Wednesday, December 11, 2019 Register   Login   
 
W Beskidzie Śląskim
      W sobotę 14 czerwca 2014 r. uczniowie klas III – VI Szkoły Podstawowej w Antolce pod opieką pań: Małgorzaty Boryckiej, Bożeny Brody, Krystyny Jedynak i Grażyny Łysek po raz ostatni w bieżącym roku szkolnym wyruszyli na turystyczny szlak. Tym razem zdobywali szczyty Beskidu Śląskiego: Szyndzielnię, Klimczok i Skrzyczne.
      Pierwszą atrakcją był wyjazd gondolą na Szyndzielnię, a następnie piesza wędrówka na Klimczok. Pobyt w schronisku górskim pozwolił początkującym piechurom poczuć przez chwilę tę atmosferę, która towarzyszy wytrawnym turystom.
        Interesującym przeżyciem okazał się też wyjazd ostatnio zmodernizowaną koleją krzesełkową na Skrzyczne. Widok rozciągający się ze szczytu Skrzycznego na okoliczne stoki wywołał niezapomniane doznania estetyczne.
      Niewątpliwie największych emocji dostarczył pobyt na skoczni narciarskiej w Wiśle – Malince. Spojrzenie na cały obiekt z wysokości belki, z której skoczkowie oddają skoki, pobudził wyobraźnię uczniów. Ciekawym przeżyciem okazał się też spacer Aleją Gwiazd Sportu w centrum miasta. Ich podziw wzbudziła również figura Adama Małysza wykonana z białej czekolady.
        Uczestnicy wycieczki mieli ponadto okazję przekonać się na własnej skórze, jak błyskawicznie zmienia się pogoda w górach.
         Być może ktoś z uczestników wycieczki będzie w przyszłości zapalonym turystą i jeszcze nie raz wyruszy na górskie trasy. Do zobaczenia więc na kolejnym turystycznym szlaku.

 

 

 Print   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Privacy Statement  |  Terms Of Use