16 lipca 2020 Rejestruj   Zaloguj   
 
"W świecie instrumentów. Solo i w orkiestrze - rzecz o instrumentach smyczkowych"

     Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie z cyklu Musica Ars Amanda, który odbył się 24 października 2014 roku o godz. 18:00 w Filharmonii Krakowskiej. Był to pierwszy z 6 koncertów odbywających się cyklicznie i przybliżający młodym melomanom świat muzyki symfonicznej.  Tytuł pierwszego koncertu brzmiał: „W świecie instrumentów. Solo i w orkiestrze - rzecz o instrumentach smyczkowych”.

Uczniowie wysłuchali:
•    Antonio Vivaldi - Koncert na dwie wiolonczele g-moll RV 531
•    Henryk Wieniawski - II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22
•    Giovanni Bottesini - Koncert na dwa kontrabasy G-dur
•    Wojciech Kilar - Orawa
     Uczestnicy koncertu mieli możliwość zapoznać się nie tylko z wielką orkiestrą symfoniczną, ale także z instrumentami, które sporadycznie są zapraszane do różnych symfonicznych wykonań, bądź to jako soliści, bądź też na pełnych orkiestrowych prawach. Było więc wykonanie solo na skrzypcach, na wiolonczelach i na kontrabasach. Dzięki takiemu solowemu występowi uczniowie mogli poznać pełne możliwości dźwiękowe  tych instrumentów muzycznych.

           Koncert był niezwykłym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie pt. „Instrumenty jak aktorzy -  instrumenty dęte drewniane”, które odbędzie się 20 listopada 2014 roku.

         Wyjazd do Krakowa był także okazją do odbycia spaceru po krakowskim Starym Mieście i do odwiedzenia znanych zabytków: Kościoła Mariackiego i Sukiennic.

Uczniami opiekowały się panie: Małgorzata Borycka i Ewa Doniec.

 

 Drukuj   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Zasady zachowania prywatności  |  Zasady użytkowania