrowo, odblaskowo”. W zajęciach wzięli udział rodzice i profesjonalny kucharz -tata uczennicy. Celem zajęć  było utrwalenie wiedzy o zdrowym odżywianiu i zasadach bezpiecznego poruszania się po jezdni.
Podczas zajęć uczniowie pod okiem kucharzy i rodziców przygotowali zdrowy poczęstunek. Należy podkreślić, że obowiązywały produkty w kolorach odblaskowych.

 read more ...

Uczniowie na Sesji RGUczniowie na Sesji RG - Friday, October 19, 2018


19 października 2018 roku uczniowie wzięli udział w sesji Rady Gminy w Książu Wielkim. Uczniowie zaapelowali do wszystkich dorosłych, aby w związku ze zbliżającym się sezonem jesienno – zimowym zadbali o zachowanie zasad bezpieczeństwa na drodze, a także zaopatrzyli siebie i swoje rodziny w elementy odblaskowe, które znacznie ułatwiają dostrzeżenie pieszych na poboczu, chodniku i na szosie. Na koniec spotkania uczniowie wręczyli wszystkim obecnym na sesji własnoręcznie wykonane emblematy odblaskowe.

 read more ...

Konkurs odblaskowej piosenkiKonkurs odblaskowej piosenki - Thursday, October 18, 2018

 

W szkole odbył się konkurs odblaskowej piosenki.  Wzięli w nim udział uczniowie klas I-VII. I miejsce w konkursie zajęła klasa VII.

 

 read more ...

Integracja pokoleńIntegracja pokoleń - Monday, October 8, 2018


8 października 2018 r. uczniowie klasy VI pod opieką dyrektor Małgorzaty Boryckiej oraz Ewy Doniec uczestniczyli w niezwykle ważnym i pożytecznym zajęciu edukacyjnym łączących dwa pokolenia: starszych i młodych. Spotkanie odbyło się w Domu Kombatanta w Miechowie, a jego celem było wspólne działanie artystyczne: szycie emblematów odblaskowych. Było to niezwykłe spotkanie: młodzi uczyli się od starszych nie tylko różnych rodzajów ściegów, haftowania czy wyszywania, ale przede wszystkim wrażliwości, empatii wobec drugiego człowieka, współpracy reprezentantów różnych pokoleń.

 read more ...

Dzień ChłopakaDzień Chłopaka - Sunday, September 30, 2018


Z okazji Dnia Chłopaka, w naszej szkole odbyła się dyskoteka. Jej organizatorem był Samorząd Uczniowski. Główną atrakcją zabawy szkolnej były wybory „Odblaskowej Miss i  Mistera Szkoły”. Do konkursu stanęły dziewczynki i chłopcy z klasy IV- VIII. Tytuł „Odblaskowy Mister Szkoły 2018” zdobył Szymon Skałoń z klasy IV, „Miss szkoły” została Ania Warchala z klasy VII, a Wicemiss – Wiktoria Szostak z klasy V.

 read more ...

Odblaskowy piknik rodzinnyOdblaskowy piknik rodzinny - Friday, September 21, 2018


W ostatnim dniu kalendarzowego lata, 21 września 2018 roku w godzinach popołudniowych (od 16.00 do 19.00) w odbył się „Odblaskowy piknik rodzinny”. Organizacją imprezy zajęli się Rada Rodziców, Koło Gospodyń Wiejskich w Antolce oraz Samorząd Uczniowski. Specjalnymi gośćmi pikniku byli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie, policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie oraz ratownik medyczny. Rodzice i panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Antolce przygotowały dla wszystkich poczęstunek: kiełbaski z grilla, napoje i słodycze.

 read more ...

Piknik w ŁazachPiknik w Łazach - Friday, September 21, 2018


Uczniowie klasy II wraz z przedszkolakami pod opieką swoich wychowawczyń pożegnali lato. Zajęcia edukacyjne odbyły się przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich, OSP Łazy oraz rodziców. Strażacy przeprowadzili pokaz gaszenia pożaru oraz zapoznali uczniów z pracą strażaka. Pokaz udzielanie pierwszej pomocy przeprowadziła Anna Stempińska, ratownik medyczny. Po zajęciach dzieci skorzystały z poczęstunku przygotowanego przez panie z KGW oraz rodziców.

 read more ...

„BohaterON”„BohaterON” - Thursday, September 20, 2018


Uczniowie szkoły po raz kolejny wzięli udział w edukacyjnej akcji „BohaterON”, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Tym razem  do akcji włączyli się uczniowie klasy I wraz ze swoją wychowawczynią. W ramach tego projektu pierwszoklasiści pięknie ozdobili barwami narodowymi kartki, które wysłali do Powstańców. Dołączyli do nich również swoje kolorowe prace plastyczne na temat ”Polska - moja Ojczyzna”.

 read more ...

Europejski Dzień Bez Ofiar ŚmiertelnychEuropejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych - Wednesday, September 19, 2018


Działania w ramach projektu Edward (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku i w tym roku prowadzone były przez policjantów z krajów europejskich 19 września br. - w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W akcję włączyli się także uczniowie naszej szkoły.

 read more ...

Zebranie z rodzicamiZebranie z rodzicami - Thursday, September 13, 2018


W czwartek 13 września 2018 r. w szkole odbyło się zebranie z rodzicami, w którym uczestniczyła starszy sierżant Lidia Kyzioł z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie. Policjantka wygłosiła prelekcję na temat bezpieczeństwa dzieci w czasie drogi do i ze szkoły.  W związku ze zbliżającym się okresem jesienno- zimowym szczególną uwagę zwróciła na noszenie odblasków przez dzieci i dorosłych.

 read more ...

Bezpieczna droga do szkołyBezpieczna droga do szkoły - Friday, September 7, 2018


W piątek 7 września 2018 r. w ramach ogólnopolskich działań prewencyjnych „Bezpieczna droga do szkoły” na terenie całej Małopolski odbyła się akcja kontrolno-profilaktyczna, którą patronatem honorowym objął Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik. Na terenie powiatu miechowskiego wspólnie z policjantami włączyli się w akcję uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Antolce.

 read more ...

Rok szkolny 2017/2018 - Friday, August 31, 2018
Rok szkolny 2017/2018
 read more ...

Dzień MamyDzień Mamy - Monday, May 28, 2018


Z okazji Dnia Mamy uczniowie klas 0-III pod opieką swoich wychowawczyń przygotowali uroczystą akademię. Dzieci z przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Na zakończenie uczniowie wręczyli swoim mamusiom własnoręcznie wykonane upominki. Nie zabrakło oczywiście serdecznych życzeń, całusów i uścisków.

 read more ...

Dzień RodzinyDzień Rodziny - Sunday, May 27, 2018


25.05.2018 r. w punkcie przedszkolnym obchodziliśmy Dzień  Rodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy  inscenizację  bajki „Szewczyk Dratewka”.  Po przedstawieniu zaprosiliśmy wszystkich do ogrodu przedszkolnego gdzie rodzice przygotowali pyszne kiełbaski z grilla, sałatki, domowe ciasto i wiele innych smakołyków. Były też różne gry i zabawy, w których uczestniczyli zarówno rodzice jak i dzieci. 

 read more ...

Pierwszaki czytelnikamiPierwszaki czytelnikami - Saturday, May 26, 2018

 

Uczniowie klasy pierwszej spotkali się z panią bibliotekarką w szkolnej bibliotece . Tam zapoznali się z księgozbiorem a w szczególności z bajkami i baśniami przeznaczonymi dla dzieci. Zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne z zakresu ,,Chcemy czytać, ładnie  wypowiadać się i poprawnie pisać”. Każdy uczeń mógł wybrać sobie ulubioną książeczkę i został zobowiązany do jej  poszanowania. Czekamy na kolejne spotkanie z ulubioną książką.


                                                                                                   

 read more ...

Lekcja w Izbie LeśnejLekcja w Izbie Leśnej - Friday, May 25, 2018


Uczniowie ze klasy IV uczestniczyły w ciekawej lekcji przyrody, która odbyła się w Izbie Leśnej Nadleśnictwa Miechów. Zajęcia poprowadził pracownik Nadleśnictwa – pan Mateusz Albrycht. Dzieci rozpoznawały rośliny chronione rosnące na murawach kserotermicznych powiatu miechowskiego, poszerzali swoją wiedzę na temat lasu, doskonalili umiejętność rozpoznawania pospolitych gatunków drzew oraz roślin runa leśnego, poznali cechy charakterystyczne  i zwyczaje ptaków i ssaków.

 read more ...

Zajęcia przyrodnicze w ogrodzieZajęcia przyrodnicze w ogrodzie - Thursday, May 24, 2018


Uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciach terenowo-przyrodniczych w ogrodzie. Celem zajęć było poznanie prac związanych z uprawą  różnych roślin w ogrodzie i na łące wczesną wiosną. Pani Marta bardzo szczegółowo zapoznała uczniów ze swoim ogrodem. Pokazywała dzieciom wszystkie drzewa i krzewy owocowe i opowiadała jak należy je pielęgnować, aby potem otrzymać owoce.

 read more ...

Noc MuzeówNoc Muzeów - Wednesday, May 23, 2018


Noc z 18/19 maja 2018 r. uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w Nocy Muzeów. Wycieczkę zorganizowała p. Ewa Doniec, a opiekę nad uczestnikami sprawowały też panie Grażyna Łysek i Marzena Krochmal-Białek. Uczniowie zwiedzili Muzeum Narodowego w Sukiennicach, Muzeum Archeologiczne, muzeum biskupa Erazma Ciołka,  Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły, Barbakan,  mury obronne znajdujące się w sąsiedztwie Bramy Floriańskiej.

 read more ...

Festiwal Nauki Festiwal Nauki "Moc rozumu" - Wednesday, May 23, 2018

Od września tego roku szkolnego realizujemy międzyprzedmiotowy projekt „Potęga umysłu” obejmujący wybrane zagadnienia z matematyki, fizyki i chemii.  Pierwsza część projektu realizowana była w I półroczu. Jednym z zadań w kolejnej części projektu był  udział w tegorocznym Festiwalu Nauki w Krakowie, gdzie uczniowie mogli poznać pracę naukowców, samodzielnie wykonać wiele eksperymentów i sprawdzić swoją wiedzę z wielu dziedzin.

 

 read more ...

"Mały matematyk" - Monday, May 21, 2018

17 maja 2018 roku dwóch uczniów klasy trzeciej: Oliwia Kwiecień oraz Szymon Koszewski reprezentowało naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Matematycznym pt. ”Mały Matematyk”.W konkursie tym brało udział wiele szkół reprezentowanych przez kilkudziesięciu trzecioklasistów.  Naszym uczniom nie udało się co prawda zdobyć czołowych miejsc, ale  Oliwii Kwiecień zabrakło zaledwie kilku punktów, aby znaleźć się na przysłowiowym podium.Uczniów przygotowywała pani Małgorzata Kusaek. Gratulujemy!
    

 read more ...

Na Święcie StorczykaNa Święcie Storczyka - Sunday, May 20, 2018

 

W niedzielę,  20 maja 2018 roku w Kalinie Małej odbywało się Święto Storczyka. Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w tym ciekawym wydarzeniu.  Na początku odbyło się podsumowanie konkursu przyrodniczego organizowanego przez SP nr 1 w Miechowie. Wyróżnione zostały dwie uczennice z naszej szkoły. Następnie uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach terenowych na murawach kserotermicznych. W rozstawionych namiotach na dzieci czekało wiele atrakcji: obserwacja motyli, pszczół, degustacja miodu, konkursy wiedzy o lesie, malowanie twarzy.

 

 read more ...

Powiatowy konkurs Powiatowy konkurs "Mój przyjaciela las" - Tuesday, May 15, 2018


We wtorek 15 maja 2018 r. odbył się konkurs przyrodniczy dla szkół podstawowych „Mój Przyjaciel Las” organizowany przez Szkołę Podstawową w Antolce i Nadleśnictwo Miechów. Obejmował kilka części: test wiedzy przyrodniczej, prace plastyczne, multimedialne i literackie. W konkursie wzięli udział uczniowie ośmiu szkół powiatu miechowskiego. Uroczyste podsumowanie odbędzie się 5 czerwca z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

 read more ...

W krakowskim zooW krakowskim zoo - Thursday, May 10, 2018


10 maja 2018 roku uczniowie klas I-III udali się na  bardzo długo już  oczekiwaną wycieczkę  do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie, który jest umiejscowiony w pięknym Lasku Wolskim. Pobyt w zoo dostarczył małym podróżnikom ogromu wrażeń i przeżyć. Mieli oni możliwość zobaczenia między innymi: żyrafy, hipopotama, pandy, pantery, tygrysa, słonia indyjskiego, szympansa, lemurów, czy pingwinów.
  

 read more ...

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 MajaRocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - Monday, May 7, 2018


Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to jedno z najważniejszych świąt narodowych w naszym kraju, a szczególnie ważne w roku jubileuszowym, w którym obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Społeczność naszej szkoły również włączyła się w obchody tego patriotycznego święta. Przygotowano inscenizację słowno-muzyczną, podczas której uczniowie klas V-VII przypomnieli młodszym kolegom okoliczności tego wydarzenia.

 read more ...

Na wycieczce w OświęcimiuNa wycieczce w Oświęcimiu - Monday, April 30, 2018


Rok 2018, to rok szczególny, rok obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Dlatego też uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się  w obchody tej ważnej dla nas rocznicy. Jednym z punktów  była wycieczka klasy VII do miejsca największej zbrodni dokonanej przez hitlerowców na ludności polskiej i europejskiej, do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau znajdującego się w Oświęcimiu i pobliskiej wsi Brzezinka.
        

 read more ...

Dzień ZiemiDzień Ziemi - Sunday, April 22, 2018

 
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu działaniach ekologicznych w ramach obchodów Dnia Ziemi. Młodzież z klas IV-VII aktywnie włączyła się w czynną ochronę płazów. W czasie porannych i popołudniowych zajęć wyłapywali ropuchy i żaby spod siatek rozstawionych wzdłuż drogi, liczyli je, a następnie przenosili je do zbiorników wodnych.  Z okazji Dnia Ziemi został także zorganizowany szkolny apel „Zakończmy zanieczyszczenia plastikiem”.

 read more ...

Przedszkolaki w piekarniPrzedszkolaki w piekarni - Friday, April 20, 2018


Przedszkolaki z punktu przedszkolnego w piątek 20.04.2018 r. miały okazję zwiedzić piekarnię "Architekton" w Miechowie i zobaczyć całą linię produkcyjną chleba. Oprowadzał nas pan Jerzy Mastrzykowski, bardzo ciekawie opowiadał dzieciom o wszystkich nowoczesnych  urządzeniach, które się tam znajdują . Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć jak się wyrabia chleb, wkłada do foremek, a na koniec do pieców, gdzie po około 45min. wyjmuje się pyszny, pachnący gotowy chleb.

 read more ...

Smacznie, zdrowo, kolorowoSmacznie, zdrowo, kolorowo - Thursday, April 19, 2018


19 kwietnia przeprowadzono w klasach I, II, III i V zajęcie edukacyjne  w ramach projektu współfinansowanego ze środków UE „Program dla szkół”. W czasie tego zajęcia uczniowie mieli za zadanie przygotować sobie smaczną, zdrową i kolorową kanapkę na II śniadanie. Po przeprowadzeniu krótkiej pogadanki na temat zdrowego odżywiania rozpoczęto zabawę kulinarną.

 read more ...

W teatrze GroteskaW teatrze Groteska - Monday, April 16, 2018

W poniedziałek 16.04.2018 r. dzieci z punktu przedszkolnego były w teatrze "Groteska" w Krakowie na przedstawieniu "Kukułcze jajo".
 
 read more ...

Wspólne czytanieWspólne czytanie - Friday, April 6, 2018

6 kwietnia 2018 roku uczniowie klas młodszych spotkali się w ramach cyklicznej akcji "Wspólne czytanie". Tym razem czytającymi osobami byli trzecioklasiści: Julia Kaleta, Kamil Kustosz, Oliwia Kwiecień oraz Antoni Szpak, którzy zaprezentowali drugoklasistom i pierwszoklasistom bajkę pt. „Każdy sposób jest dobry, aby zachęcić niejadków do jedzenia owoców i warzyw”. 
 read more ...

Zmartwychwstał Pan!Zmartwychwstał Pan! - Wednesday, March 28, 2018


28 marca 2018 roku z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem pań katechetek przygotowali uroczysty apel "Zmartwychstał Pan". Na zakończenie najserdeczniejsze życzenia całej społeczności szkolnej złożyła Pani Dyrektor i ksiądz Maciej Stopiński.

 

 read more ...

Wycieczka do kinaWycieczka do kina - Friday, March 23, 2018

 

23 marca 2018 roku uczniowie klas I - III pod opieką swoich wychowawczyń udali się na wycieczkę do kina „Gryf” w Miechowie, aby obejrzeć film pt. ”Jaskiniowiec”.Film ten dostarczył małym widzom nie tylko wzorców, jak właściwie postępować, zachowywać się w grupie, ale również wielu powodów do śmiechu, gdyż nie brakowało w nim   humoru. Okazało się, że w kinie czas minął wszystkim nie tylko miło, ale i przyjemnie.


        

 read more ...

Powitanie wiosnyPowitanie wiosny - Wednesday, March 21, 2018


21 marca uczniowie szkoły wraz z maluchami z Punktu Przedszkolnego wspólnie powitali nową porę roku - wiosnę, a pożegnali zimę. Głównym punktem powitania były oczywiście pierwsze, wiosenne spacery oraz spalenie kukieł zimowych, tradycyjnie zwanych Marzannami. Większość uczniów, aby zaakcentować nadchodzącą porę roku, przebrała się w kolorowe stroje, bo jednym z punktów uroczystości był konkurs na wiosenny strój.

 read more ...

Konkurs recytatorskiKonkurs recytatorski - Monday, March 19, 2018


19 marca 2018 roku w ramach realizacji „Programu dla szkół” odbył się konkurs recytatorski dla klas I-V. Celem konkursu było propagowanie zdrowego odżywiania, dlatego też w treściach recytowanych wierszy pojawiały się warzywa, owoce oraz produkty mleczne.
Każda klasa była reprezentowana przez kilku recytatorów.

 read more ...

Na targach myśliwskichNa targach myśliwskich - Friday, March 16, 2018


16 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły na zaproszenie myśliwych z Koła Łowieckiego „Leśnik” mieli możliwość uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Łowieckich w Sosnowcu. Uczniom towarzyszyli członkowie koła "Leśnik" oraz uczniowie i nauczyciele ze szkół w Kozłowie, Miechowie, Przybysławicach współpracujących z myśliwymi, a opikę nad uczniami sprawowała pani Małgorzata Borycka.    T

 read more ...

"Być kobietą..." - Thursday, March 8, 2018

 

Dzień Kobiet to dla większości pań ważna okazja do świętowania. Dlatego też 8 marca w szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Ewy Doniec. Podczas występów nie zabrakło humorystycznych scenek z życia kobiet, recytacji wierszy, pełnych radości piosenek oraz oczywiście życzeń i kwiatów. W trakcie uroczystości wystąpili także przedszkolaki z „0” oraz z Punktu Przedszkolnego. 
 read more ...

Rekrutacja do punktu przedszkolnego - Wednesday, March 7, 2018


Trwa rekrutacja do Punktu Przedszkolnego w Antolce. Potrzebne dokumenty można pobrać w zakładce "Dokumenty", klikając na "więcej", bądź pobrać w szkole (obecnie szkoła ma swoją siedzibę w Zamku na Mirowie w Książu Wielkim).

 read more ...

Rekrutacja do klasy I - Wednesday, March 7, 2018


Przypominamy, że trwa rekrutacja do klasy I Szkoły Podstawowej w Antolce. Potrzebne dokumenty można pobrać w zakładce "Dokumenty", klikając na "więcej", bądź pobrać w szkole (obecnie szkoła ma swoją siedzibę w Zamku na Mirowie w Książu Wielkim).

 read more ...

W Muzeum Narodowym w KrakowieW Muzeum Narodowym w Krakowie - Monday, February 19, 2018

19 lutego 2018 roku dzieci z punktu przedszkolnego były na wycieczce w Krakowie. Odwiedziły Muzeum Narodowe "Sukiennice", gdzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, a potem bawiły się w "Anikinie".
 read more ...

Choinka noworocznaChoinka noworoczna - Saturday, February 3, 2018

 

W sobotę, 3 lutego 2018 roku odbyła się w szkole zabawa noworoczna. Tradycyjnie rozpoczęła się występami artystcznymi uczniów. Z krótkimi przedstawieniami wystąpiła klasa III, klasa VII, członkowie kółka artystycznego i chór szkolny. Uczniów przygotowywały panie: Małgorzata Kusarek, Grażyna Łysek, Ewa Doniec i Anna Kowal. Potem, aż do późnych godzin wieczornych, dzieci bawiły się przy muzyce. Rodzice przygotowali dla swoich pociech smaczny poczęstunek.
 read more ...

Lekcje poza klasąLekcje poza klasą - Tuesday, January 30, 2018


30 stycznia uczniowie z klasy VI i VII  uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, której celem była realizacja zajęć wychowawczych, przyrodniczych i historycznych. Pierwsze zajęcia odbyły się sw Muzeum Armii Krajowej. Były one aktywnym połączeniem wystawy z warsztatami historycznymi i grą terenową. Kolejnym miejscem, które odwiedzili nasi uczniowie była wystawa fotograficzna PhotoArk przedstawiająca zwierzęta zagrożone wyginięciem. Następnym etapem wycieczki był pouczający film „Cudowny chłopak”.

 read more ...

W Parku TrampolinW Parku Trampolin - Wednesday, January 24, 2018

24 stycznia 2018 r. uczniowie klasy VII pod opieką pań Grażyny Łysek i Marzeny Krochmal-Białek wzięli udział w nietypowej lekcji wychowania fizycznego, która odbyła się w GoJump (w Parku Trampolin) w Krakowie. Pobyt w Krakowie tak zaplanowano aby było coś dla ciała i coś dla ducha. Dlatego to uczestnicy wycieczki następnie swe kroki skierowali do Kina Plaza, gdzie z zapartym tchem i wzruszeniem śledzili losy sympatycznego, ale i zbyt ufnego misia Paddingtona. 
 read more ...

Dzień Babci i  DziadkaDzień Babci i Dziadka - Monday, January 22, 2018


Przedszkolaki z punktu przedszkolnego świętowały Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przygotowały ciekawy program artystyczny. Dzieci obdarowały swoich dziadków i babcie serduszkami, które zrobiły samodzielnie pod kierunkiem pracowników ZAZ w Witowicach.

 read more ...

Konkurs kolęd i pastorałekKonkurs kolęd i pastorałek - Wednesday, January 17, 2018


17 stycznia 2018 r. odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięło udział 65 uczniów. Jury w składzie: dyr. M. Borycka, A. Gniewek, M. Białek oceniało 22 podmioty wykonawcze w następujących kategoriach: 11 solistów, 2 duetów, 9 zespołów. Organizatorami konkursu były A. Kowal i E. Doniec. Fundatorem nagród dla uczestników konkursu był ks. Maciej Stopiński, za co społeczność szkolna składa mu serdeczne podziękowanie.

 read more ...

WigiliaWigilia - Sunday, December 24, 2017

22 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez katechetki: panią Annę Kowal i panią Barbarę Kowal Kałwę. Z krótkim programem artystycznym wystąpiły także dzieci z oddziału przedszkolnego. Życzenia świąteczne i noworoczne złożyła wszystkim pani Dyrektor oraz ksiądz Maciej Stopiński.
 read more ...

W teatrze J.Słowackiego w KrakowieW teatrze J.Słowackiego w Krakowie - Thursday, December 21, 2017

21 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie obejrzeli sztukę "Pinokio". Sztuka ta została wyreżyserowana przez Jarosława Kilana na podstawie powieści dla dzieci autorstwa Carla Collodiego, której głównym bohaterem jest drewniany pajacyk o imieniu Pinokio. Ciekawostką może być fakt, że muzykę do przedstawienia napisał znany krakowski kompozytor, wokalista i poeta - Grzegorz Turnau.
 read more ...

"NIE dla czadu" - Monday, December 18, 2017

18 grudnia 2017 roku odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie w ramach kampanii społeczno - edukacyjnej "Nie dla czadu".Strażacy opowiedzieli, jak niebezpieczne jest zatrucie czadem (tlenkiem węgla) i jak uniknąć tego zatrucia.
 read more ...

Wycieczka do MiechowaWycieczka do Miechowa - Thursday, December 14, 2017

 

14 grudnia  2017 roku uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń brali udział w wycieczce do Miechowa. Pierwszym punktem wyjazdu było Biuro Wystaw Artystycznych “U Jaksy”, w którym mali podróżnicy mieli możliwość podziwiania wystawy prac różnorodnych artystów. Następnie udali się do Muzeum Ziemi Miechowskiej, gdzie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych. 
 read more ...

IV miejsce w województwieIV miejsce w województwie - Wednesday, December 13, 2017

 

13 grudnia 2017 roku w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom VIII edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Powiat miechowski reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej – Curie w Antolce, która znalazła się na IV miejscu wśród dziesięciu najlepszych z ponad 300 szkół województwa małopolskiego biorących udział w konkursie.
 read more ...

Wspólne czytanie i konkurs plastycznyWspólne czytanie i konkurs plastyczny - Monday, December 11, 2017

11 grudnia 2017 roku uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym pt.“W świątecznym nastroju”. Uczestnicy konkursu mieli wykonać pracę plastyczną, tematycznie związaną ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, a inspirowaną tekstem pt.” Legenda o choince”, który w ramach cyklicznego spotkania w ramach akcji „Wspólne czytanie” zaprezentowali uczniowie klasy II i III.

 

 read more ...

Wizyta Św. MikołajaWizyta Św. Mikołaja - Wednesday, December 6, 2017

6 grudnia 2017 r. do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj. Do dzieci z punktu przedszkolnego wraz z Mikołajem przybyli myśliwi z Koła Łowieckiego „Mirów”. W tym dniu Święty Mikołaj odwiedził również i obdarował prezentami uczniów wszystkich klas od 0 do VII. Atrakcją tego dnia był także apel pt. ”Witaj Święty Mikołaju”, który został przygotowany przez Samorząd Uczniowski.
 read more ...

Cyrk w szkoleCyrk w szkole - Wednesday, December 6, 2017

 

6 grudnia 2017 roku naszą szkołę odwiedzili artyści cyrkowi. Uczniowie podziwiali pokazy żonglerki, akrobatyki, iluzjonistyki. Na scenie pojawiły się też tresowane gołębie oraz olbrzymi niedźwiedź. Wesoły klown rozśmieszył wszystkie dzieci. Niektórzy odważni uczniowie mieli możliwość wziąć do ręki olbrzymiego pytona. Występ cyrkowy bardzo się wszystkim podobał, o czym świadczyły gromkie brawa.
 read more ...

W Fabryce Bombek W Fabryce Bombek "Dekora" - Friday, December 1, 2017

 

1 grudnia 2017 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w  wycieczce do Fabryki Bombek „Decora” w Miechowie. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie fabryki.  Następnie maluchy uczestniczyły w warsztatach plastycznych, w czasie których każdy malował, ozdabiał swoją bombkę według własnego pomysłu. Dzieciaki miały uciechę, mogąc wykazać się kreatywnością i niczym nie ograniczoną wyobraźnią.

 

 read more ...

Wiemy, jak się odżywiaćWiemy, jak się odżywiać - Monday, November 20, 2017

W ramach realizacji projektu współfinansowanego ze środków unijnych “Program dla szkół”, uczniowie klas I-V uczestniczyli w konkursie plastycznym, w czasie którego wykonali plakaty, zachęcające do spożywania warzyw, owoców oraz mleka i produktów mlecznych. Mali artyści posługując się różnymi technikami plastycznymi, wykazali się pomysłowością, a wszystko w celu propagowania zdrowego odżywiania.
 read more ...

Naukowa epidemia, czary mary i alchemiaNaukowa epidemia, czary mary i alchemia - Monday, November 13, 2017


13 listopada 2017 roku w  naszej szkole odbyła się ciekawa lekcja przyrody: „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”.  Prowadzili ją dwaj animatorzy z grupy „Zaelektryzowani”. Pokazali uczniom ciekawe eksperymenty, między innymi z rurą Bernoulliego, lewitującymi piłkami, helem i wodorem. Był dym, ogień i wybuchy.

 read more ...

Święto NiepodległościŚwięto Niepodległości - Monday, November 13, 2017

 

Z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie wystąpili z częścią artystyczną, którą przygotowali pod kierunkiem pani Ewy Doniec.
 read more ...

Książowiacy i lekcja patriotyzmuKsiążowiacy i lekcja patriotyzmu - Friday, November 10, 2017

10 listopada 2017 roku w naszej szkole gościliśmy Zespół Folklorystyczny Książowiacy prowadzony przez nauczycielkę naszej szkoły - panią Annę Kowal (do zespołu należy także nasza uczennica - Ania Warchala). Zespół wystąpił z montażem słowno - muzycznym z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Dziękujemy zespołowi za ciekawą lekcję patriotyzmu.
 read more ...

Na Na "Zemście" w tetrze Słowackiego - Wednesday, November 8, 2017

8 listopada 2017 r. uczniowie klasy VII pod opieką pań: Grażyny Łysek i Bożeny Brody uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Głównym punktem programu był spektakl pt. „Zemsta” w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie.
 read more ...

Święto Szkoły i ŚlubowanieŚwięto Szkoły i Ślubowanie - Tuesday, November 7, 2017

7 listopada 2017 r. (dokładnie w 150 rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie oraz w 50 rocznicę nadania szkole imienia) w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Patronki połączony ze ślubowaniem pierwszoklasistów. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością licznie przybyli goście: władze gminy, dyrektorzy szkół oraz rodzice. 
 read more ...

W Teatrze LudowymW Teatrze Ludowym - Monday, November 6, 2017

Uczniowie klas I – III pod opieką swoich wychowawczyń uczestniczyli w wycieczce do Krakowa do Teatru Ludowego, w którym obejrzeli spektakl pt. ”Krakowskie Abecadło”. Była to niezwykle ciekawa historia, w której każdej literce alfabetu przypisana była inna krakowska opowieść. Dzięki tym historiom dzieci miały możliwość poznania Krakowa „od A do Z”. 
 read more ...

Odblaski ratują życieOdblaski ratują życie - Friday, October 27, 2017

Okres poprzedzający dzień Wszystkich Świętych to czas wzmożonego ruchu na cmentarzach. Apelujemy do wszystkich, kto w najbliższych dniach odwiedzi groby bliskich, by nie zapominał również o własnym bezpieczeństwie. O zasadach bezpieczeństwa na drodze przypomnieli uczniowie podczas spotkanie z dziadkami i rodzicami, w dniu 27 października 2017 roku.

 

 read more ...

Uczniowie na Sesjii Rady GminyUczniowie na Sesjii Rady Gminy - Friday, October 27, 2017

27 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły podczas Sesji Rady Gminy w Książu Wielkim apelowali do zgromadzonych na sali radnych, władz gminy, sołtysów i innych gości o noszenie elementów odblaskowych. Przypomnieli, że jest to konieczne szczególnie teraz, w okresie jesiennym, kiedy coraz szybciej zapada zmrok, jest zła widoczność z powodu mgły czy deszczu i jesteśmy coraz gorzej widoczni na drodze.
 read more ...

Uczniowie, policjanci i telewizja TVP 3Uczniowie, policjanci i telewizja TVP 3 - Tuesday, October 24, 2017

 

Nasza szkoła jest usytuowana przy ruchliwej, niebezpiecznej trasie E7, na której co roku ginie wielu użytkowników drogi. Dlatego też podejmujemy wiele działań mających na celu wzmocnienie  bezpieczeństwa uczniów. Tym razem była to akcja, pod jakże wymownym tytułem: „Szkoła, kierowco zwolnij!”. Wzięli w niej udział uczniowie, nauczyciele oraz policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Miechowie. Całą akcję sfilmowała ekipa z Telewizji Regionalnej Kraków. Materiał z  niej można było oglądać 24 października o godzinie 21.30 w TVP 3 Kraków
 read more ...

Z wizytą u strażakówZ wizytą u strażaków - Thursday, October 19, 2017

19 października 2017 roku uczniowie klasy IV wzięli udział w wycieczce do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie. Celem wyjazdu było poznanie pracy strażaków oraz wzbogacenie wiedzy dzieci na temat właściwego, bezpiecznego postępowania w domu i w szkole. Strażacy przypomnieli także, jak ważne jest dla naszego bezpieczeństwa noszenie elementów odblaskowych.
 read more ...

Odblaskowy piknik Odblaskowy piknik - Wednesday, October 18, 2017


W dniu 18 października 2017 roku odbył się piknik szkolny zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Antolce. Celem pikniku było promowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych elementów odblaskowych. Panie z KGW przygotowały dla dzieci kiełbasę z grilla i słodki poczęstunek. Odbyły się również zawody sportowe oraz gry i zabawy ruchowe. Piknik okazał się wspaniałą imprezą integrującą dzieci, rodziców i grono pedagogiczne

 read more ...

Odblaskowy łańcuchOdblaskowy łańcuch - Wednesday, October 18, 2017

 

18 października 2017 r. uczniowie klas I-VII utworzyli wzdłuż trasy E-7 żywy łańcuch dzieci w odblaskowych strojach. Chcieli zwrócić uwagę na wszystkich pieszych użytkowników drogi, z którymi zmotoryzowani powinni się nią umieć podzielić. „Noga z gazu”, kochani kierowcy, bo wszyscy uczniowie chcą bezpiecznie chodzić do swoich szkół i równie bezpiecznie z nich wracać.

 

 read more ...

Dzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji Narodowej - Saturday, October 14, 2017

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Z programem artystycznym wystąpiły dzieci z punktu przedszkolnego, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz Samorząd Uczniowski. Uczniowie złożyli nauczycielom życzenia i wręczyli kwiaty.
 read more ...

Zbieramy kukurydzęZbieramy kukurydzę - Saturday, October 14, 2017

14 pażdziernika 2017 roku uczniowie naszej szkole uczestniczyli w akcji zbiórki karmy dla leśnej zwierzyny. Wspólnie z myśliwymi z Koła Łowieckiego "Leśnik" Kraków zbieraliśmy kukurydzę. Pogoda dopisała, więc zbiór udał się wyśmienicie. Zebraliśmy kilkanaście worków kukurydzy, którą mysliwi wykorzystają do dokarmiania leśnej zwierzyny w czasie zimy.
 read more ...

W Operze KrakowskiejW Operze Krakowskiej - Thursday, October 12, 2017


12 października 2017 r. uczniowie klas IV – VII obejrzeli spektakl „Opera B/O” w Operze Krakowskiej.
W spektaklu edukacyjnym adresowanym do młodzieży znalazło się wszystko, o czym wiedzieć powinien nastolatek. Była mowa o specyfice przedstawień operowych, o tradycji i historii gatunku, o kompozytorach i śpiewakach, o orkiestrze i dyrygencie, o skalach głosu i talencie, o scenie, jej kulisach i widowni.

 read more ...

Odblaskowe czytanie Odblaskowe czytanie - Monday, October 9, 2017

9 października 2017 roku uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń rozpoczęli trzecią już edycję wspólnego czytania bajek. Akcja ta służy rozwijaniu kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianiu czytelnictwa wśród uczniów klas młodszych. Tym razem do wspólnego czytania wybrano utwór pt. ”Bajka o Misiu Odblasku”. Tekst ten czytali drugoklasiści.

 

 
 read more ...

Dzień ChłopakaDzień Chłopaka - Saturday, September 30, 2017


30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Męska część społeczności szkolnej otrzymała od swoich koleżanek życzenia i drobne upominki. Natomiast siódmoklasistki na dowód sympatii dla swoich kolegów wykonały samodzielnie tort, który następnie pięknie ozdobiły. Potem odbyła się wspólna degustacja.

 read more ...

Odblaskowa miss i mister szkołyOdblaskowa miss i mister szkoły - Saturday, September 30, 2017

 

W sobotę, 30 września 2017 r. z okazji Dnia Chłopaka odbyła się ”odblaskowa dyskoteka”. Uczniowie biorący udział w dyskotece zaprezentowali się w strojach odblaskowych, a następnie wybrali ”odblaskową miss i mistera szkoły”. Misterem Szkoły 2017 został Mikołąj Jedynak z klasy VII, a tytył Miss Szkoły 2017 zdobyła Ania Warchala z klasy VI.
 read more ...

Magia czy fizyka - Małopolska Noc NaukowcówMagia czy fizyka - Małopolska Noc Naukowców - Friday, September 29, 2017
29 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Małopolskiej Nocy Naukowców. W czasie tego wydarzenia odwiedziliśmy zaprzyjaźniony Instytut Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Braliśmy udział w pokazach fizycznych „Magia czy Fizyka”, odkrywaliśmy fascynujący świat dźwięków, rozmawialiśmy z naukowcami, poznaliśmy, czym jest promieniotwórczość, kwarki wiele innych zjawisk z dziedziny fizyki.
 read more ...

VII Światowy Dzień Tabliczki MnożeniaVII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - Friday, September 29, 2017

 

W dniu 29 września 2017 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji VII Światowy Dzień Tabliczki  Mnożenia pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Znajomość tabliczki mnożenia sprawdzały Komisje Egzaminacyjne. Wśród egzaminowanych znaleźli się: dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły, członkowie rodzin uczniów. Łącznie  w akcji wzięło udział 60 uczniów i  26 osób dorosłych.Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia  zdobyło 35 uczniów  i 22 dorosłych.


                                                                         

 read more ...

Wiem, jak bezpiecznie poruszać się po drodze Wiem, jak bezpiecznie poruszać się po drodze - Wednesday, September 27, 2017

Zajęcia edukacyjne z uczniami klasy I z zakresu zasad bezpieczeństwa w ruch drogowym oraz poznania znaków drogowych i bezpiecznych miejsc zabaw odbywały się w kręgu tematycznym ,,Wesoło i bezpiecznie”. Uczniowie zdobywali wiedzę teoretyczną i praktyczną na  zajęciach przez kilka dni. Poznawali znaki drogowe , sygnały świetlne, numery alarmowe i analizowali swoją drogę do szkoły.

 

 read more ...

Zdrowo, kolorowo, odblaskowoZdrowo, kolorowo, odblaskowo - Monday, September 25, 2017

Uczniowie klasy I  wraz z rodzicami zgłębiali tajniki zdrowego, smacznego a jednocześnie,, odblaskowego odżywiania” . Poznawali właściwości  lecznicze i wartości odżywcze selera, papryki, sałaty, brokuła, dyni oraz innych warzyw i owoców. Dowiedzieli się jak ważną rolę prawidłowym funkcjonowaniu każdego organizmu jest systematyczne spożywanie różnorodnych potraw przygotowanych z ,, odblaskowych warzyw i owoców”.

 

 read more ...

Zebranie z rodzicamiZebranie z rodzicami - Thursday, September 21, 2017


21 września 2017 roku w szkole odbyło się zebranie z rodzicami uczniów. Podczas zebrania wystąpili uczniowie, którzy apelowali do rodziców o konieczności noszenia odblasków Przekonywali rodziców, że prawidłowo noszone elementy odblaskowe pozwolą dostrzec pieszego w światłach samochodów z odległości co najmniej 150 metrów  i to w różnych warunkach pogodowych.

 read more ...

BohaterOnBohaterOn - Monday, September 18, 2017

Uczniowie klasy III po raz kolejny wzięli udział w edukacyjnej akcji „BohaterON”, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. W ramach tego projektu trzecioklasiści napisali kilka słów na kartkach, które później pięknie ozdobili barwami narodowymi i wysłali do Powstańców. Dołączyli do nich również piękne, kolorowe prace plastyczne na temat ”Polska – moja Ojczyzna”.

 

 read more ...

Zielona SzkołaZielona Szkoła - Friday, September 15, 2017

 

W dniach 11-15 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły przebywali na „zielonej szkole” nad Morzem Bałtyckim. Opiekę nad nimi sprawowały panie Małgorzata Borycka i Grażyna Łysek.
Głównym celem pobytu było: zainteresowanie regionem Pomorza ze szczególnym uwzględnieniem jego walorów historycznych, kulturowych, turystycznych i rekreacyjnych, zapoznanie z obszarami chronionymi, ich znaczeniem oraz zasadami zachowania na tych obszarach, upowszechnianie atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego.

 

 read more ...

W MotylarniW Motylarni - Tuesday, September 12, 2017


12 września 2017 roku uczniowie klas V-VII byli na wycieczce w Motylarni. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których mieli okazję podziwiać skrzydła i oczy motyla pod mikroskopem, hodowlę gąsienic, poczwarek i patyczaków. Poszerzyli swoją przyrodniczą wiedzę na temat wilgotnych lasów równikowych, różnych gatunków motyli oraz ich rozwoju. Wreszcie każdy mógł sam bliżej przyjrzeć się tym niesamowitym owadom w postaci dorosłej.

 read more ...

Sympatycznie, pożytecznie i bezpiecznieSympatycznie, pożytecznie i bezpiecznie - Monday, September 11, 2017

 

Uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami miło spędzili czas podczas wspólnych zabaw i gier przy ognisku. Maluchy nie tylko się bawiły, ale także sprzątały najbliższą im okolicę- teren wokół szkoły oraz pobliski las.  Uczniowie zawsze pamiętają o najważniejszym, o bezpieczeństwie, dlatego też wcześniej przypomnieli sobie zasady bezpiecznej zabawy oraz wszyscy ubrali  kamizelki odblaskowe.

 

 read more ...

Narodowe czytanieNarodowe czytanie - Monday, September 11, 2017


Od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w akcji Narodowe Czytanie. Akcję tą, polegającą na publicznym czytaniu fragmentów dzieł najwybitniejszych polskich poetów i pisarzy zapoczątkował Prezydent Rzeczypospolitej Bronisław Komorowski w 2012 roku. W tym roku czytaliśmy fragmenty najsłynniejszego dzieła Stanisława Wyspiańskiego, dramatu w trzech aktach - "Wesela".

 read more ...

Odblaskowa szkołaOdblaskowa szkoła - Tuesday, September 5, 2017


Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do konkursu "Odblaskowa szkoła". Jest to już VIII edycja tego konkursu. O działaniach w ramach akcji można przeczytać w zkładce "Konkursy" lub klikając poniżej na "więcej".

 

 read more ...

Rozpocżeliśmy nowy rok szkolnyRozpocżeliśmy nowy rok szkolny - Monday, September 4, 2017


4 września 2017 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny - rok 2016/2017. Jest to pierwszy rok wprowadzania reformy oświaty, a wiec rok przełomowy dla naszej szkoły i dla oświaty w Polsce. Od tego roku stajemy się szkołą ośmioklasową. Czeka nas wiele zmian: nowa podstawa programowa, nowe przedmioty, nowi nauczyciele.
 

 read more ...

Rok szkolny 2016/2017 - Thursday, August 31, 2017

Rok  szkolny 2016/2017

 read more ...

Lekcja historii w muzeumLekcja historii w muzeum - Sunday, May 14, 2017

 

W kwietniu uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w ciekawej lekcji historii w krakowskich muzeach: w Muzeum Archeologicznym i w Muzeum Podziemia Rynku. W dalszej częśći zamieszczamy relację z wycieczki do Krakowa sporządzoną przez uczennicę klasy V - Zuzannę Gniewek.

 

 read more ...

Nagroda dla drugoklasistyNagroda dla drugoklasisty - Monday, May 8, 2017

Uczeń klasy II, Szymon Koszewski zajął IV miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Miechowie. Nasza szkoła była jedną z 14 placówek biorących udział w tym konkursie. W ortograficznych potyczkach brało udział 70 uczniów (35 drugoklasistów i 35 trzecioklasistów). Szymonowi udało się zdobyć 52 punkty na 59 możliwych do uzyskania. Otrzymał nagrodę książkową oraz dyplom. Gratulujemy! Uczeń był przygotowywany przez wychowawczynię klasy, Małgorzatę Kusarek.

 

 read more ...

Dzień ZiemiDzień Ziemi - Monday, May 8, 2017

22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzien Ziemi. Apel szkolny przygotowany przez uczniów z klasy V i VI zawierał treści związane z tegorocznym hasłem Dniem Ziemi „W kierunku natury”. Dzieci przestawiły zasady segregacji śmieci, zagadnienia dotyczące ochrony przyrody, zdrowej żywności i ekologicznego stylu życia.Uczennice klasy IV zaprezentowały historię obchodów Dnia Ziemi w Polsce i na świecie oraz przybliżyły tematykę różnorodności biologicznej i jej ochrony.
 read more ...

Dzień Języka OjczystegoDzień Języka Ojczystego - Monday, May 1, 2017


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. W lutym 2017 r. w Polsce po raz kolejny obchodzony był Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Również nasza szkoła włączyła się w tę akcję. Uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią, p. Grażyną Łysek przygotowali z tej okazji akademię zatytułowaną „Z tej mowy, jak ze źródła, czerpiesz siłę swą”.

 read more ...

Sukcesy w powiatowym konkursie Sukcesy w powiatowym konkursie - Saturday, April 29, 2017


21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu ekologicznego. Uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić się sukcesami we wszystkich konkursowych kategoriach. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

 read more ...

Wspólne czytanie bajekWspólne czytanie bajek - Tuesday, April 25, 2017

 

11 kwietnia 2017 roku w celu rozwijania kompetencji czytelniczych uczniów klas młodszych Szkoły Podstawowej w Antolce odbyło się czwarte już w tym roku spotkanie w ramach cyklicznej akcji „Wspólne czytanie bajek”.Tym razem drugo i trzecioklasiści zaprezentowali utwór pt. ”Wróżka od zabawek”. Osobami czytającymi byli Oliwia Kwiecień i Szymon Skałoń z klasy II oraz trzecioklasiści: Magdalena Skrzyniarz i  Szymon Szwaczka.
 read more ...

Na targach myśliwskichNa targach myśliwskich - Monday, April 24, 2017

7 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły na zaproszenie myśliwych z Koła Łowieckiego „Leśnik” mieli możliwość uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Łowieckich w Sosnowcu.
Tegoroczna edycja po raz kolejny zajęła przestrzeń całej hali Silesia. Ponad 200 wystawców z kilkunastu krajów prezentowało swoje wyroby. A były to: prasa i literatura branżowa, sprzęt fotograficzny, broń palna i amunicja, optyka, noże i broń biała, łuki, odzież i obuwie, samochody terenowe, sprzęt turystyczny, sprzęt jeździecki, kuchnia myśliwska.
 read more ...

"Był sobie pies" - Monday, April 17, 2017

 

4 kwietnia 2017 roku uczniowie klas I-III w kinie w Miechowie obejrzeli film pt.” Był sobie pies”. To historia czworonoga, który przechodząc kolejne reinkarnacje, zastanawia się nad sensem życia. W filmie świat pokazany jest właśnie z perspektywy tytułowego bohatera-psa, który zwraca się do widza ludzkim głosem. Seans ten był niezwykle wzruszającą opowieścią o małym, poczciwym psiaku, który żyje  w świecie wielu samotnych i smutnych ludzi. Dostarczył on wszystkim wielu niezapomnianych wzruszeń.

 

 read more ...

O smoku i wiosennym jajuO smoku i wiosennym jaju - Thursday, March 30, 2017


Uczniowie klasy III pożegnali zimę i powitali wiosnę. Marzanna tradycyjnie została  uroczyście spalona.   Potem odbył się spacer i uczniowie szukali pierwszych oznak zimy. Przygotowali też wiosenne przedstawienie dla przedszkolaków pt. ,,O smoku i wiosennym jajku”. Maluszki wysłuchały opowieści o narodzinach kurczątka, które wychował smok o dobrym sercu. Przedszkolaki poznały również pierwsze oznaki wiosny, które przedstawiała Pani Wiosna i jej przyjaciele.

 read more ...

Konkurs recytatorskiKonkurs recytatorski - Wednesday, March 29, 2017

W ramach realizacji programu “Owoce i warzywa w szkole” odbył się konkurs recytatorski dla klas 0-III. Celem konkursu było propagowanie zdrowego odżywiania, dlatego też w treściach recytowanych wierszy pojawiały się warzywa i owoce. Każda klasa była reprezentowana przez kilku recytatorów, którzy starali się jak najpiękniej zaprezentować wybrane przez siebie utwory. Jury miało więc trudne zadanie. Po krótkiej debacie ogłoszono wyniki.
 read more ...

Jak dbać o zęby ?Jak dbać o zęby ? - Saturday, March 25, 2017


Uczniowie klasy II mieli zorganizowane zajęcie dydaktyczne na temat higieny jamy ustnej. Z tego też powodu gościli w swojej klasie panią Katarzynę Jedynak - Skałoń, która jest stomatologiem, absolwentką naszej szkoły, no i przede wszystkim mamą drugoklasisty - Szymona. Pani Katarzyna udzieliła wiele cennych wskazówek i rad jak dbać o zęby, co robić, a czego nie, aby służyły nam jak najdłużej, a wizyta u dentysty była tylko przyjemną kontrolą, a nie bolesnym spotkaniem.

 read more ...

Witamy wiosnęWitamy wiosnę - Tuesday, March 21, 2017

 

21 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły przywitali wiosnę. Tego dnia Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji: konkurs na najpiękniejszą kukłę Marzannę, konkurs na najpiękniejszy wiosenny strój, karaoke i inne.
 read more ...

Kolejna noc z naukąKolejna noc z nauką - Tuesday, March 14, 2017

Uczniowie klasy V i VI wzięli udział w kolejnych pozalekcyjnych zajęciach matematyczno- przyrodniczych „Spotkanie z nauką”. Na początek aktywnie spędzili wolny czas na kręgielni pod opieką pani Dyrektor i pani Marty Gajos, a następnie wrócili do szkoły, gdzie czekał ich szereg atrakcji: prezentacja samodzielnie przygotowanych doświadczeń przyrodniczych, prezentacja o złudzeniach optycznych. Zajęcia zakończyły się późnym wieczorem.
 read more ...

Kraina ZdrowiaKraina Zdrowia - Monday, March 13, 2017


6 marca 2017 roku uczniowie klas 0-III wzięli udział w zajęciu edukacyjnym, które odbyło się w ramach projektu współfinansowanego ze środków UE „Owoce i warzywa w szkole”. Przeprowadziła  je wychowawczyni klasy II Małgorzata Kusarek. Temat zajęcia brzmiał „Nasza Kraina Zdrowia.” Na początku spotkania uczniowie zostali zapoznani z wierszem pt. ”Witaminowe abecadło”, następnie zastanawiali się nad tym: Co to są witaminy? Do czego są one nam potrzebne?

 read more ...

I miejsce dla Julii GniewekI miejsce dla Julii Gniewek - Friday, March 10, 2017

Uczennica klasy szóstej, Julia Gniewek zajęła I miejsce w gminie w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej i będzie reprezentować naszą szkołę w etapie powiatowym. Poziom konkursu był bardzo wysoki. W konkursie brały udział także Weronika Wiorek  z klasy VI zajmując IV miejsce oraz Zuzanna Gniewek z klasy V. Uczennice przygotowywała pani Marta Gajos.
 read more ...

Dzień  KobietDzień Kobiet - Thursday, March 9, 2017

 

8 marca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego licznie przybyły mamy, babcie, a nawet ojcowie uczniów. Na powitanie Natalia Bała – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przybliżyła historię obchodów Dnia Kobiet na świecie i w Polsce i złożyła życzenia wszystkim kobietom: i tym małym i tym dużym.

Program akademii był bardzo bogaty. Jako pierwsze z krótkim przedstawieniem wystąpiły dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego. 

 read more ...

Wspólne czytanie bajekWspólne czytanie bajek - Tuesday, February 28, 2017

 

27 lutego bieżącego roku w celu rozwijania kompetencji czytelniczych uczniów klas młodszych odbyło się kolejne już spotkanie w ramach akcji „Wspólne czytanie bajek”.Tym razem drugo i trzecioklasiści zaprezentowali utwór pt. ”Przepis na zdrowie”. Po prezentacji utworu odbyła się krótka pogadanka na temat treści wysłuchanego opowiadania oraz zajęcia plastyczne, których celem było wykonanie pracy jako propozycji, sposobu na wygranie walki z chorobą.

    

 read more ...

Konkurs języka angielskiegoKonkurs języka angielskiego - Monday, February 27, 2017

 

18 stycznia 2017 r. odbył się szkolny konkurs "Pięknego czytania po angielsku". W konkursie wzięło udział 13 uczniów. Uczestnicy  prezentowali swoje umiejętności w dwóch kategoriach wiekowych - klasy  II-III i  IV-VI i byli oceniani przez panie uczące języka angielskiego Zofię Karpę i Agatę Zegan. Za najlepsze prezentacje Pani Dyrektor wraz z Radą Rodziców ufundowała dla zwycięzców nagrody książkowe. Wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki. 
 read more ...

W Domu KombatantaW Domu Kombatanta - Thursday, February 23, 2017

23 lutego 2017 roku uczniowie Kółka Artystycznego zaprezentowali swoje umiejętności w Domu Kombatanta w Miechowie. Młodzi artyści wykonali przedstawienie pt. ,,Współczesna wersja Kopciuszka” dla 40 pensjonariuszy przebywających w tym domu. Uczniowie bardzo serdecznie zostali przyjęci przez personel oraz mieszkańców Domu Kombatanta. Udany występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami oraz pysznym poczęstunkiem tj. pączkami i słodyczami.
 read more ...

WalentynkiWalentynki - Wednesday, February 22, 2017

Co roku 14 lutego listonosze na całym świecie  doręczają kartki milionom ludzi, są to walentynki. To miły sposób przypominania się przyjaciołom i świetna okazja do wyznania komuś miłości lub sympatii. Powszechnie dzień ten nazwano Dniem Zakochanych. Tradycję tego dnia obchodzimy również w naszej szkole. Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę Walentynkową.
 read more ...

Nocne Spotkania z NaukąNocne Spotkania z Nauką - Tuesday, February 21, 2017

20 stycznia 2017 roku w naszej szkole miało miejsce pierwsze z cyklu zaplanowanych zajęć "Spotkania z Nauką".  Celem zajęć było poszerzanie wiedzy uczniów o otaczającym świecie poprzez obserwacje i przeprowadzanie doświadczeń oraz rozwijanie umiejętności prezentowania swojej wiedzy na szerszym forum. Dzieci miały okazję zobaczyć m.in. wybuchający wulkan, lampkę "lawa", badać właściwości przewodników, izolatorów, gazów oraz cieczy newtonowskiej oraz wieleinnych doświadczeń przyrodniczych.

 

 read more ...

Zuchy dokarmiają ptakiZuchy dokarmiają ptaki - Monday, February 20, 2017

Zuchy z klasy II doskonale wiedzą, że zima jest trudnym czasem dla ptaków, dlatego też postanowiły sprawdzić stan karmników rozwieszonych w ogrodzie szkolnym.  Drugoklasiści nie zapomnieli także o ptasich stołówkach. Karmniki zostały zapełnione ziarnem zbóż, okruszkami chleba, słoninką. Teraz tylko czekać, aż w wiosennym ogrodzie zacznie rozbrzmiewać „Ptasie radio” jak w wierszu Juliana Tuwima...
 read more ...

W Klockolandzie W Klockolandzie - Monday, February 20, 2017

Podczas ferii zimowych przedszkolaki z punktu przedszkolnego oraz uczniowie klasy III byli na wycieczce w Krakowie, gdzie zwiedzili Centrum Nauki i Zabawy Klockoland. Dzieci uczestniczyły w lekcji „Królestwo Zwierząt”, podczas której obejrzały roboty - dzikie zwierzęta i poznały ich sekrety. Potem odbyły się warsztaty z robotyki. Na koniec wszyscy  udali się do strefy edukacyjno-rozrywkowej. 
 read more ...

Lekcja z myśliwymLekcja z myśliwym - Saturday, February 18, 2017


Zima dała się odczuć nie tylko ludziom, ale także zwierzętom. Do akcji dokarmiania zwierząt włączyli się uczniowie klasy III. W ramach zajęć  z przyrody ,,Jak zwierzęta spędzają zimę?” zdobyli wiedzę teoretyczną.  Potem wyruszyli w teren, by w pobliskim lasie spotkać się z przedstawicielem Koła Łowieckiego - ,,Mirów" panem Markiem Florkiem.

 

 read more ...

W Parku TrampolinW Parku Trampolin - Tuesday, January 31, 2017

 

31 stycznia 2017 r. (podczas ferii) uczniowie klas IV-VI naszej szkoły odbyli wycieczkę do Krakowa. Jej celem było propagowanie aktywnych form spędzenia wolnego czasu, kontakt z kulturą oraz integracja grupy. Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowały panie: Grażyna Łysek, Małgorzata Borycka, Bogusława Oczkowicz, Ewa Doniec.
 read more ...

Choinka NoworocznaChoinka Noworoczna - Saturday, January 28, 2017

W sobotę 28 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, która tradycyjnie już kończyła I półrocze roku szkolnego 2016/2017. W przeddzień uroczystości członkowie Samorządu Uczniowskiego udekorowali salę gimnastyczną oraz zadbali o oprawę muzyczną. Zabawa rozpoczęła się od przedstawień.
 read more ...

Czytamy przedszkolakomCzytamy przedszkolakom - Tuesday, January 17, 2017

 

17 stycznia bieżącego roku zuchy z klasy II wybrały się do przedszkolaków w celu zaprezentowania im bajki pt. „Kolorowy bałwanek”. Dla uatrakcyjnienia czytania i lepszego zrozumienia tekstu drugoklasiści własnoręcznie wykonali rekwizyty - sylwety bałwanków. Cisza w trakcie czytania, a potem aktywność podczas krótkiej pogadanki potwierdziły, iż bajka podobała się przedszkolakom.

 

 read more ...

Wigilia w szkoleWigilia w szkole - Friday, December 23, 2016

 

22 grudnia 2016 w naszej szkole obchodziliśmy Wigilię Bożego Narodzenia. W każdej klasie odbyły się wigiline spotkania uczniów z nauczycielami i rodzicami. Wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Potem odbyła się uroczysta akademia na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie klasy IV i V wystawili jasełka "Bóg się rodzi !". Z krótkim przedstawieniem wystąpili także uczniowie oddziału przedszkolnego. Zaprezentował się także  zespół taneczny.
 read more ...

Konkurs kolędKonkurs kolęd - Thursday, December 22, 2016

21 grudnia 2016 roku  w skole odbył się konkurs kolęd. W kategorii klas I-III na pierwszym miejscu znalazła się Kamila Kustosz z klasy I, a w kategorii klas IV-VI pierwsze miejsca zajęła Paulina Otfinowska z klasy VI i Anna Warchala z klasy V. II miejsce zajęła Katarzyna Bielnicka z klasy IV. Wyróżniono także zespół z klasy I w składzie: Kamila Kustosz, Wiktoria Włodarczyk i Agnieszka Strzelec.
 read more ...

W świątecznym nastrojuW świątecznym nastroju - Tuesday, December 20, 2016


12 grudnia 2016 roku uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym pt.“W świątecznym nastroju”. Uczestnicy konkursu mieli wykonać pracę plastyczną, tematycznie związaną ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, a inspirowaną tekstem pt." O Aniołku i Bożonarodzeniowej Gwiazdce", który w ramach cyklicznego spotkania w ramach akcji "Wspólne czytanie" zaprezentowali uczniowie klasy II i III dla swoich kolegów oraz pierwszoklasistów. Było to kolejne spotkanie służące upowszechnianiu czytelnictwa.

 read more ...

Finał Międzyszkolnego Konkursu RecytatorskiegoFinał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego - Monday, December 19, 2016


W dniu 16 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego wierszy Janusza Romana Marjańskiego – naczelnego redaktora „Łowca Świętokrzyskiego”. Gościem honorowym był sam autor recytowanych przez uczniów wierszy. W finale wzięło udział 23 uczniów z 6 szkół powiatu miechowskiego. Ogłoszono także wyniki Międzyszkolnego Konkursu Literackiego. Nasze uczennice odniosły w tych konkursach sukces.

 read more ...

Wycieczka do Miechowa klas I-IIIWycieczka do Miechowa klas I-III - Monday, December 19, 2016


8 grudnia 2016 roku uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń brali udział w wycieczce do Miechowa. Celem wyjazdu było poznanie najważniejszych miejsc swojej “małej Ojczyzny” i jej historii. Pierwszym punktem wycieczki była galeria “U Jaksy”. Po wizycie w galerii uczniowie udali się do Bazyliki Grobu Bożego, gdzie poszukiwali śladów rycerza Jaksy. Następnie odbyła się lekcja muzealna, w czasie której dzieci poznały historię miechowskiego rycerza Jaksy oraz dowiedziały się, jak wyglądało życie w średniowiecznym zamku. Na koniec zajęcia odbyły się warsztaty plastyczne. 

 

 read more ...

Uroczyste wręczenie nagródUroczyste wręczenie nagród - Friday, December 16, 2016

 

Nasza szkoła zajęła VI miejscu w województwie w konkursie "Odblaskowa szkoła". Uroczyste podsumowanie akcji odbyło się w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie 13 grudnia 2016 roku o godzinie 18.00.  Nagrodę  w wysokości 2.200 zł oraz certyfikaty „Odblaskowej Szkoły 2016” i „Najlepszej Szkoły Odblaskowej w powiecie miechowskim” odebrała dyrektor szkoły Małgorzata Borycka wraz z nauczyciel Małgorzatą Kusarek i uczniami: Natalią Bała, Eweliną Szawczką, Julią Gniewek i Gabrielą Krzywdą.Po rozdaniu nagród odbył się koncert zespołu De Mono.

 

 read more ...

Wizyta świętego MikołajaWizyta świętego Mikołaja - Tuesday, December 6, 2016

6 grudnia 2016 roku do naszej szkoły zawitał święty Mikołaj i każdemu grzecznemu uczniowi przyniósł prezent. W tym dniu odbyło się też przedstawienie przygotowane pod kierunkiem pani Ewy Doniec.
 read more ...

VI miejsce w województwieVI miejsce w województwie - Wednesday, November 30, 2016


Nasza szkoła po raz kolejny odniosła sukces w konkursie "Odblaskowa szkoła". Tym razem zajęliśmy VI miejsce w województwie małopolskim. Szkoła jednocześnie została wyróżniona jako najlepsza w powiecie miechowskim. W konkursie startowało aż 405 szkół podstawowych. Celem konkursu było zwiększenie bezpieczeństwa uczniów w drodze do i ze szkoły.

 read more ...

Zabawa andrzejkowaZabawa andrzejkowa - Tuesday, November 29, 2016

 

29 listopada 2016 roku w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Wszyscy wspaniale się bawili przy muzyce. Nie zabrakło także andrzejkowych wróżb. Zespół taneczny prowadzony przez panią Katarzynę Grela dał występ, który został nagrodzony gromkimi brawami. Niezawodni rodzice przygotowali dla uczniów poczęstunek. Słodki poczęstunek przygotowali także dla swoich kolegów uczniowie klasy V i V.
 read more ...

Konkurs plastyczny klas młodszychKonkurs plastyczny klas młodszych - Monday, November 28, 2016

28 listopada 2016 roku uczniowie klas I- III wzięli udział w konkursie plastycznym,  zorganizowanym przez wychowawczynię klasy II- Małgorzatę Kusarek, w ramach programu współfinansowanego przez UE “Owoce  i warzywa w szkole”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną w formie plakatu na temat “Żyj zdrowo”, posługując się różnymi materiałami oraz różnymi technikami plastycznymi.

 

 read more ...

Konkurs Konkurs "Wiem, co jem" - Thursday, November 17, 2016

 

17 listopada 2016 roku uczniowie klas 0-III wzięli udział w zajęciu edukacyjnym, które odbyło się w ramach projektu współfinansowanego ze środków UE „Owoce i warzywa w szkole”. Temat zajęcia brzmiał ‘Wiem co jem - zdrowe odżywianie.” Na początku spotkania uczniowie zastanawiali się nad tym: Co to jest zdrowie? Co ma wpływ na nasze zdrowie? Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, która pokazała, co może się stać, gdy nie będziemy przestrzegać podstawowych zasad zdrowego odżywiania.

 

 read more ...

90-lecie szkoły90-lecie szkoły - Friday, November 11, 2016

7 listopada 2016 roku nasza szkoła obchodziła jubileusz 90-lecia swojego istnienia. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Antolce, którą celebrował ksiądz Maciej Stopiński. Część oficjalna odbyła się w szkole. Były przemówienia dyrektor szkoły i zaproszonych gości. Uczniowie przedstawili historię szkoły na tle historii Polski. Uczniowie klasy I złożyli ślubowanie.
 read more ...

 „Baśń o Rycerzu bez konia” „Baśń o Rycerzu bez konia” - Thursday, November 10, 2016


 Uczniowie klas I-III dzięki Internetowemu Teatrowi TVP dla szkół mieli możliwość obejrzenia  spektaklu teatralnego pt. ”Baśń o Rycerzu bez konia”, zaprezentowanego przez Teatr Lalek Banialuka z Bielska –Białej. Przedstawienie w reżyserii Janusza Ryla-Krystianowskiego było niezwykle wciągające, a wartka akcja,  rozgrywana zarówno w planie żywym i lalkowym, oraz ruch sceniczny  i dowcipne piosenki sprawiły, że spektakl wszystkim bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa na koniec.

 

 read more ...

Wizyta w teatrzeWizyta w teatrze - Friday, November 4, 2016


Uczniowie klas I- III pod opieką swoich wychowawczyń uczestniczyli w wycieczce do Krakowa do Teatru Ludowego, w którym obejrzeli spektakl pt. ”Przygody Arka Noego”. Było to niezwykle skoczne, wesołe i rozśpiewane przedstawienie, mimo iż opowiadało o trudnych przygodach zwierząt „łaciatych, kudłatych, pręgowanych i skrzydlatych ”, które znalazły schronienie przed powodzią na niewielkiej barce Arka Noego.

 read more ...

Akcja na Akcja na "siódemce" - Thursday, October 27, 2016


Policjanci z WRD w Miechowie przeprowadzili ćwiczenia dla klas 0-III w przechodzeniu przez jednię. W zajęciach brało udział 2 policjantów. Najpierw policjanci omówili zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, potem były ćwiczenia praktyczne, a na koniec uczniowie wręczali kierowcom kartki z prośbą o zachowanie ostrożności na drodze.

 read more ...

Lekcja bezpieczeństwaLekcja bezpieczeństwa - Thursday, October 20, 2016


W szkole gościliśmy 4 policjantów, spośród których trzech - to rodzice naszych uczniów. Przeprowadzili oni zajęcięcia o bezpieczeństwie na drodze. Były to bardzo ciekawe zajęcia przeprowadzone z pomocą prezentacji multimedialnej i plansz  edukacyjnych. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa w szkole, w domu, na jezdni, podczas zabaw. Dowiedzieli się, jak zachować się w kontaktach z osobą obcą, jak  zachować się wobec psa. Zostali także poinformowani o konieczności noszenia odblasków.

 read more ...

Smacznie, zdrowo, odblaskowoSmacznie, zdrowo, odblaskowo - Thursday, October 20, 2016


20 października 2016 roku w szkole odbyła się rodzinna biesiada. Spotkali się uczniowie i rodzice, aby miło i przyjemnie spędzić czas, a przede wszystkim, aby utrwalić wiedzę o zdrowym odżywianiu i zasadach bezpiecznego poruszania się po jezdni.  Na wstępie, pod okiem kucharza, a prywatnie taty uczennic klasy 0 i klasy III -  pana Andrzeja Gniewka i pani ciastkarz Beaty Oczkowicz uczniowie SP w Antolce zgłębili tajniki zdrowego, smacznego a jednocześnie ,,odblaskowego odżywiania’’.

 read more ...

Zajęcia w muzeumZajęcia w muzeum - Wednesday, October 19, 2016


19 października 2016 r. uczniowie klas V-VI pod opieką pań Grażyny Łysek i Ewy Doniec udali się pociągiem MKA do Krakowa. Celem wycieczki była lekcja muzealna, która odbyła się w oddziale Muzeum Narodowego w Domu Jana Matejki przy ulicy Floriańskiej. Temat lekcji muzealnej brzmiał: Dwie wieże i Stańczyk – krakowskie legendy. Uczniowie najpierw wysłuchali legend związanych z miastem, potem wzięli udział w różnych zabawach, a następnie przystąpili do tworzenia „książek”. 

 read more ...

Pierwsza pomocPierwsza pomoc - Wednesday, October 19, 2016


Uczniowie  wzięli udział w ćwiczeniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczyli się jak zachować się i jak postępować przy skaleczeniach, oparzeniach, urazach  kończyn dolnych i górnych, przy porażeniu prądem oraz tamowaniu krwotoków. Poznali również zawartość apteczki domowej i jak należy z niej korzystać. Odbyły się też zajęcia praktyczne - sztuczne oddychanie na manekinie, bandażowanie ran, dowiedzieli się jak postąpić w razie zadławienia lub omdlenia.

 read more ...

Wspólne czytanieWspólne czytanie - Monday, October 17, 2016


17 października 20916 roku uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń rozpoczęli drugą już edycję wspólnego czytania bajek. Akcja ta służy rozwijaniu kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianiu czytelnictwa wśród uczniów klas młodszych. Tym razem do wspólnego czytania wybrano utwór Tomasza Zamorskiego pt. ”Dobrych rad kilka Misia Ratownika i co z rad tych dla dzieci wynika”.

 read more ...

Wybory Miss i Mistera szkołyWybory Miss i Mistera szkoły - Saturday, October 15, 2016


30 września 2016 roku obchodzony jest Dzień Chłopaka.Z tej okazji w naszej szkole odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Uczestniczyli  w niej uczniowie klas III – VI. Zabawę naszych uczniów uświetniły wybory Odblaskowej Miss i  Mistera Szkoły 2016. Tytuł ten zdobyła uczennica klasy V – Anna Warchala i  uczeń klasy VI Daniel Brzeszcz.
Potem odbyła się dyskoteka.

 read more ...

Wycieczka do WrocławiaWycieczka do Wrocławia - Friday, October 14, 2016

14 października 2016 roku uczniowie klas IV-VI wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Opiekę sprawowały panie: Małgorzata Borycka, Grażyna Łysek, Zofia Karpa i Marzena Krochmal-Białek. Poznawanie miasta rozpoczęli od Ogrodu Zoologicznego. Zoo założone w 1865 roku, zrobiło ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki. A zwłaszcza niezwykle nowoczesne i piękne Afrykarium z akwariami, basenami i tunelami pełnymi afrykańskich zwierząt.
 read more ...

Dzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji Narodowej - Friday, October 14, 2016

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia i wystąpili z okolicznościowym programem artystycznym.
 read more ...

Noc NaukowcówNoc Naukowców - Wednesday, October 12, 2016


30 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu – Małopolskiej Nocy Naukowców. Wydarzenie to ma na celu popularyzację nauki i na trwale wpisało się w kalendarz popularnonaukowych inicjatyw w Europie. Nasi uczniowie odwiedzili Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN. Mieli okazję z bliska poznać fascynujący świat doświadczeń i eksperymentów, zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne i porozmawiać z naukowcami.

 read more ...

Na wystawie legoNa wystawie lego - Tuesday, October 11, 2016


Uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Główną atrakcją było zwiedzanie wystawy klocków Lego w Galerii Kazimierz. To największa wystawa w Polsce i jedna z największych na świecie. Wśród wielu makiet każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Drugą częścią wystawy był Funpark, gdzie każdy uczeń mógł spróbować swoich sił jako budowniczy. Dodatkową atrakcją były filmy prezentujące świat nauki przez pryzmat klocków Lego, które można było zobaczyć w edukacyjnym kinie.

 read more ...

Mleko w szkoleMleko w szkole - Monday, October 10, 2016


Już trzeci rok z kolei uczniowie naszej szkoły uczestniczą w programie „Mleko w szkole”. W tym roku 114 uczniów klas 0-VI  będzie pić mleko białe UHT 0,25 l;  1,5%. Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożywania mleka i przetworów mlecznych. Bo w myśl zasady” Chcesz być silny i zdrowy, pij mleko od krowy!”

 read more ...

Jesienna akcja z myśliwymiJesienna akcja z myśliwymi - Saturday, October 1, 2016


W sobotę, 3 października 2015 roku uczniowie naszej szkoły wspólnie z myśliwymi Koła Łowieckirgo "Leśnik" Kraków, pod opieką pani Małgorzaty Boryckiej uczestniczyli w akcji zbierania karny dla leśnej zwierzyny.  W akcji uczestniczyli także uczniowie ze szkół w Kozłowie, Pstroszycach, Przybysławicach i Miechowie. Dzieci zbierały kasztany, żołędzie i kukurydzę.

 read more ...

W gospodarstwie rolnymW gospodarstwie rolnym - Friday, September 30, 2016


16 września uczniowie klasy V pod opieka pani Dyrektor Małgorzaty Boryckiej i wychowawaczyni, pani Marty Gajos ponownie uczestniczyli w zajęciach terenowych z przyrody w gospodarstwie rolnym państwa Oczkowiczów. Celem zajęć było przypomnienie wiadomości o lądowym środowisku życia, a w szczególności o polu uprawnym i sadzie. Uczniowie zapoznali się z pracami wykonywanymi w gospodarstwie jesienią oraz maszynami rolniczymi, zwiedzili także przechowalnię ziemniaków.

 read more ...

Rajd Szlakiem Ziemi MiechowskiejRajd Szlakiem Ziemi Miechowskiej - Friday, September 30, 2016

 

W dniach 23-24.09.2016 harcerze z naszej szkoły brali udział w III Powiatowym Rajdzie Szlakami Ziemi Miechowskiej "Śladem Gryfa". Oprócz naszego patrolu w rajdzie uczestniczyli harcerze z Miechowa, Dziaduszyc i Włoszczowy. W naszej szkole harcerze spędzili popołudnie i noc. Odbyło się szereg gier i zabaw, wiele radości sprawiła wszystkim patrolom gra terenowa. Wieczorem wszyscy spotkali się przy ognisku. 

 

 read more ...

Sympatycznie, pożytecznie i bezpiecznieSympatycznie, pożytecznie i bezpiecznie - Thursday, September 29, 2016


Zawitała jesień, dlatego też uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami postanowili ją powitać podczas wspólnych zabaw i pląsów przy ognisku. Maluchy spędziły czas nie tylko na zabawie, ale także na sprzątaniu najbliższej im okolicy, terenu wokół szkoły. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Antolce zawsze pamiętają o najważniejszym, o bezpieczeństwie, dlatego też wszyscy byli ubrani w kamizelki odblaskowe.

 read more ...

Uczniowie na Sesji Rady GminyUczniowie na Sesji Rady Gminy - Wednesday, September 28, 2016


28 września 2016 roku, z samego rana delegacja szkoły udała się na Sesję Rady Gminy, by propagować wśród radnych, sołtysów, władz gminy i innych gości obowiązek noszenia odblasków. W krótkim wystąpieniu uczniowie zaapelowali do dorosłych o noszenie elementów odblaskowych. Po tym apelu uczniowie klasy III i VI przedstawli krótki program artystyczny, w którym nakłaniali obecnych do noszenia elementów odblaskowych.

 read more ...

W Operze KrakowskiejW Operze Krakowskiej - Wednesday, September 28, 2016

28 września 2016 roku uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. W podróż udali się pociągiem. Głównym celem wycieczki była wizyta w Operze Krakowskiej, gdzie obejrzeli spektakl „Muzyka i magia”. Potem uczestnicy wycieczki udali się do Ogrodu Botanicznego, a następnie odwiedzili Rynek i okolice. Uczniowie wybrali się do centrum aby kolejny raz spacerować uliczkami Starego Miasta i zachwycać się jego pięknem.

 

 read more ...

W gospodarstwie ekologicznymW gospodarstwie ekologicznym - Tuesday, September 27, 2016

27  września 2016 roku uczniowie klasy II wraz ze swoją wychowawczynią Małgorzatą Kusarek brali udział w zajęciu plenerowym, które odbyło się w gospodarstwie ekologicznym, w Brzuchani, prowadzonym przez państwa Aleksandrę i Romana Doniec- rodziców drugoklasistek: Julii i Wiktorii. Była to już druga wycieczka uczniów klasy II do gospodarstwa państwa Doniec.
 read more ...

Biegi przełajowe - etap powiatowyBiegi przełajowe - etap powiatowy - Monday, September 26, 2016


26.09.2016 r. w Racławicach, tuż obok Kopca Kościuszki odbył się powiatowy  etap jesiennych biegów przełajowych.  W zawodach wzięli udział uczniowie z 8 szkół powiatu miechowskiego. Naszą szkołę reprezentowało 8 dziewcząt i 2 chłopców. Paulina Otfinowska zajęła I miejsce, Paulina Tkaczewska - II miejsce, a Klaudia Grela i Daniel Kustosz zajęli III miejsce. Gratulujemy!

 read more ...

Biegi przełajowe - etap gminnyBiegi przełajowe - etap gminny - Thursday, September 22, 2016


22.09.2016 r. w Książu Wielkim odbył się gminny etap jesiennych biegów przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało 13 dziewcząt i 6 chłopców.  Po zaciętej rywalizacji do etapu powiatowego zakwalifikowało się 10 uczniów : Grela Klaudia 3 m-ce, Hencel Agata 4 m-ce, Koszewska Emilia 2 m-ce, Oczkowicz Izabela 5 m-ce, Nowak Weronika 4 m-ce, Romanowski Miłosz 6 m-ce, Kustosz Daniel 1 m-ce, Pasternak Weronika 5 m-ce, Otfinowska Paulina 1 m-ce, Tkaczewska Paulina 3 m-ce.

 read more ...

Wycieczka rowerowaWycieczka rowerowa - Friday, September 16, 2016

 

16 września 2016 r. uczniowie klasy VI wraz ze swoją wychowawczynią, p. Grażyną Łysek, wybrali się na rajd rowerowy po najbliższej okolicy. Opiekę nad nimi sprawowała również jedna z mam, p. Magdalena Bała. Uczniowie wyposażeni w kamizelki odblaskowe wyruszyli spod szkoły aby wspólnie spędzić piątkowe popołudnie. Trasa wiodła przez Antolkę, Tochołów i Cisią Wolę, by z powrotem dotrzeć do Antolki.

  

 read more ...

Bezpieczni drugoklasiściBezpieczni drugoklasiści - Friday, September 16, 2016


W czasie różnorodnych zajęć edukacyjnych uczniowie klasy II pogłębiali i poszerzali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu  wychowania komunikacyjnego. Drugoklasiści przypomnieli sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, numery alarmowe, sygnalizację świetlną; poznali podstawowe znaki drogowe. Wspólnie stwierdzili i chóralnie ogłosili: „Bez odblasków o zmroku nie robimy, nawet kroku!”

 read more ...

Owoce i warzywa w szkoleOwoce i warzywa w szkole - Tuesday, September 13, 2016

 

13 września bieżącego roku to dzień, w którym ruszyło spożywanie owoców i warzyw w klasach I-III oraz w oddziale, do którego uczęszczają dzieci objęte rocznym przygotowaniem przedszkolnym. Pierwszymi owocami, które ze smakiem zjadły dzieci, były borówki. W bieżącym roku szkolnym programem” Owoce i warzywa w szkole” objętych jest 63 uczniów klas 0-III naszej szkoły.
 read more ...

BohaterOnBohaterOn - Thursday, September 8, 2016

 

Uczniowie klasy II wraz ze swoją wychowawczynią  Małgorzatą Kusarek wzięli udział w edukacyjnej akcji „BohaterON”, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. W ramach tego projektu drugoklasiści napisali kilka słów na  kartkach, które później pięknie ozdobili barwami narodowymi i wysłali do Powstańców.

                            

 read more ...

VII edycja Konkursu VII edycja Konkursu "Odblskowa szkoła" - Tuesday, September 6, 2016


Nasza szkoła po raz siódmy przystąpiła do konkursu „Odblaskowa Szkoła”, organizowanego między innymi przez Małopolskie Kuratorium Oświaty. Celem konkursu jest poprawa  bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły oraz zwrócenie uwagi na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do lat 15 z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Mamy nadzieję, że działania podjęte przez szkołę zwiększą świadomość uczniów, a to przełoży się na ich bezpieczeństwo na drogach.

 read more ...

Introdukcja bażantówIntrodukcja bażantów - Saturday, September 3, 2016

 

W sobotę, 3 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły wspólnie z myśliwymi z koła łowieckiego „Leśnik” Kraków brali udział w akcji wypuszczania bażantów. To ciekawe wydarzenie pozwoliło uczniom na poszerzenie swojej wiedzy na temat ochrony bażantów i ich siedlisk. Koła myśliwskie dbają o różnorodność gatunkową i odpowiednią wielkość populacji na terenach objętych swoimi działaniami.
 read more ...

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolnyRozpoczęliśmy nowy rok szkolny - Thursday, September 1, 2016

 

1 września 2016 roku uroczyście witaliśmy nowy rok szkolny. Na akademię licznie przybyli rodzice, nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście: ksiądz Maciej Stopiński - proboszcz tutejszej parafii i Przewodniczący Rady Gminy w Książu Wielkim - pan Henryk Huma. Dyrektor szkoły przedstawiła zadania szkoły na bieżący rok szkolny i życzyła wszystkim owocnego, pełnego sukcesów roku szkolnego 2016/2017.

 

 read more ...

Rok 2015/2016 - Sunday, June 26, 2016

 Rok 2015/2016

 read more ...

Wykaz podręczników na rok 2016/2017 - Monday, June 20, 2016


W zakładce "Edukacja"  zamieszczony został wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017. Wykaz podręczników można zobaczyć także klikając myszką na "więcej".
Uczniowie klasy I, II, III, IV i V otrzymają podręczniki za darmo.

 read more ...

Wycieczka do TokarniWycieczka do Tokarni - Wednesday, June 15, 2016

9 czerwca 2016 roku uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń oraz pani dyrektor Małgorzaty Boryckiej uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Wsi Kieleckiej - Parku Etnograficznego w Tokarni. W czasie tej wyprawy mieli możliwość podziwiania wyglądu wiosek z różnych regionów: z Gór  Świętokrzyskich, Wyżyny Krakowsko- Częstochowskiej, Wyżyny Sandomierskiej i Niecki Nidziańskiej.

 

 read more ...

W gospodarstwie ekologicznymW gospodarstwie ekologicznym - Wednesday, June 15, 2016


7 czerwca 2016 roku uczniowie klasy I  wraz ze swoją wychowawczynią Małgorzatą Kusarek  uczestniczyli w zajęciu plenerowym, które odbyło się w gospodarstwie ekologicznym, znajdującym się w Brzuchani, a prowadzonym przez państwa Aleksandrę i Romana Doniec, rodziców pierwszoklasistek: Julii i Wiktorii.  W czasie zajęcia uczniowie dowiedzieli się, co to jest rolnictwo ekologiczne, co to jest zdrowa, ekologiczna żywność.

 read more ...

Powiatowy Konkurs OrtograficznyPowiatowy Konkurs Ortograficzny - Wednesday, June 15, 2016


9 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej w Książu Małym odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV – VI z czterech szkół. Naszą szkołę reprezentowały: Weronika Nowak, Weronika Wiorek i Izabela Nowak. Uczestnicy konkursu zmagali się z polską ortografią indywidualnie i zespołowo. I miejsce zajęła Weronika Wiorek, a Izabela Nowak uplasowała się na II miejscu.

 read more ...

Żywa lekcja przyrodyŻywa lekcja przyrody - Wednesday, June 15, 2016


Uczniowie klasy II wzięli udział w żywej lekcji przyrody prowadzonej przez myśliwych Koła Łowieckiego "Mirów". Zajęcia odbyły się w lesie. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z różnymi gatunkami zwierząt żyjących w lesie i w polu. Uczniowie rozpoznawali także tropy zwierząt. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach myśliwi poczęstowali uczniów kiełbaskami z grilla. Serdecznie dziękujemy myśliwym za zorganizowania ciekawego spotkania.

 read more ...

Dzień Ochrony ŚrodowiskaDzień Ochrony Środowiska - Monday, June 13, 2016


Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska w szkole odbyła się uroczysta akademia, na której obecni byli: pan mgr inż. Stanisław Stec zastępca Nadleśniczego –  Nadleśnictwa Miechów  oraz nauczyciele ze szkół podstawowych: nr 1 w Miechowie, nr 2 w Miechowie, z Książa Wielkiego i z Książa Małego. Głównym punktem programu było podsumowanie XI edycji powiatowego konkursu Mój Przyjaciel Las organizowanego przez  Szkołę Podstawową w Antolce we współpracy z Nadleśnictwem Miechów. Cenne nagrody dla laureatów konkursu ufundowane zostały przez Nadleśnictwo Miechów. Uczniowie wystąpili z okolicznościowym programem artystycznym.

 read more ...

Wf z klasąWf z klasą - Wednesday, June 1, 2016


Czytaj na naszym blogu - Dzień Dziecka w szkole. Nasza szkoła realizuje zadania III edycji programu "Wf z klasą. O działaniach, które prowadzimy w ramach tego programu piszemy na blogu. Zachęcamy do przeczytania najnowszej informacji.

 

 read more ...

Dzień Dziecka z Kołem Gospodyń WiejskichDzień Dziecka z Kołem Gospodyń Wiejskich - Tuesday, May 31, 2016

W niedzielę, 29 maja 2016 roku, z okazji Dnia Dziecka w świetlicy Koła Gospodyń Wiejskich w Antolce odbył się piknik rodzinny.  Panie z KGW przygotowały mnóstwo atrakcji dla dzieci, ale i dorośli mogli tu miło spędzić niedzielne popołudnie. Dla najmłodszych przygotowano dmuchany zamek, trampolinę, suchy basen. Były też kiełbaski z grilla i inne smakołyki.
 read more ...

Lekcja w pasieceLekcja w pasiece - Thursday, May 26, 2016

 

25 maja 2016 roku uczniowie kl.II wraz ze swoją wychowawczynią panią Elżbieta Szopą uczestniczyli w ciekawej lekcji w pasiece u państwa Elżbiety i Zbigniewa Wisła. W spotkaniu brał również udziałi pan Mirosław Kustosz, który także zajmuje się pszczelarstwem. Uczniowie obejrzeli pasiekę, poznali pracę pszczelarza, dowiedzieli się wiele na temat życia pszczół. Wszyscy mogli posmakować pysznego miodu, pyłku kwiatowego i wielu innych smakołyków przygotowanych na bazie miodu.

 

 read more ...

Zajęcia na murawach kserotermicznychZajęcia na murawach kserotermicznych - Thursday, May 26, 2016


W dniu 24 maja 2016 roku odbyły się bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne dla uczniów klasy V naszej szkoły. Prowadzili je pracownicy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie oraz Pan Grzegorz Łazarski posiadający stopień Doktora Nauk Biologicznych. Była to lekcja na terenie dwóch obszarów Natura 2000 powołanych w celu ochrony siedliska muraw kserotermicznych: obszar Kalina Mała i obszar Cybowa Góra.

 read more ...

Zajęcia edukacyjne w lesieZajęcia edukacyjne w lesie - Wednesday, May 25, 2016

 

25 maja 2016 roku uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciu z zakresu edukacji przyrodniczej, które odbyło się w środowisku naturalnym, czyli w lesie. Zajęcie to prowadził myśliwy, pan Marek Tabor, który opowiadał o życiu zwierząt i roślin leśnych. Uczniowie dowiedzieli się szczególnie dużo na temat życia bażanta, remiz śródpolnych oraz form ochrony przyrody. Mieli możliwość rozpoznawania tropów zwierząt, zobaczenia ambony, z której obserwuje się zwierzynę leśną, oraz paśnika.
 read more ...

Mama - to najpiękniejsze słowo świataMama - to najpiękniejsze słowo świata - Tuesday, May 24, 2016


24 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Program artystyczny  przygotowali uczniowie klas 0-III pod opieką swoich wychowawczyń. Dzieci z przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki, a niektóre mamy dyskretnie ocierały łzy wzruszenia, patrząc na swoje pociechy. Na zakończenie uczniowie wręczyli swoim mamusiom własnoręcznie wykonane upominki. Było to z pewnością wzruszające przeżycie zarówno dla mam, jak i ich ukochanych pociech.

 read more ...

Na Festiwalu Nauki w KrakowieNa Festiwalu Nauki w Krakowie - Monday, May 23, 2016


Uczniowie klas IV-VI byli na wycieczce w Krakowie, gdzie uczestniczyli w Festiwalu Nauki odbywającym się na Rynku Głównym. Nasi uczniowie pod okiem pracowników naukowych i studentów mogli rozwijać swoje zainteresowania naukowe. Dzieci przechodząc z namiotu do namiotu, z wielkim zaangażowaniem obserwowały lub samodzielnie przeprowadzały doświadczenia, które poszerzały ich wiedzę na temat otaczającego ich świata.

 read more ...

Międzyszkolny Konkurs Ekologiczno - PrzyrodniczyMiędzyszkolny Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy - Monday, May 23, 2016

 

23 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej w Kozłowie odbył się kolejny w tej edycji konkursu "Ożywić pola. Rok bażanta" finał międzyszkolnego konkursu wiedzy eklogiczno - przyrodniczej. W eliminacjach do finału uczestniczyło 5 szkół współpracujących z Kołem Łowieckim „Leśnik” z Krakowa.

 

 read more ...

Z wizytą u hodowcy bażantówZ wizytą u hodowcy bażantów - Monday, May 23, 2016


23 maja 2016 roku uczniowie klasy VI odwiedzili hodowlę bażantów prowadzoną przez pana Karola Sepielaka. Pan Karol pokazał nam swoje woliery z ptakami i opowiedział o swoich podopiecznych. Podziwialiśmy różne gatunki bażantów: bażanty złociste, olśniaki, tragopany i inne. Pan Karol z dumą opowiadał o swoim nowym nabytku - czubaczu hełmiastym, który podarował mu wrocławski ogród zoologiczny.

 read more ...

Zajęcia edukacyjne w KlockolandzieZajęcia edukacyjne w Klockolandzie - Friday, May 20, 2016

 

20 maja 2016 roku uczniowie klas IV-VI odbyli ciekawe zajęcia edukacyjne w pierwszym w Krakowie Centrum Nauki i Zabawy KLOCKOLAND. Brali udział w warsztatach z robotyki, podczas których zbudowali z klocków LEGO katapultę, którą samodzielnie przetestowali. Zapoznali się z budową i zastosowaniem wybranych wynalazków. Uczestniczyli w  interaktywnych pokazach robotów.
 read more ...

Spotkanie z pisarkąSpotkanie z pisarką - Friday, May 20, 2016

 

20 maja 2016 roku w naszej szkole w celu rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechniania czytelnictwa wśród uczniów klas I-III odbyło sie spotkanie autorskie z Wiolettą Grzywnowicz, autorką  legend, bajek i opowiadań dla dzieci. Spotkanie to zorganizowała wychowawczyni klasy I Małgorzata Kusarek. Autorka w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o swojej pracy, o tym jak powstaje książka, skąd  czerpie pomysły.

 

 read more ...

W ogrodzie zoologicznymW ogrodzie zoologicznym - Friday, May 20, 2016

 
20 maja 2016 roku uczniowie klas IV-VI byli na wycieczce w Krakowie. Jedną z atrakcji wycieczki była wizyta w krakowskim ogrodzie zoologicznym.

 read more ...

Mamy zwycięzcówMamy zwycięzców - Thursday, May 19, 2016

 

W konkursie przyrodniczym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Miechowie w konkursie wiedzy pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy VI Izabela Nowak. W konkursie plastycznym zwyciężyła  uczennica klasy V Patrycja Świstak! Serdecznie gratulujemy.
 read more ...

W obszarze Natura 2000 - Wały W obszarze Natura 2000 - Wały - Sunday, May 15, 2016

 

13 maja uczniowie klasy IV odwiedziliśmy obszar Natura 2000 - Wały. Odbyli tu lekcję terenewą przyrody, której celem było poznanie fauny i flory muraw kserotermicznych, a w szczególności odszukanie i obserwacja dziewięćsiła popłocholistnego - rośliny, która występuje w Polsce bardzo rzadko i jest objęta ścisłą ochroną. Oprócz dziewięćsiła popłocholistnego odnaleźli miłka wiosennego, zawilca wielkokwiatowego i wiele gatunków storczyków.

 

 read more ...

Wyprawa na storczykiWyprawa na storczyki - Sunday, May 15, 2016


13 maja 2016 roku uczniowie klasy IV pod opieką Pani Dyrektor i wychowawczyni uczestniczyli w lekcji terenowej z przyrody.  Zajęcia  odbyły się w Obszarze Natura 2000 Kalina – Lisiniec. Jest to obszar, gdzie występują zbiorowiska roślin kserotermicznych, czyli występujących na terenach suchych i bardzo nasłonecznionych. Głównym celem zajęć było odszukanie i obserwacja storczyków rosnących na tych terenach: obuwika pospolitego, dwulistnika muszego i storczyka kukawki.

 read more ...

W Ogrodzie Botanicznym w KrakowieW Ogrodzie Botanicznym w Krakowie - Wednesday, May 11, 2016

 

11 maja 2016 roku uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Celem wyjazdu były zajęcia edukacyjne w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, w czasie których uczniowie mieli możliwość zwiedzenia najważniejszych  atrakcji ogrodu oraz poznania zagadnień z edukacji przyrodniczej i ekologii roślin.

 

 read more ...

Z wizytą w Woli OkrzejskiejZ wizytą w Woli Okrzejskiej - Thursday, May 5, 2016

5 maja 2016 roku odbył się apel poświęcony wybitnemu polskiemu pisarzowi, Henrykowi Sienkiewiczowi. Okazją była 170 rocznica urodzin Noblisty i zbliżająca się 100 rocznica śmierci. Uczniowie klasy V przedstawili najważniejsze wydarzenia z życia twórcy wielu wybitnych dzieł. Włączając się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”, piątoklasiści przeczytali kolegom wybrane przez siebie fragmenty powieści „W pustyni i w puszczy”.
 read more ...

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 MajaRocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - Tuesday, May 3, 2016


Z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klas V i VI pod opieką p. Krystyny Jedynak przygotowali okolicznościowy apel. Przybliżyli młodszym kolegom  historię  jej uchwalenia.
Konstytucja 3 Maja była pierwszą konstytucją w Europie i drugą na świecie – po amerykańskiej. Była symbolem dążeń narodu, dokumentem przypominający o walce o niepodległość.

 read more ...

Dzień ZiemiDzień Ziemi - Wednesday, April 27, 2016


Dzień Ziemi ustanowiony został po to, aby każdy z nas zastanowił się przez chwilę nad losem naszej planety, nad tym, co możemy zrobić, by żyło się zdrowiej i ekologiczniej. Z tej okazji w szkole odbyła się otwarta lekcja przyrody prowadzona przez panią Martę Gajos, podczas której  uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat rodzajów  odpadów, zasad segregacji, recyklingu i unieszkodliwiania, a także o szkodliwości spalania śmieci w domowych paleniskach. Uczniowie oczyścili ze śmieci teren wokół szkoły. Odbył się także bieg patrolowy.

 read more ...

Wspólne czytanieWspólne czytanie - Monday, April 25, 2016


W celu rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechniania czytelnictwa wśród uczniów klas młodszych 22 kwietnia 2016 roku odbyło się kolejne już spotkanie uczniów w celu  wspólnego czytania bajek przez wybranych lektorów z klasy II i III dla koleżanek i kolegów z klas I-III. Czytającymi utwór „ Książę żaba”  byli trzecioklasiści Katarzyna Otwinowska, Agata Hencel i Adrian Kaleta oraz drugoklasiści Julia Musiał, Magdalena Skrzyniarz i Szymon Szwaczka.
             

 read more ...

Konkurs Pięknego Czytania Konkurs Pięknego Czytania - Monday, April 25, 2016

 

22 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbył się finał Konkursu Pięknego Czytania w ramach programu „Książki naszych marzeń”. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV – VI. Najpierw odbyły się eliminacje klasowe, podczas których wyłoniono po trzech mistrzów czytania z każdej klasy. Uczniowie zaprezentowali swoim kolegom fragmenty utworów Grzegorza Kasdepke, Pawła Beręsewicza, Joanny Olech i innych współczesnych autorów. Konkurs zorganizowala pani Grażyna Łysek.

 

 read more ...

Sadzenie drzewekSadzenie drzewek - Sunday, April 24, 2016

 

W sobotę, 23 kwietnia 2016 roku, z okazji Dnia Ziemi, uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w sadzeniu drzewek i krzewów. Uczniami opiekowała się pani Bożena Broda. Uczniowie pod kierunkiem myśliwych z Koła Łowieckiego "Leśnik" Kraków posadzili w pobliskiej remizie śródpolnej około 300 drzewek i krzewów owocowych.
 read more ...

Przedstawienie cyrkowePrzedstawienie cyrkowe - Sunday, April 24, 2016

22 kwietnia 2016 roku do naszej szkoły zawitali cyrkowi artyści, którzy zaprezentowali pokaz żonglerki, iluzji, tresury zwierząt, akrobatyki. Niezwykle emocjonującym momentem występu było pojawienie się artystki wraz z wężem. Każdy uczeń mógł się dokładnie mu przyjrzeć, a nawet dotknąć. Najwięksi śmiałkowie wzięli tego drapieżnego gada na ręce. Były też psy, gołębie, a nawek niedźwiedź.
 read more ...

Nagrody w międzyszkolnym konkursie przyrodniczymNagrody w międzyszkolnym konkursie przyrodniczym - Friday, April 22, 2016

Nasi uczniowie brali udział w konkursie o tematyce przyrodniczo-leśnej organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 2 w Miechowie we współpracy z Nadleśnictwem Miechów. 22 kwietnia 2016 roku wszystkie konkursy zostały podsumowane i rozdano nagrody rzeczowe laureatom. Z naszej szkoły zostali nagrodzeni: Izabela Nowak z klasy VI, Julia Kwiecień z klasy VI, Aleksandra Banaś z klasy VI i Wojciech Kruszec z klasy II. Zwycięzcom gratulujemy.
 read more ...

Spotkanie z myśliwymiSpotkanie z myśliwymi - Wednesday, April 20, 2016

 

20 kwietnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły spotkali się z myśliwymi, członkami Koła Łowieckiego „Leśnik” Kraków – panem Stanisławem Urbanikiem i panem Markiem Taborem. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu „Ożywić pola. Rok bażanta.” Celem spotkania było zapoznanie uczniów ze zwierzętami naszych pól, mieszkańcami śródpolnych remiz, a w szczególności z bohaterem tegorocznego konkursu – bażantem.

 

 

 read more ...

Na wycieczce w KrakowieNa wycieczce w Krakowie - Tuesday, April 19, 2016


19 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy V naszej szkoły pod opieką pani Grażyny Łysek i Małgorzaty Boryckiej wybrali się na wycieczkę do stolicy województwa. Drogę z Miechowa do Krakowa pokonali pociągiem Małopolskiej Kolei Aglomeracyjnej. Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Biblioteki Jagiellońskiej. Potem uczniowie udali sie na stadion Cracovii, a na zakończenie zwiedzili Collegium Novum Uniwersytetu  Jagiellońskiego.

 read more ...

Zajęcia w Miejskiej Bibliotece w MiechowieZajęcia w Miejskiej Bibliotece w Miechowie - Monday, April 18, 2016

18 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy VI naszej szkoły pod opieką p. Bożeny Brody i Grażyny Łysek odwiedzili Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Miechowie.  Wysłuchali wyjątkowo ciekawego wykładu na temat pracy biblioteki i jej zbiorów. Mieli okazję zwiedzić wypożyczalnię główną, oddział dla dzieci, czytelnię i pracownię komputerową. Mogli oglądać interesujące ich książki, zarówno z literatury pięknej jak i popularno-naukowej, a także z bogatego księgozbioru podręcznego.

 

 read more ...

Konkurs recytatatorski klas 0-IIIKonkurs recytatatorski klas 0-III - Saturday, April 16, 2016

 

15 kwietnia 2016 roku w ramach realizacji programu “Owoce i warzywa w szkole” odbył się konkurs recytatorski dla klas 0-III, który zorganizowała Małgorzata Kusarek. Celem konkursu było propagowanie zdrowego odżywiania, dlatego też w treściach recytowanych wierszy pojawiały się warzywa i owoce. Każda klasa była reprezentowana przez kilku recytatorów.

 

 read more ...

Powiatowy Konkurs RecytatorskiPowiatowy Konkurs Recytatorski - Saturday, April 16, 2016

14 kwietnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Poeci dzieciom” w Pojałowicach, organizowanego pod patronatem Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie. W konkursowe szranki stanęło 68 uczestników. Izabela Nowak zaprezentowała wiersz Ignacego Krasickiego p.t. „Przyjaciele” i zajęła III miejsce. Natomiast Katarzyna Bielnicka została wyróżniona za interpretację utworu Jana Brzechwy „Sum”.
 read more ...

Książki naszych marzeń - NelaKsiążki naszych marzeń - Nela - Sunday, April 10, 2016


8 kwietnia 2016 roku uczniowie klas I-VI po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach czytelniczych prowadzonyw w ramach projektu "Książki naszych marzeń" mających na celu propagowanie wśród najmłodszych czytelnictwa. Tym razem zapoznali się z książkami Neli - najmłodszej reporterki na świecie. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o Neli, jej podróżach, reportażach i książkach przygotowaną przez pania Martę Gajos. Następnie wysłuchali fragmentów książek reporterki czytanych przez koleżankę z klasy V - Natalię Bała.

 read more ...

Dzień Języka OjczystegoDzień Języka Ojczystego - Saturday, April 9, 2016


Nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W tym roku odbył się on pod hasłem: „Pielęgnujmy i szanujmy język rodzimy nie tylko od święta, ale na co dzień ze względu na jego bogactwo, różnorodność i piękno. Bądźmy świadomymi użytkownikami języka ojczystego". Z tej okazji uczniowie pod opieką p. Grażyny Łysek przeprowadzili szereg działań, których ukoronowaniem  było wystąpienie uczniów klasy V, w którym przybliżyli kolegom problemy współczesnego języka polskiego.

 read more ...

Alvin i wiewiórkiAlvin i wiewiórki - Saturday, April 9, 2016


7 kwietnia bieżącego roku uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń: Elżbiety Szopy, Anety Stępień i Małgorzaty Kusarek uczestniczyli w wycieczce do Miechowa, do kina “Gryf”, gdzie obejrzeli film pt. “Alvin i wiewiórki. Wielka wyprawa”. Film ten zabrał małych widzów w niezwykłą podróż, pełną zarówno zabawnych, jak i wzruszających przygód najsłynniejszych i najzabawniejszych wiewiórek: Alvina, Szymona i Teodora.

 read more ...

I miejsce w gminie w piłkę ręcznąI miejsce w gminie w piłkę ręczną - Friday, April 8, 2016

 

8.04.2016 r w Książu Wielkim odbył się gminny etap zawodów w mini piłkę ręczną dziewcząt. Nasza drużyna zajęły I miejsce i będzie reprezentować gminę w zawodach powiatowych, które odbędą się w Gołczy. Więcej o rozgrywkach w piłkę siatkową można przeczytać także na blogu wf z klasą.

 

 read more ...

Przedszkolaki w GiebułtowiePrzedszkolaki w Giebułtowie - Wednesday, April 6, 2016


W środę 6 kwietnia 2016 roku dzieciaki z naszego przedszkola wyruszyły na wycieczkę do Giebułtowa i Książa Wielkiego. W Giebułtowie obserwowali rzekę Nidzicę a w Książu Wielkim - stawy położone blisko Zamku na Mirowie. Tam też odbył się krótki piknik, po którym dzieci wróciły do przedszkola.

 read more ...

Zmartwychwstał Pan!Zmartwychwstał Pan! - Wednesday, March 23, 2016

 

23 marca 2016 roku z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem pani katechetki przygotowali uroczysty apel "Zmartwychstał Pan". Z programem artystycznyn wystąpili także uczniowie oddziału przedszkolnego. Na zakończenie najserdeczniejsze życzenia całej społeczności szkolnej złożyła Pani Dyrektor.
 read more ...

Pożegnaliśmy zimęPożegnaliśmy zimę - Tuesday, March 22, 2016

 

21 marca uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami  żegnali zimę. Wszyscy zebrali się na boisku szkolnym wraz z kolorowymi, pięknie ustrojonymi słomianym kukłami, czyli marzannami. Przy wtórze okrzyków „Marzanno, marzanno, ty zimowa panno, już cię żegnamy, bo na wiosnę czekamy!” słomiane kukły zostały spalone.

W ten sposób wiosna została powitana.

 read more ...

Tydzień Mózgu w naszej szkoleTydzień Mózgu w naszej szkole - Sunday, March 20, 2016

W dniach od 14 do 18 marca obchodzony był Światowy Tydziień Mózgu. Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów tego święta. Naszym celem była popularyzacja wiedzy na temat mózgu i jego działania oraz higieny umysłowej. W ramach Tygodnia Mózgu podjęliśmy szereg działań. Uczniowie klas IV-VI obejrzeli przygotowaną przez panią Martę Gajos prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się jak działa nasz mózg i jak o niego dbać, aby zachować go w jak najlepszej kondycji prze całe życie.

 

 read more ...

Warsztaty wielkanocne w przedszkoluWarsztaty wielkanocne w przedszkolu - Friday, March 18, 2016


W piątek 18 marca 2016 roku w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne o tematyce wielkanocnej, w których udział wzięli rodzice przedszkolaków. Wspólnie z dziećmi rodzice wykonywali ozdoby wielkanocne z różnych materiałów. Prace wykonane podczas warsztatów ozdobiły przedszkole oraz domy naszych podopiecznych.

 read more ...

Wizyta w teatrzeWizyta w teatrze - Tuesday, March 15, 2016


15 marca bieżącego roku uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, do Teatru Ludowego, gdzie obejrzeli spektakl pt. “Kot w butach” wyreżyserowany przez Jarosława Szweca. Tytułowy bohater – kot nie tylko mówi ludzkim głosem, śpiewa i tańczy, ale ma również umysł nie od  parady. To właśnie dzięki swojemu kociemu sprytowi i pomysłowości wyprowadza Janka- młynarczyka z jego biedy i kłopotów.
              

 read more ...

Rekrutacja do klasy I na rok 2016/2017 - Saturday, March 12, 2016


Rozpoczęła się rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2016/2017. Prosimy zainteresowanych rodziców o złożenie odpowiedniej dokumentacji. Dokumenty rekrutacyjne znajdują się w kancelarii szkoły, można je także pobrać z naszej strony internetowej (należy kliknąć poniżej  na: "więcej" )

 read more ...

Rekrutacja do punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego - Saturday, March 12, 2016

Rozpoczęła się rekrutacja do punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego w Antolce na rok szkolny 2016/2017. Prosimy zainteresowanych rodziców o złożenie odpowiedniej dokumentacji. Dokumenty rekrutacyjne znajdują się w kancelarii szkoły, można je także pobrać z naszej strony internetowej (należy kliknąć poniżej  na: "więcej" )
 read more ...

II miejsce w gminnym konkursie pożarniczymII miejsce w gminnym konkursie pożarniczym - Thursday, March 10, 2016

10 marca 2016 roku odbyl się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice z klasy V: Julia Gniewek, Weronika Wiorek i Ewelina Szwaczka. Do konkursu uczennice przygotowywała pani Marta Gajos. Julia Gniewek zajęła II miejsce w gminie i będzie reprezetować szkołę w eliminacjach powiatowych.

 

 read more ...

Dzień KobietDzień Kobiet - Wednesday, March 9, 2016

Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Ewy Doniec. Z programem artystycznym wystąpiły także dzieci z punktu przedszkolnego i z oddziału przedszkolnego.
 read more ...

Żeby zdrowe zęby mieć ...Żeby zdrowe zęby mieć ... - Tuesday, March 8, 2016

8 marca bieżącego roku uczniowie klasy I wraz ze swoją wychowawczynią Małgorzatą Kusarek uczestniczyli w niezwykle ciekawej lekcji, której tematem była higiena jamy ustnej. Zajęcie to odbyło się w gabinecie stomatologicznym, a prowadziła je mama ucznia klasy I,  jednocześnie absolwentka naszej szkoły, pani Katarzyna Jedynak - Skałoń.

 read more ...

W Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w KrakowieW Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie - Sunday, February 28, 2016


24 lutego 2016 roku uczniowie klas IV-VI naszj szkoły udali się na wycieczkę do Krakowa, gdzie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Instytutucie Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk. Uczniowie zwiedzili Laboratorium Ekspertyz Radiometrycznych (LER IFJ PAN)  oraz Pracownię Badań Skażeń Radioaktywnych Środowiska. Dowiedzieli się skąd pochodzi radioaktywność, o naturalnym gazowym promieniowaniu izotopu radonu, o awariach elektrowni jądrowych itp. 

 read more ...

W gabinecie stomatologicznymW gabinecie stomatologicznym - Friday, February 26, 2016

 

W lutym klasa czwarta uczestniczyła w niecodziennej lekcji przyrody. Uczniowie odwiedzili gabinet stomatologiczny pani Katarzyny Jedynak – Skałoń, która jest absolwentką naszej szkoły.  Tematem lekcji była:  Higiena układu pokarmowego. Pani Katarzyna w bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiła budowę jamy ustnej i funkcję zębów oraz ślinianek w trawieniu pokarmu. Chętni uczniowie mogli usiąść na fotelu dentystycznym i obejrzeć w powiększeniu jamę ustną na monitorze. 
 read more ...

Wspólne czytanieWspólne czytanie - Wednesday, February 24, 2016


W celu rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechniania czytelnictwa wśród uczniów klas młodszych 19 lutego bieżącego roku odbyło się kolejne już spotkanie uczniów w celu wspólnego czytania bajek przez wybranych lektorów z klasy II i III dla koleżanek i kolegów z klas I-III. Czytającymi utwór „Pani Zima”  były trzecioklasistki: Katarzyna Bielnicka, Aleksandra Wróbel, Justyna Cholewa oraz drugoklasistki: Gabriela Beneś i Amelia Szwaczka.
             

 read more ...

Balet - moja pasjaBalet - moja pasja - Wednesday, February 24, 2016

19 lutego uczniowie klasy IV uczestniczyli w lekcji wychowawczej "Moje pasje i zainteresiwania". Tym razem swoją pasją podzieliła się z uczniami Weronika Nowak, która od sześciu lat trenuje balet. Weronika zaprezentowała nam stroje baletowe do ćwiczeń, pokazała kilka układów tanecznych. Zaprosiła koleżanki i kolegów do wspólnych ćwiczeń – było mnóstwo śmiechu i zabawy, kiedy dzieci próbowały wykonać skomplikowane figury gimnastyczne.
 read more ...

Fotografia - moja pasjaFotografia - moja pasja - Wednesday, February 24, 2016

 

Na lekcję wychowawczą do klasy IV, której wychowawczynią jest pani Marta Gajos zostali zaproszeni goście – Paulina i Agnieszka Oczkowicz. Panie są absolwentkami naszej szkoły i siostrami uczennicy klasy IV - Izabeli Oczkowicz. Obie obecnie studiują na Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. Paulina Oczkowicz interesuje się fotografią, bierze udział w wielu konkursach fotograficznych i zdobywa nagrody.

 

 read more ...

O higienie w okresie dojrzewaniaO higienie w okresie dojrzewania - Tuesday, February 23, 2016

19 lutego 2016 r. z uczniami klasy V spotkała się mama jednego z nich, absolwentka naszej szkoły. P. Anna Brzeszcz pracuje jako fryzjerka i celem spotkania było przybliżenie uczniom zasad właściwej pielęgnacji włosów i skóry głowy w okresie dojrzewania. Mówiła więc o rodzajach włosów, o konieczności dobrania odpowiedniego szamponu i innych kosmetyków, o odpowiednich do rodzaju włosów zabiegach…
 read more ...

Występ w Domu KombatantaWystęp w Domu Kombatanta - Saturday, February 20, 2016

 

17 lutego Przedszkolaki z naszego Punktu Przedszkolnego odwiedziły DOM KOMBATANTA w Miechowie. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt.:„Śnieżka i siedmiu krasnoludków” przed szerokim gronem podopiecznych placówki. Dzieciaki zaskoczyły wszystkich swoją odwagą i talentem aktorskim. Był to dla nich pierwszy występ poza terenem szkoły i przed tak wielkim gronem widzów. Występ został nagrodzony gorącymi brawami oraz serdecznymi podziękowaniami ze strony podopiecznych i personelu.
 read more ...

Dzień Babci i DziadziusiaDzień Babci i Dziadziusia - Thursday, February 18, 2016

 

W piątek 12 lutego w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadziusia. Przedszkolaki przedstawiły część artystyczną pt.: "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", wręczyły swoim gościom upominki i zaśpiewały tradycyjne "100 lat". W uroczystości uczestniczyła także Pani Dyrektor Małgorzata Borycka. W podziękowaniu za występ i gościnę dzieci otrzymały łakocie od swoich Babci i Dziadziusiów. Dzięki niezawodnym rodzicom całe spotkanie umilił poczęstunek wraz z pięknym tortem dla specjalnych gości z okazji ich święta.


 

 read more ...

Wesołe owoce i warzywaWesołe owoce i warzywa - Wednesday, February 17, 2016

12 lutego 2016 roku uczniowie klas 0- III wzięli udział w konkursie plastycznym,  zorganizowanym przez wychowawczynię kl I - Małgorzatę Kusarek w ramach programu “Owoce  i warzywa w szkole”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną na temat “Wesołe owoce i warzywa”, posługując sie różnymi materiałami oraz różnymi technikami plastycznymi.

 

 read more ...

Jak to Sobieski pod Wiedniem wojowałJak to Sobieski pod Wiedniem wojował - Wednesday, February 17, 2016

 

17 lutego 2016 r. naszą szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcji historycznej „Arkona” z Torunia, aby przeprowadzić żywą lekcję historii pt. „Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował”. Miłośnicy historii Polski, przedstawiając spektakl, wprowadzili uczniów w klimat czasów  Polski szlacheckiej w XVII wieku. Uczniowie mieli też  możliwość przymierzenia strojów z innej epoki. Aktorzy dali ponadto popis umiejętności władania szablą i pokaz walki.

 

 read more ...

Spotkania przedszkolaków z rodzicamiSpotkania przedszkolaków z rodzicami - Wednesday, February 17, 2016


W lutym przedszkolaki spotkały się z tatą Darii Gniewek, który pracuje jako organista w tutejszym kościele oraz z mamą Asi Stempińskiej, która jest ratownikiem medycznym. O zajęciach z rodzicami można przeczytać w zakładce "Przedszkole".

 read more ...

WalentynkiWalentynki - Tuesday, February 16, 2016

14 lutego obchodzimy Dzień Świętego Walentego, patrona zakochanych. W tym dniu wszyscy zakochani obdarowują się upominkami. Ten miły dzień od niedawna przyjął się w kulturze polskiej i jest również obchodzony w naszej szkole.W tym roku szkolnym walentynki  zorganizowane przez Samorząd Uczniowski odbyły się w naszej szkole 15 lutego.
 read more ...

Nasze pasje i zainteresowaniaNasze pasje i zainteresowania - Saturday, February 13, 2016


W piatek, 12 lutego, na lekcji wychowawczej w klasie IV uczniowie opowiadali o swoich pasjach i zainteresowaniach. Pasją Ani Warchali jest jeździectwo, które uprawia od kilku lat. Zuzia Gniewek ma tak wiele zainteresowań, że trudno jej było zdecydować się na prezentację jednego z nich. Opowiedziała nam o rysowaniu, książkach, filmach i swoich ulubieńcach – psach. Zainteresowaniem Izabeli Oczkowicz jest  kolekcjonowanie kamieni. Iza przyniosła na lekcję kilka okazów. Koleżanki i koledzy z zainteresowaniem oglądali skały, zadawali pytania.

 read more ...

Konkurs plastyczny w JaksicachKonkurs plastyczny w Jaksicach - Thursday, February 11, 2016


10 lutego 2016 w Szkole Podstawowej w Jaksicach roku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Bajki Mickiewicza w sztuce malarskiej”'. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty i brało w nim udział 15 szkół z gmin: Miechów, Charsznica, Książ Wielki, Słaboszów, Wolbrom. Nasi uczniowie także brali udział w konkursie i osiągnęli sukcesy.


 

 read more ...

Zwierzęta w obiektywieZwierzęta w obiektywie - Sunday, February 7, 2016

 
Przypominamy, że trwa konkurs fotograficzny "Zwierzęta naszych remiz, pól i lasów" . Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju. Prezentujemy kolejne zdjęcia, które zostały zgłoszone do konkursu. Są to zdjęcia Weroniki Nowak i Izabeli Oczkowicz z klasy IV. Zachęcamy do ich obejrzenia.

 read more ...

Jak przygotować zdrowe śniadanieJak przygotować zdrowe śniadanie - Friday, February 5, 2016
Uczniowie klasy IV wspólnie z wychowawczynią panią Martą Gajos  uczyli się jak zrobić zdrowe i apetyczne śniadanie.  Zajęcia prowadziła pani Beata Oczkowicz, znana w okolicy z wielkiego talentu kulinarnego. Uczniowie przynieśli do szkoły potrzebne produkty, z których z pomocą pani Beaty udało się wyczarować smaczne, przepiękne, a przede wszystkim bardzo zdrowe kanapki, sałatki, owocowe desery i inne smakołyki. Dzieci nauczyły się nie tylko jak zrobić sałatki, pasty, przekąski, ale także jak je ozdobić, by swym wyglądem zachęcały do jedzenia.
 read more ...

Zabawa karnawałowaZabawa karnawałowa - Thursday, January 28, 2016


W czasie ferii zimowych, w dniu 21.01.2016 roku odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas I-III  i ich rodziców.  Jej organizatorem była  wychowawczyni  klasy II – pani Elżbieta Szopa, której udało się zaangażować do udziału w imprezie większość rodziców uczniów klasy II. Do pomocy włączyły się także panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Antolce, które przygotowały dla wszystkich smaczny poczęstunek i  udostępniły salę zabaw w swojej świetlicy. 
O zabawie karnawałowej można także przeczytać na blogu "Wf z klasą".

 read more ...

Wycieczka do KrakowaWycieczka do Krakowa - Friday, January 22, 2016


18 stycznia 2016 r. uczniowie klas 0-VI spędzili pierwszy dzień ferii w Krakowie. Pobyt w stolicy województwa rozpoczęli od wizyty w Multikinie, gdzie obejrzeli film pt. „Bella i Sebastian2”. Z kolei udali się do Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zwiedzili wystawę „Wszystko jest liczbą” oraz muzeum. Tu wysłuchali ciekawego opowiadania przewodnika o historii Uniwersytetu i osobach z nim związanych. Mieli okazję podziwiać bibliotekę, jadalnię, pokoje profesorów, skarbiec i Aulę. 

 read more ...

Choinka noworocznaChoinka noworoczna - Thursday, January 21, 2016

Jedną z tradycji naszej szkoły jest tzw. "Choinka noworoczna". Jest to jedno z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej. W tym roku zabawa choinkowa odbyła się w sobotę, 16 stycznia 2016 roku. Uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym, przygotowanym przez uczniów szkoły i nauczycieli. Po występach artystycznych rozpoczęła się zabawa taneczna. Rada Rodziców, jak co roku, przygotowała dla dzieci smaczny poczęstunek.
 read more ...

Rozpoczęły się ferie zimoweRozpoczęły się ferie zimowe - Friday, January 15, 2016

 

W czasie ferii zimowych w naszej szkole organizowane będą różnorodne zajęcia. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w tych zajęciach.
 read more ...

Spotkanie z hodowcą bażantówSpotkanie z hodowcą bażantów - Friday, January 8, 2016


W piątek,  8 stycznia, uczniowie klas IV –VI uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach poprowadzonych przez pana Karola Sepielaka, w czasie których zapoznali się różnymi gatunkami bażantów, ich pochodzeniem i  trybem życia. Pan Karol Sepielak z zawodu jest zootechnikiem, z zamiłowania jest znanym w Polsce i na świecie hodowcą bażantów, o czym świadczy jego członkowstwo w ogólnoświatowej organizacji World Pheasant Association (WPA) (Światowe Stowarzyszenie Bażant).

 read more ...

Konkurs kolęd Konkurs kolęd - Tuesday, December 29, 2015

 

22 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbył się konkurs kolęd i pastorałek. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I - VI. Wyniki zostaną ogłoszone po przerwie świątecznej.
 read more ...

Bóg się rodzi !Bóg się rodzi ! - Tuesday, December 29, 2015

22 grudnia 2015 roku w naszej szkole odyło się przedstawienie jasełkowe "Bóg się rodzi !", przygotowane pod kierunkiem pani Marii Turek. Z krótkim przedstawieniem wystąpili także uczniowie oddziału przedszkolnego i punktu przedszkolnego. Po przedstawieniu w każdej klasie odbyły się wigiline spotkania uczniów z nauczycielami i rodzicami. Wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia.
 read more ...

Zwierzęta w obiektywieZwierzęta w obiektywie - Monday, December 28, 2015

 

Prezentujemy pierwsze zdjęcia, które wpłynęły na konkurs fotograficzny "Zwierzęta naszych pól i lasów w obiektywie". Przypominamy, że zdjęcia na konkurs można składać do dnia 15 maja 2016 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 23 maja 2016 roku.  Na zwycięzców czekają nagrody.
 read more ...

Książki naszych marzeń - Paweł BeręsewiczKsiążki naszych marzeń - Paweł Beręsewicz - Monday, December 21, 2015

 

21 grudnia 2015 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu "Książki naszych marzeń", które tym razem poświęcone było współczesnemu pisarzowi - Pawłowi Beręsewiczowi. Z pomocą prezentacji multimedialnej pani dyrektor zapoznała uczniów z postacią pisarza i zaprezentowała jego najciekawsze książki. Potem bibliotekarka - pani Bożena Broda przeczytała jedno z opowiadań z książki "Warszawa. Spacery z Ciumkami".

 

 read more ...

Spotkanie z pracownikami Poczty PolskiejSpotkanie z pracownikami Poczty Polskiej - Friday, December 18, 2015

18 grudnia 2015 roku odbyło się spotkanie uczniów klasy II z pracownikami Poczty Polskiej – panią Teresą Białek i panem Januszem Florkiem. Pan Janusz jest listonoszem i odwiedza nas codziennie, bo przynosi listy do szkoły. Pani Teresa jest głównym kasjerem. Goście ciekawie opowiadali o swojej pracy, uczniowie dowiedzieli się, jak trudna i odpowiedzialna jest praca listonosza.

 

 read more ...

Nagroda za zdobycie VI miejsca w województwieNagroda za zdobycie VI miejsca w województwie - Wednesday, December 16, 2015


16 grudnia 2015 roku reprezentacja naszej szkoły odebrała nagrodę za zdobycie VI miejsca w VI edycji Małopolskiego Konkursu "Odblaskowa szkoła". Zostaliśmy także wyróżnieni jako najlepsza szkoła w powiecie miechowskim. Uroczystość odbyła się w sali audytoryjnej Centrum Kongresowego w Krakowie.  W nagrodę otrzymaliśmy czek pieniężny na kwotę 2000 zł, dyplomy i certyfiakty "Odblaskowa szkoła".

 read more ...

I miejsce dla Izy Nowak w powiatowym konkursie recytatorskimI miejsce dla Izy Nowak w powiatowym konkursie recytatorskim - Tuesday, December 15, 2015

 
15 grudnia 2015 roku w Kozłowie odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego wierszy pana Janusza Romana Marjańskiego - poety, naczelnego redaktorem "Łowca Świętokrzyskiego". Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice: Izabela Nowak, Natalia Bała i Ewelina Szwaczka. Recytację uczestników konkursu oceniał sam autor recytowanych wierszy. Nasze uczennice zajęły czołowe miejsca.

 read more ...

Zapal Światło WolnościZapal Światło Wolności - Sunday, December 13, 2015

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do udziału w  szczególnej akcji Instytutu Pamięci Narodowej „Zapal Światło Wolności” . W najbliższą niedzielę, 13 grudnia o godz. 19.30 zapalmy świecę w oknach szkół, domów i urzędów upamiętniając ofiary stanu wojennego, który wprowadzono nocą z 12 na 13 grudnia 1981 r.

Patronem Honorowym akcji jest Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 read more ...

Wspólne czytanie w Wspólne czytanie w "świątecznym nastroju" - Saturday, December 12, 2015

 

11 grudnia 2015 roku uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym pt.“W świątecznym nastroju”. Uczestnicy konkursu mieli wykonać pracę plastyczną, tematycznie związaną ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, a inspirowaną tekstem pt. "Legenda o choince", który w ramach akcji "Wspólne czytanie" zaprezentowali uczniowie klasy II i III dla swoich kolegów oraz pierwszoklasistów.
 read more ...

Wizyta świętego MikołajaWizyta świętego Mikołaja - Wednesday, December 9, 2015
 

W poniedziałek, 7 grudnia, zawitał do naszej szkoły Świety Mikołaj. Wszystkim grzecznym dzieciom z klas 0-VI rozdał prezenty. W tym dniu odbył się także konkurs na "czerwony mikołajkowy strój".

 read more ...

Mikołaj z myśliwymiMikołaj z myśliwymi - Saturday, December 5, 2015

4 grudnia 2015 roku do dzieci z punktu przedszkolnego zawitał niezwykły gość. Był to Święty Mikołaj, który przybył w asyście myśliwych z Koła  Łowieckiego "Mirów" z pełnym workiem prezentów. Mikołaj przypomniał dzieciom, że w czasie zimy należy opiekować się leśnymi zwierzętami i ptakami.  Dzieci obiecały zawiesić w swoich ogrodach karmniki i dokarmiać ptaki. Potem gość rozdał każdemu dziecku  aż dwa prezenty. .
 read more ...

Lekcja o zdrowiuLekcja o zdrowiu - Wednesday, December 2, 2015

 

1 grudnia bieżącego roku w w ramach realizacji programu UE “Owoce i warzywa w szkole” odbyło się zajęcie edukacyjne dla uczniów klas 0- III. Prowadziła je mama ucznia klasy I, jednocześnie absolwentka naszej szkoły pani Katarzyna Jedynak- Skałoń. Pani Katarzyna jest lekarzem – stomatologiem.Było to bardzo ciekawe zajęcie przeprowadzone z pomocą prezentacji multimedialnej pt.” Zdrowe odżywianie”.

 

 read more ...

Odżywiaj się zdrowoOdżywiaj się zdrowo - Tuesday, December 1, 2015

20 listopada bieżącego roku w w ramach realizacji programu UE “Owoce i warzywa w szkole” w klasach I- III przeprowadzono Turniej Wiedzy pt.” Odżywiaj się zdrowo”. Każda klasa otrzymała inny zestaw pytań konkursowych, z którym musiała sobie poradzić w wyznaczonym czasie. Celem tego konkursu było uporządkowanie i ugruntowanie wiedzy uczniów na temat zdrowego odżywiania.

 

 read more ...

VI miejsce w województwie dla naszej szkołyVI miejsce w województwie dla naszej szkoły - Tuesday, December 1, 2015


Znamy już wyniki VI Edycji Konkursu "Odblaskowa szkoła". W konkursie brało udział 259 szkół z województwa małopolskiego. Nasza szkoła zajęła VI miejsce.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom.

 read more ...

Historia ŚnieżkiHistoria Śnieżki - Monday, November 30, 2015

23 listopada uczniowie klas I – III dzięki  Internetowemu Teatrowi TVP dla szkół mieli możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego  pt. „Historia Śnieżki”, zaprezentowanego przez Teatr Maska w Rzeszowie.Przedstawienie przygotowane było na motywach baśni braci Grimm, a opowiadało o losach bohaterów doskonale znanych małym widzom: Królewnie Śnieżce, siedmiu krasnoludkach, złej macosze i pięknym królewiczu.

 

 read more ...

Zabawa andrzejkowaZabawa andrzejkowa - Sunday, November 29, 2015

W czwartek, 26 listopada 2015 roku odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów klas 0-VI. Uczniowie wspaniale się bawili, rodzice zadbali o poczęstunek. Zabawa andrzejkowa odbyła się także w punkcie przedszkolnym. Dzieci zaprezentowały andrzejkową modę, przeprowadziły wróżby, a potem wspólnie z rodzicami tańczyły i bawiły się. Nie obyło się także bez słodkiego poczęstunku, o który zadbali, jak zwykle niezawodni rodzice.
 read more ...

Spotkanie z malarzemSpotkanie z malarzem - Saturday, November 28, 2015

W listopadzie  odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas IV-VI z artystą malarzem, panem Mirosławem Szumerowskim. W czasie spotkania z uczniami nasz gość  przedstawił krótko historię malarstwa, zapoznał uczniów z przyborami do malowania. Dzieci dowiedziały się jakich należy użyć pędzli, ołówków, kredek, farb, podkładów i jak mieszać barwy, aby namalować obraz, na jakich podobraziach powstają dzieła malarskie. Uczniowie mieli także możliwość podziwiania pięknych prac naszego gościa. Duże zainteresowanie wzbudził szkicownik artysty.
 read more ...

Wspólne czytanieWspólne czytanie - Saturday, November 28, 2015


W celu rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechniania czytelnictwa wśród uczniów klas młodszych 27 listopada bieżącego roku odbyło się czytanie bajek przez wybranych uczniów z klasy II i III dla koleżanek i kolegów z klas I-III.Czytającymi utwór „Mysi bohater” z serii „Bajek dla malucha” byli trzecioklasiści: Karolina Krupa, Wiktoria Miszczyk, Natalia Świerczek oraz drugoklasiści: Magdalena Skrzyniarz i Szymon Szwaczka.
                 

 read more ...

Książki naszych marzeń - Grzegorz KasdepkeKsiążki naszych marzeń - Grzegorz Kasdepke - Friday, November 27, 2015

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do programu rządowego „Książki naszych marzeń”, dzięki któremu księgozbiór naszej biblioteki został wzbogacony o kilkadziesiąt nowych pozycji. Nowo zakupione książki mają rozbudzać ciekawość młodego czytelnika otaczającą go rzeczywistością i inspirować do twórczego działania. Głównym celem programu jest wzbudzenie zainteresowania czytelnictwem  młodych ludzi,  promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,  a także zachęcanie ich do spędzania wolnego czasu przy książce i rozwijanie  swojej wyobraźni.

 

 read more ...

Mamo, tato! Nie pal proszę!Mamo, tato! Nie pal proszę! - Friday, November 20, 2015

„Nie istnieje cudowna recepta na zaprzestanie palenia. Jest tyle sposobów ilu eks-palaczy. Ty także musisz znaleźć swoją drogę, aby rozstać się z nałogiem.” (Profesor Zatoński)
19 listopada 2015 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Z tej okazji w klasach IV - VI odbyły się zajęcia, których temat brzmiał: „Mamo, tato! Nie pal proszę”.
 read more ...

Święto NiepodległościŚwięto Niepodległości - Wednesday, November 18, 2015

Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny, ukazujący wydarzenia z przeszłości Polski, dzięki którym nasza Ojczyzna odzyskała upragnioną wolność.
 read more ...

Tydzień dobrego chlebaTydzień dobrego chleba - Tuesday, November 17, 2015


Już po raz drugi nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Tydzień dobrego chleba”.  Na początku uczniowie na zajęciach kółko przyrodniczego zapoznawali się z informacjami dotyczącymi wartości odżywczych chleba pieczonego na zakwasie, naturalnych i sztucznych dodatków do pieczywa, poszukiwali przepisów na zdrowy, domowy chleb oraz wykonywali prace plastyczne związane z chlebem. Następnie uczniowie samodzielnie przygotowali zakwas pszenny i żytni. Kolejnym zadaniem były zajęcia z pieczenia chleba.

 read more ...

Spotkannie z panem  Ardeshirem RanemSpotkannie z panem Ardeshirem Ranem - Monday, November 16, 2015


W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas IV- VI, z panem  Ardeshirem Ranem, który od kilku lat mieszka w naszej okolicy. Nasz Gość urodził się w Pakistanie, gdzie ukończył studia rolnicze, następnie w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii kontynuował naukę i uzyskał stopień magistra w dziedzinie leśnictwa. Po uzyskaniu uprawnień pedagogicznych uczył biologii i chemii w szkole średniej. Pracował z młodzieżą nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w Hiszpanii i Krakowie.

 read more ...

Akademia  zdrowego uczniaAkademia zdrowego ucznia - Sunday, November 15, 2015

Jak ważne jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, szczególnie od najmłodszych lat, wiedzą doskonale nauczyciele naszej szkoły. Dlatego też uczniowie klas młodszych od kilku już lat uczestniczą w różnorodnych zajęciach edukacyjnych w ramach realizacji programu współfinansowanego ze środków UE "Owoce  i warzywa w szkole". W ramach tego programu 13 listopada Małgorzata Kusarek przeprowadziła zajęcie, w czasie którego zapoznała maluchów z  tekstem opowiadania pt. ”Zdrowe znaczy smaczne”.
 read more ...

Ślubowanie pierwszoklasistówŚlubowanie pierwszoklasistów - Saturday, November 7, 2015

6 października 2015 roku obchodziliśmy Święto Szkoły. Głównym punktem tej uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów. Złożyło je na sztandar szkoły 13 uczniów. Świadkami tej doniosłej chwili byli uczniowie szkoły, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście: pan Marek Szopa - Wójt Gminy w Książu Wielkim, ksiądz - Maciej Stopiński, pan Henryk Huma - przewodniczący Rady Gminy, pan Marek Płonczyński - przewodniczący Komisji Oświaty, pani Jolanta Nowak - kierownik ZEAS-u, dyrektorzy szkół, pan Bogumił Kurylczyk - redaktor.
 read more ...

Dorośli ! Noście odblaski !Dorośli ! Noście odblaski ! - Thursday, October 29, 2015

29 października 2015 roku odbyło się zebranie z rodzicami uczniów. Z tej okazji uczniowie klasy II i klasy V wystąpili z krótkim programem artystycznym, w którym zachęcali dorosłych do noszenia elementów odblaskowych. Potem rozdali zgromadzonym na sali rodzicom odblaskowe opaski i ulotki. Rodzice mogli się także poczęstować  chlebem, który dzień wcześnej uczniowie samodzielnie upiekli.  Następnie rodzice spotkali się z wychowawcami klas.
 read more ...

Piłka nożna halowa chłopcówPiłka nożna halowa chłopców - Tuesday, October 27, 2015

W dniu 27.10.2015 r. w Książu Wielkim odbył się gminny etap Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej halowej chłopców. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje wszystkich trzech szkół naszej gminy. Były to drużyny z SP w Antolce, SP w Książu Małym i SP w Książu Wielkim. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Wróbel Mateusz, Łuszczki Dominik, Włodarczyk Jakub, Czubaty Tomasz, Hencel Norbert, Jedynak Mikołaj, Brzeszcz Daniel, Miś Mateusz, Łuszczki Antoni, Romanowski Miłosz.
 read more ...

Odblaskowy piknik rodzinnyOdblaskowy piknik rodzinny - Monday, October 26, 2015


26.10.2015 roku w świetlicy Koła Gospodyń Wiejskich w Antolce odbył się  „Odblaskowy piknik rodzinny”.  Jego celem było nie tylko propagowanie aktywnych form wypoczynku na łonie przyrody, ale także propagowanie wśród dzieci i dorosłych, idei noszenia elementów odblaskowych . Organizatorami imprezy byli: Koło Gospodyń Wiejskich w Antolce, rodzice i  nauczyciele. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy w Książu Wielkim - Pan Marek Szopa.

 read more ...

Odblaskowy łańcuchOdblaskowy łańcuch - Monday, October 26, 2015

Szkoła Podstawowa w Antolce jest usytuowana bezpośrednio przy popularnej “siódemce”, jednej z najniebezpieczniejszych dróg w kraju, dlatego też dyrekcja, nauczyciele i uczniowie tej placówki już po raz trzeci postanowili działać. Tym razem 26 października b.r. uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej w Antolce utworzyli wzdłuż tej feralnej szosy żywy łańcuch dzieci w odblaskowych strojach.

 

 read more ...

Przegląd Odblaskowej piosenkiPrzegląd Odblaskowej piosenki" - Saturday, October 24, 2015

 

W październiku odbył się w naszej szkole przegląd "Odblaskowej piosenki". Uczniowie  uczestniczący w przeglądzie zaprezentowali piosenki o bezpieczeństwie na drodze i o konieczności noszenia odblaskowych elementów. Większość tekstów piosenek była własnego autorstwa.
 read more ...

Odkrywamy tajemnice Gór ŚwiętokrzyskichOdkrywamy tajemnice Gór Świętokrzyskich - Friday, October 23, 2015

 

22 października uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w wycieczce do Kielc. Program wycieczki był bardzo urozmaicony. Na początku dzieci zwiedziły największy obiekt podziemny na kieleckiej Kadzielni - system trzech połączonych ze sobą jaskiń: Odkrywców - Prochownia - Szczelina. W czasie zwiedzania uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat zjawisk krasowych, obserwowali skamieniałości dawnych organizmów żyjących w morzu oraz nacieki jaskiniowe: stalagmity i stalaktyty.
 read more ...

Wystąpienie uczniów na Sesji Rady Gminy Wystąpienie uczniów na Sesji Rady Gminy - Friday, October 23, 2015

W dniu 23 października 2015 roku uczniowie wystąpili na Sesji Rady Gminy w Książu Wielkim z apelem do dorosłych o noszenie elementów odblaskowych:  „Apelujemy do wszystkich użytkowników drogi: dorosłych, dzieci i młodzieży, aby zadbali o swoje bezpieczeństwo i zaopatrzyli się w odblaski. Taki element odblaskowy nie jest wielkim ciężarem, nie jest drogi, a potrafi uratować i zdrowie, i życie.”

 

 read more ...

Pokaz odblaskowej modyPokaz odblaskowej mody - Thursday, October 22, 2015


W naszej szkole odbyl się pokaz odblaskowej mody. Wystąpili w nim przestawiciele każdej klasy. Popatrzcie, jak można pięknie wyglądać w odblaskach, a do tego bezpiecznie! Zachęcamy  wszystkich do noszenia odblasków.

 read more ...

I miejsce w powiecie w piłce nożnej halowej dziewczątI miejsce w powiecie w piłce nożnej halowej dziewcząt - Wednesday, October 21, 2015

W dniu 21 października 2015 r. w Gołczy odbyły się  Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Halowej Dziewcząt. W zwodach wzięło udział 5 drużyn reprezentujących gminy powiatu miechowskiego. Były to szkoły: z Antolki, Gołczy, Dziaduszyc, Miechowa SP 1, Miechowa SP 2. Zawody zostały rozegrane w systemie „każdy z każdym”. Nasza drużyna zajęła I miejsce, zapewniając sobie tym sposobem udział w zawodach rejonowych, które odbędą się 4 listopada 2015 r. w Krzeszowicach.

 

 read more ...

I miejse w gminie w piłce halowejI miejse w gminie w piłce halowej - Tuesday, October 20, 2015

 

W dniu 20 października 2015 roku odbył się w Książu Wielkim gminny etap Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce halowej dziewcząt. W rozgrywkach wzięły udział drużyny z 3 szkół podstawowych gminy Książ Wielki. Po rozegraniu,  w systemie "każdy z każdym", zaciętych meczów z pozostałymi reprezentacjami nasze dziewczęta zajęły I miejsce przed drużyną z Książa Wielkiego (II miejsce) i drużyną z Książa Małego (III miejsce).

 

 read more ...

Szkolenie udzielania pierwszej pomocySzkolenie udzielania pierwszej pomocy - Friday, October 16, 2015

16 października 2015 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie prowadziła pani ratownik ze szpitala w Mechowie oraz pani Aneta Jedynak - dyplomowana pielęgniarka, a prywatne mama jednego z uczniów.
 read more ...

Dzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji Narodowej - Wednesday, October 14, 2015

W środę, 13 października 2015 roku odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji święta, zwanego popularnie Dniem Nauczyciela. W szkole gościliśmy księdza Macieja Stopińskiego, zastępcę Wójta - pana Grzegorza Janusa, rodziców uczniów. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Ewy Doniec przygotował  część artystyczną. Na akademii wystąpili także nasi najmłodsi. Dzieci z punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego i klasy II zaprezentowały się w krótkich okolicznościowych przedstawieniach.
 read more ...

Lekcja bezpieczeństwa z rodzicamiLekcja bezpieczeństwa z rodzicami - Monday, October 12, 2015

W październiku odbyła się lekcja bezpieczeństwa dla uczniów klas I-III oraz dla dzieci z punktu przedszkolnego. Prowadzlili ją  rodzice uczniów, jednocześnie absolwenci naszej szkoły: pani Iwona Krzywda - Warchala z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie i pan Michał Białek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Były to bardzo ciekawe zajęcia przeprowadzone z pomocą prezentacji multimedialnej i plansz  edukacyjnych.

 

 read more ...

Miło i pożytecznieMiło i pożytecznie - Thursday, October 8, 2015

Tradycyjnie już jak co roku uczniowie klas młodszych pod opieką swoich wychowawczyń witają kolorową, piękną jesień. Tak też było i w tym roku, a dokładnie 8 października uczniowie klasy I, II i III spotkali się w wyznaczonym miejscu, aby miło  i pożytecznie spędzić wspólnie czas. Nie tylko na zabawie, ale także na sprzątaniu najbliższej im okolicy- terenu przyszkolnego. Maluchy zawsze pamiętają o najważniejszej rzeczy - o bezpieczeństwie, dlatego też wszyscy uczniowie ubrani byli w kamizelki odblaskowe.
 read more ...

Pij mleko - będziesz wielkiPij mleko - będziesz wielki - Monday, October 5, 2015

 
“Pij mleko- będziesz wielki!”, w myśl tej zasady 115 uczniów klas 0-VI  naszej szkoły począwszy od 5 października bieżącego roku uczestniczy w programie “Mleko w szkole”. Celem  tego programu jest kształtowanie wśród dzieci dobrych, zdrowych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożywania mleka i przetworów mlecznych. W ramach tego programu uczniowie będą spożywać mleko białe UHT 0,25 L, 1,5% . Program “Mleko w szkole” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. W Szkole Podstawowej w Antolce  jest on realizowany już drugi rok z kolei .

 read more ...

Zawody sportoweZawody sportowe - Monday, October 5, 2015


We wrześniu nasi uczniowie startowali w zawodach sportowych: VI Turnieju Orlika w piłkę nożną w kategorii chłopców młodszych i dziewcząt młodszych oraz w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych na etapie gminnym i powiatowym. Więcej o wynikach tych zawodów można przeczytać w zakładce "Sport" lub klikając na "więcej".

 read more ...

Jesienna akcja z myśliwymiJesienna akcja z myśliwymi - Saturday, October 3, 2015


W sobotę, 3 października 2015 roku uczniowie naszej szkoły wspólnie z myśliwymi Koła Łowieckirgo "Leśnik" Kraków, pod opieką pań: Bożeny Brody o Małgorzaty Boryckiej uczestniczyli w akcji zbierania karny dla leśnej zwierzyny.  Przed rozpoczęciem pracy myśliwi poinformowali uczniów o celu naszej akcji. Uczniowie dowiedzieli sie po co i jak pomagać zwierzętom przetrwać zimę, że kukurydza, kasztany i żołędzie są przysmakiem dzików, saren, jeleni, danieli, a także ptaków: sójek i bażantów.

 read more ...

Lekcja ze strażakamiLekcja ze strażakami - Thursday, October 1, 2015


1 października 2015  roku odbyły się w naszej szkole zajęcia teoretyczne i praktyczne ze strażakami. Na początku przeprowadzone zostały ćwiczenia ewakuacyjne. Pod czujnym okiem strażaków wszyscy szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły. Potem odbyły sę  ćwiczenia w terenie z zakresu zabezpieczania miejsca wypadku, udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu.

 read more ...

Dzień ChłopakaDzień Chłopaka - Wednesday, September 30, 2015


30 września 2015 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i SK PCL z okazji Dnia Chłopaka. Uczestniczyli  w niej uczniowie klas IV – VI. Zabawę naszych uczniów uświetniły wybory Odblaskowego Mistera Szkoły 2015. Tytuł ten zdobył uczeń klasy V Daniel Brzeszcz,  tytuły pierwszego i drugiego wicemistera  otrzymali uczniowie klasy IV Miłosz Romanowski i Jakub Grzyb.

 read more ...

Wycieczka rowerowaWycieczka rowerowa - Tuesday, September 29, 2015


29 września 2015 roku odbyła się wycieczka rowerowa uczniów klasy V. Uczestnicy, ubrani w kamizelki odblaskowe, bezpiecznie przemierzyli szlak od Antolki przez Tochołów do Cisiej Woli. W wycieczce uczestniczyli nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również rodzice, którzy wykazali się wielkim zaangażowaniem i pomysłowością. Pomogli nie tylko w zorganizowaniu wycieczki rowerowej, ale również przygotowali piknik rodzinny w przydrożnej leśniczówce w Tochołowie.

 read more ...

Wycieczka do MiechowaWycieczka do Miechowa - Friday, September 25, 2015


25 września 2015 roku uczniowie klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń: Elżbiety Szopy, Anety Stępień oraz Małgorzaty Kusarek brali udział w wycieczce do Miechowa. Celem wyjazdu było poznanie najważniejszych miejsc swojej “małej Ojczyzny” i jej historii. Pierwszym punktem wycieczki była galeria “U Jaksy”, gdzie mali podróżnicy mieli możliwość podziwiania wystawy prac artystów, którzy brali udział w warsztatach plenerowych na terenie Miechowszczyzny.

 read more ...

Owoce i warzywa w szkoleOwoce i warzywa w szkole - Thursday, September 24, 2015


24 września, to dzień, który rozpoczął już piąty rok  spożywania owoców i warzyw w klasach I-III oraz w oddziale, do którego uczęszczają dzieci objęte rocznym przygotowaniem przedszkolnym. Pierwszymi owocami, które ze smakiem zjadły dzieci były borówki . W bieżącym roku szkolnym programem” Owoce i warzywa w szkole” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej  objętych jest 75  uczniów klas 0-III naszej szkoły.

                

 read more ...

Spotkanie z policjantemSpotkanie z policjantem - Tuesday, September 15, 2015

15 września 2015 roku  odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z policjantem - st. asp. Marcinem Jamrożym z KPP w Miechowie. Policjant przeprowadził z uczniami ciekawą lekcję bezpeczeństwa. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi przepisami ruchu drogowego oraz z zachowaniem bezpieczeństwa na drodze, na przystanku. Policjant przypomniał także o konieczności noszenia odblasków.
 read more ...

Narodowe czytanieNarodowe czytanie - Saturday, September 5, 2015

 

W sobotę, 5 września odbyła się kolejna - czwarta już edycja akcji Narodowe Czytanie.  Akcja ta została  zainicjowana przed trzema laty przez prezydenta Bronisława Komorowskiego i miała na celu popularyzować fundamentalne polskie utwory literackie. W tym roku czytanym dziełem była “Lalka” B. Prusa. W "Narodowym czytaniu" wzięli udział uczniowie z klasy V i VI.

 

 read more ...

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolnyRozpoczęliśmy nowy rok szkolny - Wednesday, September 2, 2015

 

1 września 2015 roku nowy rok szkolny uroczyście witało 132 uczniów z klas 0-VI oraz 22 przedszkolaków z punktu przedszkolnego. W nowym roku w szkole pracować będzie 17 nauczycieli. Pani dyrektor powitała uczniów, rodziców, nauczycieli oraz gości: księdza - Macieja Stopnickiego i pana Marka Płonczyńskiego - przewodniczącego Komisji Oświaty w Książu Wielkim.
 read more ...

 Print   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Privacy Statement  |  Terms Of Use