Sunday, July 12, 2020 Register   Login   
 
Spotkania z naszymi absolwentami
Pierwszaki u stomatologaPierwszaki u stomatologa - Tuesday, March 8, 2016


8 marca 2016 roku uczniowie klasy I wraz ze swoją wychowawczynią Małgorzatą Kusarek uczestniczyli w niezwykle ciekawej lekcji, której tematem była higiena jamy ustnej. Zajęcie to odbyło się w gabinecie stomatologicznym, a prowadziła je mama ucznia klasy I,  jednocześnie absolwentka naszej szkoły, pani Katarzyna Jedynak - Skałoń.

 read more ...

W gabinecie stomatologicznymW gabinecie stomatologicznym - Friday, February 26, 2016


W lutym klasa czwarta uczestniczyła w niecodziennej lekcji przyrody. Uczniowie odwiedzili gabinet stomatologiczny pani Katarzyny Jedynak – Skałoń, która jest absolwentką naszej szkoły.  Tematem lekcji była:  Higiena układu pokarmowego. Pani Katarzyna w bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiła budowę jamy ustnej i funkcję zębów oraz ślinianek w trawieniu pokarmu. Chętni uczniowie mogli usiąść na fotelu dentystycznym i obejrzeć w powiększeniu jamę ustną na monitorze.

 read more ...

Fotografia - moja pasjaFotografia - moja pasja - Wednesday, February 24, 2016


Na lekcję wychowawczą do klasy IV, której wychowawczynią jest pani Marta Gajos zostali zaproszeni goście – Paulina i Agnieszka Oczkowicz. Panie są absolwentkami naszej szkoły i siostrami uczennicy klasy IV - Izabeli Oczkowicz. Obie obecnie studiują na Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. Paulina Oczkowicz interesuje się fotografią, bierze udział w wielu konkursach fotograficznych i zdobywa nagrody.

 read more ...

O higienie włosówO higienie włosów - Friday, February 19, 2016


19 lutego 2016 r. z uczniami klasy V spotkała się mama jednego z nich, absolwentka naszej szkoły. P. Anna Brzeszcz pracuje jako fryzjerka i celem spotkania było przybliżenie uczniom zasad właściwej pielęgnacji włosów i skóry głowy w okresie dojrzewania. Mówiła więc o rodzajach włosów, o konieczności dobrania odpowiedniego szamponu i innych kosmetyków, o odpowiednich do rodzaju włosów zabiegach…

 read more ...

Spotkanie z pracownikami Poczty PolskiejSpotkanie z pracownikami Poczty Polskiej - Friday, December 18, 2015

18 grudnia 2015 roku odbyło się spotkanie uczniów klasy II z pracownikami Poczty Polskiej – panią Teresą Białek i panem Januszem Florkiem. Pan Janusz jest listonoszem i odwiedza nas codziennie, bo przynosi listy do szkoły. Pani Teresa jest głównym kasjerem. Goście ciekawie opowiadali o swojej pracy, uczniowie dowiedzieli się, jak trudna i odpowiedzialna jest praca listonosza.
 read more ...

Lekcja o zdrowiuLekcja o zdrowiu - Tuesday, December 1, 2015

1 grudnia bieżącego roku w w ramach realizacji programu UE “Owoce i warzywa w szkole” odbyło się zajęcie edukacyjne dla uczniów klas 0- III. Prowadziła je mama ucznia klasy I, jednocześnie absolwentka naszej szkoły pani Katarzyna Jedynak- Skałoń. Pani Katarzyna jest lekarzem – stomatologiem.Było to bardzo ciekawe zajęcie przeprowadzone z pomocą prezentacji multimedialnej pt.” Zdrowe odżywianie”.
 read more ...

Spotkanie z policjantamiSpotkanie z policjantami - Thursday, October 15, 2015

W październiku odbyła się lekcja bezpieczeństwa dla uczniów klas I-III oraz dla dzieci z punktu przedszkolnego. Prowadzlili ją  rodzice uczniów, jednocześnie absolwenci naszej szkoły: pani Iwona Krzywda - Warchala z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie i pan Michał Białek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Były to bardzo ciekawe zajęcia przeprowadzone z pomocą prezentacji multimedialnej i plansz  edukacyjnych.

 read more ...

Spotkanie z listonoszemSpotkanie z listonoszem - Friday, January 17, 2014

17 stycznia 2014 roku uczniowie klasy II mieli zorganizowane spotkanie z absolwentem naszej szkoły, z listonoszem- panem Januszem Florkiem. W czasie tego spotkania drugoklasiści mieli możliwość zapoznania się z pracą listonosza. Duże zainteresowanie wzbudziła informacja, iż pan Janusz chodził do naszej szkoły, dlatego też nie zabrakło pytań ...

 

 read more ...

Spotkanie ze strażakiem - absolwentem szkołySpotkanie ze strażakiem - absolwentem szkoły - Monday, October 21, 2013

W szkole gościliśmy młodszego ratownika- kierowcę starszego strażaka Pawła Gniewka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej (absolwenta naszej szkoły i rodzica naszych uczennic) oraz  dowódcę zmiany – starszego aspiranta Marcina Nowaka z  Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej

 read more ...

Lekcja z panią policjantLekcja z panią policjant - Thursday, October 17, 2013

W październiku 2013 roku odbyło się spotkanie uczniów klas 0-III z absolwentką naszej szkoły, policjantką i mamą naszych uczennic - panią asp. Iwona Krzywdą - Warchalą z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie – Komisariat Policji II. Była to bardzo ciekawa lekcja bezpieczeństwa. Pani Iwona opowiadała jak bezpiecznie poruszać się po jezdni, jak postępować w razie innych niebezpiecznych dla dzieci sytuacji.

 

 read more ...

Spotkanie ze strażakiemSpotkanie ze strażakiem - Friday, October 26, 2012

Uczniowie klasy I uczestniczyli w spotkaniu ze starszym strażakiem Pawłem Gniewkiem, prywatnie tatą naszych uczennic i absolwenta naszej skoy. Pierwszoklasiści zapoznali się z zadaniami straży pożarnej, dowiedzieli się, jak zachować się w razie pożaru oraz  wobec innych zagrożeń objętych działaniami ratowniczymi straży pożarnej. Najwięcej emocji, szczególnie wśród chłopców wzbudził mundur strażaka.
 read more ...

Spotkanie z panią policjantSpotkanie z panią policjant - Monday, October 22, 2012

O miejscach bezpiecznych i niebezpiecznych podczas zabaw na wsi opowiadała dzieciom z oddziału przedszkolnego i uczniom klas I-III  asp. Iwona Krzywda-Warchala z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie – Komisariat Policji II - prywatnie mama naszych uczennic i  absolwentką szkoły. Dzieci dokładnie zapoznały się z numerami alarmowymi i w jaki sposób rozsądnie należy z nich korzystać. Dzieci dowiedziały się również jak należy zachować się i postępować gdyby zagubiły się w mieście lub ,,super markecie”.
 read more ...

Wigilijne spotkanieWigilijne spotkanie - Sunday, January 1, 2012


Uczniowie klasy VI zaprosili na uroczystą klasową wigilię absolwentkę naszej szkoły - panią Elżbietę Grzyb, która obecnie pracuje w Komisji Europejskiej w Brukseli. Podczas wigilijnego spotkania uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy o pracy Parlamentu Europejskiego i o Unii Europejskiej. Pani Ela opowiedziała także o swojej drodze do sukcesu.

 read more ...

 Print   
Copyright 2007 by SP Antolka   |  Privacy Statement  |  Terms Of Use