16 lipca 2020 Rejestruj   Zaloguj   
 
Teatralne "Robale"
„Robale”- tym terminem określa się zwykle małe zwierzątka, które żyją wokół nas, ale których nie lubimy, a może nawet się boimy. Ulubieńcami, takimi jak koty czy psy, raczej się nie staną.
Czy teatr może zmienić nasze nastawienie do „nielubianych” robali? Okazuje się, że jeżeli takiego zadania podejmą się profesjonaliści z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, to w dowcipny sposób da się to zrobić. 3 października bieżącego roku klasy I-VI Szkoły Podstawowej w Antolce zostały „zaczarowane” przygodami rodzin turkuciów i dżdżownic oraz mądrego kreta, które w spektaklu Agaty Biziuk „Robale” jednoczą się w obronie swoich „domów”, kiedy na ich działkę wprowadza się rodzina ludzi. Niespodziewanie- sami dla siebie- odkrywają wartość solidarności i bezsensowność dotychczasowych kłótni.
        To już po raz kolejny dzięki Internetowemu Teatrowi TVP uczniowie mogli oglądać bardzo interesujące przedstawienie. Tym razem harmonijnie łączące wartość solidarności i ekologiczną problematykę poznawania, a może nawet polubienia pozornie odrażających elementów otaczającej nas natury.

 

 

 Drukuj   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Zasady zachowania prywatności  |  Zasady użytkowania